Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Olm boşver sıfır 250 cc'yi, o paraya yüksek cc eski Japon var

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet bu ülke de gereksiz pahalı. Bazı parçaların fiyatları lüks otomobil markaları ile yarışabiliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Oooo tommyyy bi sn bi sn yee burda bir yanlislik var.

Yaptigin masraflsra bakiyorum da sen 40.000 km yapmisin az degil.masraf kalemlerine baktigimda bu motor sana asiri bir masraf cikarmamis ya ?

Yani zincir disli setinin degismesi normal,olacak bunlar.

Senin bi stator bir de o2 sensor sorunun olmus.Oyle kotu bir durum yok.

Kakdi ki 40.000 boyunca alinan 250 cc cinli hintli nin ne tur sorunlar cikaracagi da bilemeyiz.

Sonuc olarak yuksek cc nin lastigin disli setine kadar daha masrafli oldugu zaten biliniyor,supriz yok.

Hele sen 17.500 e yerine 21.000 tl e falan daha yuksek bir model ve krank falan kirmamis bir arac alsaydin keyfine diyecek olmazdi.

stator ve o2 sensoru,yani 4000 5000 tl daha az masrafin olurdu ama yine masraf olacak maalesf
    tommygun bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    abi şimdi eski model motor alırken birçok şeye dikkat etmek lazım. motorun genel görünüşü, kullanıcısı, motosikletin piyasada ki yeri, yedek parça fiyat ve tedariği vb. kalemler rol oynuyor. mesela senin motorun abi dünya genelinde belli bir zamandan sonra yağ yaktığı kanıtlanan bir model. keza senin motor bile 50K km'de 2 defa motor açılmış. 50K da 2 defa ne demek yani çin malı mı lan bu ? bu örnekten var sayarak öncelikle alacağınız modeli iyi belirlemeniz gerekli. mesela ben Nc almasaydım 750 africa alırdım büyük ihtimalle. çünkü hem eskiden beri çok beğendiğim bir motor hemde gerek ustam olsun gerek kendim olayım, yedek parça ve işçilik konusunda sıkıntı çekmeyecektim. lakin Nc daha mantıklı geldi. bakımları tam yapılmış motorların km'sinden korkmayın. geçenlerde 2011 model cbr 250 r sattım 50K km'de. çocuk km'si yüksek abi diyor. tamam da kardeşim kaç model motor km'yi yaşına böldüğün zaman yıllık 5000 km bile yapmamış motor. kaldı ki önceki sahibinde ( bendeyken de ) çok iyi bakılmış motor, kronik krank sıkıntısı çıkmamış. her şey motora bakmakta bitiyor. motorun gerçekten şefkatle bakıldığına inanırsam 90 model bile alırım.

bu arada senin motorda ok gibi duruyor abi
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadalar bi sn bi sn yee olay dusundugunuz kadar basit degil.

Simdi biri cikip,182.000 e sifir ktm 390 adv mi alayim yoksa 20.000 daha koyup, eski uye hirbonem in 2016 model africa twinini ilk sahibindem 108.000 km de olan motorunu mu alayim dese ne diyeceksiniz ????

Yaaaa sasirdiniz degil mi ?
    Eğer kenarda bakım ve çıkabilecek masraflar için ayırabileceği en az 10 bin tl ek parası yoksa kesinlikle 390 adv al derdim. Çünkü bir motor ne kadar sağlam olursa olsun kilometre arttıkça bakım masrafları da artıyor. Mesela 100bine gelmiş motorun ön amortisör yağları ve keçeleri değişmesi lazım, birçok kullanıcı buna para ayırıp yaptırmıyor. Motorun soğutma sıvılarının yenilenmesi şart, bunu da değiştirten çok az. Motorun basit bir sensöründe arıza çıksa al sana yine bir masraf. Yani yüksek cc alacak adam, motoru yürütebilecek parayı da cebinde bulunduracak.

Ayrıca 2016 model motor 100bin km de olsa çok eski sayılmaz. Zaten garanti süresince bakımı yetkili servise girmiştir, diğer kalan 2-3 bakımda sadece yağ ve filtre değişimi bile yaptırmış olsa 6 yaşında enduro motora kolay kolay birşey de olmaz.

Motorun kilometresinden çok motorun modeli ve nasıl kullanıldığı bence çok daha önemli. Bu enduro ve touring tipi makineler genelde uzun yolda kullanıldığından, sürücü tipi de genelde sakin süren ve bilinçli kişiler oluyor.

Apaçi ve tekerci tayfadan 50bin km de SS motor alacağıma, bilinçli sürücüden bakımları yapılmış 120bin km de enduro motor almayı tercih ederim.

Aslında sorun km değil, bizim ülkede motorlara yapılması gereken bakımların gereksiz masraf görülüp bakıma para ayrılmaması.

Hele hele son yıllarda artan döviz kurlarıyla yedek parça fiyatları da arşa çıkınca, piyasada çok daha faza bakımsız motorlar göreceğiz ileriki yıllarda.

Elin Hansı 100 birim parasıyla parçasını alıp takarken biz aynı parçaya 1700 birim para ödememiz gerekince haliyle işler sarpa sarıyor.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben de bunun yanlış olduğunu savunuyorum 2 silindir sportuning enduro vs alınır diyorum bi kere bunları kullanan tayfa nın tekerle gazlama ile veya stopie ile işi olmaz zamanın da bakımını yaptırır gezer gelir
    bu gün afrika twin olmasa 250 cc motosiklet alacağıma gider 500 600 650 cc bir motosiklet yaşı 20 olsa da yavaş yavaş toplarım binerim 250 cc nin gücü bana yetmez o parayı vermem
    bizim bi abi 96 model transalp 600 aldı 1 yılda 40k yol yaptı şu ana kadar 1 defa yolda kaldı oda gaz teli koptu cayır cayır geziyor
    eski model de olsa güçlü motosiklet güçlü motosiklettir konfor rahatlık uzun mekanik ömür hepsi bir arada sadece yeni diye km az diye güçsüz motosiklete binmem
    misal 1 arkadaş ta 2013 model 660 tenere sattı 2021 x max aldı ben ölsem böyle bir ticaret yapmazdım birde üzerine para verdi
    tommygun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer kenarda bakım ve çıkabilecek masraflar için ayırabileceği en az 10 bin tl ek parası yoksa kesinlikle 390 adv al derdim.
    Deme be suleyman :(

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deme be suleyman :(
    Valla hocam her ne kadar africa twin hayranı da olsam gerçekler bunlar, yalan söyleyemem

senin motorun hava filtresi fiyatı olmuş 450 tl, 2 tane lazım etti 900 tl. Bak sadece bir hava filtresi fiyatı bu. Belki sen bakımları aksatmamışındır ama 100 bine gelmiş motorun ağır bakım zamanı gelmiş olarak bakarım ben.

100binde africa twin almış olsam şunları değiştirirdim mutlaka:

- Amortisör hidrolikleri ve keçeleri
    - Motor soğutma sıvısı
    - Fren hidroliği
    - Ön/arka teker rulmanları
    - Hava filtresi
    - Bujiler
    - Yağ/yağ filtresi

Bak bunlar standart değişeceklerim. Bunlar harici debriyaj balatası, fren balatası vb değişimi gerekirse de ek para durması lazım kenarda.

Sen söyle, kenarda 10 bin tl dursun derken çok mu demişim şimdi ben?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bunun yanlış olduğunu savunuyorum 2 silindir sportuning enduro vs alınır diyorum bi kere bunları kullanan tayfa nın tekerle gazlama ile veya stopie ile işi olmaz zamanın da bakımını yaptırır gezer gelir
    bu gün afrika twin olmasa 250 cc motosiklet alacağıma gider 500 600 650 cc bir motosiklet yaşı 20 olsa da yavaş yavaş toplarım binerim 250 cc nin gücü bana yetmez o parayı vermem
    bizim bi abi 96 model transalp 600 aldı 1 yılda 40k yol yaptı şu ana kadar 1 defa yolda kaldı oda gaz teli koptu cayır cayır geziyor
    eski model de olsa güçlü motosiklet güçlü motosiklettir konfor rahatlık uzun mekanik ömür hepsi bir arada sadece yeni diye km az diye güçsüz motosiklete binmem
    misal 1 arkadaş ta 2013 model 660 tenere sattı 2021 x max aldı ben ölsem böyle bir ticaret yapmazdım birde üzerine para verdi
    Esas bu yanlış bir mantık bu mantık yüzünden tonla insan zarar etti … Heleki bu zamanda inanılmaz büyük paralar bu zararlar .. 60-70-80 bin tl ler az paralar değil ..

eski motorun aşınması için illa eski touring st makinede gazlama tek teker yapılması mantığı yanlış yani bunlar yapılmazsa motor temizdir diye bir şey yok … Yüksek hacim motorlar el değiştirçe dar galerili insanların eline geçiyor zaman içinde bakım ve diğer sarf giderleri aşırı pahalı geldiği için ucuz kalitesiz malzemeler kullanıyorlar üstüne işi bilmeyen ustaların elinde motorlar mundar oluyor…
    artı parça aşınım ömrü denen bir şey var .. motor araba farketmez motor üstündeki her parçanın bir km yada zaman ömrü vardır bu servis kitapçığında yazar …

bizde 60-70 bin km yi hiç bir motor geçmediği için aslında belki 150-200 bin km ye gelmiş zaten standart koşullarda motor blok kullanım ömrünü doldurmuş oluyor çoğu motorlar … heleki gezi touring st adv tipi makineler adamlar dünyaları geziyor çoğunun km ye bakıyorsun 50-60 bini geçen yok çoğunda …

O yavaş yavaş toplarım mantığı şu anda geçerli değil bu mantık 2018-2019 a kadar geçerli bir mantık tı biz bile derdik bir tane hurda haşat uygun yollu harley düşsede alsak atarız köşeye ufak ufak toplarız diye şimdi olsada imkansız parça fiyatları arttı uçtu gitti usta bakım fiyatları arttı uçtu gitti öyle ufak ufak toplarım diyeceğin rakamlar yok en ucuzu 50-60 bin tl yi koyucan bir köşeye motor revizede varsa ki illa olucak .. ne olucak bir sene iki sene yüksek hacim motora binicem diye motoru koyucaksın bir Köşeye toplamaya çalışacaksın o sıra yaş geçicek ömür geçicek hevesin şevkin geçicek ..

Çevrendeki herkes 200-250cc de olsa motorlarla gezicek tozucak zevkini keyfini çıkarıcak sen hala piston segman rulman biyel kolu conta üst kapak usta usta servis servis sanayilerde orda burda kovalayıp duracaksın…

660 tenereyi satan arkadaşın on numara akıllıca iş yapmış zaten tek silindir o makine Allah bilir km si kaça gelmiştir yada ondan önceki sahipleri kaç bin km yapmıştır gerçek km si nedir bakmıştır bu yakında elimde kalabilir xmas alarak on numara iş yapmış güncel makine teknolojik makine parçası olan ikinci eli olan çok tutan makine ..

Transalp benim eski motorlarımdan biriydi bloku Kaya gibidir açılmamışsa temizde bakılmışsa kolay kolay sıkıntı vermez ama verirse zamanında bile normal bir 650 lik makine revize etmek o zamanlar 5-6 bin tl ise transalp in o zaman bile motor revizesi 10 bin liraları buluyordu ayrıca şehir içi 7 litreden aşağı düşmessin uzu yolda 5 litre civarı yakarsın yani yakıtta 1.6 araba gibi yakar ….
    Yani bu tip makineler güncel yakıt değerlerine de uygun makineler değiller .. illa yüksek hacim diyede ocağına incir ağacı dikemene gerek yok ..

Motor sürmek keyif gezmek demektir Eğerti altında heleki her şeyin aşırı pahalı olduğu şu zamanda altında bir motor varsa hacimi hiç fark etmez iki lastik üstünde gidebiliyorsan ne mutlu sana …
    blueway2 ve espresso bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk Çin menşeli 150 cc motorum ve 4-5 yıl önce aldığım 50 cc yine çin menşeli scooter dışında sıfır motosiklet almadım.
    250 çift 600 dört 650 tek 900 çift 600 dört silindirli ve hep +10 yaş motorlarım oldu. Hiç birine konudaki liste gibi kallavi masrafım olmadı.

Sanırım olay burada hangi markanın hangi modelini seçtiğin. Bazı motorlar kronik sorunlu, bazı motorlar kısa ömürlü, bazıları apaçi tayfasının elinde canı alınmış oluyor.
    Mesela şu an 2007 karbüratörlü 4 silindir Cbf 600 kullanıyorum ki almadan önce konu sahibi sexi arkadaşımız tommygun'un kullandığı marka model de dahil olmak üzere çok modele baktım.
    Bir çift lastik ve ön balata değişimi dışında henüz bir masrafım olmadı 3 senedir. Kontak anahtarı içinde kırıldı komple motorun önünü dağıttım kontağı sökmek için, söküp anahtarcıya götürdüm 50 işçilik 20 TL yeni anahtar (yedeği vardı) 70 lira verip çıktım.
    Velhasıl alacağınız marka ve modele göre eski motor alınır niye alınmasın.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk Çin menşeli 150 cc motorum ve 4-5 yıl önce aldığım 50 cc yine çin menşeli scooter dışında sıfır motosiklet almadım.
    250 çift 600 dört 650 tek 900 çift 600 dört silindirli ve hep +10 yaş motorlarım oldu. Hiç birine konudaki liste gibi kallavi masrafım olmadı.

Sanırım olay burada hangi markanın hangi modelini seçtiğin. Bazı motorlar kronik sorunlu, bazı motorlar kısa ömürlü, bazıları apaçi tayfasının elinde canı alınmış oluyor.
    Mesela şu an 2007 karbüratörlü 4 silindir Cbf 600 kullanıyorum ki almadan önce konu sahibi sexi arkadaşımız tommygun'un kullandığı marka model de dahil olmak üzere çok modele baktım.
    Bir çift lastik ve ön balata değişimi dışında henüz bir masrafım olmadı 3 senedir. Kontak anahtarı içinde kırıldı komple motorun önünü dağıttım kontağı sökmek için, söküp anahtarcıya götürdüm 50 işçilik 20 TL yeni anahtar (yedeği vardı) 70 lira verip çıktım.
    Velhasıl alacağınız marka ve modele göre eski motor alınır niye alınmasın.
    Eeee honda farki iste adamlar yapiyo abi tas masallah tasss ;)

PsychOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beklemede
    Yurtdışına yerleşme durumlarından dolayı motorumu ve arabamı sattım. Şu an vize sonucunu bekliyorum, olumlu gelmemesi durumunu göz önüne alarak(malum artık TR pasaportu ile vize almak tamamen şansa kalmış durumda) şimdiden yeni bir motosiklet bakmaya başladım bile. Arabada eski de olsa alırım ama motosiklette nedense 5 yaşından eski motosiklet bakmıyorum çünkü motosikleti zevk için kullanıyorum. Maddiyattan çok serviste parça beklemesi, toplanması vs. işime gelmiyor.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esas bu yanlış bir mantık bu mantık yüzünden tonla insan zarar etti … Heleki bu zamanda inanılmaz büyük paralar bu zararlar .. 60-70-80 bin tl ler az paralar değil ..

eski motorun aşınması için illa eski touring st makinede gazlama tek teker yapılması mantığı yanlış yani bunlar yapılmazsa motor temizdir diye bir şey yok … Yüksek hacim motorlar el değiştirçe dar galerili insanların eline geçiyor zaman içinde bakım ve diğer sarf giderleri aşırı pahalı geldiği için ucuz kalitesiz malzemeler kullanıyorlar üstüne işi bilmeyen ustaların elinde motorlar mundar oluyor…
    artı parça aşınım ömrü denen bir şey var .. motor araba farketmez motor üstündeki her parçanın bir km yada zaman ömrü vardır bu servis kitapçığında yazar …

bizde 60-70 bin km yi hiç bir motor geçmediği için aslında belki 150-200 bin km ye gelmiş zaten standart koşullarda motor blok kullanım ömrünü doldurmuş oluyor çoğu motorlar … heleki gezi touring st adv tipi makineler adamlar dünyaları geziyor çoğunun km ye bakıyorsun 50-60 bini geçen yok çoğunda …

O yavaş yavaş toplarım mantığı şu anda geçerli değil bu mantık 2018-2019 a kadar geçerli bir mantık tı biz bile derdik bir tane hurda haşat uygun yollu harley düşsede alsak atarız köşeye ufak ufak toplarız diye şimdi olsada imkansız parça fiyatları arttı uçtu gitti usta bakım fiyatları arttı uçtu gitti öyle ufak ufak toplarım diyeceğin rakamlar yok en ucuzu 50-60 bin tl yi koyucan bir köşeye motor revizede varsa ki illa olucak .. ne olucak bir sene iki sene yüksek hacim motora binicem diye motoru koyucaksın bir Köşeye toplamaya çalışacaksın o sıra yaş geçicek ömür geçicek hevesin şevkin geçicek ..

Çevrendeki herkes 200-250cc de olsa motorlarla gezicek tozucak zevkini keyfini çıkarıcak sen hala piston segman rulman biyel kolu conta üst kapak usta usta servis servis sanayilerde orda burda kovalayıp duracaksın…

660 tenereyi satan arkadaşın on numara akıllıca iş yapmış zaten tek silindir o makine Allah bilir km si kaça gelmiştir yada ondan önceki sahipleri kaç bin km yapmıştır gerçek km si nedir bakmıştır bu yakında elimde kalabilir xmas alarak on numara iş yapmış güncel makine teknolojik makine parçası olan ikinci eli olan çok tutan makine ..

Transalp benim eski motorlarımdan biriydi bloku Kaya gibidir açılmamışsa temizde bakılmışsa kolay kolay sıkıntı vermez ama verirse zamanında bile normal bir 650 lik makine revize etmek o zamanlar 5-6 bin tl ise transalp in o zaman bile motor revizesi 10 bin liraları buluyordu ayrıca şehir içi 7 litreden aşağı düşmessin uzu yolda 5 litre civarı yakarsın yani yakıtta 1.6 araba gibi yakar ….
    Yani bu tip makineler güncel yakıt değerlerine de uygun makineler değiller .. illa yüksek hacim diyede ocağına incir ağacı dikemene gerek yok ..

Motor sürmek keyif gezmek demektir Eğerti altında heleki her şeyin aşırı pahalı olduğu şu zamanda altında bir motor varsa hacimi hiç fark etmez iki lastik üstünde gidebiliyorsan ne mutlu sana …
    benim burada eski motosiklet alınır dediğim motosiklet aç saru sayfa yı ilk gördüğünü al değil
    o bahsettiğim transalp 15 yıllık sahibinden alındı
    arkadaşın sattığı tenere de 60k km de olsada daha önce kullanan arkadaş 40 yaşlarında gayet düzgün bakımlı olarak kullanmış asfalt dışına çıkmamış motosiklet ışıl ışıldı
    daha önce 40000 km kulandım benim sattığım motosiklet haşat durumdaydı hem mekanik hem kozmetik 55000 km de idi merdiven bile çıkıyordum hiç acımadan kullanıyordum uzun yıllar aynı kişi tarafında kullanılmış motosiklet bence alınır ilk önce adama bakarsın sonra motosiklete
    iptaluyelik02 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim burada eski motosiklet alınır dediğim motosiklet aç saru sayfa yı ilk gördüğünü al değil
    o bahsettiğim transalp 15 yıllık sahibinden alındı
    arkadaşın sattığı tenere de 60k km de olsada daha önce kullanan arkadaş 40 yaşlarında gayet düzgün bakımlı olarak kullanmış asfalt dışına çıkmamış motosiklet ışıl ışıldı
    daha önce 40000 km kulandım benim sattığım motosiklet haşat durumdaydı hem mekanik hem kozmetik 55000 km de idi merdiven bile çıkıyordum hiç acımadan kullanıyordum uzun yıllar aynı kişi tarafında kullanılmış motosiklet bence alınır ilk önce adama bakarsın sonra motosiklete
    İşte en başa dönüyoruz senin dediğin gibi motorlar istisna ekstrem kulaktan kulağa satılan grup içinde klüp motorları geçmişi sahibi seceresi bilinen motorlar onların bile sayısı aşırı az yani onlar referans gösterilip eski yüksek hacim motor alınır demek yanlış … çünkü insanların %90 hatta %95 i sahibinden letgo gibi yerlerden alıyor zaten o secereli klüp motoru yada bilinen motorlarda ucuz olmaz asla akranlarından 20-30 fazlaya satılır bilende alır ..
    Ama dediğim gibi bu motor camiasında bir genelleme olamaz ekstrem şeyler çünkü gruplarda klüplerde bile öyle fazla temiz motor kalmadı…
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence tommy nin asiri bir masrafi olmamis.

Asil tartisilmasi gereken su; sifir yamaha r25 mi 2011 2012 muktistrsda mi ?

Ben tercihimi 160 hp lik multiden yana kullanirim . Ne kadar masraf cikarabilir ki dssdassdsd
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Motor bütçe işidir bütün para motora bağlanıp motor alınmaz ama ne yazık ki bizim ülkemizde böyle o yüzden tshirt atlet eldivensiz motora bir sürü binen arkadaşlar var .. en ufak bir kazada aylarca yıllarca motoru yatıran insanlar var yada bankadan kredi çeliyorlar bu sefer krediyi ödeyelim derken motoru süremiyorlar..

Neyse motor alırken kenarda her daim kötü gün için 20-30 bin olması lazım sadece motor kaza arıza gözüyle bakmayın bir kaza anında Allah göstermesin hastane masrafları da ne kadar sigortalıda olunsa ciddi paralar tutuyor ..

Hep diyorum ne alıcaksanız alın ama ön görülü alın duygular egolar adamı batırır iflas ettirir motor işinde… Yarın öbürgün dünya genelinde bir şey olursa bir yerde bir savaş yada yeni bir kapanma yada başka bir şey petrolün varili fırlarsa tüm dünyada benzin Allah göstermesin tekrardan 30 tl leri hatta üstünü görürse işte o öngününüz orda ya sizi ihya ettirir yada iflas ettirir …

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi şimdi eski model motor alırken birçok şeye dikkat etmek lazım. motorun genel görünüşü, kullanıcısı, motosikletin piyasada ki yeri, yedek parça fiyat ve tedariği vb. kalemler rol oynuyor. mesela senin motorun abi dünya genelinde belli bir zamandan sonra yağ yaktığı kanıtlanan bir model. keza senin motor bile 50K km'de 2 defa motor açılmış. 50K da 2 defa ne demek yani çin malı mı lan bu ? bu örnekten var sayarak öncelikle alacağınız modeli iyi belirlemeniz gerekli. mesela ben Nc almasaydım 750 africa alırdım büyük ihtimalle. çünkü hem eskiden beri çok beğendiğim bir motor hemde gerek ustam olsun gerek kendim olayım, yedek parça ve işçilik konusunda sıkıntı çekmeyecektim. lakin Nc daha mantıklı geldi. bakımları tam yapılmış motorların km'sinden korkmayın. geçenlerde 2011 model cbr 250 r sattım 50K km'de. çocuk km'si yüksek abi diyor. tamam da kardeşim kaç model motor km'yi yaşına böldüğün zaman yıllık 5000 km bile yapmamış motor. kaldı ki önceki sahibinde ( bendeyken de ) çok iyi bakılmış motor, kronik krank sıkıntısı çıkmamış. her şey motora bakmakta bitiyor. motorun gerçekten şefkatle bakıldığına inanırsam 90 model bile alırım.

bu arada senin motorda ok gibi duruyor abi
    Açıkçası ben de o dönem 2014 Cb500F ve 2012 Nc 700s de baktım. Elimi çabuk tutamadığımdan kırmızı renkli düşük km çok güzel bir Cb500f kaçırdım. Nc.ler o dönem de pahalıydı. Nc alabilirdim ama şekil şemalden, biraz da kuvvetinden kaynaklı bunu aldık. Aslında 28.000 TL'ye kırmızı renkli 2015 Mt07 kaçırdım ki hala almadığıma üzülürüm.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası ben de o dönem 2014 Cb500F ve 2012 Nc 700s de baktım. Elimi çabuk tutamadığımdan kırmızı renkli düşük km çok güzel bir Cb500f kaçırdım. Nc.ler o dönem de pahalıydı. Nc alabilirdim ama şekil şemalden, biraz da kuvvetinden kaynaklı bunu aldık. Aslında 28.000 TL'ye kırmızı renkli 2015 Mt07 kaçırdım ki hala almadığıma üzülürüm.
    bende şubat 2020 de 50 ye afrika almadım 7 ay sonra 80 e aldım çok üzülme olan olmuş giden gitmiş ama nc X alsaydın yakıtı yüzünü güldürürdü
    blueway2 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bana kalırsa ehliyet veya tecrübe yetiyorsa alınır ama şöyle alınır çoğu işi kendi halledebiliyorsa, ustaya muhtaç olmuyorsa ve parça için parası varsa alınır.

Motosikleti
    Artık Yok...
    4 silindirli makineyi herkes yapamaz zor iştir o yüzden pek çok makine mundar oldu çöp oldu ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam her ne kadar africa twin hayranı da olsam gerçekler bunlar, yalan söyleyemem

senin motorun hava filtresi fiyatı olmuş 450 tl, 2 tane lazım etti 900 tl. Bak sadece bir hava filtresi fiyatı bu. Belki sen bakımları aksatmamışındır ama 100 bine gelmiş motorun ağır bakım zamanı gelmiş olarak bakarım ben.

100binde africa twin almış olsam şunları değiştirirdim mutlaka:

- Amortisör hidrolikleri ve keçeleri
    - Motor soğutma sıvısı
    - Fren hidroliği
    - Ön/arka teker rulmanları
    - Hava filtresi
    - Bujiler
    - Yağ/yağ filtresi

Bak bunlar standart değişeceklerim. Bunlar harici debriyaj balatası, fren balatası vb değişimi gerekirse de ek para durması lazım kenarda.

Sen söyle, kenarda 10 bin tl dursun derken çok mu demişim şimdi ben?
    Aslan besleyen yemini dusunmez suleyman , dusunmeyin bunlari :p

Afrikanin iki tane hava filtresi olmasina acsyip uyuz oluyirum,diger 1000 likler boylemi hic bilgim yok

Kagit parcasina dunya para veriyorum,sinir ediyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)