Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

İstanbul-İzmir arası yol

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı Berkays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim baya faydalı oldu. Aslında biraz da kararsız bıraktı Ben klasik mesafe/hızdan buldum 4 saati 90la gitsem 400 km 4.5 saat+molalar ekstra diye ama teoride tabiki. Artçı yumruğunu da hesaba katmamıştım Eski yolu değerlendirmeye almam lazım sanırım. İlk ve son birlikte uzun yolumuz olmaması için.
    Öncelikle hangi yoldan giderseniz gidin sağlıkla ve keyifle gidip gelin inşallah. Klasik mesafe/hız demişsiniz ama malesef o öyle olmuyor motosiklette. Geçen cuma akşamı 18.15'te yola çıktığımız İnegöl-Ayvalık rotasına 324 km ve 3,5 saat göstermesine rağmen gece 23:30 gibi ulaştık. Ücretsiz olan yoldan gittik. Biz mola vermenin faydalı ve keyifli olduğunu düşündüğümüz için toplamda 1 tanesi yemek molası 2 tanesi tuvalet,çay.kahve molası olmak üzere 3 mola verdik.

Ayrıca kimse bahsetmedi sanırım veya ben görmedim ama dikkate almanız gereken başka bi hususta hangi yoldan giderseniz gidin batıya doğru süreceğiniz için güneşin durumunuda değerlendirin. Biz akşam yola çıktığımız için güneşin batışına sürdük ve siyah vizör sayesinde daha konforlu bir sürüş oldu. Susurlukta vizör değişimi yapıp devam ettik. Sizin çıkış saatinizde akşamüstü olacaksa güneşe karşı süreceğinizi hesaba katıp önleminizi alınız.
    gurcanozturk, tommygun, Berkays ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS - Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de motor rahat rahat 150km hızlara çıkabilen orta/yüksek hacimde bir motor değilse kaymak gibi asfalt otobanlar tehlikeli bile olabilir. Arabaların 130-140'la gittiği, kamyonların ile yer yer 120km ile gittiği otobanda 100-120km hızla sürmek tehlikeli ve daha yorucu olur. Dümdüz boş yollarda hızlı da gidilemiyorsa etrafta görecek bir şey olmayınca yorucu ve sıkıcı olur. Eski yollar en azından şehirlerden kasabalaran geçiyor, etrafta aaa burası da varmış diye görülecek sıkıcılığı azaltacak, yol kenarında bir soda içeyim mola vereyim bir sigara içimlik denecek yerleri de çok. Yavaş motorla sakin sakin dinlene dinlene gitmek için eski yollar daha uygun hem de bedava.
    Haklısınız hocam geze geze göre göre gideceğiz bizde öyle karar verdik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Alıntı isoozdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hangi yoldan giderseniz gidin sağlıkla ve keyifle gidip gelin inşallah. Klasik mesafe/hız demişsiniz ama malesef o öyle olmuyor motosiklette. Geçen cuma akşamı 18.15'te yola çıktığımız İnegöl-Ayvalık rotasına 324 km ve 3,5 saat göstermesine rağmen gece 23:30 gibi ulaştık. Ücretsiz olan yoldan gittik. Biz mola vermenin faydalı ve keyifli olduğunu düşündüğümüz için toplamda 1 tanesi yemek molası 2 tanesi tuvalet,çay.kahve molası olmak üzere 3 mola verdik.

Ayrıca kimse bahsetmedi sanırım veya ben görmedim ama dikkate almanız gereken başka bi hususta hangi yoldan giderseniz gidin batıya doğru süreceğiniz için güneşin durumunuda değerlendirin. Biz akşam yola çıktığımız için güneşin batışına sürdük ve siyah vizör sayesinde daha konforlu bir sürüş oldu. Susurlukta vizör değişimi yapıp devam ettik. Sizin çıkış saatinizde akşamüstü olacaksa güneşe karşı süreceğinizi hesaba katıp önleminizi alınız.
    Sağol hocam tavsiyen ve iyi dileklerin için bende önlemimi aldım senin gibi güneş konusunda
    espresso ve isoozdmr bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Berkays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız hocam geze geze göre göre gideceğiz bizde öyle karar verdik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Sağol hocam tavsiyen ve iyi dileklerin için bende önlemimi aldım senin gibi güneş konusunda
    Batıya doğru gideceğiniz için yola sabah çıkın, güneşin batış saatinde sürmek benim güneç vizörlü kaskın içine bir de güneş gözlüğü taksam bile zor oluyor, kaç kere istanbulda e5 trafiğinde merterde benzin istasyonunda mola verip kahve falan içip 45 dakika falan güneşin batmasını beklemişliğim vardır. Bu uyarıyı hatırlatmaları iyi olmuş.

Bir d emola vermekten çekinmeyin, hadi siz motoru sürüyorsunuz en azından bir şey yapıyorsunuz ama artçı etrafa bakına bakına sıkılır. Bol bol mola verin, en fazla bir saat sürün, molaların uzun olmasına gerek yok, sigar aiçiyorsanız bir sigara için, yoksa birer soda için çay için falan ama bol bol mola verin hem mola yerind eetrafa bakınmak falan da ilginç oluyor. Tabi otobandan gitmeyince yol üstündeki kasabalarda falan da mola verebilirsiniz daha ilginç olur, motorla gitmediğinizde durup da aaa burası da nasıl bir yermiş diye etrafa bakınamayacağınız yerlerde kısa duraklamalar da sıkıcılığı azaltır. Geze geze gidin, acele etmeyin, acelesi olanın yolda ne işi var deyin.
    GoGi ve isoozdmr bunu beğendiler.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski yol artık çift şerit çok az yeri sıkıntılıdır gerisi sorunsuz fıtı fıtı gidersin otoban dümdüz 4 şerit tertemiz ama köprü parası otoyol ücreti toplamda aşırı pahalı 8 saatte çok uzun sürmüş normalde eski yoldan 6 saatte falan gitmen lazımdı
    Gece yola çıkmanın verdiği uyku hali terkedilmiş bir yerde kask ile yarım saat şekerleme yaptım. Motorun son hızı 130 km/h gece gündüz gibi rahat sürülmediğinden ve ilk defa direk izmire sürdüğüm için fazla basmıyorum / basamıyorum. Bu eylülde yan çantlar da olacak. Bakalım kaç saat sürecek.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    500km yol 100'le gitsem 5 saatte giderim hesabı asla tutmaz.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    İzmir'den İstanbul'a 109 cc scooter ile gidebilirmiyim acaba ) 70 km hızla dayanabilirmiyim acaba

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'den İstanbul'a 109 cc scooter ile gidebilirmiyim acaba ) 70 km hızla dayanabilirmiyim acaba
    Tonla insan var YouTube da aç bak 50cc ile gidip geliyorlar..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Tonla insan var YouTube da aç bak 50cc ile gidip geliyorlar..
    Scooter in tekerlekleri küçük oldugu icin düşündürdü taşımacılardan teklif alicam ama ne duyarim acaba diye aklim çıkıyor 2 motosiklet var

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Gitmesine gidersin de epey bunalırsın, bitmez o yol.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Zaman dışında bir sıkıntın olmaz
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Scooter in tekerlekleri küçük oldugu icin düşündürdü taşımacılardan teklif alicam ama ne duyarim acaba diye aklim çıkıyor 2 motosiklet var
    Tekerleğin ebadı ile senin bir alakan yokki. Büyük de olsa küçük de olsa aynı hızla gidecek, tekerleğin dönüş hızı kendi ömrünü bitirmesi ile alakalı. Millet koskoca biçerdöverler ile güneydoğudan Adana'ya hasada gidiyor. Yasal hız sınırı 20km/sa ama bizim çılgınlar tapa gaz 30km/sa ile gidiorlar. Radara girerlerse de 1823tl ödemek zorundalar

30km/sa ile o insanlar km'lerce yol giderken 70km/sa yapan biri yanında uçak kalır.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bir abimiz var hatta belgesellere çıktı cub motorla Türkiye turu attı Bulgaristan Yunanistan’a gitti ..

125cc lik ybr ile karı koca çift burdan çıktı en zorlu Güney Amerika üstünden Amerika ya gittiler ..
    espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dayanıklılık olayı her insanda farklıdır. Ve motor hacminden daha önemlidir. 60 yaşındayken 3 günde 1800 km yapmıştım. Sık sık gittiğim 465 km yol için rutinim 8.5 saattir. Normaldeki hızım da 80-90 km/h dir. Senin hızınla da 10-11 saat sürer. Bu kadar dayanabilirmisin? Düşük bir hızdan dolayı olası zorlukları göğüsleyebilirmisin? Cevabın evetse geriye skuterin kalıyor. Çinliyse hiç tavsiye etmem. Skuterlerin ön ve arka kavramalarında büyük bir ısı oluşuyor. Bu ısı bagalar ve kayışı olumsuz etkiliyor. Uzun yol yapıyor olmam nedeniyle başkalarına göre kayış ve bagaları epey daha kısa sürede eskitiyorum. Çinli skuterim olsa yolda kalma korkusundan dolayı uzun yol yapmazdım.
    tecrube0 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Motor Çinli hava sogutmali malum 109 cc bakımları yaptiricam durma olayi olur sıkılırsam ceker bi otelde kalırım.Dayaniklilik konusunda benim de endiselerim var.deneyesim de var suan fikir sadece

Motosikleti
    Artık Yok...
    Motor Çinli hava sogutmali malum 109 cc bakımları yaptiricam durma olayi olur sıkılırsam ceker bi otelde kalırım.Dayaniklilik konusunda benim de endiselerim var.deneyesim de var suan fikir sadece
    Ne oteli abartma altı üstü İzmir ne büyüttünüz lu yolu gözünüzde hiç bir şey yok yolda git topçular feribot ordan Susurluk’ta yasa da bir çiğ börek Susurluk ayranı yola devam Manisa’da köfte akşamı İzmir’de kokoreç..

Kaskına intercom al çok tavsiye ederim müziğini yada dinlediğin bir şey varsa YouTube orda burda aç dinleye dinleye git zaten intercom sesi yüksek değil her çevresel sesi gene duyarsın ama yol güzel geçiyor ara arkadaşlarını sohbet et yolda yol nasıl bitti anlamassın ..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ne oteli abartma altı üstü İzmir ne büyüttünüz lu yolu gözünüzde hiç bir şey yok yolda git topçular feribot ordan Susurluk’ta yasa da bir çiğ börek Susurluk ayranı yola devam Manisa’da köfte akşamı İzmir’de kokoreç..

Kaskına intercom al çok tavsiye ederim müziğini yada dinlediğin bir şey varsa YouTube orda burda aç dinleye dinleye git zaten intercom sesi yüksek değil her çevresel sesi gene duyarsın ama yol güzel geçiyor ara arkadaşlarını sohbet et yolda yol nasıl bitti anlamassın ..
    Kokorec ile ayran kısmına katıldım sadece.
    tecrube0 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Susurluk ayranini severim eksi eksi de uyku yapiyor o bende Pulsar ns160 la 8-9 saatte gelmistim.Hava sogurmali cin mali 109 cc scooter ile "10 saatte giderim ya" diyemiyorum iste
    Yaparsam haber vericem ama

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Daha yeni gidip geldim arabayla o yoldan.İstanbul-Datça.Eski hisardan feribot oradan parasız yoldan İzmir.Bursa çevre yoluna giriyorsun Bursanın içine girmene gerek yok ücretsiz orası.Daha öncesindede Foçaya motorla gittik eşimle.O zamanda tercih etmedim otoyolu.Zaten amaç yolda olmak güzelliği orada.
    espresso bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha yeni gidip geldim arabayla o yoldan.İstanbul-Datça.Eski hisardan feribot oradan parasız yoldan İzmir.Bursa çevre yoluna giriyorsun Bursanın içine girmene gerek yok ücretsiz orası.Daha öncesindede Foçaya motorla gittik eşimle.O zamanda tercih etmedim otoyolu.Zaten amaç yolda olmak güzelliği orada.
    Ben aynı rotadan giderken, navigasyon Bursa'ya sokmuştu beni. Uzun yol yaparken şehir trafiğine girmek inanılmaz bir çile. Yolumu yaklaşık 1 saat uzatmıştı. İnsanın da gözü korkuyor paralı yola girmeye, oraya girmeyeyim diye şehir içini bile seçmiş olabilirim gerçi ama Bursa'dan çıkışı çok zor buldum navigasyona rağmen. Trafik kuralı diye bir şey yoktu Bursa'da, çok acayip herkes yoluma atlıyor, sıkıştırmaya çalışıyordu, 34'den plakadan ötürü herhalde.
    espresso bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    ben yeni köprü ve otobanı denemiştim bodruma giderken. dönüşte eski yolu (parasız) tercih ettim.

otoban gerçekten sıkıcı geldi bana dümdüz yol. gittiğiniz döneme göre rüzgar hızı bazen çok yüksek oluyor. birde sıcak, hemde ne sıcak. asfalttan gelen sıcağıda buram buram hissedersiniz benim gibi öğlen sıcağına kalırsanız.

dönüşü 2 güne yayarak parasız yoldan yapmıştım. mola yapma seçeneği daha fazla oluyor.
    espresso bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)