Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir Garip Durumlar Silsilesi ..İki Tekerden Dört Tekere .. Aile Sorunsalı ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Selamlar ahali ..

İki hafta kadar önce ani bir kararla hali hazırda kullanmış olduğum Dominarı satıp üzerine bir miktar ekleyip arabaya geçiş yaptım .. Aslında olaylar üst üste gelip beni, bunu yapmaya zorladı diyebilirim..

Daha önce hiç kendi otomobilim olmamıştı. Öğrenci iken çalışıp kendimin sıfır aldığı Tvs apache ile başlayan 12 yıllık kazasız belasız motor serüvenine bir miktar mola vermem gerekecekti.

En başından itibaren ailem sıcak bakmıyordu motora ancak seste çıkarmadılar saygı duydular 2 teker sevgime. Elimden birçok motor geldi geçti mutluydum da. Geçen yıl evlendikten sonra eşim beni desteklese de aileler sürekli baskı yapıyordu: araba araba araba .. Hoş pekte kulak asmadım..

Taa ki bu bayrama kadar. Memlekete eşimle ilk kez motor yerine otobüsle gitme kararı aldık zira motorla kışlıkları getiremiyorduk. Ben yıllardır otobüs sevmez kullanmaz istediği kadar uzun olsun hep motorumu tercih ederdim. Bu yolculuk baya sancılı oldu. Motorla 10 saatte bitirdiğimiz yol otobüsle gelişte 16 saat sürdü. Bayramda ailemi gezdirmek için araç kiralamak istedim bulamadım. Dönüşte bir ton yük ile ordan oraya otobüse taşıdık vs derken bayramın son günü otobüs Tokat-İzmir seferi esnasında Ankara'da şanzıman dağıttı ve yolda kaldık gece 12de. Yardım gelmedi , yeni otobüsü 7 saat bekledik ve 24 saatte zorla izmire ulaştık.. Bu durum artık bardağı taşırdı benim için.Ani bir kararla dönüşte motorumu ilana koydum, aynı gün satışını verdim istediğim fiyata ve ufak bir kredi çekerek kalan altınlarıda bozarak araç bakmaya koyuldum..

Bütçem max 150 civarıydı. o paralara dökük cliolar paliolar vs vardı . Şansımıza tanıdık bilindik birinden 1998 model Opel astra Gls araç denk geldi ve Expere sokup temizliğini onaylayıp satın aldım. Kalan para ile de işe gidip gelmelik 80 ccye yükseltilmiş Bir Scooter aldım.
    Eşimde ben de acaba pişman olacakmıyız diye düşünüyorduk bu nedenle 2 hafta bekledim konuyu açmak için. Aslında pekte pişman değilim an itibariyle. Şehir içi ufak gezilerde Scooter gayet işimizi görüyor ve 2 lt bile yakmıyor ki bu baya iyi.. Şehir dışı nispeten uzun yollarda ise aracı kullanıyoruz ve son derece memnunuz. İlginç bir şekilde araba dominardan az yakıyor LPG ile 70 kuruş bandında yakıtı mevcut.

2 teker sevgisi asla bitecek bir şey değil ve kredi bitince yüksek cc bir motor kafamda hala var .

Şunu da eklemek istiyorum , aracın sigortası bakımı derken 5-6bin tl ye yakın bir para da buralara gitti. sigortam 3200 en uygun çıktı mesela. Bunları yapmak isteyen arkadaşların bu durumu göz önüne almasını ve mutlaka masrafsız bir araç denk getirmesini tavsiye ederim.. Herkese mutlu sürüşler..

yec, Kural [ Z ], PsychOnur ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250r
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar ahali ..

İki hafta kadar önce ani bir kararla hali hazırda kullanmış olduğum Dominarı satıp üzerine bir miktar ekleyip arabaya geçiş yaptım .. Aslında olaylar üst üste gelip beni, bunu yapmaya zorladı diyebilirim..

Daha önce hiç kendi otomobilim olmamıştı. Öğrenci iken çalışıp kendimin sıfır aldığı Tvs apache ile başlayan 12 yıllık kazasız belasız motor serüvenine bir miktar mola vermem gerekecekti.

En başından itibaren ailem sıcak bakmıyordu motora ancak seste çıkarmadılar saygı duydular 2 teker sevgime. Elimden birçok motor geldi geçti mutluydum da. Geçen yıl evlendikten sonra eşim beni desteklese de aileler sürekli baskı yapıyordu: araba araba araba .. Hoş pekte kulak asmadım..

Taa ki bu bayrama kadar. Memlekete eşimle ilk kez motor yerine otobüsle gitme kararı aldık zira motorla kışlıkları getiremiyorduk. Ben yıllardır otobüs sevmez kullanmaz istediği kadar uzun olsun hep motorumu tercih ederdim. Bu yolculuk baya sancılı oldu. Motorla 10 saatte bitirdiğimiz yol otobüsle gelişte 16 saat sürdü. Bayramda ailemi gezdirmek için araç kiralamak istedim bulamadım. Dönüşte bir ton yük ile ordan oraya otobüse taşıdık vs derken bayramın son günü otobüs Tokat-İzmir seferi esnasında Ankara'da şanzıman dağıttı ve yolda kaldık gece 12de. Yardım gelmedi , yeni otobüsü 7 saat bekledik ve 24 saatte zorla izmire ulaştık.. Bu durum artık bardağı taşırdı benim için.Ani bir kararla dönüşte motorumu ilana koydum, aynı gün satışını verdim istediğim fiyata ve ufak bir kredi çekerek kalan altınlarıda bozarak araç bakmaya koyuldum..

Bütçem max 150 civarıydı. o paralara dökük cliolar paliolar vs vardı . Şansımıza tanıdık bilindik birinden 1998 model Opel astra Gls araç denk geldi ve Expere sokup temizliğini onaylayıp satın aldım. Kalan para ile de işe gidip gelmelik 80 ccye yükseltilmiş Bir Scooter aldım.
    Eşimde ben de acaba pişman olacakmıyız diye düşünüyorduk bu nedenle 2 hafta bekledim konuyu açmak için. Aslında pekte pişman değilim an itibariyle. Şehir içi ufak gezilerde Scooter gayet işimizi görüyor ve 2 lt bile yakmıyor ki bu baya iyi.. Şehir dışı nispeten uzun yollarda ise aracı kullanıyoruz ve son derece memnunuz. İlginç bir şekilde araba dominardan az yakıyor LPG ile 70 kuruş bandında yakıtı mevcut.

2 teker sevgisi asla bitecek bir şey değil ve kredi bitince yüksek cc bir motor kafamda hala var .

Şunu da eklemek istiyorum , aracın sigortası bakımı derken 5-6bin tl ye yakın bir para da buralara gitti. sigortam 3200 en uygun çıktı mesela. Bunları yapmak isteyen arkadaşların bu durumu göz önüne almasını ve mutlaka masrafsız bir araç denk getirmesini tavsiye ederim.. Herkese mutlu sürüşler..

https://i.hizliresim.com/njhjxbw.jpeg
    https://i.hizliresim.com/lxpzq3k.jpeg
    https://i.hizliresim.com/rp8il2e.jpeg
    Öncelikle hayırlı olsun, ikisini de iyi günlerde kullanın. Araba konusunda size katılıyorum. Her ne kadar motosiklet kadar tat vermesede kapının önünde iyi kötü bir araba bulundurmak gerekiyor. Şansınıza iyi denk gelmiş. İnşallah kısa zamanda istediğiniz motosikleti alabilirsiniz.
    yosunum83 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    güzel karar. araba da bir problem çıkarmazsa kolay kolay gayet iyi. araba gerçekten şart aile evine. öyle ya da böyle eş de daha çok arabayı tercih ediyor motosiklette arkada durmaktansa. ki düşününce hak da veriyorum. tüm yol arkada durmak nedir.

şunu fark ettim kız arkadaşım motordan baya nefret etmeye başlamıştı son zamanlara. bir süre arabayla gezdik benim motor bozukken 1-2 ay. motor düzeldiğinde ilk defa bindiğinde motora özlemişim be. akşam çok güzel buna binmek demişti. arada özlesinler 2 aracın olması da önemli. bir şekil 2 araca da sahipsiniz. bundan sonrası hep üstüne katarak daha iyilerini almak.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Araba almakla çok iyi yapmışsın güle güle kullan ..
    Aile varsa araba şart .. motor illa ilerde alırsın gene ..
    yosunum83 ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, sizin bu arabanın eskiden tek kapılı Gsi versiyonu vardı. Çok hoşuma giderdi o dönem. Yanlış hatırlamıyorsam 150 bg'den 136 bg'e indirmişlerdi gücü.
    tesla_S bunu beğendi.

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hayırlı olsun, kazasız belasız. Ben de motoru satıp eski model bi 4x4 almak istiyorum ama hem masraf olarak gözüm yemiyor hem de motosikletsiz olma fikrine alışamıyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı AsirMahfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız. Ben de motoru satıp eski model bi 4x4 almak istiyorum ama hem masraf olarak gözüm yemiyor hem de motosikletsiz olma fikrine alışamıyorum.
    Motorsiklet lükstür hobidir keyiftir araba zaruriyet tir araba alın motor gene alırsınız …

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Araba aileniz varsa mutlaka ihtiyaç. Motosikletle bir yere kadar tamam ama arabanın konforunu da insan özlüyor. En iyisi hem araba hem de şehir içi ihtiyaçları görebilecek bir motorunuzun olması. Ki siz bence ideal olanı yakalamış gibi gözüküyorsunuz. Hayırlı olsun, güle güle kullanın iki aracınızı da.
    espresso bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    En doğru tercihi yapmışsın hocam. Her ne kadar motosiklet tutkunu olsak da işin içine aile varsa araba daha mantıklı tercih. Hele ki çocuklu ailelere bu devirde araba şart.

Hava yağışlı olur, bayramda ailecek gezmen gerekir, çocuk hastalanır hastaneye götürmek falan gerekir... bu durumlarda araba hep ihtiyaç.

Şehir içi için de ufak bi skuter de almışsın, harika tercih. Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.

Varsın şimdilik yüksek cc motorun olmasın, ileride durumların düzelince oda olur inşallah.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Hayırlı olsun. Her zaman evin önünde bir araba olması taraftarıyımdır. Aile olunca evden sonra gelen en önemli ihtiyaç benim gözümde. Kazasız belasız kullanman dileğiyle.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    İyi dilekleriniz için sağolun arkadaşlar. Sizde böyle söyleyince içim daha rahat etti. Yani evet arabanın konforu başka tabi ama büyük şehirde işkence diye düşündüm hep. Scooter ilaç olacaktır bunun içinde .
    espresso bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    içini rahatlattıysalar ne mutlu bize gelelim motosiklet için verdiğin kısa araya bir daha büyük motosiklet işini unut
    genelde böyle olur yanlış yapmışsın demiyorum ailen var doğru bir karar vermişsin hayırlı olsun kendine 150 cc düzgün bir motosiklet al araba'nda dursun satıp motosiklete çevirme gibi bir düşüncen olmasın ilerde bebeğin olur araba daha çok iş görür o zaman

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güle güle kullanın, mantıklı bir tercih yapmışsınız.

En kralı gelse motosikletle yağmurda ıslanır, soğukta üşür, rüzgarla boğuşursunuz. En fazla binebileceğiniz de iki işi zaten.
    EneS_Turker bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende motoru satıp daha pratik küçük bir scotermı alsam diye düşünüyorum.Araba var ama motoru kullanamıyorum.Kısa mesafe gidecek oluyorum brandayı aç kilitleri sök giyin bide hayvan gibi ağır.Pek pratik olmuyor açıkçası.Araba ve küçük bir scoter aslında daha iyi bir kombinasyon.
    Bendemi böyle yapsam diye çok düşünüyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    selam hocam,
    ben de kapının önüne palio 1.2 16v koydum bi tane. samanlık paket. 20 yaşına rağmen 140.000 km de orijinal. bakım ve lastik hariç masraf etmedim.
    lpg ile palio, pulsarımdan daha az yakıyor çıldırıyorum.
    pulsarın bakım maliyetleri palionun bakım maliyetlierinden daha fazla. kuduruyorum.
    satıp sukutır alma planlarım var. ama kıyamıyorum pulsara da.
    motor yatmaya başladı. daha ucuza daha konforlu ulaşım sağlıyorum vallahi. klimayı da açıyorum mis.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motoru satıp daha pratik küçük bir scotermı alsam diye düşünüyorum.Araba var ama motoru kullanamıyorum.Kısa mesafe gidecek oluyorum brandayı aç kilitleri sök giyin bide hayvan gibi ağır.Pek pratik olmuyor açıkçası.Araba ve küçük bir scoter aslında daha iyi bir kombinasyon.
    Bendemi böyle yapsam diye çok düşünüyorum.
    Düşündüğünüz her ilave an maddi manevi zarardasınız Scooter dünyanın en konforlu seyi.
    espresso bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 4strings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En fazla binebileceğiniz de iki kişi zaten.
    Emin misiniz?

Aynı Motosiklete 8 Kişi Binen Ailenin Ölüme Davetiye Çıkaran Yolculuğu Kamerada!
    08.06.2018 15:37 - Güncelleme: 08.06.2018 16:10

Şanlıurfa'da 6'sı çocuk, 8 kişinin bir motosiklette yaptığı yolculuk, görenleri endişelendirdi.
    Suriyeli oldukları öğrenilen ve bir ayağı alçılı olan motosiklet sürücüsü, eşi ve çocukları uzun süre bu şekilde yollarına devam etti.

BİR MOTOSİKLETE TAM SEKİZ KİŞİ BİNDİ

Sırrın Mahallesi'nde hareket halindeki plakası belirlenemeyen bir motosiklette 8 kişilik Suriyeli aileyi görenler gözlerine inanamadı.
    Bir ayağı alçılı şekilde motosiklete balık istifi gibi sıkışarak 8 kişinin oturduğunu görenler şoke oldu.

Arkasına kucağındaki kundaklı eşini ve 3 çocuğunu bindiren sürücü ön bölüme ise 2 çocuğunu oturttu. Motosikletten düşmemek için birbirlerini sıkı sıkı tutan Suriyeli aile, yolda trafik ekiplerine yakalanmadan kilometrelerce yol kat etti.

Haber
    EneS_Turker bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Motorsiklet keyfidir ve aslında tek kişinin alması gereken bir sorumluluktur riski çok fazladır sürüş dinamikleri çevresel etkiler ve iki teker üstünde hassas bir dengede oluşunuz motorda artçı da sürücü kadar ciddi risk altındadır ve vebal kısmıda var sana bir şey olmaz artçın sakat kalır ölürse onun vebali vicdanı da var o yüzden motorsiklet bence tek kişilik bir keyiftir .. Bütün sorumluluğunu alır binersin başkasının hayatını riske etmeye gerek yok ..

Ben artçı almam kısa mesafe istisna kolay kolay almam arkama be olur ne olmaz kaza yaparız bize vururlar bir şey olur ben sapa sağlam çıkarım arkamdakinin bir uzvu kopar sakat kalır ölür ise ben onun ailesine ne hesap vericem .. vicdan kısmı ayrı ölene kadar atamam içimden hep aklıma gelir ..

Arabaya gelince araba zorunluluk elzemdir ağır yükün olur hastan olur kalabalığın olur düğün olur dernek olur kar olur fırtına olur dolu olur çamur olur soğuk olur binersin arabana yükün varsa yükünü atarsın kalabalığın varsa insanları alırsın hava yağmur soğuk kar fırtına varsa açarsın kaloriferini sıcak sıcak konforlu keyifli gidersin…

Basit örnek hastanelere gidin geceleri hastane otoparkında araçların içinde yatan bir sürü insanlar görürsünüz hepsinin hastanede hastası yakını vardır gece içerde tutmazlar onlarda arabaların içinde yatarlar …

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Hem geçmiş olsun hem de hayırlı olsun. Opel Astra 1998-2002 modellerine biz de sahip olmuştuk. Babamın ayrı bir sevgisi vardı bu modellere. LPG taktırmıştı hepsine fakat hepsi de bir süre sonra "su eksiltme" yapmaya başladı. Arada sırada kaputu açıp kontrol etmenizi tavsiye ederim. Benzin ile giderken bir şey olmuyordu ancak LPG bizim otomobillerimize yaramadı sanırım.

Uzun yollarda da "ailecek" otomobil ile gitmek, eşiniz için de, sizin için de rahat ve keyifli olur.

Mutluluklar.
    espresso bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    motosiklet forumunda araba güzellemesi yapıyoruz. baya baya ben de dahil hepimiz tatsumoyuz.
    EneS_Turker ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)