Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Brezilya da motosiklet hirsizi olmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaos olarak düzeltiyorum.
    Neden duzeltiyorsun ki ?

Anarsi ye hayir dedin,dogru bu.

Anarsi = devlet,oterite veya kontrol sisteminin olmadi durum.

Ee zaten yukardaki tanim geregi kaos oluyor.

Yani anarsist teorisyenlerin nasil bir utopik dunya hayalleri var bilmiyorum ama durum bu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bilmediğin belli canım

Motosikleti
    suzuki gsx-r 250
    Devlet fikri toplumsal bir anlaşmadır,vatandaşlar canlarını,mallarını korumak için sahip oldukları zor kullanma haklarını devlete devrederler.
    Eğer ki devlet sizin canınızı,malınızı koruyamaz hale gelirse veya kendine yakın gruplarla bu zor kullanma hakkını paylaşırsa,bu toplumsal anlaşma bozulur ve vatandaşlar kendi güvenliklerini sağlama yoluna giderler,bunun da doğal sonucu olarak anarşi ve kaos ortamı meydana gelir,tıpkı latin amerika ülkelerinde olduğu gibi.
    Mr.wind bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden duzeltiyorsun ki ?

Anarsi ye hayir dedin,dogru bu.

Anarsi = devlet,oterite veya kontrol sisteminin olmadi durum.

Ee zaten yukardaki tanim geregi kaos oluyor.

Yani anarsist teorisyenlerin nasil bir utopik dunya hayalleri var bilmiyorum ama durum bu.
    Benim bildiğim orijinal ve doğru anlamı Yunanca. Sonra herkes kendince 2. ya da 3. anlamlar vermiş olabilir.

Asıl tanımı; Devlete gerek yoktur. Devlet olmadan da insanlar gayet güzel yaşayabilir. Hatta devlet insanları ileri götüren değil, geri götüren bir oluşumdur. Kısacası "Anarşist = Devlet istemeyen/Devletin insanları yönettiği bir sistem istemeyen adam" demektir.

Benim bildiğim böyle, yanlışım var ise biri düzeltsin.

Kaos, karmaşa, kargaşa vs. çok zıt bir anlam bence ki zaten Anarşizm savunucuları tam aksine; "devlet yoksa, karmaşa ve kargaşa da yoktur" diye düşünürler. Bu yüzden de kargaşa çıkarırlar bazen :D

Yine de bu konuda çok caka satamayacağım. Düzeltilmesi gerekebilir.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmediğin belli canım
    Hi hi oyle mi

Dikkat et amerikan eflasyon hesabina donmesin olay,uzuluyosun sonra hihi

Google denen bisey var,bir insan zir cahil olsa bile iki dk.lik arama ile neyin ne oldugunu ogrenebilir.

Haaaa simdi burdaki cakma felsefe teorisyeni arkadaslarla tartismaya girmem..utopik dunyanizda ne nasil olmali tartisin durun

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anarşizm savunucuları tam aksine; "devlet yoksa, karmaşa ve kargaşa da yoktur" diye düşünürler.
    Puhshahaa,oyle mi dusunuyorlar.. dusunsunler bakalim ;)

Hayir,anarsi kelimesini ingizilice,fransiza sozlukten bakin ne oldugu ortada..

Anarsi kelimesini unlu anarsistler nasil yorumluyor ona mi bakip o sekil de mi kullanalim ..ya yarek kurek isler ya

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Hi hi oyle mi

Dikkat et amerikan eflasyon hesabina donmesin olay,uzuluyosun sonra hihi

Google denen bisey var,bir insan zir cahil olsa bile iki dk.lik arama ile neyin ne oldugunu ogrenebilir.

Haaaa simdi burdaki cakma felsefe teorisyeni arkadaslarla tartismaya girmem..utopik dunyanizda ne nasil olmali tartisin durun

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Puhshahaa,oyle mi dusunuyorlar.. dusunsunler bakalim ;)
    Yunan felsefe dünyasında böyle geçiyordu. Bana kalsa TÜRKÇE konuşma dili olarak karmaşaya, düzensizliğe "karmaşa/kargaşa/kaos" demek varken, "anarşi" terimi gereksiz bir şey zaten.

Diğer taraftan bakacak olursam, Devlet yapısını istemeyen/benimsemeyen de "Anarşizm" yerine "devlet istemiyorum/mülkiyet istemiyorum" vb. diyebilir.

Böyle şeylerin çok daha basit ve anlaşılır şekilde söylenmesi mümkün.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunan felsefe dünyasında böyle geçiyordu. Bana kalsa TÜRKÇE olarak karmaşaya "karmaşa/kargaşa" demek varken, "anarşi" terimi gereksiz bir şey zaten.

Böyle şeylerin çok daha basit şekilde anlatılması mümkün.
    Abicim devlet kavraminin olmadigi utopik dunyayi bosver,gercekleri konusalim.

Gunumuzde herhangi bir ulkede devlet kavrami ortadan kalkarsa kaos baslar.

Ee anarsinin de problemi devlet ve otorite degil mi ?

Dolayisiyla a
    İlk mesaj da azcok un yazdigi "anarsi ye hayir" su an icin cok yerinde bir sozdur.

4500 yilinda insanlik kendini asarsa o zaman tartisilir belki.

Su an ; anarsi = kaos

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Average Joe (sokaktaki adam) için anarşi = kaos olabilir tabi. Ama sokaktaki adam derinlemesine bilmiyor diye de kavramın altını oymaya gerek yok yani...
    DickName bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok değil 2-3 sene önce suriyeliler ve afganlar bizi bu şekilde gasp etmeye başlayacak, gasp ettikten sonra motoruna binip kaçarken dengesini kaybedip düşerse hapise biz gireceğiz.
    retox70 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Average Joe (sokaktaki adam) için anarşi = kaos olabilir tabi. Ama sokaktaki adam derinlemesine bilmiyor diye de kavramın altını oymaya gerek yok yani...
    Valla sokaktaki adam demeye gerek yok.
    Oxford cambridge veya fransizca bir sozlukte anarsi kelimesi nasil kullaniyor sen de gorebilirsin.

Sence bakunin e gore anarsi nedir diye ogrenip kendinimize ceki duzen verip olumlu anlamda mi konusmaliyiz ?

Adamlarin utopyasi ya baska da bisey degil.

Gercek : devlet otoritesinin olmadi yerde kaos baslar.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Abicim devlet kavraminin olmadigi utopik dunyayi bosver,gercekleri konusalim.

Gunumuzde herhangi bir ulkede devlet kavrami ortadan kalkarsa kaos baslar.

Ee anarsinin de problemi devlet ve otorite degil mi ?

Dolayisiyla a
    İlk mesaj da azcok un yazdigi "anarsi ye hayir" su an icin cok yerinde bir sozdur.

4500 yilinda insanlik kendini asarsa o zaman tartisilir belki.

Su an ; anarsi = kaos
    Yahu değerli MOTOSPORT uzmanı, ben zaten genel bir bilgilendirme yaptım. Google demişsin, merak edip baktım; o da şöyle demiş; https://tr.wikipedia.org/wiki/Anar%C...bir%20terimdir.

Ben zaten bu tür ifadelerin daha TÜRKÇE konuşma diline uygun konuşulması taraftarıyım. Yoksa anlamı neyse ne yani çok önemli değil benim için. Neticede "konuşma dili" zemininde daha basit anlatma imkanımız var zaten bunları.

Bir de Google daha çok "zıt bilgileri karşılaştırmak" için kullanılırsa daha faydalı olur. Malum her yazan, hatta yazdığında ilk çıkan tanımlama her zaman için doğru değil.

Ama kelimenin orijinal kökeni belli, nereden geldiği belli. Akademik bir tanımlama yapmışım gibi düşünebilirsin.

"Gunumuzde herhangi bir ulkede devlet kavrami ortadan kalkarsa kaos baslar." senin "öznel" fikrin mesela. Diğer görüşte onların "öznel" fikri.

Mesela benim annem Sinop/Saray köyünden. Köye ne belediye geliyor, ne çöp toplanıyor ne de "ölüm" harici Ambulans geliyor. Kışın kopan elektrik tellerinden dolayı aylarca elektrik gelmediği bile oluyor. Bu insanlar gayet de düzenli ve mutlu yaşıyorlar. Neyse.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Gerçekten bir troll ile anarşizm nedir tartışması mı yapacaksın?

Hem de "sözlük anlamı bu" yaklaşımına karşı. Şimdiden sabırlar, mısır patlatabilirim.
    Anarşizm sol bir fraksiyon değildir diyerek oltayı atıp kaçsam mı? Çok cezbedici geliyor.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok değil 2-3 sene önce suriyeliler ve afganlar bizi bu şekilde gasp etmeye başlayacak, gasp ettikten sonra motoruna binip kaçarken dengesini kaybedip düşerse hapise biz gireceğiz.
    Past perfect simple continuous future tense
    gurcanozturk bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Past perfect simple continuous future tense

ben gelecekten mi geliyorum nedir zaman bilincim karışmış.
    xtrafrozen bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gerçekten bir troll ile anarşizm nedir tartışması mı yapacaksın?

Hem de "sözlük anlamı bu" yaklaşımına karşı. Şimdiden sabırlar, mısır patlatabilirim.
    Anarşizm sol bir fraksiyon değildir diyerek oltayı atıp kaçsam mı? Çok cezbedici geliyor.
    Masaya cikip tepinsen de cok bilmis gozukmek icin cabalasan da gercekler acidir..tokat manyagi olursun bak uyariyorum ;)

A kisisi : Bu gidisat iyi degil,ulke 10 seneye seriat ile yonetilmeye baslanirsa sasirma.

B kisisi : Abicim seriat kotu bisey degil ki ? Allahin ve hz muhammedin soz veya eylemlerinden yola cikilarak olusturulan bir sistemin nesi yanlis olabilir ?!

A : bi siktir git aq

Adamlarin utupyasiyla gercekler cok farkli diyorum.Hala vik vik vik..he evet evet butun kotuluklerin temel kaynagi devlet,olmasa var yaaaaa uff cennet cennet olur dunya asadasddda

Gelin la gelin cok bilmis google destekli felsefe teorisyenleri.

Ben de size Bertrand Russel in anasrsizm elestirisini copy past yapacam buraya..ama yok ya, birax degistiriyim ki sanki kendi dusuncemmis gibi olsun hihi

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kendi kendine saçmalıyor abi çok güzel ya. Tam böyle ekşi'de arada meczubun biri başlık açar, "ateistlere göre..." diye başlar, götünden uydurduğu gerçek olmayan bir şeyin üstüne 10 paragraf analiz kasar falan. Onlar geldi aklıma.

Yalnız şöyle bir ihtimal daha var. Eğer troll değilse, gerçekten kapasite buysa orada iş çok trajik hale geliyor. Umarım öyle değildir. Değildir ya.
    Gouranga bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kendi kendine saçmalıyor abi çok güzel ya. Tam böyle ekşi'de arada meczubun biri başlık açar, "ateistlere göre..." diye başlar, götünden uydurduğu gerçek olmayan bir şeyin üstüne 10 paragraf analiz kasar falan. Onlar geldi aklıma.

Yalnız şöyle bir ihtimal daha var. Eğer troll değilse, gerçekten kapasite buysa orada iş çok trajik hale geliyor. Umarım öyle değildir. Değildir ya.
    Hep ayni taktik.Trol de,acinasi durumdasin cok uzuluyorum sana falann.. ahahaga

En son yine bana aciyordun ama olmadigini iddia ettigin 2014 2022 arasi abd enflasyyonu gozune sokunca sessizce ortami terk ettin ;) afferina afferin

Burda ise kafan bir turlu alamadi ya.cok ilginc

Eksi de yapilan ile benim yaptigimin zerre ilgisi yok.

Bir islam filozofunun/aliminin ortaya attigi seriat ile huzur dolu dunya nasil sacma ise bu da o derece sacma lan.

Sozluklere bosuna kaosun es anlamlisi olarak girmemis bu.

Ama neymis,sozluk anlamini kullananan ile tartisilirmismiii..

anarsizm fikrini ortaya atanlar elbet kaos olsun insanlar olsun,tecazuz edilsin,insanlarin mali mulku gasp edilsin yara yesin diye bunu ortaya atmadilar.

Anariszm kotu biseyyyy degil kiiii,biliyoz aq teoride super

Neyse,ziplasan da takla da atsan otoritenin olmadi yerde kaos olur.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hmm, şimdi anlaşıldı, sen eğlenen bir troll değilsin, baya dümdüz gerizekalısın yaw. :D

Enflasyon yok demişim de önüme koymuş. Şimdi demedin mi diyecek, gidecek ordaki mesajı buraya yapıştıracak, bak diyecek var. :D
    Bu kadar anlamıyorsun işte, ben hakkaten bilmiyordum bu derece olduğunu, eğleniyorsun sanıyordum. :D

Ekşide yapılan ile senin yaptığının bir alakası yok tabii ki. Dümdüz aynı şey. Kısıtlı kapasitesi olduğunun farkına varmayan bir yarı-cahil in olmayan şeyler, söylenmeyen sözler, yapılmayan imaları kendi istediği şekilde yorumlayıp bunun üzerine analiz kasması. Alaka falan değil, dümdüz bu.

Niye bu kadar cellalleniyorsun ki? Teorisyenlerin hayallerini bilmiyorum dedin, ben de bilmediğin belli dedim. Bunda bişey yok devam et

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hmm, şimdi anlaşıldı, sen eğlenen bir troll değilsin, baya dümdüz gerizekalısın yaw. :D

Enflasyon yok demişim de önüme koymuş. Şimdi demedin mi diyecek, gidecek ordaki mesajı buraya yapıştıracak, bak diyecek var. :D
    Bu kadar anlamıyorsun işte, ben hakkaten bilmiyordum bu derece olduğunu, eğleniyorsun sanıyordum. :D

Ekşide yapılan ile senin yaptığının bir alakası yok tabii ki. Dümdüz aynı şey. Kısıtlı kapasitesi olduğunun farkına varmayan bir yarı-cahil in olmayan şeyler, söylenmeyen sözler, yapılmayan imaları kendi istediği şekilde yorumlayıp bunun üzerine analiz kasması. Alaka falan değil, dümdüz bu.

Niye bu kadar cellalleniyorsun ki? Teorisyenlerin hayallerini bilmiyorum dedin, ben de bilmediğin belli dedim. Bunda bişey yok devam et
    Oncelikle gerizekali lafini sana misli ile iade ediyorum,yedigin tokatlarin acisi olsa gerek hakarete basvuruyorsun ustune beni celallenmekle sucluyorsun.

Ehh,senin gibi gotu omuzlarinda gezen biri icin biraz kirici oldum sanirim,neyse olur bazen.

Dikkatimi cekiyor sadece saldiriyosun,konuyla ilgili tek bir fikir belirtmedin hayirdir neden cekiniyosun ?

Benim anarsist teorisyenlerin hayallerini dogru kabul etme gibi bir durumum olmaz..ne dusunduklerini az cok biliyorum desem,kendi fikrini soylemek yerine yine hakaret falan edersin.

Sosyalzm bile ki cok daha ayaklari yere basiyordu ve uygulandi ama basarili olamadi.demek ki teoriyle gercekler farkli.

Bu anarsistlere o da yetmiyor devlet kavramiyla da kavgali.

İyi guzel de insanlik buna hazir mi , dogasi ,pskilojisi vs.

Ben de bu yuzden otoritenin olmadigi gunumuz toplumlarinda anarsinin koas ile sonuclanacagini dusunmem gerizekalilik mi oluyor ?

Bence bunun aksini dusunen afedersin biraz gerizekalidir.

Ama bir daha hakaret edersen agzini yuzunu sikerim senin ;)

Hadi simdi de klavye delikanlisi de

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Gerizekalı neden hakaret olsun? Tıbbi bir terim. Ben senin tıbbi olarak gerizekalı olduğunu düşünüyorum. Hakaret falan yok ortada.

Sana konuyla ilgili cevap vermiyorum çünkü sen ne konunun ne olduğunu anlıyorsun, ne karşındakinin ne söylediğini anlıyorsun, ne de kendin ne söylediğinin farkındasın. O yüzden uzunca süre senin eğlenen bir troll olduğunu düşündüm, sen onu da hakaret algılamıştın; şimdi biraz daha izleyince troll değil gerizekalı olduğunu düşünüyorum.

Çok kısa bir özete bakalım mesela:

x: Bir şey almam lazım, şimdiden alsam mı?
    -: Alma Dolar al dursun
    +: dolar enflasyonu var
    -: var da nolacak. zam gelcek diye 100 kutu ton balığı mı alayım falan.
    ... 2014-2022 Tenere fiyatları..
    +: enflasyonist olmayan dönemle bu dönem arasında kıyaslama yaparak gelecekte pahalılanmayacak denemez
    -: o yıllarda da vardı enflasyon bak doların alım gücü nereye gelmiş

Şimdi sana burada garip gelen bişey yok, hatta çıkarıp masaya vurduğunu falan düşünüp kuyruğumu kıstırıp kaçtığımı sanıyorsun
    Sorun tam da burada zaten.

Arkasından attığın mesajlardan ikincisinde de USD adjusted hesabıyla o zamanın $16bin'inin şimdinin $20bin'ini olduğunu farketmişsin. O zaman Yamaha zamanında $16bin'e sattığı motoru da şimdi deli gibi zararına mı satıyor?
    Hmmm.. Bişeyleri anlamadığını burada farketmedin değil mi?

Anarşi konusuna gelecek olursak;
    Önce teorisyenlerin fikrini bilmiyorum diyorsun, ondan sonra ben bunu kabul etmek zorunda mıyım oluyor. Devlet olmazsa anamızdan doğardık ama babamız kim olurdu bilemezdin diye şiir yazmaya kadar götürdün işi sonra. Anarşizm övmedi kimse sakin ol, sadece bilmiyorum dediğin zaman bilmediğin belli denildi.

Yine benzer gidişat..

x: .... anarşiye hayır
    y: anarşi öyle bişey değil
    -: y sen sözlüğe bak anlamı öyle
    x: ... kaos diyeyim o zaman
    -: niye düzeltiyosun ki? anarşi bu demek, şu olmazsa bu olur bu olursa da kaos olur. teorisyenlerin hayali ne bilmiyorum ama durum bu.
    +: bilmediğin belli
    -: dikkat et önceden çaktığıma benzemesin, zır cahil google'a bak bari, çakma felsefeciler.. sözlüğe bakın
    .. (sonra da bişey söylemeyip saldırıyorsun kartı oynandı)
    z: sokaktaki adam anlamıyor diye kavramın altını boşaltmaya gerek yok.
    -: oxford cambridge sözlükte bunlar var. Devlet olmazsa kaos başlar.

efendim ütopya başkaymış de realitede böyle olursa boku yermişiz falan filan.

Yani, sen ne konunun ne olduğunu anlıyorsun, ne karşındakinin ne söylediğini anlıyorsun, ne de kendin ne söylediğinin farkındasın.
    Bunu mevcut üslubunla yaptığında da gerizekalı oluyorsun.

Yok klavye delikanlısı olduğunu düşünmüyorum ama onlar da klavye delikanlısı moduna girmeden önce benzer düşünce sistemleriyle tezlerini geliştiriyorlar. Sonra işte ateizm de bir inanç diye başlık açılıyor falan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)