Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tecrübeli Arkadaşlardan Tavsiye Lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Herkese merhaba,

kendime ufak bir scooter almak icin yola çıkmıştım sonra 50, 80cc yetersiz kalır diye 125-150cc bir scooter almaya karar verdim ve ehliyete yazıldım ancak SURUCU kursu manuel vitesli bir motorda eğitim verdi benimde vitesli motosiklet çok hoşuma gitti ve vitesli motosiklet almaya karar verdim

simdi çok anlamadığım ve fiyatların ucmus olduğundan dolayı 2 adet motor arasında kaldım

sizce hangisini almalıyım ilk motor olacak ama İstanbuldayim km yapmış ve karbüratörlü motor alıp trafikte felan sorun yasamak istemiyorum ve olmazsa olmaz şartım ABS

suan CFMOTO 150NK enjeksiyonlu ve ABS

mondial Z ONE İ 150cc enjeksiyonlu ve ABS li

tecrubeli arkadaşlardan yorum yaparlarsa çok sevinirim

bu arada sanırım mondiali eledim Cf 150 ve baska tavsiyeniz olursa ona bakabilirim
    bütçe 50-55 arası bir para ayırdım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Mondial de zaten abs mevcut değil onu baştan elemek gerek, absli modeller olarak Pulsar rs200 ve ns200 modellerine bakabilirsiniz. Heroda X pulse 200 modeli var onada bakabilirsiniz.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Cevap icin teşekkürler
    Bir acemi icin daha doğrusu benim icin vites göstergesi şart ve söylediğiniz modellerde anlamsız bir şekilde bu özellik yok

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap icin teşekkürler
    Bir acemi icin daha doğrusu benim icin vites göstergesi şart ve söylediğiniz modellerde anlamsız bir şekilde bu özellik yok
    Motoru sürerken yola mı bakıyorsun yoksa göstergeye bakarak mı gidiyorsun.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Cevap icin teşekkürler
    Yeni başladıysanız göstergeyi direkt olarak kapatın size o kadar etkisi olacaktır, ilerleyen zamanda çok faydasını görürsünüz. Benim bir zamanlar kullandığım Cg tipi motosiklette gösterge arızalıydı söktüm bir zamanlar hep onla öyle gezdim ve göstergeyi sadece görsellik olarak aradım desem yalan olmaz. Vites konusunu ise motor bayılıyorsa vitesi düşürürsünüz bağırıyorsa arttırırsınız maksimum 100 kilometre sonra alışmış olursunuz.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Tipi, markası size kalmış ne alırsanız alın ama bence sıfır almaya bakın. Tabi imkan meselesi orasını bilemem.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    elbette yola bakıyorum ama kaçıncı viteste ihtiyaç oluyor illaki sürünce alışılcaktır ama ilk etapta gerekli bir özellik bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tipi, markası size kalmış ne alırsanız alın ama bence sıfır almaya bakın. Tabi imkan meselesi orasını bilemem.
    bende öyle düşünüyorum ama fırsatçılardan gerçekten binecek insanlara sıra gelirse alacağım inşallah :(

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Cevap icin teşekkürler
    Hero Xpulse. Vites göstergesi, eko sürüş mode göstergesi, vites düşür, vites yükselt ve yan ayak açık göstergesi var.
    jonvolkan, Kural [ Z ] ve espresso bunu beğendiler.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero Xpulse. Vites göstergesi, eko sürüş mode göstergesi, vites düşür, vites yükselt ve yan ayak açık göstergesi var.
    Bu motosikleti ilk kez duyunca hemen inceledim. Çok güzel özellikleri varmış meğer. Çok beğendim. Akıllıca bir seçim yapmışsınız. Ufoz tebrik ediyorum.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    bende hemen inceledim çok güzel ama off road gibi ve su soğutma yerine yağ soğutma yazıyor

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben ABS'yi olmazsa olmaz olarak görmemeni önerebilirim.
    Vitesli motosiklet hoşuna gittiyse ve 1-2 sene içinde bunu satıp biraz daha oturaklı daha büyük cc japon/avrupalı bir makina alacaksan, o zaman abs'li olanı tercih et elbette. ama ilk 80-125cc civarı motosikletlerde ABS olmazsa olmaz olarak görülmemeli.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    bende hemen inceledim çok güzel ama off road gibi ve su soğutma yerine yağ soğutma yazıyor
    Hart hurt gaz açmam zorlamam diyorsanız çokta sorun değil, kaldıki 2150cc ye yakın Harley Davidson modelleri var ve ülke ülke geziyorlar onlarda hava ve yağ soğutmalı modeller. Siz bakımını aksatmadığınız sürece hiç bir sorun olmaz.

sedattemiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT249-S
    Merhaba,

Bütçe durumunuzu bilmiyorum fakat alacağınız motosikletin yedek parça fiyatlarını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Olur ya motor düşer kalkar bir şeyler olur.

Konu ile pek alakalı değil fakat ben de geçtiğiniz yollardan kısa süre önce geçtim, bütçenizin tamamıyla motor alıp ekipman almamaya niyetliyseniz(daha sonra almayı düşünüyorsanız) önce ekipmanlarınızı alın kalan paranızla motor alın. Elbette bu tercih tamamen size kalmış
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Alıntı sedattemiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bütçe durumunuzu bilmiyorum fakat alacağınız motosikletin yedek parça fiyatlarını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Olur ya motor düşer kalkar bir şeyler olur.

Konu ile pek alakalı değil fakat ben de geçtiğiniz yollardan kısa süre önce geçtim, bütçenizin tamamıyla motor alıp ekipman almamaya niyetliyseniz(daha sonra almayı düşünüyorsanız) önce ekipmanlarınızı alın kalan paranızla motor alın. Elbette bu tercih tamamen size kalmış
    Tavsiye icin teşekkürler LS2 FF370 Kask Aldım EcE R 22-5 sertifikalı
    İstediğin zaman yarım olabilmesi ve güneş gözlüğü vizörü olması hoşuma gitti
    Şimdi revit mont bakıyorum montta alacağım dirsek omuz ve sırt destekli
    GoGi, espresso ve sedattemiz bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Tavsiye icin teşekkürler LS2 FF370 Kask Aldım EcE R 22-5 sertifikalı
    İstediğin zaman yarım olabilmesi ve güneş gözlüğü vizörü olması hoşuma gitti
    Şimdi revit mont bakıyorum montta alacağım dirsek omuz ve sırt destekli
    istediğiniz zaman yarım olabilmesi güzel, kısa süreli duraklamalarda kaskı çıkarmanız gerekmez. ama sürerken kesinlikle tam kapalı sürün, belki hava almak için vizörü yarım santim açabilirsiniz ama sürerken her an yüz üstü düşecekmişsiniz gibi kaskın çene tarafı da tam kapalı sürün. kazalarda darbelerin yarısı çene kısmından geliyor, yani çene tarafı açık yarım kaskla sürerken kaza yapınca yüzünüzün hasar alma ihtimali yazı tura atmak gibi yüksek oluyor.

Bir de yalnızca kask ve mont diye düşünmeyin, tam ekipman gezin. Tam ekipman derken:
    kask,
    boyunda buff (sürüs sırasında boyundan içeri arı kaçması görülmemiş şey değil, boynu koruyun)
    korumalı mont (mümkünse sırtına takılan ek koruma da faydalı, genelde ayrı satılır, montla süngerimsi bir şey gelir ek koruma yerine)
    eldiven
    korumalı pantalon (kevlarlı kot pantalonlar rahat ya da benzeri asfalta sürününce yırtılmayacak sağlam kumaştan bir pantalon ve tabi diz ve kalça yanlarında korumaları da olmalı)
    ayaklar için motosiklet botu, bu kask kadar önemli, ayak bileği ve ayaktaki kemikler karmaşık, kırılırsa ameliyatla bile düzelmesi zor ve acılı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)