Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt10 sp nasıl bir makina

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle Merhaba 600rr kullanıcısıyım 600rr verip Üzerine de biraz koyduktan sonra MT10sp almayı düşünüyorum fakat motor hakkında bilgi oldukça az yakıt 600rr dan fazlamıdır Bu motoru alsak suan ki piyasada nakite çevirme hızı ne olur Çünkü alıp uzun uzun sürebilecek bir maddiyatta değilim konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bu kadar nadir bir makineyle ilgili haliyle internette, Youtube' da bilgi bulmak mümkün değil tabi.

Hele piyasa şartları da TL' nin değerinin sürekli artacağını gösteriyor.

Vergi akaryakıt fiyatlarında düşüş bekleniyormuş, yüksek hacimlilerin yedek parça fiyatlarında da indirime gidilip gümrük vergileri kaldırılacakmış.

Zaten motosiklet tam bir yatırım aracı, o yüzden merkez bankası da artık altın ve döviz(ki bunu da anlayamıyorum) yerine kasalarına motosiklet koyacakmış.

Bence bu kadar incelemesi yapılmamış bir motosiklet için forumda konu açmak, insanları buradan konuya yorum için zaman harcatmak da gayet gerçekçi ve gerekli, hatta zorunlu.

Size hak veriyorum.

Tabi. Normal.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Mt10 hakkında bilgi gayett çok fazla kullanıcısı çok.yakıt olarak 8 litre diyebilirsin.gidiş olarak hayvan evladı r1 motorlu.virajı güzel şekil olarakta hem naked hem suporturing tasarımı oldugundan hem basmaya hem uzun yola gelen bir motor.tip olarak seviyorum transformens ama sevmeyende var yamaha uçlarda yapıyor artık tasarım işini.şu dönemde alırmıydım hayır çünkü güzel yakıyor 8 litre yakan bir motora binen ultra zengindir.yeni kasası euro5 oldu o çok daha az yakıyor 6.5 güzel rakam ama oda gelene kadar 400k dayanır.mt10 baya aranan bir model oldu ama 600rr zaten artık olmayan bir sınıfı temsil ediyor bence daha çok alıcısı vardır

Normal MT-10 Piyasası yavaşken SP modelininki daha yavaştır. Ön arka öhlins setin ne olduğunu, ne işe yaradığını bilen memlekette adam yok. Naked kategorisinde uç noktalardan birisidir. Yakıtı biraz gazlayınca direk 10 litre üstünü görür. Serviste yaptırmazsan bakımları 1000cc’ye göre nispeten uygundur. Benzin masrafının üstesinden gelebilirim dersen alınır ama ülkemizde tutmayan nadir Yamaha modellerinden birisidir Bana göre. Satışı ducati satmaya benzer. Kolay kolay satamazsın. Değerini bilen adamı beklemen gerekir.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Youtube da motorcu muhabbeti kanalında oldukca guzel incelemeler var. bi göz atmanızı tavsiye ederim

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    MT-10'un deli gibi yaktığını söyler herkes, bilemiyorum ben sürmedim.
    Şu an Yamaha fiyat listesinde de görünmüyor, ama zaten kısa süre binip satacağım dediğin için başka modellerle kıyaslamıyorum, yoksa kesseler almam mevcut fiyatlarla.
    Kolay satılır mı? SP biraz zaman alabilir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Deli gibi yaktığı yok hacmine göre yakması gerekeni yakıyor o motoru alanda yakıtı düşünmez yakıt isterse 40tl olsun onu almayı düşünüyorsa zaten o yakıtı göze almıştır . Onun dışında gayet on numara güzel bir motor .. satışında zarar edermisin edersin ama tekrar aynı noktaya geliyoruz o motoru alan insan onuda düşünmez sürdüğü zevki keyfi yanına kar sayar satar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deli gibi yaktığı yok hacmine göre yakması gerekeni yakıyor o motoru alanda yakıtı düşünmez yakıt isterse 40tl olsun onu almayı düşünüyorsa zaten o yakıtı göze almıştır . Onun dışında gayet on numara güzel bir motor .. satışında zarar edermisin edersin ama tekrar aynı noktaya geliyoruz o motoru alan insan onuda düşünmez sürdüğü zevki keyfi yanına kar sayar satar..
    Hacmine gore normal diyosun da mt09 da 900 cc yani,demekki hacimle ilgisi yok olayin

Valla eskiden beri bu geyik var,aslam besleyen yemini dusunmez falan da o isler kolay degil eskisi gibi.

Gonlu Mt10 de olan 100 kisi varsa,bu kisiler bir hesap kitap,fayda maliyet analizini yapinca 85 i almiyodur.yoksa benzer fiyatta cok makine var ama 1 litre yakita 30 tl vermek bu 85 kisiye koyuyor iste.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    600rr temiz ve son kasaysa ben olsam mt10a degismezdim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hacmine göre yakması gereken o değil. Neredeyse hiçbir litrelik makina öyle yakmıyor.
    MT-10'un Tuono V4'teni Streetfighter V4'ten, Speed Triple R'dan fazla yakmasını makul gösterecek bir yanı yok. Alan seven biner, motoru kötüleme niyetim yok, ama fazla yakıyor.

Ayrıca bu motosiklet sadece Türkiye'de saçma sapan şekilde pahalı, veya varsa Dünya'da bizimki kadar fakir olup bizimki kadar vergisi yüksek ülkeler, oralarda öyledir. Dünya'nın geri kalanında çok güçlü bir sokak motorunun güzel parçalar takılanı MT-10 SP, ve bu kadar yakmasının da normal bir yanı yok.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacmine göre yakması gereken o değil. Neredeyse hiçbir litrelik makina öyle yakmıyor.
    MT-10'un Tuono V4'teni Streetfighter V4'ten, Speed Triple R'dan fazla yakmasını makul gösterecek bir yanı yok. Alan seven biner, motoru kötüleme niyetim yok, ama fazla yakıyor.

Ayrıca bu motosiklet sadece Türkiye'de saçma sapan şekilde pahalı, veya varsa Dünya'da bizimki kadar fakir olup bizimki kadar vergisi yüksek ülkeler, oralarda öyledir. Dünya'nın geri kalanında çok güçlü bir sokak motorunun güzel parçalar takılanı MT-10 SP, ve bu kadar yakmasının da normal bir yanı yok.
    saydığın motorların hepsi euro5 motora sahip modeller ama mt10 euro4 motor.2 değerin arasında 2 litreye yakın fark olabiliyor.o saydıklarını anca 2022 euro5 mt10 ile kıyaslayabiliriz.yamaha genel olarak yakıt tüketimini tutturabilen yada benim tutturduğum değerler veriyor.eski kasa mt10 100km de 8 litre yazıyor kendi sitesinde yeni kasa mt10 için 6.8 litre belirtmiş arada güzel fark var motor aynı olmasına güç artmasına rağmen.hatırladığım kadarıylada euro 4 mt07 100km de 5 litre yeni kasa euro 5 mt07 4.2 litre olarak belirlenmiş.euro 4 mt09 6 litre olarak belirtiliyordu yeni kasa mt09 euro 5 100kmde 5 litre yakıyor.tabiki çok göreceli motorda az yaktırtmak ama EURO değerleri gerçekten çok büyük bir fikir veriyor ne yakabiliceğine.
    ben mesela mt09 ile istersem 4 litre yakabiliyorum hatta daha da düşmesi gayet mümkün oluyor.euro 4 lü mt07 motorum daha çok yakıyordu yada euro3 olan yamaha r25 4.5 litre yakıyordu.600rr da heralde euro3 motor falandır muhtemelen mt10 ile aynı yakışa sahip onu dert etmiyorsan mt10 sana komaz hatta daha az yaktırabilirsin şehir içinde torktan dolayı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Tarkan Rıfkı gerekli cevabı vermiş ..

Parasal konuda katılmıyorum kimse kusura bakmasın 900-1000cc lik makine alıyorsan onun sarf giderlerini karşılaşmayı göze almışsan , onun bir kaza anında masrafını tamirini yedek parçasını göze almışsan onun yakıtını da göze alıcaksın..
    Aslan besleyen yemini düşünmez lafından Nefret ederim ama 900-1000cc lik makinede almışsan evet kimse kusura bakmasın bende derim Aslan besleyen yemini düşünmez .. üç kuruşa beş köfte yok varsa bizde litrelik makine alalım ..

Ben 600f hornetimi sattım yakıt ekim sonu yakıt 6.5 tl falandı iyiki satmışım şimdi yakıt 30 tl oldu kuş gibi rahatım sırtımdan bir ton yük kalktı 30tl yakıt ile o motoru sürmek bana tam ızdırap olurdu …

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)