Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Brezilya da motosiklet hirsizi olmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar sakarya da olen hirsiz cok ilgi cekti,tesaduf bu ya bugun eksi de acilan baslik tam bizlik

Video da hirsizlara karsi yapilsn zulum var :( medeni.olun yaaa hirsizi ezmek nedir minskoyjm. :(

https://twitter.com/bradleymain17/st...63058424209408

Bu da eksi basligi

https://eksisozluk.com/brezilyada-mo...2492?a=popular

Beni gulduren bir entry ile sozu simdi size birakiyorum.

"şimdi bir grup ılık götlü ekşici gelecek ve gaspçıları savunacak. gaspçının suçu ne, onlar kukla, kuklayı tutan eli kes filan diyecek."

Puhagsa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bizim ülkede olsa Doblolar içimizden geçer, yolda sağ motorcu bırakmaz.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Arabanın surucusunun adamları ezmesini dogru bulmuyorum, kapılar kilitlenip polis aranabilirdi. Ölenlere rahmet diliyorum.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabanın surucusunun adamları ezmesini dogru bulmuyorum, kapılar kilitlenip polis aranabilirdi. Ölenlere rahmet diliyorum.
    Bak simdi...yine ironi nedir nssil yapilir aciklamasi yaptiracaklar ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Fakat video beni cok rahatlatti ya.40 derece havada 4 derecedeki birayi icmis kadar oldum yeminle.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Sakarya daki olayla buradakiler pek örtüşmüyor sanki... Brezilya gibi medeni ülkeye yakışmayan görüntüler ayrıca silahlı gasp adi hırsızlık değildir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakarya daki olayla buradakiler pek örtüşmüyor sanki... Brezilya gibi medeni ülkeye yakışmayan görüntüler ayrıca silahlı gasp adi hırsızlık değildir.
    Yine de bir can tasiyorlar ya :( ne olur arabani.motorunu versen sanki,ezmek oldurmek cozummmuuu adsfsd

Motosikleti
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak simdi...yine ironi nedir nssil yapilir aciklamasi yaptiracaklar ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Fakat video beni cok rahatlatti ya.40 derece havada 4 derecedeki birayi icmis kadar oldum yeminle.
    Üzdü :(
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Offff, brezilya gibi bir yerdesin. Gaspa uğruyorsun, hak hukuk adalet yok zaten. Kafalarının üzerinden panelvan arabayla kafatasları iki boyutlu oluncaya kadar geçerim.

Bizim ülke de buralara gidiyor, Man hunt başlar yakında,demedi demeyin.

Motosikleti
    cb250r
    Arkadaslar sakarya da olen hirsiz cok ilgi cekti,tesaduf bu ya bugun eksi de acilan baslik tam bizlik

Video da hirsizlara karsi yapilsn zulum var :( medeni.olun yaaa hirsizi ezmek nedir minskoyjm. :(

https://twitter.com/bradleymain17/st...63058424209408

Bu da eksi basligi

https://eksisozluk.com/brezilyada-mo...2492?a=popular

Beni gulduren bir entry ile sozu simdi size birakiyorum.

"şimdi bir grup ılık götlü ekşici gelecek ve gaspçıları savunacak. gaspçının suçu ne, onlar kukla, kuklayı tutan eli kes filan diyecek."

Puhagsa
    Ahahaha

la olm bizim olayla bu olayin bir olmadigini tabiki de biliyorsun. Gasp baska hirsizlik baska. Ben olsam bende ezerim

Motosikleti
    suzuki gsx-r 250
    çok güzel yaa ,bizde de olsun bu , motosikleti sağa çelip arkadaşlarınızla sohbet ederken gaspçı diye sizi ezsinler veya canınıza kast etmiş biri ''bu gasp yapacaktı''diye aracıyla üstünüzden geçsin.
    Şunu savunan adamlardan zaten birşey olmaz,bari geride kalan gözü yaşlı sevdikleriniz,hukuk ve düzeni savunmanın ılık götlülük olmadığını öğrenirler.
    mavellen bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haberin yalan olduğu ortaya çıktı.Brezilya'da öyle bir kanun yok.

https://telanganatoday.com/fact-chec...-robbers-false

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı burak arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel yaa ,bizde de olsun bu , motosikleti sağa çelip arkadaşlarınızla sohbet ederken gaspçı diye sizi ezsinler veya canınıza kast etmiş biri ''bu gasp yapacaktı''diye aracıyla üstünüzden geçsin.
    Şunu savunan adamlardan zaten birşey olmaz,bari geride kalan gözü yaşlı sevdikleriniz,hukuk ve düzeni savunmanın ılık götlülük olmadığını öğrenirler.
    Offf ya valla burak senle isimiz var ya.

Yine fantastik hikayeler pesindesin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Gerçek Brezilya bu değil
    DickName ve maktama bunu beğendiler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Yalnız ilgili ülkede bu tür hırsızlıklara/gasp girişimlerine tepki vermek, otomobil sürücüler için doğal bir reaksiyon olmuş gibi gözüküyor. Takdir ettim.

Bizde olsa herhalde "otomobil ile vurmayalım şimdi boya/değişen derken değer kaybı yaşarız" falan derler/deriz herhalde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberin yalan olduğu ortaya çıktı.Brezilya'da öyle bir kanun yok.

https://telanganatoday.com/fact-chec...-robbers-false
    Ee tabi,ama konu bu degil aslinda.Yoksa kanun cikmis diye acardim basligi.

Sadece bu hirsizlarin bu muameleyi hak edip hak etmediklerini merak ettim.

Ama benim tavrim net ! Hic bir mal insan hayatindan degerli degildir.gasp in cezasi belli,senin bu insanlari cezalandirmaya hakkin var mi ??!

Oyle degil mi burak adsdsds

Motosikleti
    Bu arada adamlar mahallenin yabancısı olup, adres de soruyor olabilirler. Res. 144p oldugundan anlasılmıyor. Manhunt konusu tamamen yanlıs. Nasıl bir cocukluk gecirdiniz ? Memleketi ne hale getirdiniz ..

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Geçenlerde hırsız sandığı için kuryeyi ezen bir vatandaş vardı bizde de

O yasa bizim ülke de ancak böyle işler
    https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/veteriner-hirsiz-sandigi-motosikletliye-otomobiliyle-carpti-1961696

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Hırsızlık yapana asla acımam , yok cocuğum aç, yok iş, yok param ,yok bilmem ne 0 bahane ya .
    Videoyu resmen terapi niteliğinde işledim 2 kere motorumu bağlı kilitki olduğu halde çaldılar ablamın evine hırsız girdi ne var ne yok çukkaladılar birebir yaşamış biri olarak diyorum hırsıza acıyan , onu mazur gören , olsun yinede öyle yapılmamalı diyen olursa da dilerim başınıza hırsızlık olayı gelir acısını yaşarsınız .

Ekstradan bizim ülkede de hırsızlık konusunda eğer ensesi kalın üstlerden tanıdğınız yoksa çalınan eşyanızı kendiniz bulsanız bile polise göre suçlu siz oluyorsunuz karakolundan çıkarıp orayra tespite geldiği için , bir dövemdiği kalıyor ki yapıyorlarda bazen

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ee tabi,ama konu bu degil aslinda.Yoksa kanun cikmis diye acardim basligi.

Sadece bu hirsizlarin bu muameleyi hak edip hak etmediklerini merak ettim.

Ama benim tavrim net ! Hic bir mal insan hayatindan degerli degildir.gasp in cezasi belli,senin bu insanlari cezalandirmaya hakkin var mi ??!

Oyle degil mi burak adsdsds
    Hırsızlar konusunda zaten diğer konuda fikirlerimi söyledim.Ama burda durum biraz farklı.Sizin evinize/yaşam alanınıza girmiş ve sizin eşyanızı çalarken yakaladığınız insanın hırsız olması garantidir.Ama sokakta gördüğünüzü her arabanın yada yayanın yanına yaklaşan motorlu hırsız olmayabilir.Adres sorabilir,arkadaşı ile konuşmak için durmuş olabilir.Bu yüzden bu tarz durumlarda hiç bir suçu olmayan insanların hırsız zannedilip yaralanma ve ölme olasılığı var.

Brezilaya'da bu tarz olaylar artık kontrolden çıktığı için insanlar bu tarz tepkiler vermeye başlamış.Devletin adaleti sağlayamadığı yerlerde halk kendini adeletini sağlar anarşi hakim olur arada ister istemez masmumların da canı yanabilir.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Elinde silah bıçak vs. olan gaspçıya ve evin içinde yakalanan hırsıza herşey müstahaktır.
    Not: Evime iki kere hırsız girdi.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)