Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

10 Yıllık Konu :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    CankutKaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Herkese merhaba.

Öncelikle "10 Yıllık Konu" başlığını açıklayarak başlamak istiyorum;

Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi 13 Aralık 2011 yılında 16 yaşında bir gençken "Çok sabırsızım" başlıklı bir konu açmıştım

Yerinde görmek isteyen olursa konu burada;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...abirsizim.html

Genç ve heyecanlı halimle açtığım bu konuya o dönem forumda olan motosiklet kullanıcısı büyüklerimden destekleyici güzel yorumlar aldım. Bazı yorumların ana fikri "10 ay nedir ki, aylar yıllar gelip geçiyor" şeklindeydi.

Bu mesajdan 10 ay sonra gerçekten yaşım dolar dolmaz ehliyetimi aldım ve işte şimdi bu satırları yazarken gerçekten ayların yılların geçtiği yerdeyim.

Geçen 10 yıl içerisinde farklı motosikletlerim oldu, uzun yollarım oldu, motosikletim olmayan yıllarım.
    Şimdi 26 yaşındayım, geçtiğimiz günlerde bir akşam kız arkadaşım Beri'yle sohbet ederken 10 yıl önce foruma açtığım konuyu hatırladım ve bulup kendisine gösterdim, o günlerimi ve heyecanımı andık.

Şimdi de bu konunun devamında sizlerle iki gün önce bitirip eve döndüğümüz toplamda 9 gece ve 2000km süren Ege/Akdeniz turumuzu paylaşmak istiyorum;

Beri'nin ilk motosikletle uzun yol tecrübesi olacağı için tur boyunca her gün yol yapmayacağımız ve yol yaptığımız gün en fazla 300km yol yapacağımız bir rota belirledik;

Eşyalarımızı Motosikletimiz Bajaj Pulsar 200 NS'e geceden yükledim;

Uzun kilometreler boyunca yolda olacağımız için seleye ekstra ped taktım, işe yaradığına kefilim;

İkimiz de sosyal medya kullanmadığımız ve tur boyunca anı yaşadığımız için çok fotoğrafımız yok fakat elde olan fotoğrafları buraya iliştireceğim.

7 Temmuz Perşembe sabahı İstanbul Yenikapı'dan feribota bindik ve Yalova'da inip Ayvalık'a doğru yol aldık.

Cankut - Beri / 2022

Ayvalık Sarımsaklı plajında ilk kamp noktamıza ulaştık ve çadırımızı kurduk;

Ayvalık'ta bir gece geçirdik. Gündüz denize girip gece çarşısını gezdik. Tabii ki tost yemeden ayrılmadık, yolunuz düşerse Aşkın Tost Evi gerçekten lezzetli tost yapıyor. Logoları da Harley Davidson logosunu andırıyor;

Göreceğimizi görüp tekrar yola düştük, bu sefer istikamet Kuşadası!

Cankut - Beri / 2022

Kuşadası'nda Dereli adında bir kamp alanına gittik ve girdiğimiz anda gördüğümüz en güzel kamp alanlarından biri olduğunu anladık. Kamp yapmaya gelmiş tüm tatilciler samimiydi ve sosyal bir ortam vardı. Biz de çadırımızı kurup kamp sandalyelerimizi açtık ve tek tuşla sökülebilen topcase'i yere ters koyarak kendi masamızı yaptık;

Kuşadası'nda bir gün Adaland Aquapark'a gidip çocuklaşabilmenin tadını çıkarıp bir diğer gün de Efes Antik Kenti'ni gezerek sakin ama sıcak bir gün geçirdik;

Beri - Cankut / Efes Antik Kenti / 2022

İki gecelik Kuşadası kampının ardından oradan ayrıldık ve Milas'ta sakin güzel bir koyda kafe işleten teyzemde bir gece konaklamak üzere yola düştük;

Beri / Zeytinlikuyu Plajı Yolu / 2022

Teyzemde bir gece kaldıktan sonra Fethiye'ye doğru yola çıktık ve Sakar virajlarından geçerken durarak manzaranın tadını çıkardık;

Beri - Cankut / Sakar Virajları / 2022

Fethiye'den hiç fotoğrafımız yok, geç varıp erken ayrıldığımız için gezdiğimiz kısa sürede fotoğraf çekmek aklımıza gelmemiş.
    Sabah erken saatte Fethiye'den ayrıldık ve Çıralı'ya doğru yol almaya başladık, rotayı Kaş üzerinden belirledik ve sağımıza denizi alıp uzun süre güzel virajlı yollarda sürüş yaptık;

Cankut - Beri / Kaputaş Plajı / 2022

Çadır kurup iki gece kalmak üzere gittiğimiz Çıralı'ya doyamayarak üç geceye uzattık.

Beri - Cankut / Olympos'u İzlerken / 2022

Yıllardır yazları Çıralı'da yaşayan ve artık oralı sayılabilecek yakın arkadaşlarımız Ege ve Emin bizi harika misafir ettiler, sayelerinde harika dört gün geçirdik;

Ege - Cankut - Emin / San Simon Çıralı / 2022

Hem kopamadığımız Çıralı'da son günü de yaşayabilmek için hem de serin yolculuk edebilmek için Çıralı'dan Afyonkarahisar'a gitmek üzere geç saatte yola çıktık, havanın tamamen kararmasıyla üşümeye başladığımız sırada durup bir şeyler giymeye karar verdik;

Cankut - Beri / Burdur'da bir yerler / 2022

Cankut - Yorgunluk ve Dağınıklık

Dönüşta feribot seferlerinde yer bulamadığımız için Osmangazi Köprüsü üzerinden dönmeye karar verdik ve Çıralı - İstanbul arasındaki yolu tek seferde almak istemediğimiz için Afyonkarahisar'da bir otelde konakladık. Saat 11:30 civarlarında otelden ayrıldık ve turumuzun son yolculuğunu yapmak üzere yüklenmiş eşyalarla birlikte Hindistan banliyö'sündeki trenleri andıran motosikletimize atladık. Yolda hepsi güneşe dönen ayçiçeklerini görünce fotoğraf için durduk ve her ne kadar bize sırtlarını dönmüş olsalar da turumuzun son fotoğrafını çektik;

Bu fotoğraftan yaklaşık 3 saat sonra İstanbul'a ulaştık ve geriye çok güzel anılar bıraktık.

Umarım hayat hepimiz için güzel bir 10 yıl daha getirir ve 36 yaşıma geldiğimde tekrar buraya yazarım.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, herkese iyi forumlar. -Cankut.
    Ercument, Metehan48, levend84 ve 26 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Harika gezmissiniz, tebrikler

- Canakkale, Cesme, Bodrum ve Datca'nin boynu bukuk kalmis bence haritadan anladigim kadariyla.
    - Topcase isi iyiymis, hic aklima gelmezdi.
    - Topcase sirtligi havlu mu bana mi oyle geldi ?
    - Gece motosiklet surmenizi onermem, Burdur civarinda hem de hic, kamyon dolu orasi.

Bilgi olmasi acisindan yasadiginiz sIkIntIlardan da bahsedebilirsiniz.

Nice yillar gezmeniz dilegiyle.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ne güzel gezi olmuş.
    Siz de güzel gezi yazısı yazıyormuşsunuz. Böyle 10 yılda bir gelmeyin, gezdikçe yazın.
    CankutKaba bunu beğendi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Evet benimde ilk heyecanım mazilerim bu sitede belkide ömrümüz boyunca saklanacak. Biz yaşlansakta o anlar hep taze kalacak. Sanırım en güzel yanı bu :D

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    İmrendim
    CankutKaba bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aşkın Tost Evi'ne ben de gittim. Adamların tostu bence muazzam.
    CankutKaba, levend84 ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Çok güzel anılara biriktirmişsiniz. Hayat sevinciniz daim olsun.
    CankutKaba bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Tebrikler.
    CankutKaba bunu beğendi.

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400
    süpersiniz
    CankutKaba bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    süpersiniz eğlenceli bir gezi olmuş tekerine sağlık
    CankutKaba bunu beğendi.

CankutKaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Teşekkür, ederiz

-Biraz bütçe biraz süreyle ilgili olarak boynunu bükük bıraktığımız yerler oldu, haklısıız. Bir dahaki sefere diyelim.
    -Topcase fikri o an birden çıktı ve devamında hep kullandık, tavsiye ederim.
    -Havlu gibi görünen şey boyun yastığı
    -Öneriniz için teşekkür ederiz. Geç saatten kastım; 17:30 civarında yola çıktık, 21:00de hava karardı. 22:00'de yolumuz bitmişti. Hava karardıktan sonra 1 saat daha yol yaptık.

Emektar motosikletim sağ olsun, onunla ilgili olarak hemen hemen hiç sıkıntı yaşamadık. Sadece Zeytinlikuyu Plajı'ndan dönerken çok sıcak bir havada çıktığımız dik yokuşlar sebebiyle hararet göstergesi yandı. Sağa çektim ve fan açmış mı diye baktım, fan açık olduğu için stop etmeyerek rolanti halinde kendini soğutmasına izin verdim, fan susunca stop ettim ev 15 dakika kadar daha gölgede bekleyerek bloğun soğumasını sağladım. Ardından yolumuza devam ettik. Bir kere de vites pegi vidası düştüğü için orada sallanmaya başladı. Sağa çekip oraya uygun bir somunlu vida ayarlayarak geri takıp yoluma devam ettim.

Bunlar dışında paylaşacabileceğim bir sıkıntımız olmadı.

Sıkıntı dışında paylaşabileceğim bir tecrübem ağırlık dengesi; depo üstüne çanta bağlayıp yük koyduğum için yol tutuşunda ve ön fren mesafesinde hiç sorun yaşamadık.

Teşekkür ederiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika gezmissiniz, tebrikler

- Canakkale, Cesme, Bodrum ve Datca'nin boynu bukuk kalmis bence haritadan anladigim kadariyla.
    - Topcase isi iyiymis, hic aklima gelmezdi.
    - Topcase sirtligi havlu mu bana mi oyle geldi ?
    - Gece motosiklet surmenizi onermem, Burdur civarinda hem de hic, kamyon dolu orasi.

Bilgi olmasi acisindan yasadiginiz sIkIntIlardan da bahsedebilirsiniz.

Nice yillar gezmeniz dilegiyle.
    Teşekkür, ederiz

-Biraz bütçe biraz süreyle ilgili olarak boynunu bükük bıraktığımız yerler oldu, haklısıız. Bir dahaki sefere diyelim.
    -Topcase fikri o an birden çıktı ve devamında hep kullandık, tavsiye ederim.
    -Havlu gibi görünen şey boyun yastığı
    -Öneriniz için teşekkür ederiz. Geç saatten kastım; 17:30 civarında yola çıktık, 21:00de hava karardı. 22:00'de yolumuz bitmişti. Hava karardıktan sonra 1 saat daha yol yaptık.

Emektar motosikletim sağ olsun, onunla ilgili olarak hemen hemen hiç sıkıntı yaşamadık. Sadece Zeytinlikuyu Plajı'ndan dönerken çok sıcak bir havada çıktığımız dik yokuşlar sebebiyle hararet göstergesi yandı. Sağa çektim ve fan açmış mı diye baktım, fan açık olduğu için stop etmeyerek rolanti halinde kendini soğutmasına izin verdim, fan susunca stop ettim ev 15 dakika kadar daha gölgede bekleyerek bloğun soğumasını sağladım. Ardından yolumuza devam ettik. Bir kere de vites pegi vidası düştüğü için orada sallanmaya başladı. Sağa çekip oraya uygun bir somunlu vida ayarlayarak geri takıp yoluma devam ettim.

Bunlar dışında paylaşacabileceğim bir sıkıntımız olmadı.

Sıkıntı dışında paylaşabileceğim bir tecrübem ağırlık dengesi; depo üstüne çanta bağlayıp yük koyduğum için yol tutuşunda ve ön fren mesafesinde hiç sorun yaşamadık.

Teşekkür ederiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel gezi olmuş.
    Siz de güzel gezi yazısı yazıyormuşsunuz. Böyle 10 yılda bir gelmeyin, gezdikçe yazın.
    Eksik olmayın. Gezdikçe elimden geldiği kadar buraya da yazarım tabii ki
    espresso bunu beğendi.
    Motosiklet.net - Tutku YaraTTI..

seyfi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be, gerçekten harikasınız
    CankutKaba bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)