Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Fatihteki motosiklet kazası ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    allah rahmet eylesin

30 senedir motosiklet kullanıyorum, bu cesareti nereden buluyorlar anlamıyorum gerçekten. sevenleri ailesi insan biraz düşünmesi gerekiyor da ne desek boş artık.

dün akşam kağıthane cendere de tam bauhause önünde kasksız ince çiroz bir racing tarzı motor ile kasksız tişörtlü bir zibidi nasıl makas atarak süratli gidiyor. polisin yerinde olsam 2 tokat çekerim bunlara. anası babası eline sağlık diyecektir eminim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah rahmet eylesin

30 senedir motosiklet kullanıyorum, bu cesareti nereden buluyorlar anlamıyorum gerçekten.
    Ignorance is bliss ! if one is unaware of an unpleasant fact or situation one cannot be troubled by it.

Cehalet varsa, cesaret otomatik geliyor, kaygı seviyesi sıfırlanıyor.

P.s : Başka cocuklar ölmesin su sacma sapan ilgi çekme sevdasına.. Kapalı alanlar var, boş otobanlar var.
    espresso bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polisin yerinde olsam 2 tokat çekerim bunlara. anası babası eline sağlık diyecektir eminim.
    Kendine gel biraz.Polisin kimseye tokat atma hakki yok,ne comarca yorumlar bunlar.

Polis kendine verilen yetkiyle ceza yazar,araci baglar vs.
    espresso, xtrafrozen ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Yazık olmuş... İki tarafında hatalarını canlarıyla ödediği bir kaza malesef. Olay öyle bir olay ki Motorcunun teker,hız vs yapıyor oluşu, tersten yola girmeye çalışan arabacının suçunu hafifletmez, keza arabacının ters yönden yola girmeye çalışmasıda motorcunun apaçiliğini hafifletmez. Arkalarından ikisininde bişey söylemeye gerek yok ki zaten bedelini en ağır şekilde ödediler ama be kardeşim o arabaya çarpmasan yarın öbür gün yayaya,çoluğa,çocuğa çarpmayacağının garantisi yok. ikisinide savunmuyorum ama motorcuyu savunan arkadaşlardan ricam aynı şekilde bi apaçi bizim canımızı yaksa ne yaparsınız onu bi düşünün? arabacı içinde aynı düşüncelere sahibim ama burası motosiklet forumu.

Ayrıca konu başındaki fotoda bir detayı fark ettim. Dikiz aynasında araç sürücüsü görünüyor ve motorcu çarpana kadar onu hala fark etmiyor bakmamış bile belkide. Fark edilmiyoruz arkadaşlar,abiler,kardeşler fark edilmiyoruz. O yüzden hep biz hata yapmamak için özen göstermek zorundayız. Gerisi nasip. Allah hepimizi korusun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    P'çin biri gitmiş... sira digerlerinde insallah diger insanlarin canini yakmadan...

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Bu kadar kavgaya gürültüye gerek yok. 2 yanlış birbirini götürmüş. İkisi de hatalı. Neyse ki masum insanlara zarar veremeden ölmüş ikisi de.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Kaza yapan arkadaşı tanımam etmem de altı çizerek söylüyorum bazı yorumlar şuursuzca ölen birisinin arkasından p*ç demek nedir nasıl bir cehalettir adam vefat etmiş iki tarafta hatasının bedelini ödemiş. Bırakın yakınları acısını yaşasın bari yarın bir gün bu forumda yazılan çizilenlere bir yakını görürse daha çok kahrolmaz mı hiç mi vicdan sahibi değilsiniz siz hayatı dört dörtlük mü yaşıyorsunuz en iyi motorcu siz misiniz ? Kaza sonrası görüntüleri izledim ben şahsen çok üzüldüm gerçekten hatasının bedelini ödemiş bırakın öyle kalsın. hatalı olabilir ama biz insanlığımızı kaybetmeyelim YANLIŞ ANLAŞILMASIN KİMSEYİ SAVUNDUĞUM YOK
    Alpbatur bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki gsx-r 250
    ulan arkadaş hepiniz mi sağduyunuzu kaybettiniz ,gencecik bir insan hayatının baharında yaşama veda etmiş,hiç mi düşünmüyorsunuz bunun annesi,babası,kız arkadaşı,sevenleri belki buraları okur diye,hayır sanki siz hiç genç olmadınız,hiç kanınız kaynamadı,maaşallah hiçbiriniz hata yapmadınız öyle mi? hepsini geçtim araç sürücüsü ters yönden çıkıyor yahu,yaşını başını almış araç sürücüsü sırf yolu birkaç dakika kısaltmak için o trafikte ters yönden çıkınca sıkıntı yok ama şeridin boş olduğuna güvenip hatalı bir hareket yapan genç arkadaş ölünce, iyi ki ölmüş alkış... öyle mi? yaa bu ülke insanından hakikaten umudum kalmadı,yazıklar olsun.. Hayatını kaybeden delikanlıya Allah'tan rahmet,yakınlarına sabırlar diliyorum..
    Alpbatur bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı burak arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulan arkadaş hepiniz mi sağduyunuzu kaybettiniz ,gencecik bir insan hayatının baharında yaşama veda etmiş,hiç mi düşünmüyorsunuz bunun annesi,babası,kız arkadaşı,sevenleri belki buraları okur diye,hayır sanki siz hiç genç olmadınız,hiç kanınız kaynamadı,maaşallah hiçbiriniz hata yapmadınız öyle mi? hepsini geçtim araç sürücüsü ters yönden çıkıyor yahu,yaşını başını almış araç sürücüsü sırf yolu birkaç dakika kısaltmak için o trafikte ters yönden çıkınca sıkıntı yok ama şeridin boş olduğuna güvenip hatalı bir hareket yapan genç arkadaş ölünce, iyi ki ölmüş alkış... öyle mi? yaa bu ülke insanından hakikaten umudum kalmadı,yazıklar olsun.. Hayatını kaybeden delikanlıya Allah'tan rahmet,yakınlarına sabırlar diliyorum..
    Yazdıklarınız çelişkilerle dolu.

İnsanlara sağduyusuz diyorsunuz ama kazayı yapan kişi, şehrin en kalabalık caddelerinden birinde, trafiğin ortasında, eldiven, mont vs hiç bir şey olmadan, tüm dünyada trafikte kabul edilmeyen bir hareket yapıyor, hız sınırlarının üstüne çıkıyor. Bu mu sağduyu?

Sırf 2dk kazanmak için ters yönden çıkan sürücü de hata yapmış, o da hayatını kaybetmiş, hız sınırlarını aşan biri yüzünden hem de. Ona kim sağduyu göstersin? O adamın kızı, oglu, akrabasi okumasin mi burayi ?

Kanimiz kaynamadi mi ? Belli bir yasin üzerindeki herkes kanun nedir kural nedir bilmeli, bilmiyorum deme luksu yok. 18 yasina gelince alkol icilebiliyor, evlenilebiliyor, savaşa gidip olunebiliyor, oy kullanilabiliyor. Bunları yaparken de mi kanimiz kayniyor? Bunları yaparken hiç sorun yok, kanunlari hiçe sayınca kanımız kaynıyor.

Ne ilk olacak ne son bu kaza. Kendini bilmez baskalarina saygi duymaz, sehirde yasadigindan bihaber insanlar oldukca bu tip kazalar ve olumler devam edecek. Buradaki temel hatalı kişi/kurum trafik. trafik denetlemelerinin sayısının az olması, cezaların caydırıcı olmaması, insanların her istediğini yaparken kanımız kaynıyor abiiii tavırlarına girmesi vs bu toplumdaki cezasızlık kültürüyle birlikte ulkeyi daha da pislik bir yer haline getirecek. Benim şurada 10-15 senem var, çocuklarınız düşünsün.
    DickName, espresso, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    suzuki gsx-r 250
    hocam ben ölen genci sağduyuya davet etmiyorum ki o ölmüş zaten,aslan gibi delikanlı yaptığı hataların bedelini hayatıyla ödemiş,umarım geride kalanlara da bir ders olur, onu geçtim benim bahsettiğim şey arkadan yazılan çizilen şeylerle ilgili,bu konu sadece burada değil ekşi sözlükte de sayfalarca yazılıp çizildi ''iyi ki öldü,gebermiş,terörist,piç,iyi olmuş,küfürler kıyametler vs..'' maaşalah hepimiz ahlak abidesiyiz,ülkede kimse bugüne kadar iki duble bişey içip kullanmadı,hiç birimiz hız yapmadık,herkes kusursuz,hepimiz mükemmel insanlarız ama gencecik bir insanın arkasından bir fatiha okumayı bilmiyoruz,tamam kardeeim ben tehlikeli motosiklet kullanmayı savunmuyorum ama o motosiklet sürücüsü hız yapmasaydı ve o araca çarpmış olsaydı,ters yönden girip sanki kamyon çevirir gibi şeridin tamamını kaplamış otomobil sürücüsü yüzde yüz hatalıydı,otomobil sürücüsü de kalp krizinden hayatını kaybetmiş ona da Allah rahmet eylesin ,bir hatadır olmuş keşke olmasaydı tamam da bu hırs, bu ne kin ve öfke,yazık değil mi? ben sağ duyulu olun derken bundan bahsediyorum.
    Alpbatur bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı burak arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben ölen genci sağduyuya davet etmiyorum ki o ölmüş zaten,aslan gibi delikanlı yaptığı hataların bedelini hayatıyla ödemiş,umarım geride kalanlara da bir ders olur, onu geçtim benim bahsettiğim şey arkadan yazılan çizilen şeylerle ilgili,bu konu sadece burada değil ekşi sözlükte de sayfalarca yazılıp çizildi ''iyi ki öldü,gebermiş,terörist,piç,iyi olmuş,küfürler kıyametler vs..'' maaşalah hepimiz ahlak abidesiyiz,ülkede kimse bugüne kadar iki duble bişey içip kullanmadı,hiç birimiz hız yapmadık,herkes kusursuz,hepimiz mükemmel insanlarız ama gencecik bir insanın arkasından bir fatiha okumayı bilmiyoruz,tamam kardeeim ben tehlikeli motosiklet kullanmayı savunmuyorum ama o motosiklet sürücüsü hız yapmasaydı ve o araca çarpmış olsaydı,ters yönden girip sanki kamyon çevirir gibi şeridin tamamını kaplamış otomobil sürücüsü yüzde yüz hatalıydı,otomobil sürücüsü de kalp krizinden hayatını kaybetmiş ona da Allah rahmet eylesin ,bir hatadır olmuş keşke olmasaydı tamam da bu hırs, bu ne kin ve öfke,yazık değil mi? ben sağ duyulu olun derken bundan bahsediyorum.
    Zamaninda twitter'da okudugum, onemli buldugum, gercekligini dogrulayamayacagim bir tweet vardi Isvec ya da Norvec ile ilgili;

- Biz Norvec/Isvec'te trafikteki fiziksel onlemleri (kasis, trafik isigi, bariyer vs.) en son care olarak kullaniriz, bunlardan once her bireyin trafik kurallarina uymasinin zorunlu oldugunun bilinmesini istiyoruz.

gibi bir seydi. Kisaca adam olana fiziksel engel gereksiz demisler. Bizde ise istediginiz kadar fiziksel onlem alin, adamlar onu bile kirip/ezip gecmeye calisiyor.

Trafik kulturdur, kulturun yansimasidir.

Bu arada, forumda acilmis olan, "caldigi motosikletle dukkan camina dalan Suriyeli genc" konusuna da bir bakin derim. O konu tam bir turnusol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamaninda twitter'da okudugum, onemli buldugum, gercekligini dogrulayamayacagim bir tweet vardi Isvec ya da Norvec ile ilgili;

- Biz Norvec/Isvec'te trafikteki fiziksel onlemleri (kasis, trafik isigi, bariyer vs.) en son care olarak kullaniriz, bunlardan once her bireyin trafik kurallarina uymasinin zorunlu oldugunun bilinmesini istiyoruz.

gibi bir seydi. Kisaca adam olana fiziksel engel gereksiz demisler. Bizde ise istediginiz kadar fiziksel onlem alin, adamlar onu bile kirip/ezip gecmeye calisiyor.

Trafik kulturdur, kulturun yansimasidir.

Bu arada, forumda acilmis olan, "caldigi motosikletle dukkan camina dalan Suriyeli genc" konusuna da bir bakin derim. O konu tam bir turnusol.
    Bu arada, "sen hic mi hata yapmadin, trafikte hic mi kural cignemiyorsun?" diyenlere not;

- Evet benim de kural cignedigim olur; U donusu yapilmaz yerde yaptigim, kaldirima cikip park ettigim, alkollu arac kullandigim olmustur.

Ama hic bir hatami "az bisiy yaramazlik yaptik be abiiii" diyerek dogallastirmam, sonuclarina da katlanirim. Buradaki bir cok motosiklet kullanicisi, trafikte yaptiklari sacmaliklari "kucuk yaramazliklar" olarak degerlendiriyor. O yaramazlik yuzunden olebilirsiniz, sakat kalabilirsiniz, baskasini sakat birakabilirsiniz.

Birakin futbol takimi gibi taraf tutmayi; oyun degil bu. hakliya hakli, dogruya dogru, kaba ete kaba et.
    espresso, xtrafrozen, Thracian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)