Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fatihteki motosiklet kazası ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Bende kaza sonrası videoda var parmaklar kopmuş elde kolda kemiklere kadar da gözüken yaralar ayaklar kırık ve can çekişiyor. Kask tek başına hayat kurtarmıyor Malesef.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne olursa olsun iki tane cenaze var.
    Yarın hepimizin erkek evladı olup saçma sapan hareket yapabilir..
    Ters yöne girer tekere girer(kesinlikle hayatımda yapmadım )
    Ama böyle hata yapanın arkasından konuşmayalım.
    Allah rahmet eylesin.
    İnsandır hata yapar kan deli akıyor.
    Ailelerine sabır versin ALLAH
    newhidalgo bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olursa olsun iki tane cenaze var.
    Yarın hepimizin erkek evladı olup saçma sapan hareket yapabilir..
    Ters yöne girer tekere girer(kesinlikle hayatımda yapmadım )
    Ama böyle hata yapanın arkasından konuşmayalım.
    Allah rahmet eylesin.
    İnsandır hata yapar kan deli akıyor.
    Ailelerine sabır versin ALLAH
    Erkek evladınızın olmadıgı belli .. Benim var.. Boyle bir idiotun evladıma zarar vermesini istemem. Kimsenin cocuguna birsey olmasın. Benim cocugum da kimsenin kılına zarar vermesin. Bile isteye trafigi ve diğer insanları riske atmıs, kendisi ölmeyip yaslı birine , hamile birine de carpabilirdi. Duyar kasmanın yeri degil, Allah ailesine sabır versin kendisi ise erken gocup gitti.. Net !
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erkek evladınızın olmadıgı belli .. Benim var.. Boyle bir idiotun evladıma zarar vermesini istemem. Kimsenin cocuguna birsey olmasın. Benim cocugum da kimsenin kılına zarar vermesin. Bile isteye trafigi ve diğer insanları riske atmıs, kendisi ölmeyip yaslı birine , hamile birine de carpabilirdi. Duyar kasmanın yeri degil, Allah ailesine sabır versin kendisi ise erken gocup gitti.. Net !
    Bu duyar kasmak degil ölmüş artık bitmiş yani Hataliymis dersin.Allah rahmet eylesin dersin ama iyi olmus denmez biz de izledik videoyu zaten biliyoruz görüyoruz.Cezasini caniyla ödemiş zaten.
    Birkannn bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Allah rahmet eylesin genç yaşta yaptığı hatanın kurbanı oldu.

Ailesi hem evlatlarının acısını, hem sebep olduğu başka hayatın acısını yaşarken bir de burada yazılanları okursa acıları daha da artacaktır. Ölmüş ve size cevap veremeyecek birisinin arkasından üzülmedim, haketmiş falan demek bizlere yakışmıyor. Hayatta olup, başkasına zarar vermiş olsaydı cezasını en ağır şekilde çekecekti. 20 yıl 30 yıl hapis yatsın. Ama ölmüş gitmiş gencecik çocuk. Ailesi keşke yaşasaydı da hiç değilse hapiste yaşadığını bilseydim diye avunurdu. Duyar kastığımı düşünmeyin ama tanımadığınız genç bir cenazenin arkasından biraz saygı gösterilmeli.
    Birkannn ve Alpbatur bunu beğendiler.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derdim duyar kasmak değil.
    Ben gencecik insanları , çocukları ,yaşlıları ,hamileleri ,normal insanları ne hallerde görüyorum.
    Ne kral ailelerden ne cahillik yapan gençler çıkıyor.
    Bu kazayı yapan senin benim evladımız ve yanlış yerden çıkanda anamız babamız olabilir.
    Yaptığı doğru demiyorum kesinlikle.
    Ama ne kadar güzel eğitirsen eğit herkes yanlış yapabilir.
    ölmüş iki kişi var konuşmak yargılamak yakınları için çok doğru değil

Erkek evladım yok senin var.
    Allah bağışlasın...
    Yarın bir gün gençtik hepimiz yaptık motorunu alıp gezerken kaza yapsa (ALLAH KORUSUN)
    üzülürüz.
    Demek istediğim buydu
    xtrafrozen, GoGi ve Alpbatur bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu duyar kasmak degil ölmüş artık bitmiş yani Hataliymis dersin.Allah rahmet eylesin dersin ama iyi olmus denmez biz de izledik videoyu zaten biliyoruz görüyoruz.Cezasini caniyla ödemiş zaten.
    Allah ailesine sabır versin genc arkadasım. Linc etme hakkını azıcık ötede kullan

Hepimiz fikrimizi soyledik karsılıklı, uzatmayalım konuyu, tesekkur ederim.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İki trafik cahili birbirlerini öldürdüler. Yazık.
    xtrafrozen ve maktama bunu beğendiler.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Ara sokakta hız yapanın benim gözümde pkk dan bir farkı yoktur.
    bunlardan bir tanesi ayağımı parçaladı bütün hayatımı mahvetti.
    işimden gücümden oldum.
    hala acısı sızısı cabası.
    xtrafrozen bunu beğendi.

eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    Şu tekerleri kapalı yerlerde yapın bizde racıng kullanıyoruz.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Allah rahmet eylesin. Hiç için bir ölüm. Çok anlamsız geliyor bana...
    GoGi bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ya kimseyle tartışmaya girmek istemiyorum ama,motosiklet sürücüsünün tarif edilemeyecek kadar yanlış bir hareket yapıyor olması, otomobil sürücüsünün de aynı şekilde yanlış yaptığını görmenize neden engel oluyor?

Bu şekilde gazlayanları gördüğünüz zaman "o olur bu olur şu olur" şeklinde, gayet mantıklı bir şekilde yerleşim yerlerinde böyle süratli/görüş kısıtlayıcı harektler yapılmasının ekstra yanlış olmasını açıklıyorsunuz. Çok güzel, gerçekten yola çıkabilecek bir sürü şey var iyi güzel. Hatta daha sakin şekilde ama tempolu süren birine de yine yerinde mantıklı bir şekilde "salağın biri bakmaz görmez bak olan sana olur" diyorsunuz.
    E şimdi otomobil sürücüsü, bence hiç bir önemi yok burada ama, tersten gelmiş, şeride yanlış şekilde girmiş hatta girememiş neredeyse.
    E dolu şeride girmiş? Dümdüz tekerdeki arkadaşın geldiği yol, sola, gireceğin şeride baksan orası dolu. Şimdi motor hızlı geliyor diye kendinizi kandırmayın, 800'le gelmiyor. Hiç durduğunuz yerde 180-200 ile uzaktan gelen taşıta bakmadıysanız ben söyleyeyim, kör değilseniz, bakmış olmak için değil de görmek için baktıysanız gayet görürsünüz.

E yola çok yanlış şekilde girene niye bu yanlış bak salağın biri çok hızlı gelir göremezsin denmiyor?

E adam dolu şeride giriyor, hatta giremiyor, bunun sonucu da o şeridi kullanan taşıt buna çarpıyor. Motorlu 70'le gitse suçsuz olacaktı gözünüzde, e o zaman kim suçluydu? Dayı..

Yahu motorcunun ekstra hatalı şekilde 200'le gitmesi dayının suçunu niye sıfırlıyor? Tutarlı element mi elde etmeye çalışıyoruz?

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Allah rahmet eylesin çok kötü olmuş...

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya kimseyle tartışmaya girmek istemiyorum ama,motosiklet sürücüsünün tarif edilemeyecek kadar yanlış bir hareket yapıyor olması, otomobil sürücüsünün de aynı şekilde yanlış yaptığını görmenize neden engel oluyor?

Bu şekilde gazlayanları gördüğünüz zaman "o olur bu olur şu olur" şeklinde, gayet mantıklı bir şekilde yerleşim yerlerinde böyle süratli/görüş kısıtlayıcı harektler yapılmasının ekstra yanlış olmasını açıklıyorsunuz. Çok güzel, gerçekten yola çıkabilecek bir sürü şey var iyi güzel. Hatta daha sakin şekilde ama tempolu süren birine de yine yerinde mantıklı bir şekilde "salağın biri bakmaz görmez bak olan sana olur" diyorsunuz.
    E şimdi otomobil sürücüsü, bence hiç bir önemi yok burada ama, tersten gelmiş, şeride yanlış şekilde girmiş hatta girememiş neredeyse.
    E dolu şeride girmiş? Dümdüz tekerdeki arkadaşın geldiği yol, sola, gireceğin şeride baksan orası dolu. Şimdi motor hızlı geliyor diye kendinizi kandırmayın, 800'le gelmiyor. Hiç durduğunuz yerde 180-200 ile uzaktan gelen taşıta bakmadıysanız ben söyleyeyim, kör değilseniz, bakmış olmak için değil de görmek için baktıysanız gayet görürsünüz.

E yola çok yanlış şekilde girene niye bu yanlış bak salağın biri çok hızlı gelir göremezsin denmiyor?

E adam dolu şeride giriyor, hatta giremiyor, bunun sonucu da o şeridi kullanan taşıt buna çarpıyor. Motorlu 70'le gitse suçsuz olacaktı gözünüzde, e o zaman kim suçluydu? Dayı..

Yahu motorcunun ekstra hatalı şekilde 200'le gitmesi dayının suçunu niye sıfırlıyor? Tutarlı element mi elde etmeye çalışıyoruz?
    bence buradaki suçlama tamamiyle bir motorcu gözünden bakmakla alakalı. herkes hata yapıyor ama biz hata yapmamalıyız bu yüzden genelde motorcuları değerlendiriyoruz. eğer düşünemediyse motorcu, ihtimallere bakmadıysa ve gereksiz riskli sürdüyse gözümüze bu yüzden motor süren batıyor. ee bence mantıken de öyle olmalı.

sonuçta ortada bizim canımız var ve biz normal sürücülere göre daha dikkatli ve her detayı düşünmeliyiz. buradaki motorcu ise hiçbir detayı düşünmeden ölümüne sürdüğü için göze direkt o batıyor. kısaca kağıt üzerinde hata aramak bence bizim işimiz değil. ilgilenmiyorum şahsen kağıtla
    xtrafrozen bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zor işler. Ne yazsan para etmez. Kalanlara sabırlar dilerim.
    xtrafrozen bunu beğendi.

Motosikleti
    Haklı olmak, sonucu değiştirmiyor. Burası İsvicre degil, adalet arayamazsınız, her sokak ayrı bir kültür şokuna tabii. Bu spor/zevk/meşgale/hayat bicimi bu denli riskler içeriyorken boostlamak sadece geride kalana acı bırakıyor. Siz 30 la giderken arkadan gelen arac size carpıp öldürebilir, dogru. Ama katsayıyı bile isteye artırmaya calısmak cehalettir. Arabadaki öküze sayacak küfür beddua bitmez, biz motosiklet kullanan insanlarız, örgüt veya dernek üyesi degiliz. Hepimiz empati (motorcunun yerinde ben de olabilirdim gibi.) kuralım ki o veya bu sekilde ortak bir bilinc bir nebze de olsa olusabilsin.

Motosiklet kazalarının cogunun motosiklet sürücüsü kaynaklı oldugu istatistiki olarak ortada.

Güvenli sürüş IN , Gözyaşı OUT ..
    arican, espresso, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Öncelikle her iki tarafa da Allah rahmet eylesin, geride kalanların başı sağolsun demekten başka yapacak bir şey yok.

Ama bu olaya da "kaza" demek ayıp. Her şeyi yolunca yordamınca yaparsın da bazı şeyler kontrolden çıkar, öngöremezsin, tepki veremezsin vs., işte o zaman yaşanan şey kaza olur. Ama yaşanan bu olay kaza değil ki :(

O caddeyi çok iyi biliyorum, o caddede bu hızlara çıkmak, tek teker yapmak, yahu bunlar akıl alacak işler değil. Biz de genç olduk, çılgınlık yaptık ama bu kadar da değil, adrenalinmiş, kanı deli akıyormuş falan, bunlar açıklama olamaz ki. Nasıl bir cesaret bu böyle. Her iki tarafın ailesine de çok yazık.
    espresso, DickName ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Anlamadigim olay arac surucusu nasıl ölüyor arabanin icinde. Motor ona nasil zarar vermis ki

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadigim olay arac surucusu nasıl ölüyor arabanin icinde. Motor ona nasil zarar vermis ki
    Dostum surucu kapi kismina vuruyor. 200 kilo alet, 70-80 kilo da surucu. Hiz ile o kutlenin arabaya uyguladigi kuvvet, arac sueucusune olumcul darbe vurmustur.

Aslinda bu olaydan motosiklet suruculerinin cikarmasi gereken belirli dersler var.

1-arabalar yola baglanirken motosikletleri gormuyor.

2-araba suruculeri motosikleti gorse bile, motosikletin boyutundan dolayi, motosikletin hizini ve uzakligini kesin olarak algilayamiyor.
    espresso, Cyan, killingroad ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)