Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karadeniz Yaylalarını Bilenler Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Selamlar. Karadeniz yaylalarını şehirlere sadece benzin almak için gireceğim bir rotayla kamp yaparak gezmek istiyorum. Motosikletim suzuki vstrom dl650. Ağır ve bana göre yüksek bir motor. Kamp malzemeleri de olunca haliyle iyice ağır oluyor. Bu sebeple gezinin işkence olmaması için bu rotayı çok bozuk yollarda yapmak istemiyorum.

Kamp atmak istediğim yerler

Perşembe yaylası
    Kümbet yaylası
    Soğanlı geçidi (inerek değil çıkarak geçmek istiyorum)
    Demirkaya yaylası Aygır Gölü
    Sümela manastırı
    Ovit geçidi
    Artvin Karagöl

Bu konuda yaylaları iyi tanıyan insanlardan yukarıdaki yerleri içine alacak rota konusunda yardımcı olurlarsa memnun olurum. Benim için öncelik yolun ağır olmaması
    Mutlaka görmelisin dediğiniz yerler varsa tavsiyelere de açığım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karadeniz yaylalarını görmek istiyorsan çürük ayında(temmuz) gitmeyeceksin. Gittiğin zaman sorarsın çürük ayı nedir diye anlatırlar. Yaylalarda sisten başka bir şey görememeyi dert etmeyeceksen temmuz ayında gidebilirsin.

Çamlıhemşin Koçdüzü yaylasını öneririm. Zorlu bir rotadır. Sis olmazsa yolda etkileyici uçurumları görebilirsin. Motorla gidemezsin. Motoru Çamlıhemsin'de bırakıp arazi aracı kiralaman gerekiyor. Yolu oldukça kötüdür. Derin çamurlar olunca arazi aracının bile çekilmeye ihtiyacı olabiliyor. Ama oraya gidersen Cennet-cehennem tepesinden Kaçkar dağlarını görebilirsin. Yüzen adacıkları olan gölde balık tutabilirsin. Adalıgöl pansiyonda konaklayabilirsin. Arazi aracı tutarsan güzel manzaralı bir yerde durup havaya sıkman için eline tabanca tutuşturabiliyorlar(bedava) Mermi sıkmak horon oynamak gibi bir şey orada

Çamlıhemşin'e gidersen Zilkale,Ayder yaylası ve bir çok yaylaya motosikletinle gidebilirsin.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı anotherbrick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Karadeniz yaylalarını şehirlere sadece benzin almak için gireceğim bir rotayla kamp yaparak gezmek istiyorum. Motosikletim suzuki vstrom dl650. Ağır ve bana göre yüksek bir motor. Kamp malzemeleri de olunca haliyle iyice ağır oluyor. Bu sebeple gezinin işkence olmaması için bu rotayı çok bozuk yollarda yapmak istemiyorum.

Kamp atmak istediğim yerler

Perşembe yaylası
    Kümbet yaylası
    Soğanlı geçidi (inerek değil çıkarak geçmek istiyorum)
    Demirkaya yaylası Aygır Gölü
    Sümela manastırı
    Ovit geçidi
    Artvin Karagöl

Bu konuda yaylaları iyi tanıyan insanlardan yukarıdaki yerleri içine alacak rota konusunda yardımcı olurlarsa memnun olurum. Benim için öncelik yolun ağır olmaması
    Mutlaka görmelisin dediğiniz yerler varsa tavsiyelere de açığım
    As, 05464168600 wp den bana ulaşabilirsiniz ustam az çok size bilgi verebilirim.

Ovit yaylası için ikizdere ve yolu üstünde petrol ofisi aytemiz ve shell bulunmakta ikizdereden sonra herhangi bir petrol ofisi yok ovit yaylası şansıza göre sis edip etmeye bilir açık havada olsa bile sis olup sabah ile akşam fark edebilir bir sonraki benzin için ya erzurum ispire gitmen gerek yada tekrar ikizdereye dönmen gerek tedarikli olmanda fayda ovitte gitmişken üst taraftaki göle çıkmayı unutma buraya gitmen için tünele girmemen gerek eski yolu kullana bilirisin . rize ikizdere ovite çıkarken yollarda sorun olmaz lakin ıslak zemin çok olacaktır dikkat etmekte fayda var. Tünel ağzına kadar karayoların da sorun yoktur ama bu bölgelerde sürekli tadilat olduğundan viraj çıkışlarına dikkat etmeni öneriirim bir çak viraj hariç güzel keyifli serin bir yoldur. TÜNELE GİRERSEN ERZURUM ÇAPANS BÖLGESİNE GİDERSİN rize bölgesine hava kötü olsa da 15 kmlik tünel sonu her zaman açık ve güzeldir.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Çamlıhemşin pokut ve huser yaylaları mükemmel
    F54 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Temmuzda soba yakıyorlarmış oralarda (gündüz dahil).
    espresso bunu beğendi.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Trabzon'a giriş yaptıktan sonra Beşikdüzü ilçesinden yukarıya Sis Dağı Yaylasına gidebilirsiniz. Oradan Sazalanı Yaylası ve Kadırga Yaylası'ndan geçerek Maçka'ya ulaşabilirsiniz. Maçka'da Yakıtınızı aldıktan sonra Sümela Manastırı'nı gezersiniz. Sümela'dan yukarı Cami Boğazı Yaylasına gidip oradan Uzungöle yakın olan Sultan Murat Yaylası'na gidebilirsiniz. Uzungöle uğradıktan sonra Karaçam köyü'nden D915'e (Soğanlı Geçiti)tırmanabilirsiniz. Soğanlıyı geçerek İspir'e ulaşıp Ovit'ten Rize yaylalarına geçiş yapabilirsiniz.
    Benden bu kadar. Rizeli bir arkadaş devamını getirebilir
    F54 bunu beğendi.
    Youtube: YOL AVCISI

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Şu an ayder'den dönüyorum. Ayder, hüser, yukarı kavron yaylarına gittim. Yollar kötü olmasın isteğine bişey diyemiyorum çünkü sanırım şoförlüğe de bakıyor. Ama ben olsam kullanırdım sanırım yolları en çok olacağı devrilmek olur. Biraz beklentilere bağlı. Yalnız 7 gün oradaydım sadece 1 gün hava güzeldi. Ki bu baya sürpriz bişeymiş. Sanırım Eylül ün son iki haftası koca karı zamanı mı ne diyorlar, en gezilebilir zamanıymış. Şu an full sis, hafif ama sürekli yağmur durumu var. Eğer benim gibi dağcılığa ilginiz varsa yaylaya kadar Bi şekilde çıkarım sonra tırmanabilirim diyorsanız sis yaylalardan yukarı çıkmıyor. Ayder'in yolu asfalt olduğu için ulaşımı çok kolay ama hüser ve yukarı kavron için aynısı geçerli değil. Ve uslu bir çocuk olmasanız bile Arap'ları her yerde göreceksiniz.

Ben olsam Trabzon'a uğramam bile. O kadar turistik ve para odaklı Bi yer olmuş ki dağın yamacına manastır yapmışlar diye veya gölün teki uzunmuş diye o tiplere maruz kalmak istemem. Ki bilmiyordum, kaldım. Tekrar olsa gitmem. Doğal güzelliğine hiç lafım yok müthiş Bi yer ama çok güzel bir şarkıyı bozuk kulaklıkla dinlemek gibi bişey.
    uthec bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    soğanlıyı tırmanarak geçmek istiyorsan ilk önce artvin rize rota sı (huser kavrun pokut zilkale gito ayder ) yap sonra akşam üstü uzungölde kamp kur sabah 7 de kalk ve yola koyul karaçam beldesinden derebaşı virajları na tırman virajlar bittiğinde maçka nın çok güzel yayaları var özellikle limon suyu'da kuzu ye sultan murat veya gölü olan bir yayla var orada kalmanı tavsiye ederim oradan dönüşte gümüşhane bayburt üzerinden zigana yı geç hamsi köyde sütlaç ye maçka da uygun oteller var sümela yı mutlaka gör gerisi sana kalmış
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    merhabalar hocam. bu gezi hayata geçti mi? geçtiyse hangi rotayı kullandınız? izlenimleri aktarabilir misiniz?

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Evet harika bir gezi yaptım. Sevgili @kdiner bana yayla bağlantıları hakkında çok faydalı fikirler verdi.
    İzlediğim rotayı ve görselleri sabantankus instagram adresinden görebilirsiniz.
    İlk gün Beşikdüzünden Sisdağı na gittim ve o gün yayla şenlikleri vardı, çok eğlenceli geçti. gece sisdağında kamp attım . Gündüz o kalabalığa rağmen gece yaylada benden başka kamp atan olmadı.
    Bir sonraki gün Kadırga yaylası, Torul üzerinden Sümela manastırına geçtim. Yol üzerinde Limni Gölü tabelası var harika bir göl. Bozulmamış uzungöl gibiydi.
    O gece Maçka da kamp attım. Adı Pala Kamping muhteşem bir kamp alanı. Bir sonraki gün Sümela manastırını gezdim.
    Oradan Uzungöl ve Demirkapı yaylasına geçtim. Demirkapı yaylası muhakkak görülmeli. Blraz daha yukarda göller bölgesi var. Yüklü motorla çıkmak istemedim açıkçası.Yine geceyi burada kamp atarak geçirdim.
    Bir sonraki gün Rize Çat vadisi ve Elevit yaylasına gittim. Burada kamp attım inanılmaz bir yayla İsviçre alplerini aratmaz diyeyim o derece.
    Buradan ovit geçidine gittim. Tüneli değil eski yolu kullandım yine muhteşem bir rota sanki bir tablonun içinde sürüyorsunuz. Ovitte de bir gece kamp attım.
    Buradan artık geri dönüş yoluna girdim kümbet yaylası üzerinden tekrar Samsuna döndüm.
    Toplamda 8 gün sürdü.
    espresso, watercolours ve pH5.5 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Maşallah güzel gezi olmuş, kazasız belasız da dönmüşsünüz. Bu yaylalara ulaşan yollar asfalt mı? toprak mı?

Motosikleti
    Alıntı anotherbrick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet harika bir gezi yaptım. Sevgili @kdiner bana yayla bağlantıları hakkında çok faydalı fikirler verdi.
    İzlediğim rotayı ve görselleri sabantankus instagram adresinden görebilirsiniz.
    İlk gün Beşikdüzünden Sisdağı na gittim ve o gün yayla şenlikleri vardı, çok eğlenceli geçti. gece sisdağında kamp attım . Gündüz o kalabalığa rağmen gece yaylada benden başka kamp atan olmadı.
    Bir sonraki gün Kadırga yaylası, Torul üzerinden Sümela manastırına geçtim. Yol üzerinde Limni Gölü tabelası var harika bir göl. Bozulmamış uzungöl gibiydi.
    O gece Maçka da kamp attım. Adı Pala Kamping muhteşem bir kamp alanı. Bir sonraki gün Sümela manastırını gezdim.
    Oradan Uzungöl ve Demirkapı yaylasına geçtim. Demirkapı yaylası muhakkak görülmeli. Blraz daha yukarda göller bölgesi var. Yüklü motorla çıkmak istemedim açıkçası.Yine geceyi burada kamp atarak geçirdim.
    Bir sonraki gün Rize Çat vadisi ve Elevit yaylasına gittim. Burada kamp attım inanılmaz bir yayla İsviçre alplerini aratmaz diyeyim o derece.
    Buradan ovit geçidine gittim. Tüneli değil eski yolu kullandım yine muhteşem bir rota sanki bir tablonun içinde sürüyorsunuz. Ovitte de bir gece kamp attım.
    Buradan artık geri dönüş yoluna girdim kümbet yaylası üzerinden tekrar Samsuna döndüm.
    Toplamda 8 gün sürdü.
    O kadar gittin sen şimdi aygır gölüne çıkmadın mı, benim verdiğim rota da sola Demirkapı sağa dönüş aygır gölü, o dönüş yaptığın zaman 3 5km anca yol gidecektin aygır gölüne elevit yaylası yolu aygır gölü yolundan biraz daha kötü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:44 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah güzel gezi olmuş, kazasız belasız da dönmüşsünüz. Bu yaylalara ulaşan yollar asfalt mı? toprak mı?
    Yer yer asfalt yer yer toprak hangi yaylalara gideceksin o önemli ona göre asfalt veya toprak diyebilirim ama geneli toprak yol ve çok kötü değil.

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Perşembe yaylasından sonra Bereketli>Hasanşeyh>Baydarlı>Demircili>Güzle Köyü rotası ile şehre inmeden güzel yollardan geçerek Mesudiye ilçesine gelebilir ve ulugöl veya Keyfalan yaylasında kamp yapabilirsin. Sonrasında Koyulhisar ilçesi üzerinden Kümbete gidebilirsin. Bir arkadaş benzer bir rota izledi geçenlerde...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yer yer asfalt yer yer toprak hangi yaylalara gideceksin o önemli ona göre asfalt veya toprak diyebilirim ama geneli toprak yol ve çok kötü değil.
    Aklımda belli bir yer yok, hani ileride gidip oraları görürsem asfalttan ayrılmamak için nereleri pas geçeyim diye sormuştum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    soğanlı geçildi acaba ?

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımda belli bir yer yok, hani ileride gidip oraları görürsem asfalttan ayrılmamak için nereleri pas geçeyim diye sormuştum.
    Giresun Kümbet yaylası yolu asfalt, Ordu Aybastı yaylası yolu asfalt, Trabzon sisdağı yaylası yolu asfalt kadırga yaylası yarı asfalt ortası toprak merkezi beton yol, Sultan Murat yaylası asfalt, Trabzon'da yayladan yaylaya gitmek isterseniz bu yolların çoğu toprak ama size sıkıntı verecek düzeyde değil, rize yaylaları pokut elevit o civarda ki yaylaların yolu toprak yer yer bozuk olabilir tabi düzeltme yapılmadı ise.
    tommygun bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Birkere d915 karayolu dan o motorla yüklü iken çıkamazsın ,ama inebilirsin,Sümela manastırına gittiğinde seni yukarıya manastır yoluna bırakmazlar ,sen arkadaş ben arnastal yaylasına gideceğim dersen bırakırlar,ayrıca arnastal yaylası ve santa harabeleri ne git ,inanılmaz manzara var ,müthiş bir yer tavsiye ederim
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)