Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bir Garip Durumlar Silsilesi ..İki Tekerden Dört Tekere .. Aile Sorunsalı ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Otomobil zaruriyet, motosiklet ihtiyaçtır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmzamı atarım güzel oldu bu söz böyle

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem geçmiş olsun hem de hayırlı olsun. Opel Astra 1998-2002 modellerine biz de sahip olmuştuk. Babamın ayrı bir sevgisi vardı bu modellere. LPG taktırmıştı hepsine fakat hepsi de bir süre sonra "su eksiltme" yapmaya başladı. Arada sırada kaputu açıp kontrol etmenizi tavsiye ederim. Benzin ile giderken bir şey olmuyordu ancak LPG bizim otomobillerimize yaramadı sanırım.

Uzun yollarda da "ailecek" otomobil ile gitmek, eşiniz için de, sizin için de rahat ve keyifli olur.

Mutluluklar.
    Sağolasın hocam. Evet alır almaz su sistemine özellikle özen gösterdim zira opeller biraz sıcak çalışıyor. Şuan için eksilme yok problemsiz umarım böyle gider Km henüz 175bin de güneş yanığı hariç problemi yok şükür.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsiklet keyfidir ve aslında tek kişinin alması gereken bir sorumluluktur riski çok fazladır sürüş dinamikleri çevresel etkiler ve iki teker üstünde hassas bir dengede oluşunuz motorda artçı da sürücü kadar ciddi risk altındadır ve vebal kısmıda var sana bir şey olmaz artçın sakat kalır ölürse onun vebali vicdanı da var o yüzden motorsiklet bence tek kişilik bir keyiftir .. Bütün sorumluluğunu alır binersin başkasının hayatını riske etmeye gerek yok ..

Ben artçı almam kısa mesafe istisna kolay kolay almam arkama be olur ne olmaz kaza yaparız bize vururlar bir şey olur ben sapa sağlam çıkarım arkamdakinin bir uzvu kopar sakat kalır ölür ise ben onun ailesine ne hesap vericem .. vicdan kısmı ayrı ölene kadar atamam içimden hep aklıma gelir ..

Arabaya gelince araba zorunluluk elzemdir ağır yükün olur hastan olur kalabalığın olur düğün olur dernek olur kar olur fırtına olur dolu olur çamur olur soğuk olur binersin arabana yükün varsa yükünü atarsın kalabalığın varsa insanları alırsın hava yağmur soğuk kar fırtına varsa açarsın kaloriferini sıcak sıcak konforlu keyifli gidersin…

Basit örnek hastanelere gidin geceleri hastane otoparkında araçların içinde yatan bir sürü insanlar görürsünüz hepsinin hastanede hastası yakını vardır gece içerde tutmazlar onlarda arabaların içinde yatarlar …
    Sırf o nedenle zaten arkama alacağım kişi ekipman giymek zorunda. 100 mt bile gitsek farketmez. Tabi yinede vebali var bende hep bunu düşünüp durururm motor üzerinde ama eşimle geziyoruz genelde zaten göze alınmış oluyor kimi riskler.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam hocam,
    ben de kapının önüne palio 1.2 16v koydum bi tane. samanlık paket. 20 yaşına rağmen 140.000 km de orijinal. bakım ve lastik hariç masraf etmedim.
    lpg ile palio, pulsarımdan daha az yakıyor çıldırıyorum.
    pulsarın bakım maliyetleri palionun bakım maliyetlierinden daha fazla. kuduruyorum.
    satıp sukutır alma planlarım var. ama kıyamıyorum pulsara da.
    motor yatmaya başladı. daha ucuza daha konforlu ulaşım sağlıyorum vallahi. klimayı da açıyorum mis.
    Hayırlı olsun hocam . Katılıyorum sonuna kadar. Tek problem büyük şehirlerdeki trafik dur kalk işkencesi. Orada motor ilaç kıvamına geliyor işte.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motoru satıp daha pratik küçük bir scotermı alsam diye düşünüyorum.Araba var ama motoru kullanamıyorum.Kısa mesafe gidecek oluyorum brandayı aç kilitleri sök giyin bide hayvan gibi ağır.Pek pratik olmuyor açıkçası.Araba ve küçük bir scoter aslında daha iyi bir kombinasyon.
    Bendemi böyle yapsam diye çok düşünüyorum.
    Motoru sırf şehir içi kullanacaksanız evet çok mantıklı. ama arada uzun yola giderim diyosanız yapmayın. Şehir dışına gelmez
    espresso bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kisiye ve kisinin yasantisina gore degisir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motoru satıp daha pratik küçük bir scotermı alsam diye düşünüyorum.Araba var ama motoru kullanamıyorum.Kısa mesafe gidecek oluyorum brandayı aç kilitleri sök giyin bide hayvan gibi ağır.Pek pratik olmuyor açıkçası.Araba ve küçük bir scoter aslında daha iyi bir kombinasyon.
    Bendemi böyle yapsam diye çok düşünüyorum.
    Alalim sana da Forza diycem ama ortalikta Forza yok, Kayimco Downtown 250 var, hem sehir ici hem sehir disi
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Hayırlı olsun otomobil ihtiyaç tabii...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)