Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hazır soğutma sıvısı

Motovento
    REKLAM ALANI

https://www.feyizoglu.com/Motul-Anti...Lt-_51114.html bunu almaya gerek var mı yorumlarınızı alabilir miyim yoksa pazarlama taktiği mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Pazarlama.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Hazır sulandırılmış antifriz ..

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Ben üşenirim %50 %30 ayarlayamam diyenler için birebir

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben üşenirim %50 %30 ayarlayamam diyenler için birebir
    nasıl sadece antifriz koymuyomuyuz ben direk antifriz aldım koydum sadece su filan eklmedim
    https://www.akakce.com/antifriz/en-u...724534716.html
    bundan aldım bi bakarmısınız bu karışım mı yanlış mı yapmışım

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Daha yeni koydum bundan. Motorun çalışma sıcaklığı düştü. Eski motorumda castrol radicool ve saf su kullanmıştım motor 6 diş harareti trafikte 4 e 5e kadar çıkıyordu.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl sadece antifriz koymuyomuyuz ben direk antifriz aldım koydum sadece su filan eklmedim
    https://www.akakce.com/antifriz/en-u...724534716.html
    bundan aldım bi bakarmısınız bu karışım mı yanlış mı yapmışım
    Normal şartlarda üretici oran belirtmesi gerekir
    %50 antifriz %50 su mesela yaz dönemi için
    %70 antifriz %30 su kış dönemi için kullanım önerileri vardır

Sizin aldığınız ürün motulun ürünü gibi ready to use yani hazır karışım
    Problem çıkartmaz ama bunlar gereksiz pahalı ürünler, tabi problem çıkartmaması için üreticinin spesifiklerini bilmek lazım
    Organik yada inorganik antifriz öneriyor olabilir

Antifrizlerin genelinde 3-5 yıl skt'si mevcuttur
    3 yada 4 litre antifriz ve saf su alıp karışım yaparak senelik olarak yenilemek daha az maliyetli olur araçlar için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Fiyati gayet normal. Castrol antifriz zaten 100 lira .Saf su alsan oda en az 10 lira.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı pinkcrow7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyati gayet normal. Castrol antifriz zaten 100 lira .Saf su alsan oda en az 10 lira.
    100+10=110TL=2lt antifriz bu hesaba göre. Yani diğer seçenekle kıyaslanırsa aynı işi yapan ürün:

150tl 1lt ise = Motul 300tl 2lt
    Castrol 110tl 2lt

Bence çok da matematik bir durum yok. Kabaca 3 kat daha pahalı, diğeri buna göre neredeyse 3/1 fiyatı.

Tabi bu sizin rakkamlarınızla. Oysa şu anda Castol Radicool 3lt antifriz 145TL' den satın alınabiliyor.

Buna göre hesabı güncellersek:

Castrol Radicool 6lt kullanıma hazır Antifriz = 145TL (sulandırmak için düşük kireçli içme suyu kullanabilirsiniz)
    Motul 6 lt kullanıma hazır Antifriz 150x6= 900TL

Kusura bakılmasın, geri zekalı değiliz.
    levend84 bunu beğendi.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Dünyadaki bütün antifrizlerin aynı kimyasal özelliklere sahip olduğu varsayımı da pek akıllıca sayılmaz.
    İki markayı alıp analize sokarsak ve tamamen aynı katkı maddeleri ve kimyasallar çıkarsa dediğiniz doğru.
    Motul 7100 yağ var, petrol ofisi yağ var, ariel deterjan var, bimin markasız deterjanı var.
    Kilosu 200tl ye Mehmet efendi kahve var,800tl ye illy çekirdek kahve var ikiside kahve,inanın bu iki kahveyi kimyasal analize soksak aralarında kimyasal fark bile çıkmaz ama fiyat farkı ortada, farklı markalar aynı ürünü farklı kalite ve fiyattan satabilirler, bunda bir sorun yok bence.
    6lt antifriz hiçbir işe yaramaz, su eklenmiş hali 12litre yapar, o da nerden baksan 15 yıllık antifriz ihtiyacı demek, üretim tarihini 1 sene geçmiş antifriz zaten almam, kalan 5litre çöpe.

Pazarlama taktiği değil. Motorun ne bilmiyorum ama Yamaha kullanım kılavuzlarında 3 yılda bir değiştirin yazıyor. Başka markada 2 yıl olsun diyelim, 2 ya da 3 yılda bir değiştireceğin bir şey için 50 liradan kaçmaya değer mi orası sana kalmış. Koymuşken iyi bir şey koy gitsin zararını değil faydasını görürsün.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tercih sizin. Antifrizin raf ömrü 1 yıl değildir. Kaldı ki yukarıdaki hesap sulandırılmış haliyle 6 litre içindi, yazımı okumadığınız da buradan anlaşılabiliyor.

MOTUL' ü severim. Yağlar hakkında da bilgim vardır(Antifrizin de uçucu yağlar sınıfında olduğunu var sayarsak...). Şu anda tüm motosikletlerimde yukarıda belirttiğim şekilde antifriz kullanıyorum. Senelerdir. Uzun senelerdir. Sürekli bakımlarını kendim yapıyorum. Takip edip bilen arkadaşlar da çıkacaktır, sadece eğlence için çıkan yağları(hidrolikler, şanzıman ve motor yağları, antifrizler) farklı tip testlere(elektrik direnç testleri, santifruj ayrıştırma, tortu ve ışık geçirgenlik testleri) sokup kendimce analizler yapıyorum. Her haltı video çekip göstermekle de uğraşmıyorum. Anlayacağınız, sizin o bahsettiğiniz durumları deneyerek ve inceleyerek bu ürünleri değerlendiriyorum. Tabi para da sizin keyif de. Her ne kadar MOTUL' ün motor yağlarından çok memnun olsam da MOTUL de dahil olmak üzere bazı markaların antifriz fiyat/performanslarından o kadar rahatsızım.

Dediğim gibi, para da sizin keyif de. Ne isterseniz onu kullanabilirsiniz.

Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Evet tabiki ne antiriz, ne yağ nede motosiklet lastiğinin raf ömrü 1 sene değil ama ben tercih etmem diyorum,
    Evet sulandırılmış 6 litre antifrizde ziyan olur çoğu motosiklet soğutma sıvı haznesi 1,5-2 litre.
    Sadece yukarıda,motulun fiyatı çok yüksek değil diyen arkadaşa, bir hesap yapıp kusara bakılmasın diyip, ardından geri zekalı değiliz demek yakışı kalmamış, dediğiniz gibi herkesin kendi tercihi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Benim scooter 3lt den fazla soğutma sıvısı alıyor, 1lt castrol pembe antifriz 100tl geçmiş. bence de mantıklı bir rakam. içinde çok özel soğuma eşiğini koruyan ve aliminyum parçaları koruyan kimyasallar var.

Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim scooter 3lt den fazla soğutma sıvısı alıyor, 1lt castrol pembe antifriz 100tl geçmiş. bence de mantıklı bir rakam. içinde çok özel soğuma eşiğini koruyan ve aliminyum parçaları koruyan kimyasallar var.
    Gilera runnerı yıllarca kullandım, 200cc 21hp ufak bir motor, 1litre soğutma sıvısı alır, herhalde başka bir motor kullanıyorsunuz.
    Ne o , ne bu , ne her ikisi , nede hiçbiri...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gilera runnerı yıllarca kullandım, 200cc 21hp ufak bir motor, 1litre soğutma sıvısı alır, herhalde başka bir motor kullanıyorsunuz.
    Tamamen sistemi boşalttığınız da içine eklediğim sıvı miktarıdır, radyatör+ genleşme haznesi sadece 1 litre alıyor.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen sistemi boşalttığınız da içine eklediğim sıvı miktarıdır, radyatör+ genleşme haznesi sadece 1 litre alıyor.
    Sistemi bende boşalttım runner da, 1 litre ipone antifriz koyup geçtiler,lakin sistemin havası alınması gerekiyorsa bir miktar antifrizi yukarıdan koyup aşağıda hortumdan dökerek hava alınıyor ama yine o kadar gitmez.
    Kullandığım 350 cc beverly 1.5litre antifriz alıyor, havası alınırken 0.5litre ustanın kovasında kaldı iki tane motul sarı renkli antifriz ile gittim, komple sistem boşaltıldı, benim oraya o zaman en az 3 Kutu antifriz ile gitmem lazımdı 350cc motorla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)