Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Taksitle motor almak akıl karımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Kymco ve sanırım bir evim firması taksit yapıyor mantıklı mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    değil.

genelde ciddi anlamda fazla fiyat çekiyorlar, forumda birisi yazmıstı 20 bin tl olan 50cc motora 32 bin tl total fiyat çekiyorlar.

hele senet işine giriyorsan direk uzaklaş.

kredi kartına taksit yapan yer var ise sıkıntı olmaz bence.

Motosikleti
    mt 07
    ihtiyaç kredisi daha uygun olacaktır.Şuanda Tl ile borçlanmak iyi bir şey 1 sene sonra ödediğin para çok düşük mebla oluyor

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Taksitle herhangi bir şey almak süper mantıklı şu an.
    Ben geçen sene cep telefonu alırken kredi kullandım, güldü arkadaşlarım.
    Geçenlerde vergi ödemek için yine kredi kullandım, bu sefer pek gülmediler

Taksitle ödemek eyleminden bahsediyorum. Taksitle ödüyorsun diye bu enflasyonda bile çekilmeyecek bir vade farkı uyguluyorlar ise değil tabii ki.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    TL sürekli değer kaybettiği için taksitle alınabilir fakat vade farkı çok olmamak kaydıyla. Özellikle şu çeyiz, mobilya mağazaları da motosiklet satıyorlar ve neredeyse %70 vade farkı koyuyorlar. Bir de kesinlikle senetle alışveriş yapmayın.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Banka farklı çeyiz dükkanları farklı .. Bazı çeyiz dükkanları kendilerini riske atmıyor neticede onlarda ticaret yapıyor fiyat değişiklik oranlarını yansıtma hakkını gizli tutabiliyor …

Banka bence daha mantıklı en azından senet sepet yok en azından aldığın belli ödediğin belli..

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Kredi çek daha mantikli.adamlar direk motorun fiyatıni şişiriyor zaten başında.kredili hem daha ucuza gelir hemde bu işi yapan bir yerden almış olursun

Motosikleti
    falcon flash 100
    Daha önce motosiklet alma ile ilgili bir konu açılmıştı. Bir arkadaş şöyle bir şey paylaştı. En azından fikir verir.

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü daha da zam gelecek artık alamayacağız diye borç harç alıyor insanlar . Trendyolda çalışmak için 20000 liraya spontini scooter aldım.2 yıl kredi çektim toplam geri ödemesi 33000 lira motosikletin şuanki bayi fiyatı 34000 lira
    Yani memleketin genel durumu şu.

Elinde lira bulundurma. Bulundurduğun liraları neye çevirsen çevir ( motosiklet, dolar, altın, arsa, daire, dükkan ) gün sonunda karlı çıkarsın.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce motosiklet alma ile ilgili bir konu açılmıştı. Bir arkadaş şöyle bir şey paylaştı. En azından fikir verir.

Yani memleketin genel durumu şu.

Elinde lira bulundurma. Bulundurduğun liraları neye çevirsen çevir ( motosiklet, dolar, altın, arsa, daire, dükkan ) gün sonunda karlı çıkarsın.
    Bu denilen herkes yapıyor ama hesap katılmayan Allah korusun şu anda öyle bir şey yok olmasında ama stakfılasyonist bir ortama girilirse o zamanda sıcak para can olucaktır mal değersizleşicektir ..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı s0me0ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ihtiyaç kredisi daha uygun olacaktır.Şuanda Tl ile borçlanmak iyi bir şey 1 sene sonra ödediğin para çok düşük mebla oluyor
    Maaşa zam yaparlarsa doğru.
    May the Force be with McLaren Mercedes

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Motorun satış fiyatı fazla şişmiyorsa mantıklı

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bizim buradaki çeziycide nevada vardı o zaman sıfır fiyatı 60 küsur peşin yazıyordu herhalde senetle taksitle almaya kalksan 80 bine falan satarlardı..

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Ben Mondial Bayii'den 9 taksitle aldım. Ödüyoruz bakalım. Az taksit iyidir. Çok oldu mu sıkıyor...

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Peki 2012 model motoru yetkili serviste 9000 km önce komple revize edilen CBR 250R alınırmı arkadaşlar.Satarken alıcısı bulunurmu km 75binde.Çiziksiz,grenajları temiz,kırığı çürüğü olmayan bi motor almayı düşünüğüm motor ne dersiniz ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yetkili servisten değişen parçaların ve servis faturası varsa alınır ..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Birevim, tommygun evim, hede hodo evim gibi faizsiz finansman firmalarından uzak dur.
    espresso ve volkan190 bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki 2012 model motoru yetkili serviste 9000 km önce komple revize edilen CBR 250R alınırmı arkadaşlar.Satarken alıcısı bulunurmu km 75binde.Çiziksiz,grenajları temiz,kırığı çürüğü olmayan bi motor almayı düşünüğüm motor ne dersiniz ?
    Şahsi fikrim motosiklet sıfır ve daha almadan ben bunu satabilir miyim düşüncesi kafada olmayacak.

Birevim gibi yerlerde motosikleti finansman başlar başlamaz alamıyorsun, tabi bu peşinata ve ödemeye değişiyor.

Ben rs200 alacaktım o dönemlerde 35 bin falandı. Ayda 2k ödeme 10 peşinatla motor 6 ay sonra teslim edilecekti.

Dominar 250 aldım, 30k peşinat ayda 3bin ödeme ile 110 k ya geldi. 80k şuan sıfırı. Verdiğim peşinat boşa gidiyor aslında ama şu gerçek var verdiğim para ve ödediğim rakam düşük. Kredi çeksemde 100 veya 105 bine geliyordu. Ama tabi 50 bin krediyi kim verirdi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Totalde d250 sıfır sigorta ruhsat plaka vb işlemler dahil 115 bine geldi. Şuan 24 ay vade ile çalıştığım bankalar 50 bin krediye 70 bin geri ödeme çıkartıyor. 30 binde peşinatı sayarsak motor 100 bine geliyor. Sigorta noter işlemleri vs dahil 102 bini bulur. Arada 10 bin tl fark ediyor tabi az bir rakam değil ancak 50 bin krediyi almak biraz zor bunu göz önünde bulundurarak dediğim şekilde siparişi verdim 10 Ağustos gibi gelecek bekliyorum.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Öncelikle XXX.evim gibi firmalarından uzak durmakta fayda var. Taksitle almanın en kolay yolu bankadan kredi çekip onun taksitlerini ödemek.

Elde hiç peşinat yoksa tüm tutarı kredi olarak çekmek çok mantıksız bir hareket olur. Ama diyelim ki motorun en az yarı parası zaten var, kalan kısmı biriktirmeye uğraşıp motor fiyatlarının artması yüzünden zarar etmektense kredi çekip motoru aldıktan sonra taksitini ödemek daha mantıklı duruyor.

Birde çekilecek tutarı ve taksit adedini ödeyecek bir işinizin ve gelirinizin de olması şart.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Faizi düşük kredi ile almak mantıklı. Çünkü tl değer kaybediyor sen aynı krediyi ödüyorsun maaşlara zam geliyor vs.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)