Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Brezilya da motosiklet hirsizi olmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Lafı açılmışken merak edenlere güzel okumalar:

Bir Otorite Tarihi - Süreklilikler ve Değişiklikler - Gérard Mendel
    Anarşizmin Tarihi; İmkansızı İstemek - Peter Marshall

İkinci kitabın ismine bayılırsın Hırbo, "... İmkânsızı İstemek" lafı var. Laf yetiştirmeden önce tarihi imkansızı isteyenlerin yazdığını hatırla ve sakince yerine otur.
    Gouranga ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerizekalı neden hakaret olsun? Tıbbi bir terim. Ben senin tıbbi olarak gerizekalı olduğunu düşünüyorum. Hakaret falan yok ortada.

Sana konuyla ilgili cevap vermiyorum çünkü sen ne konunun ne olduğunu anlıyorsun, ne karşındakinin ne söylediğini anlıyorsun, ne de kendin ne söylediğinin farkındasın. O yüzden uzunca süre senin eğlenen bir troll olduğunu düşündüm, sen onu da hakaret algılamıştın; şimdi biraz daha izleyince troll değil gerizekalı olduğunu düşünüyorum.

Çok kısa bir özete bakalım mesela:

x: Bir şey almam lazım, şimdiden alsam mı?
    -: Alma Dolar al dursun
    +: dolar enflasyonu var
    -: var da nolacak. zam gelcek diye 100 kutu ton balığı mı alayım falan.
    ... 2014-2022 Tenere fiyatları..
    +: enflasyonist olmayan dönemle bu dönem arasında kıyaslama yaparak gelecekte pahalılanmayacak denemez
    -: o yıllarda da vardı enflasyon bak doların alım gücü nereye gelmiş

Şimdi sana burada garip gelen bişey yok, hatta çıkarıp masaya vurduğunu falan düşünüp kuyruğumu kıstırıp kaçtığımı sanıyorsun
    Sorun tam da burada zaten.

Arkasından attığın mesajlardan ikincisinde de USD adjusted hesabıyla o zamanın $16bin'inin şimdinin $20bin'ini olduğunu farketmişsin. O zaman Yamaha zamanında $16bin'e sattığı motoru da şimdi deli gibi zararına mı satıyor?
    Hmmm.. Bişeyleri anlamadığını burada farketmedin değil mi?

Anarşi konusuna gelecek olursak;
    Önce teorisyenlerin fikrini bilmiyorum diyorsun, ondan sonra ben bunu kabul etmek zorunda mıyım oluyor. Devlet olmazsa anamızdan doğardık ama babamız kim olurdu bilemezdin diye şiir yazmaya kadar götürdün işi sonra. Anarşizm övmedi kimse sakin ol, sadece bilmiyorum dediğin zaman bilmediğin belli denildi.

Yine benzer gidişat..

x: .... anarşiye hayır
    y: anarşi öyle bişey değil
    -: y sen sözlüğe bak anlamı öyle
    x: ... kaos diyeyim o zaman
    -: niye düzeltiyosun ki? anarşi bu demek, şu olmazsa bu olur bu olursa da kaos olur. teorisyenlerin hayali ne bilmiyorum ama durum bu.
    +: bilmediğin belli
    -: dikkat et önceden çaktığıma benzemesin, zır cahil google'a bak bari, çakma felsefeciler.. sözlüğe bakın
    .. (sonra da bişey söylemeyip saldırıyorsun kartı oynandı)
    z: sokaktaki adam anlamıyor diye kavramın altını boşaltmaya gerek yok.
    -: oxford cambridge sözlükte bunlar var. Devlet olmazsa kaos başlar.

efendim ütopya başkaymış de realitede böyle olursa boku yermişiz falan filan.

Yani, sen ne konunun ne olduğunu anlıyorsun, ne karşındakinin ne söylediğini anlıyorsun, ne de kendin ne söylediğinin farkındasın.
    Bunu mevcut üslubunla yaptığında da gerizekalı oluyorsun.

Yok klavye delikanlısı olduğunu düşünmüyorum ama onlar da klavye delikanlısı moduna girmeden önce benzer düşünce sistemleriyle tezlerini geliştiriyorlar. Sonra işte ateizm de bir inanç diye başlık açılıyor falan.
    Ulen salak adam bir boktan anladigin yok senin

Neden kivirip takla atiyosun olm erkek gibi sicip sivadigini kabullensene

Enflason yok diyosun,sana enflasyonuun oldugunu gozune sokuyorm bu sefer de eee varsa yamaha xararina mi satiyo diyosun ?

Lan mal adam,enflasyonun burada olup olmadigini tartsismayacagim seninle git resmi rakamlari kendin topla o zaman.

Dunyada enflasyonum olmasi,tum mal ve hizmet fiyatlarinin ayni oranda artmasi demek degildir.

Lastik in ana girdileri petrol ve kaucuk ve enerji olarak dusunursek asil fiyati belirleyen unsurlar bunlar ve lastige olan taleptir.

Yani amerikan enflasyonu bu yil yuzde 9 aciklanmis olabilir ama lastik fiyatlari cok daha fazla artabilir veya daha dusuk de kalabilir.

"Super tenere zararina mi satiyolarr!!! " Ulen aptal adam ben de sana bunu anlatmak istedim zaten..8 yillik enflasyon gercegi oldugu halde cesitli nedenlerle(rakabet,verimlilik ,kar marji) fiyati ayni tutmuslar iste.

Hayir nereye varmak istedigini anlasam seviyene inip anlatacam da olmuyor valla

Anarsi konusunnda cyan a cevap verecem cok merak ediyorsan ordan bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lafı açılmışken merak edenlere güzel okumalar:

Bir Otorite Tarihi - Süreklilikler ve Değişiklikler - Gérard Mendel
    Anarşizmin Tarihi; İmkansızı İstemek - Peter Marshall

İkinci kitabın ismine bayılırsın Hırbo, "... İmkânsızı İstemek" lafı var. Laf yetiştirmeden önce tarihi imkansızı isteyenlerin yazdığını hatırla ve sakince yerine otur.
    Bak cyan simdi egri oturalim dogrulari konusalim lutfen.

Mssturbasyona gerek yok valla.

Konu neydi,azcok un " durum anarsi ye gider " demesiydi degil mi ?

Simdi,turkce,ingilizce,fransizca da(diger dillere bakmadim) anarsi kelimesi kaos ile esanlamli olarak kullaniliyorsa biz buna yanlis coook yanlis kullanim diyebilir miyiz ?

Bu bir olgu ya,bunu kabul etmiyorum deme sansiniz yok.Yani cahil insanlarin veya senin degiminle sokaktaki adamin,kullanimi degil bu.

Rte nin ben cds in yukseklligini kabul etmiyorum demesi gibi bisey bu valla..

Felsefi tsrtismaya yapmaya gerek yok ama bugun dunyanin en azili anarsistlerine, hadi bakalim gelin ulke size emanet denilse once kendilerini fesh edip biz kimiz ki topluma onderlik ediyoruz deyip cekilmeleri gerekmez mi ?

Al sana kaos

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemizde hırsızlık ve diğer suçlar bu şekilde artmaya devam ederse olayların oraya varması kaçınılmaz.Yakında sağda solda kim vurduya gitmiş hırsız/suçlu cesetleri ortaya çıkmaya başlarsa hiç şaşırmam.
    Keşke öyle bir şey olsa. lakin ben o konuda ümitlideğilim. Bizde daha çok -- Allahından bulsun -- düşüncesi hakimdir. Kendi adıma söylüyorum; Şahsen ,
    ciğeri Capon parasıynan 5 yen etmeyecek bir p.çin adam diye sayılıp, ömrümün son yıllarını mapusane damında geçirmeyi hiç istemem.
    Şundan kesinlikle eminim ki ; 10 aydan beri benim motorumu çalan hırsızı bulamayan DÖVLETim , söz konusu, hırsızı öldüren katili bulmak olunca aslan kesilecektir.
    Thracian bunu beğendi.
    bursevi

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Simdi,turkce,ingilizce,fransizca da(diger dillere bakmadim) anarsi kelimesi kaos ile esanlamli olarak kullaniliyorsa biz buna yanlis coook yanlis kullanim diyebilir miyiz ?

Bu bir olgu ya,bunu kabul etmiyorum deme sansiniz yok.Yani cahil insanlarin veya senin degiminle sokaktaki adamin,kullanimi degil bu.

Rte nin ben cds in yukseklligini kabul etmiyorum demesi gibi bisey bu valla..
    ...
    Matematik ile anlatayım; Anarşi ≠ Kaos. Aynı olsalardı iki farklı kelime olmazlardı değil mi?

Ha babam 1 = 2 diyorsun. Benim bunu gerçekten de kabul etme şansım yok yahu. :D Neden bana sürekli "doublespeak" yapıyorsun?

Matematiği seviyorum; çok kesin...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Biz artık iğdiş edilmiş, tepkisiz hale getirilmiş bir toplumuz. Bizde kimsenin hırsızın üzerine arabayla dalıp onu parçalamaya bir tarafı yemez. Koca toplumda 2-3 Deli Dumrul çıkar ama daha fazlası cesaret edemez. Bizim geleceğimizi çaldılar, bizde zerre karakter olsa geleceğimizi çalanların içinden geçerdik. Şimdi anca Afgan, Suriyeli, Arap'a otobüste, minibüste tip tip bakalım, sosyal medyada "hede hödö" yapalım.
    Mr.wind ve xtrafrozen bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Anarchy is a society being freely constituted without authorities or a governing body. It may also refer to a society or group of people that entirely rejects a set hierarchy.[1] Anarchy was first used in English in 1539, meaning "an absence of government"
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Anarsi = kaos tur arkadaslar.

Teorisyenlerin fantazi dunyalari zengindir.Yukardaki bira gurusunun yaptigi aciklamayi kabul ediyorum,bu dogrultuda is zaten kaosa gider.

Gonul rahatligi ile anarsi kelimesini kaos anlaminda kullanabiirsiniz.

Dunyada anarsist gecinenler haric bir allahin kulu size bisey demez.

Haaa bir anarsist cikip bi dk bi dk diyorsa da sakin muhattap olup zaman kaybetmeyin.

Bakin benim kac dk m gitti burda,yazik

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anarşik misiniz yani?

Cyan bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı ❤Honda❤ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anarsi = kaos tur arkadaslar.

Teorisyenlerin fantazi dunyalari zengindir.Yukardaki bira gurusunun yaptigi aciklamayi kabul ediyorum,bu dogrultuda is zaten kaosa gider.

Gonul rahatligi ile anarsi kelimesini kaos anlaminda kullanabiirsiniz.

Dunyada anarsist gecinenler haric bir allahin kulu size bisey demez.

Haaa bir anarsist cikip bi dk bi dk diyorsa da sakin muhattap olup zaman kaybetmeyin.

Bakin benim kac dk m gitti burda,yazik
    Geçen iş saati beşiktaşa gittim. O nasıl bir anarşiydi yarabbim. Tam bir araç anarşisiydi.

Evrene bir anarşi hakimdir. Bu anarşi bize sonsuz sayıda olasılık sunar.

Aha bu da bonus

https://youtu.be/NYJ2w82WifU
    Cyan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen iş saati beşiktaşa gittim. O nasıl bir anarşiydi yarabbim. Tam bir araç anarşisiydi.

Evrene bir anarşi hakimdir. Bu anarşi bize sonsuz sayıda olasılık sunar.

Aha bu da bonus

https://youtu.be/NYJ2w82WifU
    Ulen baska bir kelimeyi yanlis bir sekilde kullansam bana tdk sozlugunu firlatirdiniz.

Elinde google var,iddia ediyorum 45 sn ye de ingizce,fransizca,turkce,almanca,italyanca da bu sozcugun ne anlama geldigini,nasil kullandigni ogrenebilirsin.

Yok yanlis kullaniliyormus falan..cocuk gibisiniz valla.

Ama diyorum.hep,bunlar can sikintisindan oluyor.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)