Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Blokta Terleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    İyi akşamlar,1220kmdeki motorumun bloğunda aşağıda linkte eklediğim gibi terleme ve damlama var.Açıkcası büyük bir hevesle aldığım motorumu artık en ufak bişeyinde tribe girer oldum.Üstelik Ay başı Antalyaya doğru 950kmlik bir yolculuğa çıkıcam.Bu sizce bir sorun mu,yoksa normal olağan bişey mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bu normal değildir, kaçak her neredeyse onun keçesi veya contası değişmesi lazım, ama kullanıma engel değildir yağı kontrol ederek devam edebilirsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Once tum yaglari temizlemen lazim.sonra o civata somunlardan hangisi geliyorsa bulman lazim.gevsemis olabilir yada fabrikadan bozuk xivata gelmis olabilir
    .yenisiyle degistirirsin
    .

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Once tum yaglari temizlemen lazim.sonra o civata somunlardan hangisi geliyorsa bulman lazim.gevsemis olabilir yada fabrikadan bozuk xivata gelmis olabilir
    .yenisiyle degistirirsin
    .
    hocam ortamda sanki ama biraz fazla bir terleme durumu yokmu.Yoksa terlemeye neden olanda kaçırması mı azar azar

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Hintli makinalarda sıkıştırınca contadan kaçırıyor benim de damlıyordu yağ ben o halde izmirden istanbula geldim 300 ml yağ eksiltmişti.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    vites milinin keçesinden kaçırıyor gibi görünüyor asıl ıslaklık orada yoğunlaşmış. eğer öyleyse şanzımanı sökmek gerekebilir, en kötü ihtimal yağını kontrol edin eksilttikçe ilave edersiniz bir sıkıntı yaratmaz.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hintli makinalarda sıkıştırınca contadan kaçırıyor benim de damlıyordu yağ ben o halde izmirden istanbula geldim 300 ml yağ eksiltmişti.
    hocam daha rodajda makina 6 bin devri geçmiyorum ki sıkıştırmalık bir durum yok yani nadiren 7 bin devri gösterdim 1 veya 2 defa

Motosikleti
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam daha rodajda makina 6 bin devri geçmiyorum ki sıkıştırmalık bir durum yok yani nadiren 7 bin devri gösterdim 1 veya 2 defa
    Direkt yetkili servisin yolunu tut rodajda makina nasıl böyle olur diye .Hiç kurcalama bence .Bayağı motul çilekli dedikleri yağdan var da akıyor gibi geldi bana . Yağı değiştiren kimdi ?

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Valla nmaxle geçen yaz Kaş-İstanbul yaptım,900km yine ve 100km hızın altına düşmedim desem yeridir ne bir kaçırma ne bir zorlanma ne eksiltme hiç bişey olmadı.Borçsuz motor sürmek için japon yerine hintli aldık,böyle giderse zorla kredi çektirecekler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Direkt yetkili servisin yolunu tut rodajda makina nasıl böyle olur diye .Hiç kurcalama bence .
    Ordan geldim biraz şu ortadaki somon u sıktı temizledi gönderdi bir daha olursa gel diyerek :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Direkt yetkili servisin yolunu tut rodajda makina nasıl böyle olur diye .Hiç kurcalama bence .Bayağı motul çilekli dedikleri yağdan var da akıyor gibi geldi bana . Yağı değiştiren kimdi ?
    Yetkili servis motul 7100 koydu,ben putoline değilmi normalde diyince de bu daha iyi dedi :D

Motosikleti
    Valla nmaxle geçen yaz Kaş-İstanbul yaptım,900km yine ve 100km hızın altına düşmedim desem yeridir ne bir kaçırma ne bir zorlanma ne eksiltme hiç bişey olmadı.Borçsuz motor sürmek için japon yerine hintli aldık,böyle giderse zorla kredi çektirecekler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Ordan geldim biraz şu ortadaki somon u sıktı temizledi gönderdi bir daha olursa gel diyerek :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Yetkili servis motul 7100 koydu,ben putoline değilmi normalde diyince de bu daha iyi dedi :D
    Motul iyidir ama bu biraz fazla akıyor. Kırmızı olanı çok tutan var ben hep putoline kullandım. Bu fazla akıtıyor motor çok yağsız kalır. Şase numarasındaki harflerin içi bile dolmuş 1200 kmdeki motor için çok fazla.Kör tapa da bile damla var.

Motosikleti
    Artık Yok...
    1220 km motor sıfırdır garanti kapsamındadır büyük bir şey olucağını sanmam keçelerdir ver garanti kapsamında yapsınlar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    damlama ile 300 ml yağ eksilmez senin motor bildiğin benzin gibi yakmış yani motosiklet yağ yakıyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    ellemeden kurcalamadan resimden birşey diyemeyiz.servise götür.vidalrı conta keçeleri kontrol etsinler.onlar bulurlar.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    1200 km.de motorun yağ akıtması terletmesi kusurdur ve ayıptır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    2 yıl garantisi var neyse sıkıntısı yapmaları lazım ..

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Ayıplı ve kusurlu mal sattıkları için kuralkan'a başvursam ve şans eseri bu onaylansa,paranın hepsini iade alma şansım nedir acaba ? Çünkü 25-30 bin borçlanıp 115-120 bandına temiz cb250r baktım ve gerçektende 19-20 model 10-12bin kmde mevcut motorlar var.Para iadesi alma gibi bir şansım olur mu olsa da bu süreç nasıl işler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Motoru garaja koyduktan 2 saat sonra bir kontrol edeyim dedim ve motor numarasının yazdığı yerin solundaki siyah somonun etrafını biraz yoklamak istedim somonun altına dokunduğumda ufak bir birikinti vardı.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    damlama ile 300 ml yağ eksilmez senin motor bildiğin benzin gibi yakmış yani motosiklet yağ yakıyor
    Şuanda conta değişti temizlendi sorun yok .
    F54 bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Kesinlikle normal değil, muhtemelen keçeden sızdırıyot. Servis acilen. Gitmeye gider ama olmaması gereken bir durum. Daha 1250 km de. Hayır.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Durum güncellemesi,sabah ilk iş aldığım bayinin servisine gittim orda çalışan ustalardan biri abi sürekli geliyorsun yeter artık gibi şakacılık yaptı,bende bu sefer bozuk motor satmasaydınız bu kadar çok gelmek zorunda kalmazdım diyince yüzü düştü :D Sorun statör kapağını tutan contalardan birindeymiş garantiden talep ettik parçayı bakalım nolcak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Durum güncellemesi,sabah ilk iş aldığım bayinin servisine gittim orda çalışan ustalardan biri abi sürekli geliyorsun yeter artık gibi şakacılık yaptı,bende bu sefer bozuk motor satmasaydınız bu kadar çok gelmek zorunda kalmazdım diyince yüzü düştü :D Sorun statör kapağını tutan contalardan birindeymiş garantiden talep ettik parçayı bakalım nolcak.
    Ve benim fikrim insanlar artık yamaha,honda bulamayıp bu klasmanlardaki tek "düzgün" alternatif bajaj olduğu için artan talepten dolayı,fabrika makinaları eski kalitede çıkaramıyor.O yüzdende son 1-2 senedir banttan çıkan motorlar normale göre çok daha sıkıntılı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Dedik keçe dir contadır garantiden yaparlar binersin güzel güzel motoruna neticede ciddi büyütülücek bir şey değil ..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)