Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yalama olmuş civata yuvası için çözüm önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    herkese selamlar.

motorun sol aynasını taktığımız yuvanın dişi yalama olmuş söktüğümde fark ettim. ben bu yuvayı tamir etmek istiyorum çünkü yeni parça almaya kalkarsam çok daha tuzlu olacak. benim çözümüm, yuvayı sunfix macun ile doldurup kılavuz ile yeniden diş açmak. sunfix'in sağlamlığını tartışmaya gerek yok zaten. izlediğim bir kaç videoda ise bu diş açma işleminin mümkün ve sağlam olacağını gördüm.

sizin fikirleriniz nelerdir ? daha önce bu işlemi yapan ya da farklı bir öneride bulunacak olan varsa (sunfix yerine başka bir yapıştırıcı ya da başka bir yöntem vb.) zevkle dinlemek isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Helicoil senin işin için. Araştır.
    Eğer gerekli et kalınlığı varsa hiç başka şeyle uğraşma aynı dişi yeniden kullanırsın.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helicoil senin işin için. Araştır.
    Eğer gerekli et kalınlığı varsa hiç başka şeyle uğraşma aynı dişi yeniden kullanırsın.
    hocam helicoil'i biliyorum kendisiyle çok acı bir şekilde tanıştım, eski motorumda karter tapasını sökmemle yayın parçalanıp elimde kalması bir oldu . buda bir çözüm olabilir lakin helicoil yapacak ne yer biliyorum ne de ona ayıracak vaktim var. önceliğim şahsımın halledebileceği bir çözüm. beceremez isem bu alternatifi de düşüneceğim artık.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam helicoil'i biliyorum kendisiyle çok acı bir şekilde tanıştım, eski motorumda karter tapasını sökmemle yayın parçalanıp elimde kalması bir oldu . buda bir çözüm olabilir lakin helicoil yapacak ne yer biliyorum ne de ona ayıracak vaktim var. önceliğim şahsımın halledebileceği bir çözüm. beceremez isem bu alternatifi de düşüneceğim artık.
    Sunfix gibi epoksi macunlar yaşadığınız sorunu çözmez. Ya aluminyum kaynağı ile dolgu sonrası delinip tekrar diş açılacak, ya da helicoil çekilecek. Doğru yapılır ise bir kere sökmeyle coil yuvadan çıkmayacaktır.
    ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)