Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İstanbul-İzmir arası yol

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS - Honda Forza 250
    Herkese merhaba.
    Tatil için motosikletimle(Pulsar 200ns) 2 kişi İzmir'e gitmeyi planlıyoruz. Navigasyon Osmangazi+İzmir otoyolunu öneriyor. Daha önce bu rotayı kullanan arkadaşlar varsa geçişler nasıl oluyor? Hgsden mi çekiyor yoksa nakit mi ödüyoruz? (Anlaşılacağı gibi ilk geçişim olacak) Birde alternatif rota seçeneklerine açığım. İlk artçılı uzun yol olacağı için konfor bakımından daha iyi olur gibi geldi bu yol, ondan tercih etmeyi düşünüyorum. Eğer okursa Cankutkaba arkadaşımıza da teşekkür ediyorum. Arabayla yaptığımız planı, onun geçenlerde paylaştığı "10 yıllık konu"sundan sonra eşimle motosiklete çevirdik
    GoGi, Metehan48 ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Berkays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.
    Tatil için motosikletimle(Pulsar 200ns) 2 kişi İzmir'e gitmeyi planlıyoruz. Navigasyon Osmangazi+İzmir otoyolunu öneriyor. Daha önce bu rotayı kullanan arkadaşlar varsa geçişler nasıl oluyor? Hgsden mi çekiyor yoksa nakit mi ödüyoruz? (Anlaşılacağı gibi ilk geçişim olacak) Birde alternatif rota seçeneklerine açığım. İlk artçılı uzun yol olacağı için konfor bakımından daha iyi olur gibi geldi bu yol, ondan tercih etmeyi düşünüyorum. Eğer okursa Cankutkaba arkadaşımıza da teşekkür ediyorum. Arabayla yaptığımız planı, onun geçenlerde paylaştığı "10 yıllık konu"sundan sonra eşimle motosiklete çevirdik
    Selamlar,

Her iki yolu kullanmis biri olarak;

Guvenli seyahat etmek istiyorsaniz otoyolu kullanmanizi oneririm, tek sorununuz yan ruzgarlar olacaktir. Neden guvenli diyorum, aliskin degilseniz eski yol (E881 veya D565) kamyonlarla dolu olur, sehir iclerine cok girer, surekli sollanirsiniz, surekli sollarsiniz, isiklarda durursunuz vs.

Eski yolun artisi ise, istediginiz yerde durup yemek yersiniz, gezersiniz, gorecek daha fazla sey olur.

Konfor olarak otoyol daha iyi elbette.

Benim kullandigim donemde otoyolda henuz HGS calismiyordu o kadar yeniydi yani, simdi HGS filan vardir.

Bana hangi yoldan git deseniz eski yolu tercih ederim, cunku genelde acelem yoktur. Iki rotayi kullanimimi asagidaki linklerden inceleyebilirsiniz.

https://riserapp.com/trip/253709

https://riserapp.com/trip/196255
    espresso ve Berkays bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tenere700
    Osmangazi köprüsünden İzmir çıkışa kadar olan kısımda HGS ile geçiş yapabilirsiniz, HGS'niz yoksa nakitte ödeyebilirsiniz zaten çıkışlarda bariyer var.

Bursa girişten Bursa çıkışa kadar olan kısım ücretsiz otoyol yani burda tekrar çıkış/giriş yapacaksınız, bir hanzo sürücü konusu vardı buradada geçerli dikkat etmekte fayda var, trafik akış hızından yavaş giderseniz aynaya sık sık bakmanızı tavsiye ederim. Özellikle iş giriş/çıkış saatlerinde makasçısı çok olur.

Bursa batı çıkışından (İzmir otoban girişi yani) sonra Balıkesir'i geçene kadar da kuvvetli rüzgara dikkat etmek lazım.
    Berkays bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paralı otoyol kullanmayan biri olarak ödeme konusunu bilmiyorum. İlk artçılı uzun yol ise otoyol daha rahat olur. Sağ şeritten ayrılmadan gidersiniz. Rüzgarın artçıyı daha fazla rahatsız ettiğini unutmayın.
    Berkays bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Öncelikle ücret konusu. Bariyerlerde sistem HGS yi okumazsa gişelerde bir düğme var. O düğmeye basarak makbuz alınıyor. Bu makbuz ile sonra ödeme yapılıyor.

Bence zamanınız varsa eski yolu tercih edin. Çünkü NS200 de artçı selesi 6 yaşından büyükler için çok küçük ve rahatsız. Böylece eski yolda sık sık durup mola verebilirsiniz. Yalova'dan kesta şekeri alır, Susurluk'da tost yer, Manisa'da Manisa kebabı yersiniz. Çayır çimen ağaç altı gölgelik yere çeker uzanırsınız. Yeni yol asfalt, beton. Ne bir ağaç var ne bir çimen. Sıcağın altında pişerek gidiliyor. Arabayla gitseniz hadi 140-160 gidip süreyi kısaltırsınız diyecem ama motor için safi ızdırap.

Zaten yolun başında da Osmangazi köprüsü yerine Avrupa yakasındaysanız Yenikapı-Yalova, Anadolu yakasındaysanız Pendik-Yalova ido hızlı feribotlarını kullanın. Pendik-Yalova her saat başı var. Yalova'dan da eski yoldan Bursa (kısa süreliğine otobanın ücretsiz kısmı kullanılıyor) Balıkesir-Manisa-İzmir yapın. Sabah 7 de çıksanız geze geze akşam 6 gibi İzmir'de olabilirsiniz.
    killingroad, espresso ve Berkays bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Feribot benim aklıma gelmemişti onu gündeme aldım kesinlikle. Beni yeni yola çeken aslında navigasyonun 4 saat göstermesiydi. Eşimle ilk uzun yol motor maceramız olacak. Diğer yoldan geze geze gitme yolda değişik yerlerde durma fikri fena gelmese de sanırım kısa zaman ağır basacak.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Feribot benim aklıma gelmemişti onu gündeme aldım kesinlikle. Beni yeni yola çeken aslında navigasyonun 4 saat göstermesiydi. Eşimle ilk uzun yol motor maceramız olacak. Diğer yoldan geze geze gitme yolda değişik yerlerde durma fikri fena gelmese de sanırım kısa zaman ağır basacak.
    Hocam 4 saat diyor da bakalım sen kaç saatte gideceksin. Seni ilgilendiren kilometre. Mesafe aynı. 450-500 km. Bu da artçılı NS200 için en az 7-8 saat demek olacak. Yine de karar senin tabi ki
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    xsr 900
    otoyol daha güvenli ve hızlı ancak çok sıkıcı oluyor maalesef

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    İzmirden istanbula artçısız r25 ile 5.5 saatte geldim sanırım otoban ve köprü ile.
    Berkays bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bursa ya girişte navigasyon sadece paralı yolu gösterir , "ücretli yol istemiyorum" seçeneğini işaretlediğim halde rotalarda devlet yolunu hiç göstermiyor..Bir kere hataya düşüp girdim , koca otoyolda bir tane tesis var fiyatlar astronomik ve çok kalabalıktı , resmen yemekhanede tabldot yer gibi sıraya girdik ��

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Herkese merhaba.
    Merhaba hocam, Haziran'da İstanbul'dan motosiklet satın alıp, pek yol bilmediğimden en kısa sürede nerden dönebilirim derken Osmangazi köprüsünden geçip Bursa'dan devam edip İzmir'e geldim (paralı yoldan hiç çıkmadım). 3 farklı yerde gişe var, her birinde durup düğmeye basıp makbuz alıyorsunuz. Daha sonra HGS hesabınızda para varsa otomatik olarak çekiyor, eğer yoksa 15 gün içinde HGS bakiye yüklüyorsunuz, yine otomatik şekilde çekiyor.

Bu yolda, oldukça fazla rüzgar alacaksınız öncelikle onu söyliyim, sağdan ve soldan ben gelirken bayağı kuvvetli rüzgarlara maruz kalmıştım yer yer.

Ücret olarak, 130 TL, 150 TL, 50 TL toplam 330 TL geçiş ücreti oluyor. Sıralamasını hatırlamıyorum, zam geldiyse bilmiyorum.

Benzin ihtiyacı olarak ise 25-60 km arası sürekli bir benzinlikçi var, genelde 25-40 km arası, yakıt azalır aman yolda kalır mıyım derseniz kolay kolay kalacağınızı düşünmüyorum.

Son olarak NS200 ile oldukça sıkıcı bir yol olacaktır, neden derseniz ne viraj ne trafik hiç bir şey yok bu yolda, benim makinem yüksek olmasına rağmen İzmir'e kadar oldukça fazla sıkılmıştım, tabi yeni makine heycanı falan rahat gelmiştim o ayrı.

Benim bildiğim bu kadar hocam, umarım işinize yarar, diğer güzergahları bilmiyorum.

4 saatte gidemezsin. Artçı daha fazla rüzgar yediği için hızlanmana itiraz edecektir. 80-90 dan sonra eşimin devir kesici yumruğu devreye giriyordu. Artçı seleniz rahat değilse ekstra bir minder bağlayın. Yoksa sık sık mola gerekebilir. Ben en iyi 8-9 saat diyorum
    Berkays ve espresso bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Odeme konusu hgs nakit veya kredi karti ile odeme yapabilirsiniz .Zaten motosikleti görünce yardim sever calisanlar size yardimci olmaya calisiyorlar bence eski yol daha iyi yeni yol sadece tarlalar arasindan geciyor sıkıcı tesisler var sadece.eski yoldan giderseniz bursa cikisina kadar parali yoldan gidip bursa dan sonra eski yola çıkarsanız yol dumduz susurlukta belediye tesislerinde durup cig börek yiyip ayran icebilirsiniz

Arada sehirlere giriyorsunuz.Hizi cok etkileyecegini sanmiyorum mola vermeyi ihmal etmeyin manisa girisindeki sapaga dikkat edin

Ben ns160 ile İstanbul'dan İzmir'e geldim.Topculardan geçerek ama ben tektim .Simdi İstanbula gidebilecegim bu iki alternatif dışında yol arıyorum
    Berkays bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben bu tip seyahatlerde yakıt harici durmaktan nefret ettiğim için paralı yol daha benlik. Yardır, geç mantığındayım. Hele o Manisa'nın kırmızı ışıkları hiç bitmiyor.
    Berkays, espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim baya faydalı oldu. Aslında biraz da kararsız bıraktı Ben klasik mesafe/hızdan buldum 4 saati 90la gitsem 400 km 4.5 saat+molalar ekstra diye ama teoride tabiki. Artçı yumruğunu da hesaba katmamıştım Eski yolu değerlendirmeye almam lazım sanırım. İlk ve son birlikte uzun yolumuz olmaması için.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Rüzgardan bahsetmiş arkadaşlar , Karacabey Susurluk arasında her geçişimde şiddetli yanal rüzgârlarla karşılaştım , yükle 400 kg gelen motoru bile ciddi etkiliyor , ayrıca bu yolda tarlaların arasından domuz çıkma olasılığı oldukça yüksek , şükür bana denk gelmedi ama durduğumuz yerlerde hep ikaz etti yerel halk , yoldada bir iki defa ölü hayvan leşi gördüm zaten leş kokusunu bir iki kilometreden almaya başlıyorsunuz...

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Bence bu yolda en zorlayacak kisim bursaya kadar olan kisim bursa ici karışık ışıklar radar vs. ben olsam bursaya girmeden geçerdim .yalova ,gemlik,bursa vs görmeden görükleye gelirsiniz.Artcinin durumuna göre susurlukta mola verirsiniz susurluga gelene kadar haralar vs var sonra susurluk dinlenme tesisinde durun sonra yol dumduz zaten yolda durmak isterseniz bircok yerlesim yerinden geciyorsunuz.Malum artcinin da yolu izlemesi ve sıkılmaması gerek
    Berkays bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hocam daha yeni geçen 2 a-hafta önce yol yaptığım için size olacaklardan bahsetmek istiyorum.

Önce Isparta - İzmir ve 4 gün sonra Çeşme - Isparta yaptım. Biri 400 km biri 480. Atçılı + full yüklü gidip geldik. Yolda inanılmaz rüzgar yedik. Yani sürekli bir rüzgar vardı hem yanal hem karşıdan. Benim motorumun kapasitesi olmasına rağmen kendimi ve artçımı yormamak adına 100 - 110 civarında seyrettim. 400 km yol 6.5 saatte 480 km yol 7 saatte falan bitti. Biz ihtiyaç hissettiğimizde mola verdik hep 15 dakika ortalama. Tek oturuşta en az bir saat en fazla 150 km yol gidecek şekilde kendimizi planladık. Ona rağmen bu şekilde oldu. He bizim acelemiz var mıydı? Yoktu. Müzik dinleyerek ve sohbet ederek gidip geldik.

Yolda inanılmaz bir sıcak olduğu için Aydın'da 2 saat kadar alışveriş merkezinde durduk. Sonra devam ettik. Bol bol su içtik. Keyfimizin kaçmaması için kimseyle dalaşmadık. Yorulunca durduk, birimiz hadi dediğinde devam ettik. Artçımın altına bebek yastığı aldım ben rahat etmesi için ki söylediğine göre baya işe yaramış.

Eşinizle ilk uzun yol olduğu için keyif faktörü daha önemli. Çünkü bu yolculuk ilerideki birlikte olan uzun yollarınızın, turlarınızın kaderini etkileyebilir . Acele etmeden, sakince, konforu üst plana çıkarak yolunuzu sağ salim yapın inşallah.

Son olarak yolun sonlarına doğru bir sabırsızlık oluyor. O kısımda çok dikkat edin. Bir an evvel varacağınız yere varma duygusu biraz ağır basabilir. Hızınızı artırırsanız dikkatinizi de en üst seviyeye çekmelisiniz. Unutmayın ki Eşinizi de arkanızda taşıyorsunuz. Kendinizden daha fazla önem verdiğiniz kişi olduğuna inanıyorum. Ve yine belirtmeliyimki, trafikte bu gidip gelme sürecinde kimseyle dalaşmayın, takalaşmayın. Kendinizi yine geçtim eşiniz arkanızda. Ona bir şey olması kendinize bir şey olmasından çok daha fazla can yakacaktır. Allahından bulsun diyip tabiri caize ...tir etmek çok daha güzel bir davranış olacaktır.

İyi, keyifli, kazasız, belasız ve cezasız sürüşler.

Sevgiler.
    tecrube0, Berkays ve espresso bunu beğendiler.

Eğer Susurluk-Balıkesir güzergahını seçerseniz asfaltın yer yer traşlandığı kısımlar olduğunu , buralarda motosikletin kontrolünün lastik kalitenize bağlı olarak zayıflayabileceğini hatırlatayım. Bu güzergahta Festiva Outlet dinlenme tesislerinde araç yıkama suyuyla ıslanan zeminin motorcuların düşmesine neden olduğunu hatırlatayım.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Navigasyonun yaptigi sey 4 islem, onun icin normal.

500km / 90km/sa = 5.5 saat gibi en az, 90km/sa sabit hiz ortalamasini yakalamak icin (ya cok az yakan super bir AT kullanicisi olacaksiniz, forumda var bi tane ama motosikleti bile yok bence) 120'lere filan cikacaginiz durumlar olmasi gerekli.

Dikkat ettiyseniz benim rota linklerimden biri Yalova'dan basliyor, neden? Cunku feribot Yalova'dan Izmir, otoyoldan 4saat tutar ki ben gittim 250cc scooter ile.

https://riserapp.com/trip/196255

Eski yoldan, duruma gore 6-7 saat.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)