Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorunuzu kaç yıldır kullanıyorsunuz? Şimdi olsa yerine ne alırdınız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    6 Yıldır kullanıyorum cygnus l.
    Bu kadar uzun süre kullanacağımı bilseydim space ya da deligth alırdım herhalde :D
    Tüm foruma selamlar, uzun süredir girmiyordum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Django'yu 6 yıl 54.000 km kullandım ve yeni sattım.. Satmasam daha kullanılırdı da Lambretta çıktı, onu alalım dedik.. Lambretta da 1 yılda 10.000 km oldu..
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600
    1 yıldır kullanıyorum gsxr 600'ü işten güçten bir türlü fırsat olmuyor garajda yatışta uzun zamandır. Yaklaşık 1000km felan anca yapabildim.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Şu an motosiklet kullanmıyorum ancak tekrar başlarsam Vfr 800 x Crossrunner ya da Triumph 850 Tiger alırdım herhalde.
    espresso bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Bir ay 7 gündür kullanıyorum Triumph Rocket 3 GT.

Değiştirecek olsam ne alırdım bilmiyorum ama büyük ihtimal BMW R 1200 GS LC Adventure alırdım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    6 yildir alemin krali africa twin kullaniyorum.
    Bu motoru kullanmanin en kotu yanini soyluyorum;

Motor degistiremiyorum..halbuki her iki senede farkli bir model kullanacaktim,kahretsin..

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Kuba kb150 cruıser (150 cc ne kadar cruiser olursa artık) 2 yıl önce aldım 52 binde şu an 72 binde. O zaman çok komik bir rakama aldığım için aldım yoksa cbf almıştım satarsamda geri almam

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600
    Yeni kasa R6 alırdım, çok güzel fakat 66 bin tlden satışa çıkan motosiklet şu anda 400k ile 600k arası geziniyor yok böyle bir şey ya..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    30 Haziran 2021'de aldım, bir yılı yeni doldurduk.
    Sanırım şu an yine aynı motoru alırdım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    5buçuk yıldır xmax kullanıyorum. Keşke başka alsaymışım demedim hiç ama keşke biraz daha güçlü olsaymış diyorum düz yolda. Satarsam yerine alamam diye satmaya niyetim yok ancak sıfır Tmax alacak param olunca satıcam, o zamana kadar iyi bakıp binmeye devam. zaten az yol yapıyorum, 5 buçuk yılda 10bin km oldu daha.
    tommygun, TIGERSHARK ve Alman_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5buçuk yıldır xmax kullanıyorum. Keşke başka alsaymışım demedim hiç ama keşke biraz daha güçlü olsaymış diyorum düz yolda. Satarsam yerine alamam diye satmaya niyetim yok ancak sıfır Tmax alacak param olunca satıcam, o zamana kadar iyi bakıp binmeye devam. zaten az yol yapıyorum, 5 buçuk yılda 10bin km oldu daha.
    Scooter gibi el ayak olabilecek bir aleti nasıl o kadar az kullanıyorsun? =)
    Benim işte 1 yıl yeni doldu, 7300km'de. Bu da ideal değil ama tutamayıp gezdik mezdik biraz.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    32 ay oldu alalı. bu 32 ayın 6 ayı ehliyetsiz geçti, (çok fazla) süremedim. 2-3 ay da pandemi ve haftasonu sokağa çıkma yasakları desek adam gibi 2 senedir biniyorum diyebilirim. 37000 km yapmışım. Ben bu motoru çok ucuza aldığımdan farklı bir motosiklet için "keşke şunu alsaydım, bunu alsaydım" diyemiyorum çünkü o dönem o fiyata yoktu. İleride seyahat endurosu tadında daha büyük hacimli motosikletlere geçerim gibime geliyor.
    espresso ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    nmax i alalı tam 1 sene oldu,ama şimdi ki aklım olsaydı o zamanın parasıyla 20 bin fazla verip keşke sıfır xmax 250 alsaydım diyorum.Geçen sene arada 20 bin vardı şimdi 80 bin :D
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter gibi el ayak olabilecek bir aleti nasıl o kadar az kullanıyorsun? =)
    Benim işte 1 yıl yeni doldu, 7300km'de. Bu da ideal değil ama tutamayıp gezdik mezdik biraz.
    xmax'ı aldığımda ehliyetim yoktu. Motoru aldım bayiden çıkarken kardeşim sürdü, ben artçı olarak gittim, onun kapalı otoparkına bıraktım, ehliyet alana kadar 6 ay geçti bu arada haftada bir falan aküsü bitmesin biraz rodaj yapsın diye kardeşim biraz gezdi, kendi büyük motorunu çıkarmaya gerek olmayan yakın yerlere benim motorla gitti geldi, rodaj bakımını da bu yüzden 1000km yerine 700km'de yaptık süresi geçmesin diye.

Sonra ehliyet aldım ama hanımdan habersiz almıştım motoru, motor aldım deyince kızmıştı, o yaz motoru eve getiremedim, arada fırsat oldukça 55km yolu metrobüsle gidip kendi motoruma bindim ama o aralar benim iş durumları karışık bir hal aldı, çok zaman da olmadı. Sonradan motoru eve getirdim, arada fırsat oldukça bindim ama evden çalışıyordum, pandemi öncesiydi ama evden çalışılan iş olunca bir yere gidip gelmeme gerek kalmadı, işler de yoğun olunca haftasonu gezmeye de fırsat bulamadım. 2019 başlarında her gün işe gidip gelmeli işe girdim ama ocak ve şubat ayında soğuk diye motora pek binmedim, şubat sonları güzel yağışsız havalarda motorla işe gidip geldim, sonra mart başı kaza yapıp omzumu ırınca hanım motora binmeme yine karşı çıktı, hatta motoru satmak için ian açtım ama satmadım, nasıl olsa kapalı garajda güvenle duruyor bir fırsatını bulur binerim diyordum sonra pandemi başladı evlerden hiç çıkmaz olduk, evden çıkılabilir olunca da geçen yaz haziran başı artık bu pandemide metrobüse binmeyeyim bahanesiyle yeni bir kask alıp tekrar motora binmeye başladım. Şimdi de evden çalışıyorum, yaptığım yol anca haftada bir beylikdüzü - kadıköy arası kadar. Pandemi olmasa da evden çalışınca gezmeye fırsat olmuyor, hafta sonu da hanım ve çocuklarla arabayla geziyoruz çoğunlukla.

Motoru alırken işe gidip gelirim diye almıştım, hatta xmax alma nedenim de koltuk altı bagajına laptop çantasının rahat sığmasıydı, honda forza o zaman 250cc yoktu 300 vardı o da çok fiyat farkı vardı, nmax bakıyordum fiyat farkı azdı ama sele altı bagajına laptop çantası sığmayınca xmax almaya karar verdim. Artık işe gidip gelmiyorum ama yine de xmax'dan çok memnunum, kolay kolay satmam. Bayilerde rahat rahat sıfır motor bulunacak zamanlar gelmeden buna binmeye devam ederim. Zaten bakımlarını da hep serviste aksatmadan güzel güzel yaptırıyorum.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Benim 2006 model BMW F650'yi Eylül 2013'te aldım, ilk motosikletim kendisi. 9 yılda yaklaşık 80.000 km yaptım. Hala kullanmaktayım. Zaman zaman değiştirmeye niyetlensem de araya hep başka işler girdi. Genel olarak memnunum, hem uzun yolda hem şehiriçinde beni hiç üzmüyor. Tek eksi yanı, sıcak havalarda, şehiriçi kısa mesafelerde, ağırlığı yüzünden biraz yorucu oluyor.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax'ı aldığımda ehliyetim yoktu. Motoru aldım bayiden çıkarken kardeşim sürdü, ben artçı olarak gittim, onun kapalı otoparkına bıraktım, ehliyet alana kadar 6 ay geçti bu arada haftada bir falan aküsü bitmesin biraz rodaj yapsın diye kardeşim biraz gezdi, kendi büyük motorunu çıkarmaya gerek olmayan yakın yerlere benim motorla gitti geldi, rodaj bakımını da bu yüzden 1000km yerine 700km'de yaptık süresi geçmesin diye.

Sonra ehliyet aldım ama hanımdan habersiz almıştım motoru, motor aldım deyince kızmıştı, o yaz motoru eve getiremedim, arada fırsat oldukça 55km yolu metrobüsle gidip kendi motoruma bindim ama o aralar benim iş durumları karışık bir hal aldı, çok zaman da olmadı. Sonradan motoru eve getirdim, arada fırsat oldukça bindim ama evden çalışıyordum, pandemi öncesiydi ama evden çalışılan iş olunca bir yere gidip gelmeme gerek kalmadı, işler de yoğun olunca haftasonu gezmeye de fırsat bulamadım. 2019 başlarında her gün işe gidip gelmeli işe girdim ama ocak ve şubat ayında soğuk diye motora pek binmedim, şubat sonları güzel yağışsız havalarda motorla işe gidip geldim, sonra mart başı kaza yapıp omzumu ırınca hanım motora binmeme yine karşı çıktı, hatta motoru satmak için ian açtım ama satmadım, nasıl olsa kapalı garajda güvenle duruyor bir fırsatını bulur binerim diyordum sonra pandemi başladı evlerden hiç çıkmaz olduk, evden çıkılabilir olunca da geçen yaz haziran başı artık bu pandemide metrobüse binmeyeyim bahanesiyle yeni bir kask alıp tekrar motora binmeye başladım. Şimdi de evden çalışıyorum, yaptığım yol anca haftada bir beylikdüzü - kadıköy arası kadar. Pandemi olmasa da evden çalışınca gezmeye fırsat olmuyor, hafta sonu da hanım ve çocuklarla arabayla geziyoruz çoğunlukla.

Motoru alırken işe gidip gelirim diye almıştım, hatta xmax alma nedenim de koltuk altı bagajına laptop çantasının rahat sığmasıydı, honda forza o zaman 250cc yoktu 300 vardı o da çok fiyat farkı vardı, nmax bakıyordum fiyat farkı azdı ama sele altı bagajına laptop çantası sığmayınca xmax almaya karar verdim. Artık işe gidip gelmiyorum ama yine de xmax'dan çok memnunum, kolay kolay satmam. Bayilerde rahat rahat sıfır motor bulunacak zamanlar gelmeden buna binmeye devam ederim. Zaten bakımlarını da hep serviste aksatmadan güzel güzel yaptırıyorum.
    Filmlik senaryo olurmuş =)
    Ama güzel bir zamanda maddi açıdan güzel bir şekilde kapatmış olmuşsun konuyu.
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    2018 de bu motoru alacağıma babamdan borç alıp 250 cc cbr alırdım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Hiç bir motorumu 1-1.5 seneden fazla kullanmadım .. Gerek görmedim zamanın koşullarına ruh Halime göre o anki ekonomik durumlarıma göre ülkenin koşullarına görede değiştirdim şu anki gibi..
    yeri geldi silverwing 600 aldım keyif için yeri geldi f650gs aldım yeri geldi tdm 850 aldım yeri geldi virago 535 aldım yeri geldi thundercat aldım yeri geldi xt600 aldım 25 yıllık motor hayatımda en son cb600f hornetim vardı zamanın koşullarına ruh Halime göre değiştirdim bu sayede pek çok tarzı deneyimlemiş oldum .. daha unuttuğum onlarcası var ..

En çok keyif aldıklarım cruiser, yüksek hacim scooter , sport touring makineler oldu ..düşük hacim naked makine de şehir içi ilaç …

İmkan olsa şehir içi düşük hacim az yakan bir naked uzun yol içinde güzel yüksek hacim scooter benim için efsane olurduda işte mali durumlar..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    2020 Aralik ayında aldığımda 3000km civarında idi, trafik cezamdan dolayi Şubat
    2021 gibi kullanmaya basladim. Şu an gezideyim, eve dönünce muhtemelen 21500km olur.

Yerine ne alırım? X-ADV.
    Gökhan_Aygün, Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filmlik senaryo olurmuş =)
    Ama güzel bir zamanda maddi açıdan güzel bir şekilde kapatmış olmuşsun konuyu.
    2016 Kasım ayı sonunda 16bin liraya almıştım xmax'ı. Zam gelecek aldın aldın yoksa zor demişlerdi ben de ehliyetim olmasa da alayım hemen demiştim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)