Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuyruk sokumu ağrısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.

Bir kaç saat scooter sürdükten sonra kuyruk sokumu ağrısı oluyor. Bu sorun sizde de oluyor mu? Olduysa sorunu nasıl çözdünüz. Kaplama ve benzeri uygulamalar çözüm olur mu? Bu sorun uzun vadede daha kötü bir probleme dönüşebilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    6 saat supersport surdum, oyle bir agri yasamadim. Scooter daha dik oldugu icin farkli biseyin belirtisi de olabilir ama kuyruk sokumu agrisi bana pek normal gelmedi

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    30 dk bisiklet sürünce oluyor o bende.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı kato37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Bir kaç saat scooter sürdükten sonra kuyruk sokumu ağrısı oluyor. Bu sorun sizde de oluyor mu? Olduysa sorunu nasıl çözdünüz. Kaplama ve benzeri uygulamalar çözüm olur mu? Bu sorun uzun vadede daha kötü bir probleme dönüşebilir mi?
    Her kisinin bedeni farkli o yuzden direkt sundandir bundandir demek zor olabilir. Jel seklinde sele minderleri veya sungerli minderler deneyebilirsiniz. Kaplama gibi kalici bir seyden once seleye takilan urunlere bakmanizi oneririm.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Selede çok az öne ya da arkaya oturup farklı oturuş deneyin, belki fazla dik oturuyorsunuz ve çukurlar vb. yüzünden kuyruk sokumu darbe alıyor.
    killingroad bunu beğendi.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında problem oturmaktan ziyade çok uzun süre oturmak. Sadece motosiklet sürücüleri değil, masa başı işi olan ya da araç kullanan herkesin (eğer yapılabiliyorsa) 30 dakikada bir ayağa kalkması gerekir. Hem fizyolojik hem de kardiyovasküler sistem için (bisiklet sürüşü başlı başına efor olduğu için dahil değil bu söylediğime). Kuyruk sokumu ağrısı uzun süreli durumlarda kıl dönmesi gibi çaresi basit ama iyileşmesi uzun zaman alan rahatsızlıkların belirtisi olabiliyor. Nacizane önerim: Oturuş pozisyonunuzu belki değiştirebilirsiniz. Çok rahat bir seleniz yoksa belki konfor sele rahat ettirebilir.

Değerli tavsiyeleriniz ve cevaplarınız için teşekkür ederim.
    .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her kisinin bedeni farkli o yuzden direkt sundandir bundandir demek zor olabilir. Jel seklinde sele minderleri veya sungerli minderler deneyebilirsiniz. Kaplama gibi kalici bir seyden once seleye takilan urunlere bakmanizi oneririm.
    Bunları denemeyi düşünüyorum. Bisikletçilerin kullandığı tayt işe yarar mı? Belki de sorun tamamen İstanbul'un berbat yolları ve amortisörün kalitesizliğiyle alakalıdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Alıntı Macabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında problem oturmaktan ziyade çok uzun süre oturmak. Sadece motosiklet sürücüleri değil, masa başı işi olan ya da araç kullanan herkesin (eğer yapılabiliyorsa) 30 dakikada bir ayağa kalkması gerekir. Hem fizyolojik hem de kardiyovasküler sistem için (bisiklet sürüşü başlı başına efor olduğu için dahil değil bu söylediğime). Kuyruk sokumu ağrısı uzun süreli durumlarda kıl dönmesi gibi çaresi basit ama iyileşmesi uzun zaman alan rahatsızlıkların belirtisi olabiliyor. Nacizane önerim: Oturuş pozisyonunuzu belki değiştirebilirsiniz. Çok rahat bir seleniz yoksa belki konfor sele rahat ettirebilir.
    Aslında çoğu zaman PC başında olmak durumundayim. Masa başındayken böyle Bir sorun olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selede çok az öne ya da arkaya oturup farklı oturuş deneyin, belki fazla dik oturuyorsunuz ve çukurlar vb. yüzünden kuyruk sokumu darbe alıyor.
    Sanırım çok önde duruyorum. Dikkat edeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 saat supersport surdum, oyle bir agri yasamadim. Scooter daha dik oldugu icin farkli biseyin belirtisi de olabilir ama kuyruk sokumu agrisi bana pek normal gelmedi
    Doktor bir şeyin yok demişti konuyla ilgili.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 dk bisiklet sürünce oluyor o bende.
    Pedli tayt kullanıyor musunuz?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yok. Sosyal binici olduğum için özel ekipman falan almadım hiç.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    pedli tayt kıç ağrısını engellemez, doğru sele seçimi engeller.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Özellikle skuter sürücülerinde sık karşılaşılan bir durum. Skuterler genelde çok dik oturuma sahip olduğunda birde arka amortisör konforu normal motorlardan daha kötü olduğundan yoldan gelen darbeler direkt kuruk sokumu ve bele vuruyor. Birde sabit dik oturuşta bel desteklenmezse de ağırlık bel ve kuyruk sokumuna biniyor.

Çözüm için sele üzerine takılan konfor minderi, seleye yapılan jel takviyesi, konfor sele uygulaması gibi çözümler işe yarar. Birde uzun yolda daha sık mola vermek hem ağrının daha geç başlamasına hemde azalmasına fayda sağlar.

Motosikleti
    Honda Forza 250

Bunları denemeyi düşünüyorum. Bisikletçilerin kullandığı tayt işe yarar mı? Belki de sorun tamamen İstanbul'un berbat yolları ve amortisörün kalitesizliğiyle alakalıdır.

Aslında çoğu zaman PC başında olmak durumundayim. Masa başındayken böyle Bir sorun olmuyor.
    Isim bilgisayar/internet, gunde 8-10 saat oturarak calisiyorum. Eski scooterim varken cok daha dik oturma pozisyonundaydim, amortisorler daha sert oldugu icin genelde belim agrirdi, hatta fitik basladi.

Forza'ya gectikten sonra ise bel agrilarim gecti, sirt agrilarim basladi biraz ama onlar da gecti sonradan, kuyruk sokumu agrisi ise hic hissetmedim. Uzun yolda sirt agrisi oluyor bende.

Sunu onerebilirim, ben bir donem belimi desteklemek icin selede tam kuyruk sokumunun arkasina gelen kisima belin altina, otomobiller icin yapilmis kafa yastiklari var onlardan takmistim. Sunun gibi;

tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar. konfor sele ve minderleri deneyeceğim.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    Sele İle Veya başka bir şeyle bu durumu çözemezsiniz. Kendimden örnek vereyim benim omurgamda kırık var ve aynı ağrıları ben de çekiyorum. Sele değiştim ortopedik ped taktım ama çözmedi. eğer kuyruk sokumu ağrısı ile baş etmek istiyorsanız yola çıkmadan önce bir ağrı kesici kas gevşetici krem sürün ve cycladol isimli hapı için. sadece yakıt için durarak antalyadan sivasa bu şekilde gelebiliyorum, yoksa 100 km sonra ağrılar dayanılmaz bir hal alıyor.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Biz buna toto ağrısı diyorduk. Birkaç saat sürünce oluyordu. Amansız bir ağrı. En iyisi ağrı başlayınca konaklamak ve o günü bitirmek bence...

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele İle Veya başka bir şeyle bu durumu çözemezsiniz. Kendimden örnek vereyim benim omurgamda kırık var ve aynı ağrıları ben de çekiyorum. Sele değiştim ortopedik ped taktım ama çözmedi. eğer kuyruk sokumu ağrısı ile baş etmek istiyorsanız yola çıkmadan önce bir ağrı kesici kas gevşetici krem sürün ve cycladol isimli hapı için. sadece yakıt için durarak antalyadan sivasa bu şekilde gelebiliyorum, yoksa 100 km sonra ağrılar dayanılmaz bir hal alıyor.
    Hocam saglik calisani misiniz bilmiyorum ama ilac onermeniz cok dogru degil. Cok basit bir ilac degil onerdiginiz.

"NSAİİ’ler ölümcül olabilecek trombotik (pıhtılaşma ile ilgili) olaylar, kalp krizi ve inme riskinde artışa neden olabilir. Bu risk, kullanım süresine veya sigara kullanılıyor olması durumuna bağlı olarak artabilir. Kalp-damar hastalığı olan veya kalp-damar hastalığı risk faktörlerini taşıyan hastalarda risk daha yüksek olabilir."

https://www.ilacrehberi.com/v/cycladol-20-mg-tablet-a976/kt/kullanmadan-once-dikkat-edilmesi-gerekenler/

"
    En önemli doz aşımı belirtileri baş ağrısı, sersemlik hissi, baş dönmesi ve baygınlıktır.
    "

Bunyeye gore degisebilir bu arada doz asimi, sonucta arkadasin karacigeri yeterince iyi calismiyorsa sersemlik yasayabilir hatta bayilabilir.

Doktorunuza danisin.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Dik oturmuyorsun, yanda oturuyor olabilirsin...arasıra motor kullanırken ayağa kalk birkaç saniye bacaklarına kıçına kan gelsin kan dolaşsın...Ayaklarınıda boşta hareket ettir...Sizinki sanki uyuşma gibi birşey...

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Honda dio gibi selesi sert olan scooterları kullanınca bende de oluyor kuyruk sokumu ağrısı. Sele o bölgeyi desteklemediği için oluyor o ağrı. Jel-konfor sele kullanmak belki çözüm olabilir.

Aradan vakit geçse de bilgi vermek istedim. Konuyla ilgili doktorla görüştüm. Durumun kuyruk sokumunda bulunan kıkırdağımsı yapıdaki "pöç" kemiğinin zorlanmasından kaynaklandığını belirtti. Bir süre yük binmemesi için oturma simidi önerdi. Motosikletin selesini de yumuşatmamı önerdi.
    İlgili kemikle ve minderle ilgili görsel paylaşıyorum.

İnsana ait pöç kemiğinin resmini bulamadım. O yüzden dana pöç resmi paylaştım. Bununla idare edin lütfen.
    https://images.migrosone.com/sanalma...-1650x1650.jpg

Bu bağlantıda da insan üzerindeki bir çizimi bulunuyor.
    https://turanturan.com.tr/wp-content...4_B1-Nedir.jpg

https://gokcemedikal.com/wp-content/...it-150x150.jpg
    sallami bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Aradan vakit geçse de bilgi vermek istedim. Konuyla ilgili doktorla görüştüm. Durumun kuyruk sokumunda bulunan kıkırdağımsı yapıdaki "pöç" kemiğinin zorlanmasından kaynaklandığını belirtti. Bir süre yük binmemesi için oturma simidi önerdi. Motosikletin selesini de yumuşatmamı önerdi.
    İlgili kemikle ve minderle ilgili görsel paylaşıyorum.

İnsana ait pöç kemiğinin resmini bulamadım. O yüzden dana pöç resmi paylaştım. Bununla idare edin lütfen.
    https://images.migrosone.com/sanalma...-1650x1650.jpg

Bu bağlantıda da insan üzerindeki bir çizimi bulunuyor.
    https://turanturan.com.tr/wp-content...4_B1-Nedir.jpg

https://gokcemedikal.com/wp-content/...it-150x150.jpg
    Abi ilk resimden bir kebab olur ki.. Parmaklarını yersin valla pöç kebabı.
    espresso bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)