Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

250 cc ler neden çift silindir değil

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Şahsi fikrim Türkiye de hakkını veren çift silindirde 2 makina oldu biri hyo gt250 diğeri mt25 r25 .
    Hyo larda gazı açar açmaz 160-170 leri görüyordu limitör olmayanlar 190 ları görüyordu ..

İnazuma sofistike bir motor touring gezi makinesi Suzuki torununa bırakacağın makine yapmış onun süratle işi yok zaten son hızı 145 işte düzde anca dişli falan değişimi 150 falan ..

Kawa da ninja250r var hem çok eski hem parçası bulmak çok zor bulsanda bir dünya paradır ninja250sl yada 250sl zaten tek silindir ..

Honda da zaten yok çift silindir şu vtr falan toplasan beş on tane sarılmış motorları saymıyorum…

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    "Hakkını vermek" için illa da yüksek sürat mi gerekir? (Bence 250cc'den 25 beygir ve üstü güç alan tüm modeller hakkını veriyordur örneğin...) Ölçüt nedir?

Bu arada ses olarak VTR250 de hakkını fazla fazla vermiş. Böyle güzel sesi olmayan >250cc motor çok:

https://www.youtube.com/watch?v=g_8dnpSBMfk
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Hakkını vermek" için illa da yüksek sürat mi gerekir? (Bence 250cc'den 25 beygir ve üstü güç alan tüm modeller hakkını veriyordur örneğin...) Ölçüt nedir?

Bu arada ses olarak VTR250 de hakkını fazla fazla vermiş. Böyle güzel sesi olmayan >250cc motor çok:

Hocam 250cc de en iyi duyduğum seslerden biri Benelli Tnt250 ve Tnt249-s modelleri çift silindir 250 ccde duyduğum en tok ses diyebilirim.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 250cc de en iyi duyduğum seslerden biri Benelli Tnt250 ve Tnt249-s modelleri çift silindir 250 ccde duyduğum en tok ses diyebilirim.
    Onların krank 360 galiba. Onun da kendine has güzel bir sesi vardır. Leoncino da 360 krank. Onun da sesi çok hoştu.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ben Türkiye de satmış piyasa işi motorlardan bahsediyorum vtr gibi 10 tane 30 tane satmış motorlardan bahsetmiyorum öyle bar ara ürünler o neden yada bu nedenden belli bir sayıda getirilmiş sonra getirilmesi durdurulmuş falan ..

Benelli ayrı oda ilk çıktı bir yıldızı parladı sonrası statör sorunu stop etme sorunu falan diye kullanıcılar dert etmeye başlayınca ona olan ilgide kesildi ikinci elleride çok kuvvetli değil zaten ..

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Türkiye de satmış piyasa işi motorlardan bahsediyorum vtr gibi 10 tane 30 tane satmış motorlardan bahsetmiyorum öyle bar ara ürünler o neden yada bu nedenden belli bir sayıda getirilmiş sonra getirilmesi durdurulmuş falan ..

Benelli ayrı oda ilk çıktı bir yıldızı parladı sonrası statör sorunu stop etme sorunu falan diye kullanıcılar dert etmeye başlayınca ona olan ilgide kesildi ikinci elleride çok kuvvetli değil zaten ..
    Abi yanlışım varsa lütfen düzelt ama Benelli'nin çift silindir 250cc modelleri sorunsuz değiller mi? Benim bildiğim bu elektriksel sorunlar 250cc tek silindirli modellerde mevcut.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Abi yanlışım varsa lütfen düzelt ama Benelli'nin çift silindir 250cc modelleri sorunsuz değiller mi? Benim bildiğim bu elektriksel sorunlar 250cc tek silindirli modellerde mevcut.
    Benellilerle hiç aram yok kardeşim sadece duyduğum okuduğum gördüğüm genel manada bir stop etme ve statör sorunları olduğu yönünde yoksa güzel motorlar kaliteli de ama tutmadı piyasada heleki. En son bir model çıkardılar modelini bilmiyorum ama motordan kalite akıyordu şase falan çok üst kaliteydi 250cc liğe göre çok fazla üst sınıf bir kalitesi vardı motorun çift silindir di fiyatı da uygundu ama oda hiç tutmadı …

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Peki 2012 model motoru yetkili serviste 9000 km önce komple revize edilen CBR 250R alınırmı arkadaşlar.Satarken alıcısı bulunurmu km 75binde.Çiziksiz,grenajları temiz,kırığı çürüğü olmayan bi motor almayı düşünüğüm motor ne dersiniz ?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benelli'nin Tnt 250 çift silindir modelinde elbet bazı motorlarda zaman içinde statör problemi olmuş olabilir ama buna kronik bir problem diyemeyiz. O motorun sesi ve şekli şemali güzeldi ama son hızı düşüktü ve motor ağırdı. Esas statörü problemli olanlar Tnt 25 tek silindirli modellerin ilk serisiydi. İlk serilerin ekranında yanlış hatırlamıyorsam motor uyarı sembolünün olduğu yerde "Fi" yazıyordu.
    Motoseverrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yani neticede çok tutmadığı için onlara piyasa motoru diyemiyorum benim aklıma 250cc çift silindir dedin mi adam akıllı satmış piyasa yapmış hala belli bir kitlesi olan talep gören üç marka model geliyor inazuma , hysoung, Yamaha

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Maliyet ve tüketim ne olacak.
    Yoksa 4 silindirli 250cc de var.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Zaten 400cc tek silindir makineyle 250cc çift silindir makinenin hız endeksi hemen hemen aynıdır ..
    Bahsetttiğim sadece hız ..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)