Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kilicdaroglu masaya cikirip vurdu! Otv kalkiyor,araclar ucuzluyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yavrum Kilicdaroglu..daha 5 ay olmadi dunya para verip araba aldim ama helali hos olsun yapacak bisey yok.

Yapacagina yurekten inaniyorum kilisdar.Malum partililer veya arap seviciler gelip elestirecektir simdi bunu..ziktirin gidin lan soysuzlar..adam geliyor adammm.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bir taraf "sağ gerici" bir taraf "sol gerici" .. Ne kadar acınası hale geldik ki Kılıçdaroğlu ismini çözüm zannediyoruz.

10 sene sonra gündem; "Gerçek Atatürkçülük/Laiklik bu değil."

Not; "Malum partililer veya arap seviciler" tayfasından değilim. Onların ayrıca canı cehenneme hatta mada faka, bitch, nigga falan!
    espresso bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir taraf "sağ gerici" bir taraf "sol gerici" .. Ne kadar acınası hale geldik ki Kılıçdaroğlu ismini çözüm zannediyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Not; "Malum partililer veya arap seviciler" tayfasından değilim. Onların ayrıca canı cehenneme hatta mada faka, bitch, nigga falan!
    Sol gerici mi ?

Adam catir catir siyaset yapiyor,hic kivirmaya gerek yok,gayet basarili

Motosikleti
    cb250r
    yuzde 80 enflasyon olan, cari acigi her gecen gun buyuyen, temel ekonomik kurallarin bile uygulanmadigi, risk skoru demokratik kongodan bile kotu olan canim ulkemde OTV kalkarsa araclarin alinabilir olacagini dusunmek, saflik, ahmaklik, mallik ve hatta dallamaliktir. (Bu son kismi Devlet bahceli sesiyle okuyun lutfen)

Muhalefet bunu biliyor elbet. Onlar da kendi capsizliklari cercevesinde populist propoganda pesinde.

Reis ve takipcilerinin (en masum tabir ile) basaris olduklari kadar, Muhalefet te basarisizdir.

Sayin Kılıcdaroglu durustlugunden en ufak bir suphem yok. Kimsenin hakkini yemedigini, calmadigini biliyoruz. Cunku 1 toplu igne bile calmis olsan, onu ifşa edip seni carmiga gerip totonu keserlerdi.

Ancak 20 senedir başimiza coken bu korku filmine karsi basarili olamadin. Senin yerinde ben olsam bile daha az oy almazdim. Ayrilik ta sevdaya dahildir.

Eger dogru birsey yapmak istiyorsan, gorevi birakmalisin. Tabi birakmadan CHP kadrolasmasini liyakata gore revize edip, yerine gececek adaylarin da titizlikle teskilatta yer almasini saglamalisin.

OTV kalkiyor huloggggggggg
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese benden çay, tayyip'e çay yok demediği kalmış.

ekonomik dinamikler içersinde bel bağlanan ötv'nin ne kalkması ne düşmesi bu yoğunlukta mümkün değil. Zira dolar endeksli hesapların faizine bile ne petroldeki ötv yeter ne araçtaki, büyüyen cari açık cabası.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol gerici mi ?

Adam catir catir siyaset yapiyor,hic kivirmaya gerek yok,gayet basarili
    O zaman Yunus Özyavuz'dan bir şarkı sözü ile bu duruma tepkimi dile getirmek isterim.

"Olması gereken şeylerin adını iyilik yapmak koymuşlar."

Şu an geleceğe umutla bakmak için çok erken. Bu cahil, cühela tafda öyle ya da böyle gidecek. (İki) satır mantıklı cümle kuramayan, insan gibi davranamayan adamlar devlet yönetiyor. Bundan sonraki aşama olsa olsa "(bir) satır mantıklı cümle kuramayan, (yer yer) insan gibi davranamayan adamlar devlet yönetiyor aşaması olur.

Hepsi bu.
    espresso bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yavvvv su muhalif gecinen insanlara bakin vallahi ne diyim size.

Adam koprulerin parasini vermeyecegiz,tahkim e gidecex bu 5 li cetenin aldiklarini burunlarundsn fitil fitil getirecegiz dese..

Yavvvv nere getiriyonnn,bunlar ne populist soylemler,uluslararasi hukuk diye bisey var falan dersiniz olm siz.

2000 den once otv yokmus olm,belli sartlar altinda elbet tekrar kaldirilabilir.

Yok yavv,siz valla adam olmazsiniz
    birbilent bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yanlış hatırlamıyorsam evet, 2000 önce Ötv yoktu. 1999 Marmara depreminden sonra Öiv (Özel iletişim vergisi) gibi birşey geldi, cep telefonu faturalarına eklendi. Ardından bunu Ötv'ye çevirdiler ve zamanla ot - b.k, herşeyden alır oldular.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Yavvvv su muhalif gecinen insanlara bakin vallahi ne diyim size.

Adam koprulerin parasini vermeyecegiz,tahkim e gidecex bu 5 li cetenin aldiklarini burunlarundsn fitil fitil getirecegiz dese..

Yavvvv nere getiriyonnn,bunlar ne populist soylemler,uluslararasi hukuk diye bisey var falan dersiniz olm siz.

2000 den once otv yokmus olm,belli sartlar altinda elbet tekrar kaldirilabilir.

Yok yavv,siz valla adam olmazsiniz
    Hırbo Bey, işe istersen daha büyük pencereden bakalım. Biz sadece seyirciyiz. Bu kadar gereksiz detayı düşünüp de kendini üzme lütfen. Bence bizim toplumun asıl derdi bu; "gereksiz beyin fırtınası/boşa giden zaman/gereksiz stres/anlamsız zaman israfı vs." Birçok insan daha "tam olarak" ne istediğinin bile farkında değil.

"Bay Kemal" olayı iyiydi ama. Aşağılandığın şeyleri kendi üzerine alırsan, karşı tarafın bir silahını ele geçirmiş olursun. Bay Kemal'in neden aklına yeni geldi? Onu da anlamadım ya neyse. Güzeldi ama.
    espresso bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birincisi sırf ötv kalktı diye cari açık zırt diye artmaz.Toyota,Renult,Fiat ve benzeri Türkiye'de üretilen markalardan kademeli olarak kaldırırsın.Bunun yanında al-satı ve dolayısı ile insanların ihtiyacından fazla motorlu taşıt almasını engellemek için 0 km araç alanların en az 5 yıl satmasını yasaklarsın piyasa biraz düzene girer.Motosikletlerde zaten fazla satış yok motosikletlerden komple kaldırsan cari açığa etkisi 1000 de 1 bile olmaz.Yeni az yakıt harcayan,az sorun çıkartıp dolayısı ile az parça ihtiyacı olan,çevreyi daha az kirleten araçlar yaygınlaşırsa tam tersine hem toplam yakıt tüketimi azalacağı için cari açağı olumlu bile etki edebilir.Hem de araçların çevreyi kirlemetme miktarı azaltılır.

İkincisi henüz kalkacağı kesin değil.AKP'in kaldıracağını sanmıyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Herkes şunu unutuyor. İster Kılıçdar gelsin, ister Akşener gelsin, isterse Temel gelsin, sonuçta şimdikiler gittiği an uluslararası piyasada Türkiye'ye güven gelir ve sermaye akışı ve yatırım olur. Seçimin ertesi günü düzelmeyiz tabii ama ivme yukarı döner.

Şimdi biri der ki dış güçler reis gitti diye paraya boğar ülkeyi. Onlar reis ilk seçildiğinde Türkiye'ye gelen yabancı sermayeye bakıp sonra konuşsunlar.
    Thracian, espresso ve birbilent bunu beğendiler.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Ya ben bu siyaset işini hiç sevmiyorum. Kardeşi kardeşe düşürürler kendileri birgün anlaşır zararda olan yine biz oluruz. Şucu bucu olmaya gerek yok, siyasiler bu işin hep kazanan tarafındalar.
    Başına kim geçerse geçsin devletin zihniyeti değişmedikçe değişen sadece isimler olacak. Devlet ne zaman ki kendi vatandaşına değer verir, o zaman birşeyler değişir.
    bursalıali bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Şu an ki iktidar kalsın istemiyorum. Ama CHP de gelsin istemiyorum. Bu ana muhalefet yüzünden bu haldeyiz diye düşünüyorum. Ülkenin bu kadar kötüye gitmesinde 12 yıldır muhalefette seçime adaylığını koymamış, son 6 aya kadar muhalefet yapmamış birisi bizi düzlüğe götürür mü bence muamma. Ama birisi de gelmeli. Valla ben bu yaşıma kadar hep sağa oy verdim. Bu seçimde adayım Erkan BAŞ. Bunlar şahsi düşüncemdir. Yatırım tavsiyesi değildir.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    17.Ağustos.99 depremi sonrasında 26.kasım.1999 da aşağıda tanım altında 4481 sayılı Deprem Vergileri Kanunu çıkarıldı.

17.8.1999 VE 12.11.1999 TARİHLERİNDE MARMARA BÖLGESİ VE CİVARINDA MEYDANA GELEN DEPREMİN YOL AÇTIĞI EKONOMİK KAYIPLARI GİDERMEK AMACIYLA BAZI MÜKELLEFİYETLER İHDASI VE BAZI VERGİ KANUNLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN

Vergi başlıkları aşağıdaki gibiydi.

1. Ek gelir ve ek kurumlar vergisi : Süresi 1998 yılı gelirleri - tek seferlik - (1998 yılında elde edilen gelirlerin belli bir meblağı aşmasına göre hem ücretliler hemde işyerlerinden %5 mertebesinde)

2. Ek emlak vergisi : Süresi 1999 yılı emlak vergisi dönemi - tek seferlik - Deprem bölgesi dışındaki bina, arsa, emlak, işyerlerinden bir defaya mahsus ek emlak vergisi alınması. (o yılın emlak vergisi 2 kez ödendi)

3. Ek motorlu taşıtlar vergisi : Süresi - 1999 yılı MTV dönemi - tek seferlik - Ek motorlu taşıt vergisi ödemesi. (O yılın MTV si 2 kez ödendi)

4. ÖİV-Özel İletişim Vergisi : Süresi - Bu vergi için süre belirtilmedi - %25 oranında ÖİV getirildi. Kanunda bu vergi için bitiş süresi verilmedi.

5. Özel İşlem vergisi : Süresi - 31.12.2003 tarihine kadar - belli meblağı geçen banka vs mevduat işlemlerinden özel işlem vergisi alındı.

ÖTV kanunu, 6.6.2002 tarihinde Avrupa yasalarına uyum çerçevesinde çıktı.
    AKP bu vergiyi çok sevdi ve bugüne kadar gelindi.

ÖİV ise AKP döneminde, deprem yaraları sarılması amacından çıkıp, genel bütçeye katkı amacına dönüştü.

Sonuca gelirsek;

Hükümetler kolay toplanan vergiyi çok severler ve kolay kolay bu vergilerden vazgeçmek istemezler.

Hangi hükümet gelirse gelsin, enkaz haline gelmiş ekonomiyi düzeltmek için ciddi reformlar yapmak zorunda olduğu gibi kaldırdığı bir verginin yerine başka bir vergi getirmek zorunda.

Bu açıdan bakınca ÖTV kalksa bile yerine illa velakin TKGNVSTRS Vergisi gibi bir şey gelir
    .
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir kere genel bir otv kaldirimindan soz etmedi adam.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yayınladığı video ile otomobilde alınan vergilere değinerek yurttaşa çağrı yaptı. Kılıçdaroğlu, "Bizler iktidara gelinceye kadar araba alımını öteleyin. Araba almayın. Geldiğimizde halkımızın en çok rağbet gösterdiği araç segmentlerinde ÖTV'yi çizeceğiz. ÖTV'yi de lüks araç alanlara uygulayacağız" ifadelerini kullandı

Yapilamaz degil mi ?

Aslinda kilicdar şöyle demeliydi ; "yarra yediniz olm bu saaten sonra araba falan almak hayal,yapacak bisey yok cekeceksiniz..,hak ettiniz bunu cunku"

Kimkocu selami de gelmis chp ye vermek istemiyormus,onun yerine 1200 oy olacak erkan bas a verecekmis adsdsada

Harika fikirler,ben de isci kardesligi partisine verecem.! 1300 oy la cok seyi degistirebiliriz cunku

Adam acliktan organlari iflas edecek hale gelmis,ama onune gelen kuru fasulye pilavi bazi! gerekcelerle geri ceviriyor,cunku kaburga dolmasini hak ettigini dusunuyor!

İste kilicdari begenneyenlerin zihniyeti..piyyyy.devam edin en cok muhalefeti muhalefete yapan aslan parcalari ;)
    birbilent bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Selami'nin önceliği baştakini değiştirmek değil çünkü. İdealist takılıyor. Saygı duymak lazım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Neyi hak ediyorsak onu yaşıyoruz, ne fazla ne eksik. Burada Ahmet Mehmet veya Ayşe Zeynep münfert insanları konuşmuyoruz. Ağırlıklı ortalama bu ülke insanı ne ise onu konuşuyoruz; bire-bir bunu hakediyor o ağırlıklı ortalama insan... Yapacak bir şey yok, doğa kanunları yavaş işler.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bir kere genel bir otv kaldirimindan soz etmedi adam.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yayınladığı video ile otomobilde alınan vergilere değinerek yurttaşa çağrı yaptı. Kılıçdaroğlu, "Bizler iktidara gelinceye kadar araba alımını öteleyin. Araba almayın. Geldiğimizde halkımızın en çok rağbet gösterdiği araç segmentlerinde ÖTV'yi çizeceğiz. ÖTV'yi de lüks araç alanlara uygulayacağız" ifadelerini kullandı

Yapilamaz degil mi ?

Aslinda kilicdar şöyle demeliydi ; "yarra yediniz olm bu saaten sonra araba falan almak hayal,yapacak bisey yok cekeceksiniz..,hak ettiniz bunu cunku"

Kimkocu selami de gelmis chp ye vermek istemiyormus,onun yerine 1200 oy olacak erkan bas a verecekmis adsdsada

Harika fikirler,ben de isci kardesligi partisine verecem.! 1300 oy la cok seyi degistirebiliriz cunku

Adam acliktan organlari iflas edecek hale gelmis,ama onune gelen kuru fasulye pilavi bazi! gerekcelerle geri ceviriyor,cunku kaburga dolmasini hak ettigini dusunuyor!

İste kilicdari begenneyenlerin zihniyeti..piyyyy.devam edin en cok muhalefeti muhalefete yapan aslan parcalari ;)
    Ülen Hattori Hanzo oy benim, keyif benim. Bugüne kadar CHP hangi seçimde ben iktidar olacağım diye öne çıktı. Partinin hangi organları ya kardeş sen kazanamıyorsun, bir bırakta arkadakiler bir denesin dedi. Sütokükom bozulmasın. Aman sabahlar olmasın. Hadi ülen.. Kılıçdaroğlu padişah macunu yedi galiba son 1 senedir sesi çıkmaya, tavırları değişmeye başladı.
    bursalıali bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülen Hattori Hanzo oy benim, keyif benim. Bugüne kadar CHP hangi seçimde ben iktidar olacağım diye öne çıktı. Partinin hangi organları ya kardeş sen kazanamıyorsun, bir bırakta arkadakiler bir denesin dedi. Sütokükom bozulmasın. Aman sabahlar olmasın. Hadi ülen.. Kılıçdaroğlu padişah macunu yedi galiba son 1 senedir sesi çıkmaya, tavırları değişmeye başladı.
    Oy senin tabi,ozgurluk ve sosyalizm partisini de bir incele istersen,bir sansi hak ediyolar bence..su an tam zamani cunku!

Eee sesi cikmaya tavirlari degismeye basladiysa iyi degil mi ibibigim ?

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selami'nin önceliği baştakini değiştirmek değil çünkü. İdealist takılıyor. Saygı duymak lazım.
    Baştakini vallahi istemiyorum. Elim kırılaydı oy vermeseydim. Ama bu zamandan sonra bana din ile gelen kim varsa küfür edeceğim. Biri çıkar arapları istemiyoruz diye hain der. Fetönün sözleri ayetten daha makbüldür der. Bunu hala milletvekili olarak tutarlar. Lanet olsun. Ama sadece vallahide billahide bizi akılla yönetecek adam arıyorum. Varsa öneriniz açığım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Oy senin tabi,ozgurluk ve sosyalizm partisini de bir incele istersen,bir sansi hak ediyolar bence..su an tam zamani cunku!

Eee sesi cikmaya tavirlari degismeye basladiysa iyi degil mi ibibigim ?
    Dersen bana kendi böyle olmak istedi başımla beraber. Ama İmamoğlu'ndan sonra bir şevk geldi arkadaşa, veya CHP fakir bir tane imaj danışmanları var hepsine bir örnek tavır biçiyor. Niye Özgür ÖZEL öne çıkmaz mesela burada çoğu kişi bence onu görmek ister. Sen bile..
    bursalıali bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)