Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Motosikletlerinizin nickname-takma adlarını paylaşır mısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan Ufuk, seninle şu Galata'da çay içme olayını yapmadım die çaktırmadan ayağıma vurmaya kalkma Fazla bıdı bıdı yapma da Ayvalık'tan atlayıp Bursa'ya gel.
    Ulen haftaya ayvaliktan istanbula geliyorum,keske haftaya olsaydi hazir yolumun ustu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çuval civata ve metal yığınına isim koyup bağlanmak sağlıklı bir ruh halini işaret etmiyor. Birde kadın ismi koymak daha garip.
    Bir cuval civata dedigin su hayatta bana guzel hisler yasatan nadir şeylerden biri.

Bir cuval civata beni istanbul trafiginde kafayi yemekten, park yeri ararken sinir krizi gecirmekten alikoyan birsey.

Dahasi da var, motosiklet kullananlar zaten bunu biliyor O yuzden motosiklet kullanan herkes (bence) motosikletine ulasim araci muamelesi yapmaz, duygular besler.

Isim de koyabilir, bunun sagliksiz ruh haliyle tam olarak ne alakasi var?
    espresso ve Motoseverrr bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Evcil hayvanına isim koymuyor musun? Çok mu anlıyor isminden. İstediğim ismi koyarım kime ne, beğenmez isen bana ne. Fabrikada dişi pitbull var kız o..pu diye seviyorum. En çok beni sever. Yok algısı, yok vergisi, yok bakımı, yok süsü, yok aksesuarı aynı karı (eş olan) gibi işte. Sen metroseksüel seviyorsan bana ne.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Artık Yok...
    Sakin olun arkadaşlar hayvanlarla kıyaslama yanlış hayvanın ruhu vardır canı vardır duyguları vardır hisleri vardır tabiki isim verebilirsin hayvana onla motor kıyaslanmaz

ben demir parçasına bir avuç civataya isim koymam gezerim tozarım keyfimi yaparım onu bana yaptıran o motor değil o motora yağını suyunu benzinini ben koyuyorum bakımını ben yapıyorum ben bunları yapmasam kapımda çöp olur motor kitler piston kırar yatak sarar krank kırar .. Hayvandan örnek verenler hayvan bile kendine bakabilir… Motora ben bakıyorum o motor benim sayemde benim paramla lastiği dönüyor motor seni gezdirmiyor motor senin sayende geziyor ….

motora ruh katanda sensin zevk alanda motor burda aracı koyma bakalım yağını ne oluyor değiştirme debriyajını baltasını zincirini bak bakalım ne oluyor … Önce bunları bilmek lazım ..

Daha çok farklı gerçekleri söylerimde kalp kırılır neticede dişi diyorsan sen bu motoru ustana bırakıyorsun her yerini kontrol ediyor açıyor bakıyor satıyorsun başkası sürüyor yani bunun bir adı vardır toplum içinde edebim el vermez söylemeye..

Sonrası civataya ben civata derim sen her tür ismi koyabilirsin … benim saygım sonsuz..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ne saçma benzetmeler; dişi ad verirsek usta el atarmış da bizi artık bilmem ne durumuna sokarmış falan puahhaha.

(Mesela evladın yerine koyup) Erkek adı verirsek usta parmaklayınca daha mı münasip oluyor?

Yani konu uzasın lastik gibi diye bu kadar trollenmez ki?
    tommygun, espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Hayır şöyle yaptık, böyle yaptık gülüp eğleniyoruz. Ulan bir tanesi yırtık dondan çıkar gibi taş koyuyor. Bir seferde bu yüzden amerikalı ile kapıştıydık. Tommy'nin motora Zagor dedik eminim ki gülmüştür. Yani ne bağlanacağım iki lastiğe, ha bütün bakımını kendim yaparım. Tork anahtarsız bir cıvatasını sıkmam. Bunları yaparken hoşça vakit geçiriyorum. Köpeği severken söylediğim kelime değil, ses tonu önemlidir, vücut dili önemlidir. Vallahi şakasına almıştım başlığı, sırf şamata olsun diye. Ne zaman bir konu açılsa illaki adam karşıt görüş dayatacak. He ben senin isim koymamana veya erkek ismi koymana saygı duyuyorum. Bunu da başka bir kavramla bağdaştırmıyorum. Niye yani şurada ne güzel eğleniyorduk..
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne saçma benzetmeler; dişi ad verirsek usta el atarmış da bizi artık bilmem ne durumuna sokarmış falan puahhaha.

(Mesela evladın yerine koyup) Erkek adı verirsek usta parmaklayınca daha mı münasip oluyor?

Erkek olsa çok daha fena olur tabii

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır şöyle yaptık, böyle yaptık gülüp eğleniyoruz. Ulan bir tanesi yırtık dondan çıkar gibi taş koyuyor. Bir seferde bu yüzden amerikalı ile kapıştıydık. Tommy'nin motora Zagor dedik eminim ki gülmüştür. Yani ne bağlanacağım iki lastiğe, ha bütün bakımını kendim yaparım. Tork anahtarsız bir cıvatasını sıkmam. Bunları yaparken hoşça vakit geçiriyorum. Köpeği severken söylediğim kelime değil, ses tonu önemlidir, vücut dili önemlidir. Vallahi şakasına almıştım başlığı, sırf şamata olsun diye. Ne zaman bir konu açılsa illaki adam karşıt görüş dayatacak. He ben senin isim koymamana veya erkek ismi koymana saygı duyuyorum. Bunu da başka bir kavramla bağdaştırmıyorum. Niye yani şurada ne güzel eğleniyorduk..
    Şahsen ben çok eğleniyorum böyle güzel anları bize yaşattığın için ayrıca sen ve tork anahtarına teşekkür ederim
    sallami bunu beğendi.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Ponçik

Motosikleti
    Artık Yok...

Onda değilimde kaç yaşında bireysin puhahaha zuhaha nedir

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onda değilimde kaç yaşında bireysin puhahaha zuhaha nedir
    Sürekli kaç seneden beri motosiklet kullanığımı, elimden kaç motor geçtiğini her fırsatta yazmak ve benzeri b.kuna cila çekmek faaliyetlerini aştığım bir yaştayım. ;) Sanırım senden büyük oluyor...
    espresso ve ❤️Honda❤️ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Sürekli kaç seneden beri motosiklet kullanığımı, elimden kaç motor geçtiğini her fırsatta yazmak ve benzeri b.kuna cila çekmek faaliyetlerini aştığım bir yaştayım. ;) Sanırım senden büyük oluyor...
    Yok benden büyüksün ondan eminin benim yaş 42 ama. Benden çok geç başladın onuda biliyorum ben 92-93 yıllarında pegout ninja cobra mopedlerde başladım köy yollarında aktif olarak 98 den beri kullanıyorum ehliyetli tekrar bir cila tazeliyim…
    bu foruma bile 2004 yada 2005 de girdim şu anda belki aktif en eski üyeyim ordanda cilamı çekeyim … o yüzden yılların emeğini cilamı çekmek benim hakkım sıkıntım yok senin bildiğim hatırladığım kadarı ile ilk motorun o 500 lük Honda yani şu anda kullandığın motorun öyle hatırlıyorum .. yanlış hatırlıyorda olabilirim ..

Neyse mevzu kişisel atışmaya dönmesin gerek yok ana konuya dönersek çok sapmadan yakışmıyor puhaha zuhaha o yaşta birine bence….

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    E ben de cila çekeyim; forum vb ortamlarda ne yapılır ne yapılmaz nasıl yazılır yazılmaz ne yakışır ne yakışmaz netiket nedir falan gayet iyi biliyorum; sen 93'te ilk motoruna bindiğinde ben Compuserve ve HiTNet forumlarında insanlarla yazışıyordum. Bu konularda bana patronluk taslama istersen...

P.S. HiTNeT'i özellikle özledim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    E ben de cila çekeyim; forum vb ortamlarda ne yapılır ne yapılmaz nasıl yazılır yazılmaz ne yakışır ne yakışmaz netiket nedir falan gayet iyi biliyorum; sen 93'te ilk motoruna bindiğinde ben Compuserve ve HiTNet forumlarında insanlarla yazışıyordum. Bu konularda bana patronluk taslama istersen...

P.S. HiTNeT'i özellikle özledim.
    Ben motorsiklet camiası çerçevesinde söyledim bu konuda patronluğa gerek yok el elden üstündür cilamı yaparım ama patronluk için değil karşımdaki insan kaç yıllık bir tecrübe emekle konuşuyor bilsin diye bu forumda geçmişte 1-2 sene yarım yamalak motor tecrübesi olup tek teker yapmayı virajda yatıp kalkmayı motor sürmek sanan geçmişte bazı kardeşler yüzünden bu forum birazda onlar yüzünden bu hale geldi bir sürü eski emektarı soğuttular bu forumdan.. ben söylerim o yüzden karşısındaki isanı kendiyle 5-6 aylık bir senelik tecrübesiyle bir görmesin diye senin deyiminle cilamı çekerim önden..

dediğin compuserve hitnet nedir bilmem ilgilenmem internet kurdu olmadım hiç gerekte görmedim zaten dikkat edersen ben motorumu sattım mı buraya gelirim genelde alırsam beni buralarda kolay kolay kimse göremez .. internette benim takıldığım 2 yer vardır bir burası bir gezenbilir karavanım olduğu için .. gezenbiliride en son 4-5 ay önce bir girip çıkmışımdır ..

P.s hitnet seni özledi artık herneyse sanırım oyun sitesi )

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen haftaya ayvaliktan istanbula geliyorum,keske haftaya olsaydi hazir yolumun ustu
    Senin motorun hani çok az yakıyordu? Ben senin yerinde olsam Bursa'da gözükür, sonra bir çay içer geri dönerim. Motorum şöyle az yakıyor böyle az yakıyor die ballandıra ballandıra anlat, ondan sonra icraata gelince; yaw işte şuradayım buradayım vs. vs. vs... Yakıştıramadım Former Salih

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motorun hani çok az yakıyordu? Ben senin yerinde olsam Bursa'da gözükür, sonra bir çay içer geri dönerim. Motorum şöyle az yakıyor böyle az yakıyor die ballandıra ballandıra anlat, ondan sonra icraata gelince; yaw işte şuradayım buradayım vs. vs. vs... Yakıştıramadım Former Salih
    Angrybird,motor zaten her konuda alemin krali da bugun sahinderesi kanyonuna gidecem 60 km bisey degil.

Bu sicakta suya girmek varken 300 300 600 km yapmak cazip gelmedi ;)

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Benim ufaklığın adı RONİN

Motosikleti
    cb250r
    Sakin olun arkadaşlar hayvanlarla kıyaslama yanlış hayvanın ruhu vardır canı vardır duyguları vardır hisleri vardır tabiki isim verebilirsin hayvana onla motor kıyaslanmaz

ben demir parçasına bir avuç civataya isim koymam gezerim tozarım keyfimi yaparım onu bana yaptıran o motor değil o motora yağını suyunu benzinini ben koyuyorum bakımını ben yapıyorum ben bunları yapmasam kapımda çöp olur motor kitler piston kırar yatak sarar krank kırar .. Hayvandan örnek verenler hayvan bile kendine bakabilir… Motora ben bakıyorum o motor benim sayemde benim paramla lastiği dönüyor motor seni gezdirmiyor motor senin sayende geziyor ….

motora ruh katanda sensin zevk alanda motor burda aracı koyma bakalım yağını ne oluyor değiştirme debriyajını baltasını zincirini bak bakalım ne oluyor … Önce bunları bilmek lazım ..

Daha çok farklı gerçekleri söylerimde kalp kırılır neticede dişi diyorsan sen bu motoru ustana bırakıyorsun her yerini kontrol ediyor açıyor bakıyor satıyorsun başkası sürüyor yani bunun bir adı vardır toplum içinde edebim el vermez söylemeye..

Sonrası civataya ben civata derim sen her tür ismi koyabilirsin … benim saygım sonsuz..
    Sayin logaritma,

Kusura bakma ama asiri sacmalamissin. Okurken utandim mesajini edep medep yazmissin birseyler. Yonetim silsin bence bu msji

Forumdan Uzaklaştırıldı

Cok uzun yszdigindan genelde okumuyorum seni ama mrwind aiıntı yapinca okdudum..

Servis yeri geliyor yikiyor(beraber dusa girmek gibi) yeri geliyor cila fisfis edip bezle en ucra koselerine dokunuyor afedersin avucluyor..

Godosluk bu ya..neyseki motoruma disi birey muamelesi yapmadigimdan beni baglamiyor!

Bugun motorunu avuclatan yarin swinger da yapar..kendinize gelin beyler!

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok uzun yszdigindan genelde okumuyorum seni ama mrwind aiıntı yapinca okdudum..

Servis yeri geliyor yikiyor(beraber dusa girmek gibi) yeri geliyor cila fisfis edip bezle en ucra koselerine dokunuyor afedersin avucluyor..

Godosluk bu ya..neyseki motoruma disi birey muamelesi yapmadigimdan beni baglamiyor!

Bugun motorunu avuclatan yarin swinger da yapar..kendinize gelin beyler!
    Haklisin morukcum Cimere yazicam. acil sanayilerin bir bolumune namahrem servisler acilsin.

Motoruna erkekler tarafindan ellenmesini istemeyenler bu bolumde Bayan tamirciler tatafindan hizmet alsin.

Yalniz musteri bekleme alani ve tamirhane ayri ayri olsun yada araya bi perde falan ceksinler. Bayan tamirciler calisirken egiliyor falan tahrik oluruz .

Yada araba liftteyken altina girer falan farkli seyler cagristirir. Varmis oyle edepsizler simdi buraya daha fazla yazmayim yakisik almaz ben 1990dan beri sanayi cağmiyasindaym kulagima geliyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayin logaritma,

Kusura bakma ama asiri sacmalamissin. Okurken utandim mesajini edep medep yazmissin birseyler. Yonetim silsin bence bu msji
    Soğuk bir Demir parçasına bir parça boru bir avuç civataya yaşayan dişi bir organizma nitelendirmesi yapan ben değilimki niye saçmalamışım anlamadım .. bir avuç civataya Demir parçasına yaşayan bir insanmış hayvanmış gibi nitelendiren insanlar normal ise ben anormal isem sıkıntı yok ben anormalim o zaman…

Eğerki bir arkadaş motorsikletine yaşayan bir dişi organizma olarak görüyorsa eğer o gözle nitelendiriyorsa o gözle bakıyor o gözle seviyorsa o gözle dişi isim takıyorsa kısaca ona dişi yaşayan canlı bir varlık gibi görüyorsa o zaman dediğim de saçma hiç bir şey yok ..

bugün hangi nitelikli ortama girersen ben haklı çıkarım isteyenle bunun felsefi antropomorfizm yanınıda tartışırız…

tekrar ediyim bu arada ben saygı duyuyorum eleştirmek başka bir şeydir saygı duymak başka…

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler