Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumun Yolda Stop Etme Sorununa Çözüm Bulamıyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar umarım herkes iyidir.
    Haziran ayının başında 0 model Kuba Blueberry Pro motosiklet satın aldım. Serviste 80 cc’ye yükselttim ve kullanmaya basladım. Aldığım ilk günden beri stop etme sorunlarıyla savaşıyorum.

Motor ilk çalıştırmada ısınana kadar (1-2 km) eğer kırmızı ışıkta durursam veyahut elimi gazdan çekersem 10 km/h altına düşünce stop ediyor.

İlk anlattığım problem çok elzem değil fakat asıl önemli sorun şu; Motorumun yakıt deposundaki benzin ne zaman yarım depoya düşse yolda giderken bir anda gaz kesip stop ediyor benzin bitmiş gibi. Durup bir iki dakika beklediğimde hiçbir şey olmamış gibi calıstırıp devam edebiliyorum. Full depoda böyle bir sorun yok ama ne zaman 2.5 litrenin altına düşse(depo kapasitesi 4/5 l) motorum durduk yere stop ediyor ve can tehlikesine atıyor.

Garantisi var 2 ayda belki servise 10 defa gittim sorunu çözemiyorlar. Motor kafası değişti olmadı, benzin filtresi yağ filtresi hava filtresi temizlendi olmadı. Sübap ayarları değişti olmadı. Yakıt deposu kapağına bir delik daha açıldı olmadı. Benzin hortumu düzeltildi olmadı. Olmuyor ve gerçekten artık illallah ettim motor zevkimin içine edildi. Yolda giderken tek düşündüğüm bakalım ne zaman stop edecek oluyor. Lütfen yardım edin…

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yakıt hortumu belirli bir noktadan sıkışıyor olmasın?

Belki depo içi süzgeçte kısmi tıkanma vardır. Süzgeç yarıya kadar tıkalıdır ve yakıt o noktaya geldiğinde yeterince yakıt çekilemediğinden bu sorun oluşuyordur. Yakıt deposuna bağlı yakıt musluğu veya süzgecini söktürüp temizletin.

Motosikleti
    MT-07
    Bağlı bulunduğun ilçenin tüketici hakem heyeti başkanlığa başvur. Motorunun yenisi ile değişimine veya iadesini talep et. Elindeki servis kayıtlarını da dilekçe ekinde sun.

Sen uğraşacağına onlar uğraşsınlar ve aynı motorun tamiri ile hiç kendini yorma. Sonuçta ayıplı mal kategorisine giriyor ve servisin sorunu çözememesi ile ilgili senin bir sorumluluğun yok.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Bu problem sürekli devam ediyor ve çözüm bulunmuyorsa servis kayıtlarını delil göstererek tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.
    Akıcı trafikte seyir halinde olan aracın aniden stop etmesi tehlikeli bir problem.
    espresso bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Servise her gittiğinde resmi olarak iş emri,siparis emri yada adı her neyse belgenizi oluşturup alın. 10 sefer gitmişsiniz ama elinizde belge yoksa birşey yapamazsınız. Elinizde aynı arızadann gittiğini belgeleyebikeceğiniz evraklar varsa aynı arıza ile 4. Sefer gittiğinizde olay bambaşka noktaya varır.
    Hallederiz deyip geçiştirmelerine izin vermeyin belge isteyin. Belgebiz varsa işlem başlatın.
    espresso bunu beğendi.

Elimde ustayla hem Whatsapp konuşmaları hem de Belgeler var dediğinizi yapacağım. Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler