Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cb250r vs Dominar vs Inazuma 250f

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar merhaba tanisma sayfasinda kendimi tanitmistim. 34 yasindayim ismim Murat. Yaklasik 10 yil kadar motosiklet kullandim. Arkasindan 7 yildir motosiklet kullanmiyorum. Sartlar tekrar olustu ve yeni bir motor alma arefesindeyim. Baslikta yet alan motorlarla ilgili arastirma da yaptim fakat benim merak ettigim ozellikle ilgili modellerin birden fazlasini kullanan arkadaslarin yorumlari.1.78 boyunda 90 kiloyum otomobilim de oldugu icin genellikle maximum 200 km mesafelere zaman zaman artcili zaman zaman tek surus yapacagim. Ikinci el alacagim ve 3 yil kadar kullanmayi planliyorum. Inazuma da en begendigim fakat gerek akselerasyonu gerek abs olmamasi beni dusunduruyor. Bu sebeplerle siz olsaniz benzer kilometre araliginda hangi motoru tercih ederdiniz aciklamalarinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler. Bu arada en uzun sure kullandigim motosikletim xt225 idi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    o kilo ile cb250r ele derim çok ufak motor üzerinde sırıtman gayet kolay.tabi öyle bir takıntın varsa.inazuma taş gibi motor ama gitmiyor ve çok ağır hız ve performans merakı yoksa tabi alınır abs var diye biliyordum yoksa elenebilir.ben olsam dominar alırdım piyasası bu 2 motora göre daha iyi daha performanslı daha torklu daha az yakar daha cüsseli uzun yolda da rahat ettirir.200km zaten güzel mesafe yormaz

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu İnazuma F'lerin hızlanması ve son sürati az biraz daha iyi olsaydı keşke. Yine de sınıfına göre çok kaliteli bir motor.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Dominar'da abs olduğu için Dominar almanızı tavsiye ederim. Mümkünse yeni nesil kasasından almaya bakın.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    domi al gec reis.

valla benim de gozume cb250r kucuk gozuktu haklisin

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

hep onu dusunuyorum top speed de degil mevzu motor ozellikle artcili vaziyette gerekli gucu uretemez gibime geliyor o makine en az 300 cc olmaliydi aklim kaldi ama icime sinmicek

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

yeni nesil biraz butcemi asiyor dohc motor farki filan var aslinda ama 0i yeni ciktigindan ikinci eline de sifir parasi istiyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

muhtemelen oyle olucak

inazuma f diğer ikisini sırtında götürür getirir

erenozalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125
    Abi tanışma konusundan hatırladığım kadarıyla İstanbul'da yaşıyorsun.Cbr125r kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim (Kasalar aynı olduğu için). Cbr250r sürüş pozisyonu olarakta yoracaktır, hele ki trafikte. Hoş geldin bel ağrısı... Dominar kullanıcısı bir abim var, şehir içi trafiğinde hafta sonu kaçamaklarında benden çok daha rahat ettiğine şahidim. Bu birazda tercih meselesi aslında. Dominar ile Cbr arasında çok büyük bir kasa farkı yok hatta dominar bir tık kuyruktan kısa diye gözlemledim. Açıp ölçülerine bakmadım açıkcası ama her gün park yerinde motorlarımız yan yana. Uzun lafın kısası bence bu biraz tercih meselesi birisi naked birisi mini-supersport ikiside tek silindir. Yoruma Inazuma'yı hiç katmadım açıkcası hakkında hiç bir fikrim yok .

Eren aynen Istanbukdayim cbr250 degil cb250r dan bahsettim aslinda zaten buyuk ihtimalle ibre dominara kaydi gibi bakalim nasip kismet yakin zamanda alacagim.

Dominar al derim benim de şehir içinde sürdüğüm bir dominarım var. Hatta bir tane de 650cc naked motorum olmasına rağmen inan dominar daha oturaklı geliyor. Diğer modelleri denemedim ancak dominar genel anlamıyla sorunsuz diyebilirim.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tork candır Dominar daha mutlu edecektir

Motosikleti
    cb250r
    dominara karar kılarsanız, çok dikkatli ve titiz bi araştırma yapın. Forumumuz da dahil bir çok kullanıcı, dominar ug nin aşağıdaki kronik sorunlarından şikayetçi:

-motorun sağa çekme sorunu
    -trip resetleme sorunu

anladığım kadarıyla bu sorunlara herhangi bir çözüm de getirilebilmiş değil.

hepinize tesekkur ederim, ug degil bi onceki dominara bakiyorum onda da kronik bir durum var mi acikcasi dominara tamam gibiyim ama sikinti yaratir mi diye tereddutlerim de var.

Motosikleti
    honda cb500f
    Cb500f te bak derim. Sorunsuz makina tabi alacagin makinaya ekspertiz yaptirmadan alma

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Kilon zaten fazla, birde iki kişi binsen 250 zaten az gelir, fakat dominar bence alma kalitesiz bir motor, o paraya 600cc lik gsr600 veya fazer6 , nc700 alinir

arkadaslar dominari aldim bugun , inazumayi da test etme imkanim oldu bajaj daha cok icime sindi torku cok guzel ama titresim var evet hizlanmasi frenleri genel olarak begendim debriaji fazla sert geldi simdilik soyleceklerim bu kadar. Yardimci olan herkese teskkur ederim.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar dominari aldim bugun , inazumayi da test etme imkanim oldu bajaj daha cok icime sindi torku cok guzel ama titresim var evet hizlanmasi frenleri genel olarak begendim debriaji fazla sert geldi simdilik soyleceklerim bu kadar. Yardimci olan herkese teskkur ederim.
    hayirli ugurlu olsun hocam. kac km de ve kaca aldiniz hocam?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hayırlı olsun kazasız belasız hocam.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)