Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir içi ehliyet almak için kurs önerisi ve sonrasında ileri sürüş eğitimi önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    punjhier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok, VW Scirocco
    Selam arkadaşlar, 2012 yılında foruma kayıt olmuştum. Ama ne ehliyet ne motosiklet almak kısmet olmadı.
    http://www.motosiklet.net/forum/tani...ayranlari.html
    Aradan 10 sene geçti ve artık bu ehliyeti almak ve motosiklet camiasına katılayım diye düşündüm.
    12 senelik aktif otomobil kullanıcısıyım.
    29 yasındayım. Izmir'de yaşıyorum.
    Motosiklet deneyimim hiç yok.
    Bu seneler içinde 1000'lerce motosiklet videosu, eğitim videoları, kaza videoları, öneriler, başlangıc motoru, deneyim, tecrübe tarzı video izledim. Ama işi pratiğe dökecek bir deneyimim olmadı. Motosikleti olan bir çevrem de yok.
    Ehliyet almak için İzmir içi bir kurs önerisi ve sonrasında da ileri sürüş eğitimi de almak istedigim için onun için de ayrı bir öneri istiyorum. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Hoşgeldiniz.

İzmir'li değilim ama İzmir'de benim okul arkadaşımın eğitmen kadrosuna dahil olduğu İMÇ'yi biliyorum. Web siteleri https://www.imcakademi.com/motosiklet

Ehliyet konusunda motosiklet için düzgün ehliyet eğitimi veren kurumu da izmir'li arkadaşlar yazsın. İstanbul'da olsanız kendi ehliyet aldığım kurumu tavsiye edebilirdim.

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Merhaba,
    5 sene önce emin direksiyon sürücü kursundan almıştım motosiklet ehliyetini. Benimde hiç motosiklet deneyimim yoktu. Yanlış hatırlamıyorsam 10-12 saat ders vermişlerdi. Ders veren hocada gayet bilgili ve ilgili birisiydi. Şimdiki durumunu bilmiyorum ama araştırmanı öneririm.

Motosikleti
    CF Moto NK250
    Daha yeni ileri sürüş grup paket eğitimi aldım. Ehliyeti de ordan almıştım. İzmir'de sayılı ve işini iyi yapan bir sürücü kursu ve sahibi.

Deniz Sürücü Kursu,

Deniz Riding Academy - Aybars Yüce

punjhier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok, VW Scirocco
    önerilen 2 kurs da karşıyaka'daymış. ben de balçova'da ikamet ediyorum. önerileriniz için teşekkürler ama bir tık daha yakın bir yer olursa daha iyi olur diye düşünüyorum, başka önerilere de açığım.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı punjhier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önerilen 2 kurs da karşıyaka'daymış. ben de balçova'da ikamet ediyorum. önerileriniz için teşekkürler ama bir tık daha yakın bir yer olursa daha iyi olur diye düşünüyorum, başka önerilere de açığım.
    istanbul ölçülerine göre izmir'in her yeri birbirine yakın. Balçova - Karşıyaka arası nedir ki?
    Ben ehliyet alırken sürücü kursu kadıköydeydi, beylikdüzünden gidip geldim. Biz bu yolları gidip gelmeye alışınca İzmir gibi şehirlerde her yer yakın geliyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul ölçülerine göre izmir'in her yeri birbirine yakın. Balçova - Karşıyaka arası nedir ki?
    Ben ehliyet alırken sürücü kursu kadıköydeydi, beylikdüzünden gidip geldim. Biz bu yolları gidip gelmeye alışınca İzmir gibi şehirlerde her yer yakın geliyor.
    İstanbul başka ya. Gerçi İzmir de kocaman şehir; Bergama ile Selçuk arasını düşün mesela; 180km ahahaa...

Ben bu mesafe algısı farkına Antalya'ya gittiğimde aymıştım; oradaki arkadaş 10km 15-20dk'lık yola "Çok uzak kim gider oraya?" diyordu. Yahu bizim İstanbul'da bir yere 1 saatin altında gitmemiz zaten kısa süre ve mesafe oluyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul başka ya. Gerçi İzmir de kocaman şehir; Bergama ile Selçuk arasını düşün mesela; 180km ahahaa...

Ben bu mesafe algısı farkına Antalya'ya gittiğimde aymıştım; oradaki arkadaş 10km 15-20dk'lık yola "Çok uzak kim gider oraya?" diyordu. Yahu bizim İstanbul'da bir yere 1 saatin altında gitmemiz zaten kısa süre ve mesafe oluyor.
    20 km yola hem de kıta değiştirip köprü geçip pide yemeye gitmiştik. Sonrasında bizi kesmeyince çok daha fazlası yola gidip yine yiyecek bir şeyler almıştık. Başka şehirlerin uzun yol dedikleri bizi kesmez.

Bergama ile Selçuk izmirin içi sayılmaz, öyle diyeceksek Silivri ile Gebze arası dememiz gerekirdi.
    Balçova - Karşıyaka arası olsa olsa Beylikdüzü - Taksim kadar bile değildir süre olarak.
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)