Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi Scooter Modelini Seçmeli ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Herkese merhaba. Telefondan ilk kez yazıyorum umarım font boyutu vs. Düzgündür. Bu son benzin zamlarından sonra araba kullanmayı azalttım ve beklemediğim şekilde eşim scooter almaya bir anda sıcak baktı.. (Devletimiz sağolsun yoksa umudum yoktu ) Araştırmalar yaptım ve malum fiyatlar cok yüksek, 2. Elde malesef öyle. Butce olarak 30k belirledim (Öneriler Ne kadar az olursa okadar iyi olur). Elektrikli mi benzinli mi karar veremedim. Günlük 10km kullanacağım. 50cc alıp 80cc çeviriyorlar bunda çekiş ve son hız artıyor herhalde. Elektriklide son hız genelde 55km civarı gösteriyor,Bunlarda acaba yükseltme imkanı varmı, sehir içi kullanacağım fakat en azından 70-80 e çıkarsa anlık durumlarda iş görebilir diye düşünüyorum. Gelelim en büyük sıkıntıma, motoru kullanmadığım zamanlar oluyor ve bekliyor, bu durumda akü bitmesi sorunu yaşıyorum. Sizce elektrikli alıp hiç böyle sorun yaşamayıp sarj oldukça binmek mi mantıklı, yoksa akü sarj cihazı alayım bulunsun benzinlide aku biterse sarj edip devam mı edeyim.. Bu süreçte bir çok model çıkmış, önerebileceginiz seçenekleri değerlendireceğim. Fiyatlardan dolayi hiç takip etmiyordum fakat durum değişti.. Öneriler için teşekkürler simdiden
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Activa S

Spacy 110

Delight

Üçünden birini seçin. Harici bir elektriki donanım kullanmazsanız(alarm, USB şarj v.s) ve akünüz de arızalı değil ise 2 ay sonra dahi ilk marşla çalışacaklardır. Lakin bunlar için en azından A1 ehliyet şartı aranır. Kaldı ki elektrikli motosiklet ve bisikletler sizin belirttiğiniz koşulları karşılamayacaktır. Her ne kadar çok daha cazipmiş gibi görünse de kesinlikle çin menşeili motosiklet veya elektrikli motosikletleri önermiyorum.
    Motoseverrr ve espresso bunu beğendiler.

Çinli elektrikliden ve scooterden uzak dur maksimum 2 seneye dağılmaya başlıyor ve parçası yok. Tam bütçene uygun SYM Orbit 2 50cc var. Yamaha’dan sonra bana göre alınabilecek sağlam tek 50cc.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Honda fizy 125

Karburatorlu karaduzen,az yakit 125cc guc.

Activa s ve spacy den daha sorunsuz makinadir.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250
    Merhabalar konusu açılmışken; bende Hero Dash 125 bakıyorum. Ama nasıldır bilemedim. 2. El sizin bütçeye yakın. Bilenler yazarsa ikimizede faydası olur. Herkese iyi bayramlar.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar konusu açılmışken; bende Hero Dash 125 bakıyorum. Ama nasıldır bilemedim. 2. El sizin bütçeye yakın. Bilenler yazarsa ikimizede faydası olur. Herkese iyi bayramlar.
    Bildiğim kadarıyla o modeli kuryeler kullanmakta kuryeler kullanıyorsa vardır elbet bir hikmeti.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyidir, ama doğru hatırlıyorsam ön freninden memnun olmayanlar vardı. Biraz o konuyu araştırıp kararınızı verebilirsiniz. HERO markası her zaman samimi gördüğüm, kalitesini belli bir çizgide tutan, ülkemizde "alınabilir" gördüğüm bir marka.
    ...

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Bütün önerileri inceliyorum Ehliyetim var tabiki bütçeden dolayı 50cc yazdım. Ama yıl olarak çok eski ve km olarak yüksek motor olmasını istemiyorum. Gönül isterdi tabi bi xmax400 falan ama nerdee :( Rks markasının var bir kaç modeli gördüğüm kadarıyla o nasıldır acaba ? Yamaha ve hondanin modelleri yazdım aklıma 👍

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün önerileri inceliyorum Ehliyetim var tabiki bütçeden dolayı 50cc yazdım. Ama yıl olarak çok eski ve km olarak yüksek motor olmasını istemiyorum. Gönül isterdi tabi bi xmax400 falan ama nerdee :( Rks markasının var bir kaç modeli gördüğüm kadarıyla o nasıldır acaba ? Yamaha ve hondanin modelleri yazdım aklıma ��
    RKS uzak durulmasını tavsiye ettiğim, özellikle elektrik tesisat sorunlarıyla, yolda bırakmalarıyla tanıdığım, defalarca şahit olduğum, yolda yardım ettiğim, kullanıcılarından bizzat defalarca ama defalarca şikayetler dinlediğimbir marka. Eğer ki ben anlarım o işlerden, sorun değil kendim hallederim, gerekirse sıfırdan tesisat imal ederim derseniz olabilir, demezseniz önermem.
    ...

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Bütün güzel modeller yazılmış bende piaggio dan bir öneri yapayım,
    Liberty 150. gösterişli, kaliteli ve güçlü.
    Kendinizi özel ve şımartılmış hissedeceğiniz bir İtalyan klasiği.
    40bine 2015 modeli alırsınız.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Hero alınabilir.
    Yüksek kilometreli motoru yapılmış Hodna/Yamaha yerine 40-45-47.000 alınabilir
    Aynı fiyata Arora Cappuccino olduğunu düşünürsek 😂😂😂 Hero gerçekten hesaplı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler