Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otomobil Motoru Haklı Olarak Ezer Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.youtube.com/watch?v=83wHbrQ7UDs
    Videoyu izlediğimde ilk önce otomobil sürücüsüne kızmıştım. Fakat yorumlardan anladığım kadarıyla motosikletli gaspçı. Kadın sürücü motorcuyu sakız gibi çiğnemiş. Video yaşınızı doğrulamak için oturum açılarak izlenebiliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Türkiye'de veya Avrupa'da bu hareketi yaparsan hapse girersin, ABD'de belli olmaz. (Sadece sessiz seyrettim, elemanın anlattıklarını dinlememedim, motosikletliler silahla tehdit etmişler mi vs bilmiyorum, videoda ellerinde silah var mı çok anlaşılmıyor...)
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de veya Avrupa'da bu hareketi yaparsan hapse girersin, ABD'de belli olmaz. (Sadece sessiz seyrettim, elemanın anlattıklarını dinlememedim, motosikletliler silahla tehdit etmişler mi vs bilmiyorum, videoda ellerinde silah var mı çok anlaşılmıyor...)
    Amerika vahşi batı medeniyeti. Motorcular öldüyse de sorun olmaz. Videoda ben de silah göremedim.
    espresso bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olay her neyse ciddi vicdansızlık içeriyor bence. Zaten ani hızlanıp çarptın, ne diye üstüne çıkıyorsun.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay her neyse ciddi vicdansızlık içeriyor bence. Zaten ani hızlanıp çarptın, ne diye üstüne çıkıyorsun.
    O kadar da değil dikkatli izlerseniz motordakilerden biri arabanın arka tekerinin altından çıkmaya çalışıyor. Kadın gaza basıp geçmeye çalışıyor. İngilizce bilen biri videoyu izlerse işin aslını anlarız sanırım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Nereye bakarsan orayı ezersin.

Hanım abla, gaspçıların içinden geçmiş.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika vahşi batı medeniyeti. Motorcular öldüyse de sorun olmaz. Videoda ben de silah göremedim.
    Bilakis, videoyu izlemedim ama bilerek bir motorcuya çarpma ezme söz konusu olursa ABD'de kimsenin gözünün yaşına bakmazlar.
    En son baya popüler de olan yaşlı bir adamın çift sarılı sollanmaz bölgede kendini geçen motorcuyu, çarpma falan da yok, üstüne kırar gibi yapıp panik frene abandırıp düşürmesi sonucu olan bir kaza vardı, baya da popüler olmuştu ABD'de.
    60-65 yaşında bir adamı, ağır makina ile saldırı suçundan 15 yıl hapse attılar.

Dediğim gibi izlemedim, ama gaspçı da olsa hastçı da olsa bir insanı öldürmeye teşebbüs etmek suçtur. Muz cumuriyetlerinde başınıza iş gelmeyebilir, ancak doğru da değildir.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana trafikte iki kişi silah çekse arabayı soymalarını ve ardından kafana sıkıp gitmelerini bekleyeceksin galiba. Doğru olan yapılmış, dünyadan iki tane oksijen israfı eksilmiş. Gazı kökleyen ayağı dert görmesin.
    Toby ve birbilent bunu beğendiler.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kim ne derse desin dogru olani yaptigini dusunuyorum, Motosikletli olmasi veya olmamasi bir seyi degistirmiyor can tehlikesi soz konusu ise sivil de olsa uzerine cikar yurur gecerim.

Kimse kusura bakmasin canimi yolda bulmadim, benim cevrem aglayacagina onlarin cevresi aglasin.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Eğer hayati tehlike varsa ve başka da yol yoksa yapılabilir. Ama başka bir yol varsa (kaçma şansı vs) böyle bir şey yapılmamalı.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana trafikte iki kişi silah çekse arabayı soymalarını ve ardından kafana sıkıp gitmelerini bekleyeceksin galiba. Doğru olan yapılmış, dünyadan iki tane oksijen israfı eksilmiş. Gazı kökleyen ayağı dert görmesin.
    Silah çektiği gözükmüyor videoda

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Videoda soylenilenleri kisaca ozet gecersem ki bende tamamen katiliyorum,

1- Kisiler gaspci ve silah cekiyor.
    2- Gaspcilar oldurucu silah ile seni tehdit ediyor. Bu da sana ayni sekilde cevap verme hakki doguruyor.
    3- Aractaki kisi silahini cekip vursa da hakli durumda. Ancak videoda altinizdaki arac buyuk ihtimalle en iyi silahiniz o yuzden onu kullanin diyor.
    4- Arac eger bir sekilde kullanilamaz olursa ve tehdit eden kisi etkisiz hale gelmemisse arac sizin icin tabut olur. Bu yuzden kaldirima surmek yerine saldirganlarin arabanin altinda kaldigindan emin olun.

Biri size silah cektiyse bunun amasi yoktur (kolluk kuvvetleri disi). Bu yuzden korkutma amacli silah tasimak hele kurusiki tasimak kadar sacma birsey yok.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Orta ve Güney Amerika'da sık rastlanan bir gasp yöntemidir. Çaldıkları telefon, cüzdan, saat gibi basit şeylerdir. Önce sizi soyarlar sonra da kafanıza sıkarlar. Sürücünün yaptığı bulunduğu ülke için doğrudur. Muhtemelen ceza almaz. İnsanlar bu tip gaspçılara karşı sürekli tetiktedir. Aynı youtuberın bir iki saat önce yüklediği yeni bir video ortamı anlamamıza yardımcı olacaktır.
    https://youtu.be/scMv5UtBcrg

Alıntı tek silindir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta ve Güney Amerika'da sık rastlanan bir gasp yöntemidir. Çaldıkları telefon, cüzdan, saat gibi basit şeylerdir. Önce sizi soyarlar sonra da kafanıza sıkarlar. Sürücünün yaptığı bulunduğu ülke için doğrudur. Muhtemelen ceza almaz. İnsanlar bu tip gaspçılara karşı sürekli tetiktedir. Aynı youtuberın bir iki saat önce yüklediği yeni bir video ortamı anlamamıza yardımcı olacaktır.
    https://youtu.be/scMv5UtBcrg
    İnsanlar her şeye hazırlıklı görünüyor. Adamın silahını bir arka cebine sokmadıkları kalmış. Kadın bile panter mübarek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler