Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza Geçirdim

Motovento
    REKLAM ALANI
    hamitsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    Merhaba arkadaşlar foruma yeni kayıt oldum ve böyle motosiklet kullanıcıların bir arada olduğu topluluğun içinde bulunmaktan çok mutluyum buradan adminlere teşekkürler. İsmim hamit , istanbul esenlerde oturuyorum.Memeleketim giresun ama doğma büyüme istanbulluyum. Motosiklet ehliyet alalı 5 ay oldu ve neredeyse 5 aydır kullanıyorum ve bu arada motorsikletim honda cbr 125. Bana motorsikleti sevdiren altın elbiseli adam yani barkın bayoğluya tekrardan allah rahmet eylesin demek istiyorum. Konuya gelecek olursak arkadaşlar 22 temmuz saat 20:04'de mescidiselam sultangazinin ilerisinde bir kazaya karıştım. Cliolu bana çarpan arkadaş sol ve sağ şeridin ortasından 1 dakika boyunca gidiyordu bende tabi arkasındaydım ve kendimi sağ şeride attım sonra onu geçeyim derken bir anda sağ şeride direksiyon kırması (sinyal vermeden) bana çarpmış bulunması nedeni ile motor dengemi kaybedip 2 metre sürüklendim. Kaza sonrası araç şöförü beni direk sultangazi haseki hastanesine götürdü ve kayıt açıp röntgen çektiler. Sağ elimin baş parmağı kırılmış olduğunu öğrendim işin garip yani hastane polislerinin yanımıza hiç gelmemesi . 22 temmuzdan beri uğraşıyorum bu kaza işleri ile kendi aramızda tutanak tuttuk servise verdim. Servisin dediğine göre 15 bin tl masraf çıkmış şuan motor ihale sürecinde. İlk defa böyle şeyler başıma geldiği için işi sağlama almak amaçlı maddi hasarda ve manevi hasarda avukat tuttum onlar ilgileniyorlar dosyalarla. 2 gün önce bana sms geldi ve karşı tarafın %100 suçlu olduğunu öğrendik şuanlık sadece ihale firmasının fiyat toplayıp teklif vermesini bekliyoruz en acı olay ise serviste yattığı gün boyunca 25 tl otopark parası alması geçmiş olsun :D

Olay ile ilgili resimler ve videolar.

Kaza Anının Videosu : https://youtu.be/Qc5yySSVTX4
    Resimler :

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Geçmiş olsun. Allah şifa versin.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun, acil şifalar. (Açılmadıysa) Alçıyı bu haftasonuna kadar açtırmış olmanız gerekir. Parmak eklemlerinde 3 haftadan fazla alçı tavsiye edilmiyor, kireçlenme olur hareket kabiliyeti kısıtlanır diye. Ben de elimin tarak kemiğini kırmıştım. 3 hafta alçıda kaldı, elimi tekrar yumruk yapabilmem 1 hafta falan sürmüştü...

Motosikleti
    Honda CBR 125
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Allah şifa versin.
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, acil şifalar. (Açılmadıysa) Alçıyı bu haftasonuna kadar açtırmış olmanız gerekir. Parmak eklemlerinde 3 haftadan fazla alçı tavsiye edilmiyor, kireçlenme olur hareket kabiliyeti kısıtlanır diye. Ben de elimin tarak kemiğini kırmıştım. 3 hafta alçıda kaldı, elimi tekrar yumruk yapabilmem 1 hafta falan sürmüştü...
    Doktora sorduğumda biraz daha kaynaması gerekiyor dedi 1 hafta sonra tekrar gelirsin demişti randevu almaya çalıştı fakat hastane yoğunluyundan dolayı 19 ağustosa verdi yani anlayacağın daha 9 günüm daha var alçı çıkması için.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Geçmiş olsun.Araç %100 hatalı gibi gelmedi bana.Sizdede hata var oraya girmememiz gerkirdi.
    xtrafrozen, mattiadestro ve fatih.met bunu beğendiler.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    cb250r
    Gecmis olsun, acil sifalar.

Motosikleti
    Honda CBR 125
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Araç %100 hatalı gibi gelmedi bana.Sizdede hata var oraya girmememiz gerkirdi.
    Reis şerit ihlali , ve sinyal vermeme adamın kusuru zaten avukatlarla durumu görüştüm söylediklerine göre sinyal yakmama zaten %75lik kusurmuş size göre doğru karar olmayabilir bana göre doğru bir karar ve ayriyetten araç sürücüsü suçunu kabul ediyor.[COLOR="Silver"]

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun, acil sifalar.
    Çok teşekkür ederim reis.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Çok geçmiş olsun. Bu gibi durumlar çok yaşamıyor maalesef. Daha dikkatli olmamız gerekiyor.

Motosikleti
    Honda CBR 125
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Bu gibi durumlar çok yaşamıyor maalesef. Daha dikkatli olmamız gerekiyor.
    Teşekkür ederim reis normalde araç sürücüsüyüm dediğim gibi motor sürmeye başlayalı 5 ay oldu zamanla trafikte kala kala araçların motorlara karşı ne yapacağını ve ne yapmayacağını öğreneceğiz tekrardan teşekkürler.

Motosikleti
    cb250r
    Bu tarz kazalarda tutanak cok onemli.

2-3 sene once, basin ekspress mahmutbey baglanti kavsagina yaklasirken, Bi harfiyat kamyonu, sol seridimden arkadan hizlanarak geldi, benim arkamdaki bosluga girmek isterken sol arka caprazdan bana gecirdi.

O kazada benim tek sucum orda olmakti. Tutanakta kazayi o kendince anlatti, ben kendimce anlattim. Resmi gayet acik bir sekilde cizdim. O heyecan ile dikkat edemedim, yavsak oglu yavsak tutanaga "arac kor noktamdaydi" yazmis.

Sigorta sirketine ulastigimda; sucun yuzde80 bana verildigini, sigorta sirketinin duruma itiraz ettigini soyledi. itiraz sonucunda ugrasmamak icin %50%50 vermisler. eksperin belirledigi masrafin yarisini alabildim.

Yani demem o ki, araba surucusu tutanaga: "sagima girdi gormedim, sagdan gecmeye calisti" gibi birseyler yazsaydi, muhtemelen size de %50 gelirdi.

Bunlari neden yazdim, olur da kazaya karisirsaniz, tutanaga ne yazdiginiza cok dikkat edin.

Motosikleti
    Honda CBR 125
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz kazalarda tutanak cok onemli.

2-3 sene once, basin ekspress mahmutbey baglanti kavsagina yaklasirken, Bi harfiyat kamyonu, sol seridimden arkadan hizlanarak geldi, benim arkamdaki bosluga girmek isterken sol arka caprazdan bana gecirdi.

O kazada benim tek sucum orda olmakti. Tutanakta kazayi o kendince anlatti, ben kendimce anlattim. Resmi gayet acik bir sekilde cizdim. O heyecan ile dikkat edemedim, yavsak oglu yavsak tutanaga "arac kor noktamdaydi" yazmis.

Sigorta sirketine ulastigimda; sucun yuzde80 bana verildigini, sigorta sirketinin duruma itiraz ettigini soyledi. itiraz sonucunda ugrasmamak icin %50%50 vermisler. eksperin belirledigi masrafin yarisini alabildim.

Yani demem o ki, araba surucusu tutanaga: "sagima girdi gormedim, sagdan gecmeye calisti" gibi birseyler yazsaydi, muhtemelen size de %50 gelirdi.

Bunlari neden yazdim, olur da kazaya karisirsaniz, tutanaga ne yazdiginiza cok dikkat edin.
    Bilgi için çok teşekkür ederim reis zaten kendi aramızda tutanak tuttuğumuz için görüş bildirme kısmına sağa yanaşıp motorcuya çarptığını belirtti eğer ki sizin söylediğiniz gibi olsaydı dediğiniz gibi %50 %50 verirdi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Serit degistirirken ve donus yaparken araclar cevrenin guvenligini saglamak zorunda.En meshur 2 madde var 46/2c ve 53/1a buradaki ihlal 46/2c araba kusurlu motosiketin hatasi en fazla takip mesafesinden olabilir.Arabada sinyal yok bisey yok.
    Bunun dışında motosikletin sucu sagina girmek bence boyle kararsizlar onunca kornaya bi kac kez abanip oyle geciyorum.

Gecmis olsun.Umarim bir an once iyilesir.Benim 4 ay oldu ayagim hala agriyor.

Motosikleti
    Honda CBR 125
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serit degistirirken ve donus yaparken araclar cevrenin guvenligini saglamak zorunda.En meshur 2 madde var 46/2c ve 53/1a buradaki ihlal 46/2c araba kusurlu motosiketin hatasi en fazla takip mesafesinden olabilir.Arabada sinyal yok bisey yok.
    Bunun dışında motosikletin sucu sagina girmek bence boyle kararsizlar onunca kornaya bi kac kez abanip oyle geciyorum.

Gecmis olsun.Umarim bir an once iyilesir.Benim 4 ay oldu ayagim hala agriyor.
    Sanada geçmiş olsun reis 10 gün sonra alçıyı çıkartıyorum.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En başta çok geçmiş olsun.Ucuz atlatmışınız.Kaza tam net gözükmüyor ama sinyal vermeden sağ yanaştıysa yada döndüyse asli kusurlu araba gözüküyor.Ama araca çok yakın ve sağından gittiğiniz için büyük ihtimal tali kusurlu da sizsiniz.Aklınızda bulunsun bu tarz tek şeritli yollarda araçlar nasıl olsa sağdan gelen yoktu diye sağ aynaya bakmazlar.Hatta normal çok şeritli yollarda bile sollama dışı araba sürücülerinin çoğu sağ aynaya bakmaz.Baksa bile aracın kör noktasına girmiş olabilirsiniz.Özetle bir araca yaklaşırken ve geçerken sanki sizi görmüyormuş gibi hareket edin.Çok yakından geçmeyin,en az yarım metre hatta bir metre kadar kendinize güvenlik boşluğu bırakın.Ve en önemlisi mümkün mertebe araçların sağından geçmeyin.Trafik sıkıştığında yada yavaşladığında motosiklet ile aralardan geçme yani filtreleme dediğimiz olay da en fazla 30 km ile olmalı,herhangi biri kapı açması yada bu şekilde hayvan gibi dönmesi durumunda zamanında manevra yada fren yapmanız için.

Biz motorcular için trafikte haklı haksız olma durumu yoktur.Haklı olsak bile kaza meydana geldikten en çok hasarı alan biziz hastanede yatan biziz.Kaza yaptıktan,yaralandıktan,öldükten sonra haklı yada haksız olmanın bir önemi kalmıyor.Ve mutlaka aklınızda bulunsun trafikte gerçekleşmesi olası bir durum varsa genelde gerçekleşir.Mesela bu tarz sollamalarda araç sağ kırma ihtimali varsa kırar,ileride tali yoldan ana yola çıkış varsa oradan araç çıkar,ileride yakınından geçeceğiniz araba kapı açma ihtimali varsa açar,siz aracı sollarken araç sizi görmeme ihtimali varsa görmez.Nasıl olsa bu araç beni görmüştür,bu araç önüme kırmaz,bu araç kapıyı açmaz diye işinizi şansa bırakmayın.

Tekrardan çok geçmiş olsun.İyileşirken Youtube'tan Zefer Akçay hocanın videolarına bir göz atın derim.
    fatih.met bunu beğendi.

Geçmiş olsun hocam bende nisan ayında cbr 250 ile seyir halindeyken arkadan bir kekonun motosikletiyle bana çarpması sonucunda kaza yaptım bende birşey olmasada motosikletim perte gitti. Mekanik olarak bir sıkıntı yoktu ama servis neredeyse tüm grenajları yenileyecekti bu yüzden 22 bin tl masraf çıkardı bana nisan ayında. Perte gidecekti motosikletim satış için toplamda 50 bin tl teklif ettiler ozamanlarda benim motorumun emsalinde bir cbr 250 yaklaşık 55-56 bin tl idi bana yeterliydi üçe beşe bakmamıştım ancak sıkıntı şu oldu benim parayı almam temmuz ayını buldu. Haliyle 50-55 bin tl değerinde olan cbr 250 ler 70k yı geçince zararlı çıkan ben olmuştum. Umarım siz böyle bir sorun yaşamazsınız.

Motosikleti
    Honda CBR 125
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En başta çok geçmiş olsun.Ucuz atlatmışınız.Kaza tam net gözükmüyor ama sinyal vermeden sağ yanaştıysa yada döndüyse asli kusurlu araba gözüküyor.Ama araca çok yakın ve sağından gittiğiniz için büyük ihtimal tali kusurlu da sizsiniz.Aklınızda bulunsun bu tarz tek şeritli yollarda araçlar nasıl olsa sağdan gelen yoktu diye sağ aynaya bakmazlar.Hatta normal çok şeritli yollarda bile sollama dışı araba sürücülerinin çoğu sağ aynaya bakmaz.Baksa bile aracın kör noktasına girmiş olabilirsiniz.Özetle bir araca yaklaşırken ve geçerken sanki sizi görmüyormuş gibi hareket edin.Çok yakından geçmeyin,en az yarım metre hatta bir metre kadar kendinize güvenlik boşluğu bırakın.Ve en önemlisi mümkün mertebe araçların sağından geçmeyin.Trafik sıkıştığında yada yavaşladığında motosiklet ile aralardan geçme yani filtreleme dediğimiz olay da en fazla 30 km ile olmalı,herhangi biri kapı açması yada bu şekilde hayvan gibi dönmesi durumunda zamanında manevra yada fren yapmanız için.

Biz motorcular için trafikte haklı haksız olma durumu yoktur.Haklı olsak bile kaza meydana geldikten en çok hasarı alan biziz hastanede yatan biziz.Kaza yaptıktan,yaralandıktan,öldükten sonra haklı yada haksız olmanın bir önemi kalmıyor.Ve mutlaka aklınızda bulunsun trafikte gerçekleşmesi olası bir durum varsa genelde gerçekleşir.Mesela bu tarz sollamalarda araç sağ kırma ihtimali varsa kırar,ileride tali yoldan ana yola çıkış varsa oradan araç çıkar,ileride yakınından geçeceğiniz araba kapı açma ihtimali varsa açar,siz aracı sollarken araç sizi görmeme ihtimali varsa görmez.Nasıl olsa bu araç beni görmüştür,bu araç önüme kırmaz,bu araç kapıyı açmaz diye işinizi şansa bırakmayın.

Tekrardan çok geçmiş olsun.İyileşirken Youtube'tan Zefer Akçay hocanın videolarına bir göz atın derim.
    Yorumun ve beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Alıntı Andrei216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam bende nisan ayında cbr 250 ile seyir halindeyken arkadan bir kekonun motosikletiyle bana çarpması sonucunda kaza yaptım bende birşey olmasada motosikletim perte gitti. Mekanik olarak bir sıkıntı yoktu ama servis neredeyse tüm grenajları yenileyecekti bu yüzden 22 bin tl masraf çıkardı bana nisan ayında. Perte gidecekti motosikletim satış için toplamda 50 bin tl teklif ettiler ozamanlarda benim motorumun emsalinde bir cbr 250 yaklaşık 55-56 bin tl idi bana yeterliydi üçe beşe bakmamıştım ancak sıkıntı şu oldu benim parayı almam temmuz ayını buldu. Haliyle 50-55 bin tl değerinde olan cbr 250 ler 70k yı geçince zararlı çıkan ben olmuştum. Umarım siz böyle bir sorun yaşamazsınız.
    Sanada çok geçmiş olsun reis. Servisin dediğine göre pert ihale işlemleri 3 haftayı bulur dediler ve avukatla iletişime geçtim konuyu aktardım avukatın dediğine göre her ne kadar yükselirse yükselsin 2 el piyasa değerini alacaksınız dediler örnek veriyorum motorun ihaleden gelen %60 parasını motordan , %40lık parasını ise sigorta veriyormuş herhangi bir para kaybınız olmayacak dediler kendilerini. Bu işi gerçekten bilmediğim ve ilk defa başıma geldiği için şuan maddi hasar dosyama 2 avukat bakıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Videonun ikinci kısmı: https://youtu.be/gpuoIorRCDA

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şimdi mevzu şu, 6. his diye bir şey var, o kuvvetli değilse sağ şeritten araba sollamayacan kankam, ben mesela bakıyorum önümde abuk subuk giden bir araba mı var, hemen direksiyon koltuğuna bakıyorum ve eğer erkek ise diyorum ki muhtemelen bir yere dönecek ve sinyal kolu bir yerlerine girmiş olabilir ve bu yüzden sinyal veremiyor olabilir...

diğer ihtimal ise kadın gördüğümde oluyor, onlar zaten genel olarak garip oldukları için onların döneceğini tam kestiremiyorum, bu 2 durumun 2. sinde ya ni kadın ise kesinlikle soldan solluyorum, eğer erkek ise göz teması için bir tık korna yada sellektör vasıtası ile dikkatini çekiyorum ve ondan sonra solluyorum...

uzun süre yavaş gitmeme sebep olmayacak ise zaten sollamıyorum, yani senin yerinde olsam o aracı ben sollamazdım muhtemelen... bir musibet bin nasihatten iyidir, geçmiş olsun... bu arada beni de bir kamyon biçti yolda... trafik sigortasına dava açtıydık, 2 sene sonra alabildim tazminatı, %1453 ben haklı olduğum halde 2 seneden fazla sürdü, ama gel gelelim burada bir hükümet kadrosundan birine küfür etsem adalet anında işler dimi... tabi işler, bu yüzden hep bir ağızdan tekrar ediyoruz; ey hükümet, ben sizin şerefinizi, haysiyetinizi, cürriyetinizi, istikbalinizi, ideolojinizi esen kalın, sağlıcakla kalın, hoşçakalın, selamlar.

Motosikleti
    Honda CBR 125
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi mevzu şu, 6. his diye bir şey var, o kuvvetli değilse sağ şeritten araba sollamayacan kankam, ben mesela bakıyorum önümde abuk subuk giden bir araba mı var, hemen direksiyon koltuğuna bakıyorum ve eğer erkek ise diyorum ki muhtemelen bir yere dönecek ve sinyal kolu bir yerlerine girmiş olabilir ve bu yüzden sinyal veremiyor olabilir...

diğer ihtimal ise kadın gördüğümde oluyor, onlar zaten genel olarak garip oldukları için onların döneceğini tam kestiremiyorum, bu 2 durumun 2. sinde ya ni kadın ise kesinlikle soldan solluyorum, eğer erkek ise göz teması için bir tık korna yada sellektör vasıtası ile dikkatini çekiyorum ve ondan sonra solluyorum...

uzun süre yavaş gitmeme sebep olmayacak ise zaten sollamıyorum, yani senin yerinde olsam o aracı ben sollamazdım muhtemelen... bir musibet bin nasihatten iyidir, geçmiş olsun... bu arada beni de bir kamyon biçti yolda... trafik sigortasına dava açtıydık, 2 sene sonra alabildim tazminatı, %1453 ben haklı olduğum halde 2 seneden fazla sürdü, ama gel gelelim burada bir hükümet kadrosundan birine küfür etsem adalet anında işler dimi... tabi işler, bu yüzden hep bir ağızdan tekrar ediyoruz; ey hükümet, ben sizin şerefinizi, haysiyetinizi, cürriyetinizi, istikbalinizi, ideolojinizi esen kalın, sağlıcakla kalın, hoşçakalın, selamlar.
    Değerli yorumunuz için teşekkürler. Dediğiniz gibi davalar 2-4 yıl sürüyor bende o kadar çok sürmesini saçma buluyorum. Reis bu adam 1 dakika boyunca ortadan gittiği için sağa geçeceğini anlayamadım Tam geçtim önüme kırdı. Benim hatam korna ve selektör yapmamam ama her bir hatadan ders çıkartılır.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takip ettiğiniz araçların sinyaline baktığınız kadar ön tekerleklerinin hareketine, yönlenmesine de bakın mümkün olduğunca. Sinyalden daha fazla bilgi verir.
    -Black- bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)