Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaz için file mont lazım Venom city cordura kullananlar içerii

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar selamlar. Hem paket atarken kullanabileceğim hem de yazın sağa sola gitmeye giyeceğim bir mont bakıyorum. Bu Venom City Cordura kısa montun file kısımlarından havalandırmaları nasıldır? Uzun vadede kullanıp tecrübe eden var mı ? Dikiş kalitesi, iç astar konforu, korumaların oturması vs nasıldır ? Durt Rookie aldım lakin korumalar çok kötüydü, koruma yerlerini elle dikmişler resmen dirsek koruması neredeyse omzumdaydı. Dikiş kalitesi vs rezalletti. İade ettim. Bu venom city cordura hakkında bir fikri olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Venom City Cordura'yı bilmiyorum ama yaz için bu bütçe aralığında Riderdenim Efil File Montu da bir alternatif olarak önerebilirim.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Venom City Cordura'yı bilmiyorum ama yaz için bu bütçe aralığında Riderdenim Efil File Montu da bir alternatif olarak önerebilirim.
    Teşekkür ederim abi biraz daha güvenli ve uzun ömürlü bişiler bakıyorum şimdilik

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Venom'un başka bir modelini kullandım kalite fena değil. Dediğin mont'ta impactec korumalar var pek yaz'a gider mi bilemedim. Venom'un kargo mesh diye bir file montu var ona bir bak derim.

Motosikleti
    250r
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim abi biraz daha güvenli ve uzun ömürlü bişiler bakıyorum şimdilik
    İkinci el mağazalarına da bakabilisiniz. Instagram üzerinden cemironbut veya motosarraf'a göz gezdirmeniz faydalı olabilir.
    Venom fiyatına alpinestar yada rev'it denk getirebilirsiniz.
    Remzidemir41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Ben Durt ravi kullanıyorum Siyah olanı gayet memnunum fakat onunda fiyatı 2100 tl olmuş. Geçen ay arkadaşıma hevik marka mont aldık yazlık o da memnun fakat sırt koruma yok o da 1500 bandında.

Motosikleti
    MT-07
    3 yıldır 4riders'ın fileli montunu kullanıyorum. Bir sıkıntısını görmedim. Riderdenim'de kaliteli üründür, efil pantolonu ile İstanbul-İzmir-İstanbul yaptım gün içinde. Ürün rahatlığını baya iyi yapmışlar. İstanbul'da isen Hasanpaşa'daki mağazalarında 2 montu da incelersin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yahu kullanan birisi yazmadı ben de denemek için venom cit cordura aldım. Cordura kumaş, ekstradan omuz ve dirsekte kevlar alanlar vs güvenlik olarak hoşuma gitti. Umarım üzerime tam oturur da içim rahat eder kullanırım. Keşke riderdenim efil ceketin sırtına da kevlar destek yapsalarmış o zaman daha güvenli daha kullanılabilir bir hal alırmış.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu kullanan birisi yazmadı ben de denemek için venom cit cordura aldım. Cordura kumaş, ekstradan omuz ve dirsekte kevlar alanlar vs güvenlik olarak hoşuma gitti. Umarım üzerime tam oturur da içim rahat eder kullanırım. Keşke riderdenim efil ceketin sırtına da kevlar destek yapsalarmış o zaman daha güvenli daha kullanılabilir bir hal alırmış.
    Kardeşim riderdenim Efil ceketin sırtındaki koruma cebine revit ceketler için satılan ilave korumalardan alıp takmıştı o şekilde kullanıyor.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 mevsim mont ve file yazlık montun kullanım farkı nasıldır acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 mevsim mont ve file yazlık montun kullanım farkı nasıldır acaba?
    Tamamen file bir mont koruma açısından biraz daha zayıf ama nefes alabilirlik açısından epey iyi. Venom Rock diye bir model var mesela koruması epey az ama full file yani hareket halinde aşırı rahat ettirir. Banan sorarsınız kuryelik vs için birebir. Çünkü şehir içinde zaten hemen hemen 50 60 km/h süratleri geçmiyoruz. Kazadan kaçınarak sürüyoruz. Olası bir olumsuzluk anında yeterli olabilecek kadar koruması var diye düşünüyorum. 4 mevsim montlarda file kısmı biraz daha az olduğu için yırtılma kopma gibi etmenler biraz daha az oluyor ama buna göre daha az nefes alıyor. Bu yüzden de aşırı sıcak havalarda kullanımı biraz daha zorlayıcı olabiliyor. Bu monttaki file bölgelerinin ve yoğunluğunun durumuna göre değişir tabii.

Genel olarak file montlar daha hafif, daha az koruma, daha rahat sürüş sunuyorken 4 mevsim montlar daha ağır, daha iyi koruma ve kullanışlılık sunuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)