Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yazlık bot önerisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cb 250 R
    En fazla 1000 tl ye kadar çıkabilirim.Kaval koruması da olan yazlık model arıyorum.Yds nin goretexi hoşuma gitti.4riders botuda güzel.Ama şöyle bir problem var bileklerim biraz kalın acaba uyar mı bana diye de düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    4riders korumalari iyi ama cok dayanikli degil bende kışlık bot var bi kac kere su ile hasir nesir olunca altinin yapiskanlari açıldı.

Her sene almaktansa bi kere almak daha mantikli geliyor artik bana insallah tekrar calismaya başlarsam oyle yapacagim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de 4riders yazlık kısa botun nasıl başardımsa alt tabanını deldim. 4riders eldiven var, daha 1 senelik ama mokoko oldular. Uzun vadeli kullanacaksanız 4riders marka bir ürün almayın, tırto.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb 250 R
    ozaman yds daha mantıklı gibi ?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yds evet daha kalitelidir ama Goretex demişsiniz, yazlık üründe Goretex olmaması gerekir, iyice araştırdınız mı?

Motosikleti
    Cb 250 R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yds evet daha kalitelidir ama Goretex demişsiniz, yazlık üründe Goretex olmaması gerekir, iyice araştırdınız mı?
    Başka bulamadım uzun bot varsa tavsiyeniz bakabilirim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında goretex'in prensibi, güzel de bir ince nefes alabilen kumaşla yazın da daha rahat ettirmesini sağlar.
    Goretex olan botların büyük kısmı kışlık kafasıyla üretildiği için ekstra ekstra ısı koruyucu özellikleri olabiliyor, onlarda sorun yaşatabilir. ama ben 1 yılı aşkın süredir yaz kış Alpinestars Web GTX kullanıyorum mesela, kesinlikle daha fazla pişirmiyor ayağımı.

Yazlık bot diye neyden bahsettiğimiz önemli aslında. Ben zamanında yazın günlük giyilir bu diye Alpinestars Faster almıştım, bileksiz kısa böyle spor ayakkabı gibi. Ya aynıdır demeyeyim ama onun sağlayacağı koruma spor ayakkabıdan hallicedir. Alıştım sürkeli Web'i kullanıyorum artık. Mesh kumaş kısımları olan botler daha ferah olacaktır tabii ama ayakkabıda da mesh ne bileyim, en hızlı sürtünmeleri alabilecek yer gibi geliyor bana içime sinmedi pek.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben scooter süren halimle motosiklet botu olarak yaz-kış ayrımı yapmadan dünya turu yapan GS'li abilerin giydikleri gibi uzun adventure tipi bot giyiyorum. Alırken bütçem zorlanmıştı ama "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" sözü ayağa giyilen şeylerde çok geçerli. Yani ucu zmal alınc ahem konforu az olur ya terletir ya su alır hem de çabuk eskir kısa zaman sonra tekrar masrafa girersiniz. Ama iyi kaliteli bir marka alınca da bir kez alırsınız, malzeme kalitesi üst düzeydir, koruması iyidir, konforludur, hem de yıllarca sağlam kalır toplamda daha ucuza gelir.
    Ben botlarımı motomax'dan almıştım, o zaman Forma markasının botlarını beğenmiştim ama ayağıma uyan numarası kalmamıştı, yaklaşık aynı fiyata Difi marka bir bot almıştım. 2017 yılından beridir 5 yıldır yaz kış giyiyorum, hatta geçen hafta bir gün ofise gittim, bütün gün ofiste de rahatsız olmadım, motosiklet pantalonumu tırrek model dar paça değil normal insan gibi normal paça alınca pantalon da botların üzerine inince botlar da çok dikkat çekmiyor. Sanırım en az 3-4 yıl daha giyeceğim bu botları. Eskise de artık sıkıldım aynı botlardan yeni bot alsam diyorum bazen ama eskimiyor.
    Cyan bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Ben 4riders ve vexo bot aldim mesela botlarda bir tek incik koruma yok ve kaza gecirdim.Kazada sol ayağım incik kemiginin ordan kirildi tam bir ay yattim 2 ayda uzerine basmam surdu .Suanda 5 binliralik bot alsaymisim keske diyorum cunku zarari bana daha cok oldu
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Gore-Tex'in ısı tutma işlevi yok. Yazın da olur, hatta daha iyi olur. Terin dışarı çıkmasına izin verir.

Isı katmanı olmayan Gore-Tex bir botla kışın donarsınız mesela.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)