Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kullanıcı yorum - yardım talebi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Arkadaşlar, bir konuda forum ahalisinin yardımını rica ediyorum.
    Malum bir süredir kullanıcı-yorum videoları ile ilgileniyorum. Kendimce bir liste hazırlamıştım ama, çok fazla yorum gelmediği için, sizlerin hangi konuları merak ettiğini bilemiyorum tabii.
    Neyse, lafı uzatmayayım.

Bir motorun kullanıcısından öğrenmek istediğiniz en önemli konu nedir? Farklı bir motor hakkında, karşılaştığınızda kullanıcısına sorduğunuz sorular nelerdir?

Yakıtı hepimiz sormadan edemiyoruz tabii, ama yoklayın hafızaları, bakalım başka neler çıkacak?
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ahalimizin standart sorduğu 4 soru vardır;

*Kaça aldın?
    *Km.de kaç kuruş yakıyor?
    *Kadranda en son ne gördün?
    *Abi Harley mi bu?

Ben olsam o motor sayesinde elde ettiği anıları, o motorla nerelere ilk defa gittiğini, o motor sayesinde kimlerle tanıştığını falan sorardım.

Motosikleti
    cb250r
    1-malzeme kalitesi
    2-kronik problemi
    3-servis kalitesi/miktari/ucreti
    4-yedek parca bulunabilirligi ve fiyati
    5-yakit tuketimi
    6-performansi, 0-100 ve ara hizlanmalari
    7-kivrakligi, hantalligi surus dinamikleri
    8-aksesuar bulunabilirligi
    9-6bin devirde son vitesteki hizi
    10-rakiplerine gore artilari eksileri

Aklima gelenler bunlar hocam
    -Black- ve espresso bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

*Kaça aldın?
    *Abi Harley mi bu?

Ben olsam o motor sayesinde elde ettiği anıları, o motorla nerelere ilk defa gittiğini, o motor sayesinde kimlerle tanıştığını falan sorardım.
    Bozkir Turu sirasinda sanirim Konya'nin bir ilcesindeydim, tam isiklardayim, yola baglanicam dayinin biri geldi "kac para bu?" diyo, dayi 110 ama sana 140'a birakirim simdi enaktari, Konya'dan ucaga biner giderim dedim. Bi afalladi, niye 140 dedi, ee almiycan niye soruyosun dedim bastim gaza :D

Bizim insanimiz garip garip, dayi facebook'ta citirlara yazmayi biliyor ama ogrenmekten arastirmaktan aciz, kan yanlis yere pompalanmis iste.
    sedattemiz, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bozkir Turu sirasinda sanirim Konya'nin bir ilcesindeydim, tam isiklardayim, yola baglanicam dayinin biri geldi "kac para bu?" diyo, dayi 110 ama sana 140'a birakirim simdi enaktari, Konya'dan ucaga biner giderim dedim. Bi afalladi, niye 140 dedi, ee almiycan niye soruyosun dedim bastim gaza :D

Bizim insanimiz garip garip, dayi facebook'ta citirlara yazmayi biliyor ama ogrenmekten arastirmaktan aciz, kan yanlis yere pompalanmis iste.
    Işıklarda bana denk gelse "Hele de bakalım yeğen ne kadar yağ eksiltiyor bu?" diye sorardı kesin (Eskiden)
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014

*Kaça aldın?
    *Abi Harley mi bu?

Anıları ben de merak ediyorum. Video olarak yayınlamak için uygun! veya kayda değer bir konu yakalayamamış olsam da, genel yorumlar bittikten sonra videonun sonuna doğru olabilir.

Biraz zor çıkar ama yine de deneyeceğim. Bazen heyecan oluyor, bazen sohbette çok ilginç olsa da, kamera önünde anlatmaya değer bulmayabiliyorlar. Bazen de sorular bitince (sona kalırsa) bir rahatlık geliyor anlatma modundan çıkılıyor.

Bakıcaz artık
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Neden bu motoru tercih ettin ? sordum

Motosikletin parça kalitesi nedir ? selesi 2 günde yırtılıyor mu ? Plastiği soluyor mu ? Motor aksamı dayanımı nasıl ? sordum

Yedek parçası pahalı mı ? sordum/soruldu

Kullanması rahat mı? sordum

En fazla kaç yapıyor bu ? sordum/soruldu

Uzun yola çıktın mı ? sordum/soruldu

Uzun yolda bir depoda kaç km gittin sakin kullanım/ agresif kullanım sordum/soruldu

2 kişi uzun yol yaptın mı nereye gittin ? soruldu

Egzoz takınca sesi güzel çıkıyor mu ? soruldu

Yav bu motor bana yeter mi ? soruldu

Bu zaman kadar bana sorulan ve benim sorduklarım bunlar
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-malzeme kalitesi
    2-kronik problemi
    3-servis kalitesi/miktari/ucreti
    4-yedek parca bulunabilirligi ve fiyati
    5-yakit tuketimi
    6-performansi, 0-100 ve ara hizlanmalari
    7-kivrakligi, hantalligi surus dinamikleri
    8-aksesuar bulunabilirligi
    9-6bin devirde son vitesteki hizi
    10-rakiplerine gore artilari eksileri

Aklima gelenler bunlar hocam
    Güzel liste teşekkürler. Bazılarını soruyorum ama net olarak değil. Belki netleştirsem daha iyi olabilir.

1-malzeme kalitesi (genelde üstü kapalı)
    2-kronik problemi (kesin soruyorum)
    3-servis kalitesi/miktari/ucreti (servislerin genel kalitesi çok düşük ama yine de detaylandırılabilir, lime gidip, ne kadar memnun olduğu ile ilgili)
    4-yedek parca bulunabilirligi ve fiyati (bu konu ayrı bir sohbet konusu olur ama en azından ihtiyacı olup olmadığını, bulup/bulamadığını hızlıca geçebilirim.)
    5-yakit tuketimi (illa ki)
    6-performansi, 0-100 ve ara hizlanmalari (genel soruyorum ama, daha spesifik olabilir)
    7-kivrakligi, hantalligi surus dinamikleri (ağırlıkla ilgili olarak kısaca bahsediyoruz genelde)
    8-aksesuar bulunabilirligi (bu güzel işte, çok teşekkürler.)
    9-6bin devirde son vitesteki hizi (büyük motorlar için çok kafaya takılan bir konu değil ama, ufak cc için düşünülebilir. yazdım kenara)
    10-rakiplerine gore artilari eksileri (yeni yeni sormaya başladım o konuyu da. biraz çalışayım onun üstüne de)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden bu motoru tercih ettin ? sordum

Motosikletin parça kalitesi nedir ? selesi 2 günde yırtılıyor mu ? Plastiği soluyor mu ? Motor aksamı dayanımı nasıl ? sordum

Yedek parçası pahalı mı ? sordum/soruldu
    Liste Mr. Wind ile yakın. Belki motor aksamını, dayanıklılık ile değiştirebilirim. (motor yaptırmadan kaç km yapmışlar araştırdığın kadarıyla? gibi)
    Bizde malum 20-30k yaptığın zaman, bitmiş muamelesi yapılıyor.
    Mr.wind bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    iki motor karşılaştırırkenki ufak, önemsiz gibi detaylar da önemli aslında.
    Mesela öncesinde hepsi aynı gözüyle baktığım xmax ve forza 250, yanyanayken karşılaştırınca Forza'nın xmax'da olmayan detaylarını görüp keşke forza alsaymışım demiştim. xmax'ın sele altı bagajı çok geniş çok eşya alıyor kullanışlı ama motorun sıcağı oraya çok geliyor yalıtımı iyi yapamamışlar bu detay hiç bir incelemede rastlamadım, forza görene kadar normali bu herhalde daha ne olsun diyordum, forza'da o kadar ısınmadığını görünce şaşırdım. Yine ön tarafta torpido gözleri var, xmax'de soldaki kilitlenebilir kapaklı ve içine powerbank ve telefon sığıyor ne güzel kullanışlı diyordum ama forzadakinde termos, pet şişe su veya bira bile sığar, çok daha kullanışlı.

Bunlar ben scooter sevdiğim için scooterlarla ilgili kullanımda pratiklik sağlayan çok küçük ama scooter için önemli detaylar. Yoksa ikisinin de yolda gidişi, şekli şemali, gücü, yakıtı, kalitesi vb. benzer aralarında büyük farklar yok. Diğer motorsikletlerde de böyle küçük pratik kullanımda fark yaratacak küçük detaylar önemli.
    -Black- bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    -Debriyaj sertmi?
    -Oturuş pozisyonu kullanıcı boyuna göre nasıl?
    -Amortisör özellıkler ve ayarlanıyormu?
    -Gidon dönüş açısı (gidonu tam kırdığında ne kadar cm aralıkta dönüyor?)
    -Boya kalitesi nasıl?
    -Şuradan sanki malzemeden kısmışlarmı (ya bu motosiklete bu elcık yakışmışmı)?
    -Teknik detaylar (tabi kullanıcı biliyorsa örneğin kaç litre soğutma sıvısı alıyor?)
    -Motosikletin parçaları hangı modeller ile uyumlu?
    -Düşük hızlarda dengesi nasıl?
    -Farı yeterlimi?
    -Saçma pahalı olan parçası varmı?

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Fazla katılım olmadı başlığa ama, önemli değil. Sanırım yazan arkadaşlar, diğer arkadaşların düşündükleri şeyleri dile getirdi zaten.

Yazan arkadaşlara çok teşekkürler. Hepinizin mesajlarından faydalandım ve en kısa sürede sorularımı biraz daha düzene sokmaya çalışacağım.

Liste biraz uzayacak, dolayısıyla videoların süresi de uzayacak.

1- Detay sorularını video sonunda mı tercih ederdiniz, yoksa uzun sohbet modunda yeri geldikçe konuşarak mı? (Tek uzun video içinde, ya sohbetin doğal akışında, ya da ince detaylar genel değerlendirme yapıldıktan sonra.)
    2- Tek video mu, yoksa 2-3 bölüm gibi mi? (genel yorumlar-detaylar/merak edilenler gibi 2 bölüm mesela.)

Fırsatınız olur da yanıtlarsanız sevinirim. Olmazsa da problem değil, oldukça faydalı oldu bu başlık benim için. Tekrar teşekkürler.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla katılım olmadı başlığa ama, önemli değil. Sanırım yazan arkadaşlar, diğer arkadaşların düşündükleri şeyleri dile getirdi zaten.

Yazan arkadaşlara çok teşekkürler. Hepinizin mesajlarından faydalandım ve en kısa sürede sorularımı biraz daha düzene sokmaya çalışacağım.

1- Detay sorularını video sonunda mı tercih ederdiniz, yoksa uzun sohbet modunda yeri geldikçe konuşarak mı? (Tek uzun video içinde, ya sohbetin doğal akışında, ya da ince detaylar genel değerlendirme yapıldıktan sonra.)
    2- Tek video mu, yoksa 2-3 bölüm gibi mi? (genel yorumlar-detaylar/merak edilenler gibi 2 bölüm mesela.)

Fırsatınız olur da yanıtlarsanız sevinirim. Olmazsa da problem değil, oldukça faydalı oldu bu başlık benim için. Tekrar teşekkürler.
    Eskiden uzun uzun kitaplar okurduk, şimdi 1 sayfalık bir yazıyı bile çoğu kişi okuyamıyor. Eskiden saatlerce film izlerdik, şimdi yarım saatlik videoya bile katlanamıyoruz. Bence en fazla 10 dk.da anlatmak istediğini anlatan videolar daha fazla izleniyordur günümüzde.
    espresso, DickName ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r

Hocam bence videonun basinda "şu şu basliklar altinda motosikletin kullanici deneyimini yorumlayacagiz" seklinde bir giris yapip, o basliklari madde madde soyleyip ekranda yazili olarak belirtin.

Sonrada her basligi 1 dakika olacak sekilde konusun. Arada tabi makara kukara illa ki olacaktir.

Bence bu format ile izlenmeniz artacaktir.
    espresso ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim ibi video izlemeye katlanamayıp ilk 5 saniyeden sonra sıkılıp kapatanlar için yazılı özet de olsun. Tabi ki uzun uzun blog yazısı tarzında yazılsan çok daha güzle olur ama kısa önemli maddelerin özet şeklinde olsa bile hiç yoktan iyidir. 10 sayfa yazı da olsa okurum çünkü okurken kontrol bende oluyor, istediğim yeri hızlı okuyup istediğim yeri yavaş okuyabiliyorum yani okumak okuyanın kontrolunde bir şey ama video olunca videoda anlatanın hızında ve temposunda kalıyoruz bunu da ben eski bir diozor olarak tercih etmiyorum.
    DickName, tommygun ve -Black- bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşletme maliyetini nerelerden arıza verebileceği ve eksi yönleri neler onu araştırırdım al satcı değilsem ikinci ele pek takılmazdım.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben ağır bakım ve değişmesi gereken parçaların hangi km de ne olduğunu merak ediyorum
    bu motosikletti alma amacını merak ederdim şu sıra yatırım aracına döndü o ayrı bi olay
    nerelere gitmeyi görmeyi istediğini sorardım zaten yakıt vb şeyleri diğer arkadaşlar yazmış
    -Black- bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Başlığı güncel tutup bir kaç gün yorum alırsanız, aceleye getirmezseniz daha doğru yorumlar ve fikirler alabilirsiniz.

"Karşılaştırmalı İnceleme" videosu ise sadece 2 rakibin değil, varsa piyasadaki emsal bir iki rakibin daha bu incelemeye katılmasını isterdim. Çok zor olacağının farkındayım, ama insanlar tarafsız ve gerçek karşılaştırmalara muhtaç. Bu konuda AEA bazı karşılaştırma videoları "tam aradığım video" dedirtebiliyordu.

Video öncesindeki kurgu çok önemli.

Tarafsızlık çok önemli. Bunun için motosiklet sahipleri birbirlerinin motosikletlerini de kullanıp karşılaştırabiliyordu. Ne kadar tarafsız olmaya çalışsalar da, tarafsız kalamadıkları az çok belli olsa da durum hakkında fikir verebiliyordu.

Samimiyet önemli, cıvıtmamak önemli.

Özellikle o tarz motosiklette aranan özelliklerin ne kadarı uygulanabilmiş?

Yenilikler varsa uygun mu ve doğru çalışıyor mu?

Gibi konular bence konu başlığı altında diğer arkadaşların belirttiklerine ekleyebileceğim şeyler. Aslında benim aradıklarımı anlatmakla uğraşmaktansa Şunu ders konusu izler gibi bir izlemek yararlı olabilir.

Birden fazla kamerayı, odaktan farklı mesafe ve açılarla, kadrajın farklı çizgi ve noktalarına odaklayıp konuda anlatılana göre o kamerayı editde kullanmak ise çalışmayı daha da profesyonel kılacaktır.
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Eskiden uzun uzun kitaplar okurduk, şimdi 1 sayfalık bir yazıyı bile çoğu kişi okuyamıyor. Eskiden saatlerce film izlerdik, şimdi yarım saatlik videoya bile katlanamıyoruz. Bence en fazla 10 dk.da anlatmak istediğini anlatan videolar daha fazla izleniyordur günümüzde.
    Haklısın. Onun için zaten, uzayan videoya çözüm üretmek istedim.
    Ya 20 dakika olup ince detaylar sona. Ya da 2 bölüm 102 ar dakika gibi. İlk bölüm temel konular, 2. bölüm detaylar mesela.

Hazırlayan için tek video daha kolay tabii. Ama ben de izlerken, "20-25 dk. video, sonra izlerim" diyerek unutuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ibi video izlemeye katlanamayıp ilk 5 saniyeden sonra sıkılıp kapatanlar için yazılı özet de olsun. Tabi ki uzun uzun blog yazısı tarzında yazılsan çok daha güzle olur ama kısa önemli maddelerin özet şeklinde olsa bile hiç yoktan iyidir. 10 sayfa yazı da olsa okurum çünkü okurken kontrol bende oluyor, istediğim yeri hızlı okuyup istediğim yeri yavaş okuyabiliyorum yani okumak okuyanın kontrolunde bir şey ama video olunca videoda anlatanın hızında ve temposunda kalıyoruz bunu da ben eski bir diozor olarak tercih etmiyorum.
    Mümkün olduğu kadarıyla videoların tamamını olmasa da genel muhabbeti "video" kategorisinde anlatmaya çalışıyorum/çalışacağım.
    Sizi böyle alalım. Uyar mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bence videonun basinda "şu şu basliklar altinda motosikletin kullanici deneyimini yorumlayacagiz" seklinde bir giris yapip, o basliklari madde madde soyleyip ekranda yazili olarak belirtin.

Sonrada her basligi 1 dakika olacak sekilde konusun. Arada tabi makara kukara illa ki olacaktir.

Bence bu format ile izlenmeniz artacaktir.
    Genel başlık olduğunda muhabbet dağılıyor Net sorularla bile bazen toparlamak zor olabiliyor. Sizin izlediğiniz 10-15-20 dakikalık videolar, en az 1.5 saatlik sohbetin özetleri oluyor

Tek anlatıcı olsa OK. Ama karşılıklı olunca olay değişiyor. Bir de yorumlarını rica ettiğimiz kişilerin ilk kez böyle bir deneyim yaşadığını düşünürseniz hak verirsiniz.

Önerini anlıyorum, ama dediğim gibi daha çok tek kişi çıkıp anlattığında yapılabilecek bir şey gibi geldi. (Belki ben tam anlayamamışımdır.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ağır bakım ve değişmesi gereken parçaların hangi km de ne olduğunu merak ediyorum
    bu motosikletti alma amacını merak ederdim şu sıra yatırım aracına döndü o ayrı bi olay
    nerelere gitmeyi görmeyi istediğini sorardım zaten yakıt vb şeyleri diğer arkadaşlar yazmış
    Buradan da derlenip, toparlanacak bir şeyler geldi. Çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı güncel tutup bir kaç gün yorum alırsanız, aceleye getirmezseniz daha doğru yorumlar ve fikirler alabilirsiniz.

"Karşılaştırmalı İnceleme" videosu ise sadece 2 rakibin değil, varsa piyasadaki emsal bir iki rakibin daha bu incelemeye katılmasını isterdim. Çok zor olacağının farkındayım, ama insanlar tarafsız ve gerçek karşılaştırmalara muhtaç. Bu konuda AEA bazı karşılaştırma videoları "tam aradığım video" dedirtebiliyordu.

Video öncesindeki kurgu çok önemli.

Tarafsızlık çok önemli. Bunun için motosiklet sahipleri birbirlerinin motosikletlerini de kullanıp karşılaştırabiliyordu. Ne kadar tarafsız olmaya çalışsalar da, tarafsız kalamadıkları az çok belli olsa da durum hakkında fikir verebiliyordu.

Samimiyet önemli, cıvıtmamak önemli.

Özellikle o tarz motosiklette aranan özelliklerin ne kadarı uygulanabilmiş?

Yenilikler varsa uygun mu ve doğru çalışıyor mu?

Gibi konular bence konu başlığı altında diğer arkadaşların belirttiklerine ekleyebileceğim şeyler. Aslında benim aradıklarımı anlatmakla uğraşmaktansa Şunu ders konusu izler gibi bir izlemek yararlı olabilir.

Birden fazla kamerayı, odaktan farklı mesafe ve açılarla, kadrajın farklı çizgi ve noktalarına odaklayıp konuda anlatılana göre o kamerayı editde kullanmak ise çalışmayı daha da profesyonel kılacaktır.
    Sorular güzel. Ama karşılaştırma videosu benim boyumu aşar. Sağlam prodüksiyon ister. Aynı kategoride motor sahiplerini bulacaksın, aynı gün bir araya toplayacaksın, sürerken çekeceksin, anlatırken çekeceksin, motor detaylarını çekeceksin, oturup uzun süre editleyeceksin....
    Çok emek ve zaman ister. Bu işten para kazanmadıktan sonra yapılabilir bir iş değil. (Kişisel düşüncem) Zamanı veya parası çok olan yapabilir belki, ben de keyifle izlerim doğrusu.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kilometrede kaç litre yakarı bizim millet anlamaz. Kuruş yazın. Sakın altına bir yere de o günkü benzin fiyatını yazmayın/söylemeyin. Doğrusunu öğrenene kadar debelensin millet.
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Haklısın. Onun için zaten, uzayan videoya çözüm üretmek istedim.
    Ya 20 dakika olup ince detaylar sona. Ya da 2 bölüm 102 ar dakika gibi. İlk bölüm temel konular, 2. bölüm detaylar mesela.

Hazırlayan için tek video daha kolay tabii. Ama ben de izlerken, "20-25 dk. video, sonra izlerim" diyerek unutuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Mümkün olduğu kadarıyla videoların tamamını olmasa da genel muhabbeti "video" kategorisinde anlatmaya çalışıyorum/çalışacağım.
    Sizi böyle alalım. Uyar mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Genel başlık olduğunda muhabbet dağılıyor Net sorularla bile bazen toparlamak zor olabiliyor. Sizin izlediğiniz 10-15-20 dakikalık videolar, en az 1.5 saatlik sohbetin özetleri oluyor

Tek anlatıcı olsa OK. Ama karşılıklı olunca olay değişiyor. Bir de yorumlarını rica ettiğimiz kişilerin ilk kez böyle bir deneyim yaşadığını düşünürseniz hak verirsiniz.

Önerini anlıyorum, ama dediğim gibi daha çok tek kişi çıkıp anlattığında yapılabilecek bir şey gibi geldi. (Belki ben tam anlayamamışımdır.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Buradan da derlenip, toparlanacak bir şeyler geldi. Çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Sorular güzel. Ama karşılaştırma videosu benim boyumu aşar. Sağlam prodüksiyon ister. Aynı kategoride motor sahiplerini bulacaksın, aynı gün bir araya toplayacaksın, sürerken çekeceksin, anlatırken çekeceksin, motor detaylarını çekeceksin, oturup uzun süre editleyeceksin....
    Çok emek ve zaman ister. Bu işten para kazanmadıktan sonra yapılabilir bir iş değil. (Kişisel düşüncem) Zamanı veya parası çok olan yapabilir belki, ben de keyifle izlerim doğrusu.
    Sizin blog sitesini okuyorum zaten. Eski blog okuyucularından kaç kişi kaldık.
    Bu forumda bu başlığı okuyan başkaları da video yayınlarken kısa da olsa yazılı özet geçmeyi hatırlatmak için yazmıştım o yorumu.
    -Black- bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)