Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kask Seçimi-2022

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar,

Kullandığım shoei kaskım artık emekli oldu(5.sene) yeni kask arıyorum

shoei nxr2,
    agv k6,
    arai chaser-x,
    hjc rpha 11
    .
    -bakıyorum çok fazla bir bilgi yok araştırdığım kadarıyla kullanan arkadaşlar veya test eden arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim özellikle k6 ile nxr2 arasında kaldım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende bu kasklara benzer kask arayışındayım. D ring bağlantılı, sahili güneş vizörü olmayan, fazla büyük gözükmeyecek, geniş görüş açılı spor bir kask arıyorum. Daha bulamadım. bu özellikler için Kesenin ağzını açmak gerekiyor.

Acemi bir sürücüyüm 1 yıl olmadı daha rpha 11 kullanıyorum yorumlarım ne kadar doğru olur bilmiyorum ama genel olarak memnunum ağır bi kask değil 1300g , yalıtım olarak 110-120 km/h a kadar ses olmuyor sonrasında rüzgar sesi oluyor. Havalandırma olarak üstte 2 hava alığı var alna bakan kısımda bir tane birde ağız kısmında var , burunluk olayı benim çok hoşuma gitti konfor yaratıyor bence vizör açısı da geniş. Kutuda bir tane se siyah vizör çıkıyor ekstra olarak

Alıntı Mavicasper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemi bir sürücüyüm 1 yıl olmadı daha rpha 11 kullanıyorum yorumlarım ne kadar doğru olur bilmiyorum ama genel olarak memnunum ağır bi kask değil 1300g , yalıtım olarak 110-120 km/h a kadar ses olmuyor sonrasında rüzgar sesi oluyor. Havalandırma olarak üstte 2 hava alığı var alna bakan kısımda bir tane birde ağız kısmında var , burunluk olayı benim çok hoşuma gitti konfor yaratıyor bence vizör açısı da geniş. Kutuda bir tane se siyah vizör çıkıyor ekstra olarak
    Benim nxr 5 senelik olmasına rağmen rüzgar konusunda hala güzel ve konfor olarak iç pedler (-her gün kullanmama rağmen) çok fazla eskimedi . Agv kullanan bir arkadaşım var o da 5 seneye yakın kullandı onunla arasında (-iç ped olarak) çok fazla fark var. Aslında birazda böyle bir şey bakıyorum o yüzden yine nxr'ın yeni modeli olan nxr2 almak istiyorum ama agv k6 fiyat olarak çok daha uygun ve yalıtım ve konfor olarak hemen hemen aynı diyorlar. Ben de bilemedim

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    agv hariç hepsi güzel.spor bir motorun varsa rpha11 öneririm.4senedir kullanıyorum bayaa memnunum ses rüzgar kalite siyah cam buğu önleme havalandırması efsane antalyadayım fark ediyor.2 sene sonra yenilerim yine rpha11 bakarım.hatta olursa rpha1 çıktı kısmetse ona yürürüm.

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agv hariç hepsi güzel.spor bir motorun varsa rpha11 öneririm.4senedir kullanıyorum bayaa memnunum ses rüzgar kalite siyah cam buğu önleme havalandırması efsane antalyadayım fark ediyor.2 sene sonra yenilerim yine rpha11 bakarım.hatta olursa rpha1 çıktı kısmetse ona yürürüm.
    Rpha 11 naked motosiklete gider mi?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kask modelleri bira alakasız sanki, Chaser ile NXR'ın yanyana durmaları pek olası gelmiyor bana.
    Ama Arai bakan herkese tavsiyem var, giriş seviyesi alıp sonra neden orası böyle şöyle falan diyecekseniz almayın, soğumayın.
    Arai'lerin özellikle havalandırma parçaları kaza anında tamamen kolayca kopup gitmek üzerine tasarlanmış, bunlar insanların elinde dandik geliyor auu uu diyorlar. Bir de Chaser ya giriş seviyesi ya bir üst naked modeli Arai'nin ve misal cheekpadlerin perdelerin falan kalitesi quantum/rx7 seviyesinde değil. Bence bir önemi de yok da, yazayım dedim kimi insan takılıyor buna.

Kask için ben şunu alırdım demek çok zor, senin kafana olmazsa o kask ben aylarca övsem kaç yazar? Eski kaskım giyimde 5 üretimde 7. yılı görünce emekliye ayırdım bu sene. Yeni kask alırsam xlite x803rs'e çok yükseldim, ama yok yani o kask benim kafama olmuyor. Scorpion R1 Carbon aldım, henüz genişlemesini bekliyorum. Ekonomi bu kadar iyi olmasaydı azıcık daha kötü olsaydı RX7V almak istiyordum ama içim acıdı fiyatlara.

Bunlar denediğin ve hepsi kafana güzelce olan kasklarsa ok söylediklerimin bir anlamı yok.
    Ama bence öyle değil.
    ahe bunu beğendi.

agv neden hariç

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask modelleri bira alakasız sanki, Chaser ile NXR'ın yanyana durmaları pek olası gelmiyor bana.
    Ama Arai bakan herkese tavsiyem var, giriş seviyesi alıp sonra neden orası böyle şöyle falan diyecekseniz almayın, soğumayın.
    Arai'lerin özellikle havalandırma parçaları kaza anında tamamen kolayca kopup gitmek üzerine tasarlanmış, bunlar insanların elinde dandik geliyor auu uu diyorlar. Bir de Chaser ya giriş seviyesi ya bir üst naked modeli Arai'nin ve misal cheekpadlerin perdelerin falan kalitesi quantum/rx7 seviyesinde değil. Bence bir önemi de yok da, yazayım dedim kimi insan takılıyor buna.

Kask için ben şunu alırdım demek çok zor, senin kafana olmazsa o kask ben aylarca övsem kaç yazar? Eski kaskım giyimde 5 üretimde 7. yılı görünce emekliye ayırdım bu sene. Yeni kask alırsam xlite x803rs'e çok yükseldim, ama yok yani o kask benim kafama olmuyor. Scorpion R1 Carbon aldım, henüz genişlemesini bekliyorum. Ekonomi bu kadar iyi olmasaydı azıcık daha kötü olsaydı RX7V almak istiyordum ama içim acıdı fiyatlara.

Bunlar denediğin ve hepsi kafana güzelce olan kasklarsa ok söylediklerimin bir anlamı yok.
    Ama bence öyle değil.
    Açıkçası ne demek istediğinizi çok anlamadım. Fiyatı yakın onları listeledim. Zaten şuan Shoei kullanıyorum oldukça memnunum ama artık eskidi o yüzden yeni bir kask bakıyorum.

Motosikleti
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rpha 11 naked motosiklete gider mi?
    evet spordan kastım naked ss modeller için.ben r25 mt07 mt09 da kullandım.afrika vardır tracer nc750 vs vardır onlarada oluyor ama o tarz için daha başarılı modeller vardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

agv nin iyi kask yaptığını daha göremedim hep şikayet üzerine.agv furyası rossi ile bitti hatta rossiden önce bitti

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    evet spordan kastım naked ss modeller için.ben r25 mt07 mt09 da kullandım.afrika vardır tracer nc750 vs vardır onlarada oluyor ama o tarz için daha başarılı modeller vardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

agv nin iyi kask yaptığını daha göremedim hep şikayet üzerine.agv furyası rossi ile bitti hatta rossiden önce bitti
    Agv k6 kullanıyorum ben suan. Cok memnunum. Gorus acisi cok iyi, yuksek hizlarda aerodinamisi gayet iyi, 120 130dan sonra ruzgar sesi aliyor, 1200 gr cok hafif.

Hocam çok açık yorum yaptınız yani mesela ne gibi şikayetler ? furyaya göre kask almıyoruz sonuçta. Artı olarak Agv nin snell sertifikası yok(-nxr ve hjc de var) agv ye göre snell e para verenlere snell sertifika veriyor , snell'e görede öyle bir şey yok agv geçemediği için sertifika vermiyoruz sertifika almamış kaska güveniyorsanız takın diyor K3 modelinden bahsetmiyoruz orda seviye bir kasktan bahsediyoruz k6 bir çok yerde nxr ile karşılaştırıldığı ve karbon olduğu için listeye eklemiştim. Yoksa ilk baştada dediğim gibi 2-3 sene içerisinde iç pedleri dağılıyor belki değiştirmişlerdir diye düşündüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agv k6 kullanıyorum ben suan. Cok memnunum. Gorus acisi cok iyi, yuksek hizlarda aerodinamisi gayet iyi, 120 130dan sonra ruzgar sesi aliyor, 1200 gr cok hafif.
    ne kadar zamandır kullanıyorsunuz ? 1200 gr demişsiniz hangi bedeni kullanıyorsunuz ? Bildiğim kadarıyla agv k6 modelinde her size için ayrı kabuk yapmıştı. Normalde diğer kask üreticileri her marka/model için olmasa bile tek kabuktan yürür iç pedleri s-m-l yapıp devam ederler o yüzden soruyorum.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    snell'i çok kafaya takmayın, sizin almayı düşündüğünüz ne NXR ne de NXR2'nin de snell'i yok . shoei'nin avrupa modellerinden sadece gt-air2 snell'den geçebildi geri kalanlar geçemediği için başka ve daha ağır bir kask olarak ABD'de farklı model fakat aynı desen ile üretiliyor. RF1200-NXR, RF1400 ise NXR2'nin abd versiyonu ve desenleri dışında kabuk yapısı olarak birbirinden farklı kasklar. RF1200 ve RF1400 ise ECE onayı alamadığı için Avrupa ve Türkiye'de satışı yok.

yani hem ECE hem Snell almak sadece Arai'nin işiydi ama malum arai'nin snell'e test etmesi için piyasada satılan ile alakası olmayan kasklar gönderdiği ortaya çıktı. (yıllar önce) Snell severler birazdan doluşacak ama ECE varken Snell saçma ve gereksiz bir test. Zaten ECE 22.06 artık snell'e göre daha kapsamlı testler yapıyor.

Bu arada K6'yı sık kullanımda shoei'yi 5 sene kullandığınız gibi kullanamazsınız, 2. senesinde son nefeslerini verir (yoğun kullanımda)
    ahe bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agv neden hariç

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Açıkçası ne demek istediğinizi çok anlamadım. Fiyatı yakın onları listeledim. Zaten şuan Shoei kullanıyorum oldukça memnunum ama artık eskidi o yüzden yeni bir kask bakıyorum.
    Şöyle anlatayım.
    Fiyata göre kask modellerini listeledin ettin, sonra bir tanesini seçtin. Gittin denedin o kask olmazsa kafana ne olacak? Bu sebepten ötürü bu şekilde kask bakılmamalı diyorum.

Arai ile ilgili de, acayip bir imajı var ve bundan öütür yanlış Arai kask alıp hayal kırıklığına uğrayan çok insan var. SS alıp üstünde Arai yazıyor diye Chaser alan biliyorum zamanında, sonra diyo ki boynumu ağrıtıyor. Neden acaba.
    ahe bunu beğendi.

Motosikleti
    arkadaşlarda yazmış sizde zaten yazmışsınız.diğerlerine göre çabuk dağılıyor,çok ses alıyor,rüzgar alıyor kalite olarak 1tık geride.ne kaldıki geriye zaten.evet karbon olur kabuk pahalı olur vs normal ama 1 tık uygun olması gerekir.atıyorum 5k agv dir 7 8 lira öbür markalardır o zaman terih ederim tabiki.
    ahe bunu beğendi.

RF1400 ise NXR2'nin abd versiyonu ve desenleri dışında kabuk yapısı olarak birbirinden farklı kasklar. bunu bilmiyor sadece avrupa versiyonun adı nxr diye biliyordum. E peki o zaman nxr'ın dış kabuğu neden her yerde rf1400 ile aynı yazılmış ? Bunun doğrusu nedir yani hahaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle anlatayım.
    Fiyata göre kask modellerini listeledin ettin, sonra bir tanesini seçtin. Gittin denedin o kask olmazsa kafana ne olacak? Bu sebepten ötürü bu şekilde kask bakılmamalı diyorum.

Arai ile ilgili de, acayip bir imajı var ve bundan öütür yanlış Arai kask alıp hayal kırıklığına uğrayan çok insan var. SS alıp üstünde Arai yazıyor diye Chaser alan biliyorum zamanında, sonra diyo ki boynumu ağrıtıyor. Neden acaba.
    Haklısınız bu bilinçte biriyim ama mağazaya hiç bir bilgim ve ön fikrim olmadan gitmek çok doğru olmuyor sadece hepsi hakkında bilgim olsun biri kafama olmazsa zaten başka modelleride araştırdığım için zaman kaybetmemiş olucam aslında tek amacım bu yönde. Araiye karşıda baya gıcıksınız sanırım

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yani hem ECE hem Snell almak sadece Arai'nin işiydi ama malum arai'nin snell'e test etmesi için piyasada satılan ile alakası olmayan kasklar gönderdiği ortaya çıktı. (yıllar önce) Snell severler birazdan doluşacak ama ECE varken Snell saçma ve gereksiz bir test. Zaten ECE 22.06 artık snell'e göre daha kapsamlı testler yapıyor.
    Bununla ilgili bir kaynak var mı? Snell'i geçtim, yarışçılara bile ürettiği kaskın aynısını verdiğini yıllarca üzerine basa basa iddia etti Arai ve tek bir şaibeli söylem çıkmadı bununla ilgili. Şimdi FIM homologasyonu ile bu işler biraz daha değişti tabi, FIM için ayrı kask çıkarıyor bazı firmalar. Scorpion R1 Carbon'un FIM sertifikası var mesela, ama sadece Small ebat için var zira Quartararo için Small göndermişler sadece. Arai de RX7V Racing diye bir model çıkardı FIM homologasyonu için.

Snell sever nedir bir fikrim yok ama, bir sertifikasyona diğeri varken gereksiz demek biraz komik değil mi? Bir kere ECE22.06 sertifikasyonlu kask sayısı henüz çok az, onu geçtim, saçma ve gereksiz tam olarak nasıl oluyor bir test için? Çok aşırı sağlamlık istiyor da bu yüzden mi gereksiz? Darbe değil de anlamsız şeyler mi ölçüyor bu yüzden mi saçma? Kaldı ki ECE22.06 çıktı evet, Snell de M2020D ve M2020R yayınladı, birinin eski prosedürü ile diğerinin yenisini çok yanyana koymanın da bir anlamı yok.

Günün sonunda bir kaskın ne kadar sağlam olduğunu kesin olarak ölçmenin hiç bir yöntemi yok. Çeşitli kamu kurumlarının standartları ve Snell gibi vakıfların prosedürleri, son olarak da FIM gibi organizatörlerin (esasında buradaki parayı kokladıkları için) oluşturdukları test prosedürleri var. Eski kaskım Snell sertifikalıydı, şimdiki FIM sertifikalı. Bu bana bir anlam ifade ediyor mu? Pek etmiyor açıkçası. Bilinmezlerin aşırı yüksekliğinden ötürü kaskın güvenliği ile ilgili birinci konu kaskın kafaya güzel oturması gibi detaylar, sonra da o firmanın imajına kalıyor iş.
    ahe bunu beğendi.

arkadaşlarda yazmış sizde zaten yazmışsınız.diğerlerine göre çabuk dağılıyor,çok ses alıyor,rüzgar alıyor kalite olarak 1tık geride.ne kaldıki geriye zaten.evet karbon olur kabuk pahalı olur vs normal ama 1 tık uygun olması gerekir.atıyorum 5k agv dir 7 8 lira öbür markalardır o zaman terih ederim tabiki.
    zaten aralarında tam olarak o kadar fark var k6 ile nxr2 arasında ki fiyat farkına bakabilirsiniz k6 bir tık daha uygun o yüzdende kendisi listede

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Haklısınız bu bilinçte biriyim ama mağazaya hiç bir bilgim ve ön fikrim olmadan gitmek çok doğru olmuyor sadece hepsi hakkında bilgim olsun biri kafama olmazsa zaten başka modelleride araştırdığım için zaman kaybetmemiş olucam aslında tek amacım bu yönde. Araiye karşıda baya gıcıksınız sanırım
    Bilakis, yukarıda yazdım ya ekonomi bu kadar şahlanmasaydı ben RX7V almak istiyordum. =) Siyah vizör ve deflektör eklenince 18bin TL'ye ulaşıyor fiyat, elim gitmedi. =) Kafama oturuşu çok daha iyi şu an kullandığım R1 Carbon'dan, ama arada 2 katı aşan bir fiyat farkı olunca gittik aldık bakalım R1'i.

Bence mağazaya hiç bir bilgin ve fikrin yokken git, satışçıların söylediklerine de he he diyerek eşlik et, ama öbür kulağından çıksın. =)
    Sadece ne tür motor sürdüğünü söyle, ona göre önerilerini dinlersin. Ondan sonrası kaskın kafana ne kadar iyi oturduğuna kalıyor.

Kafana cuk gibi oturan kaskları belirledikten sonra, hangisi kabuğunda ne kullanmış, hangisi hangi sertifikayı almış, ondan sonra belirlersin bu işleri.

*

Değinmezsem olmaz. AGV iyi hoş da, Rossi'nin geçmişte maaşını, bugün emeklilik ikramiyesini ben ödeyemem arkadaş. Alan hayrını görsün. =)
    ahe bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Agv k6 on numara kask aldım ama uzun süre kullanmak nasip olmadı, iade gitti. Arai alacaksan dendiği gibi üst segment alacaksın. Alt segment arai takacağıma üst segment Ls2 takarım daha iyi. Geçen bir modelini taktım boğuluyorum diye vizörü açtım, hava almıyor kask.

Şu kasklar arasından tercih yapacak olsam nxr2 alır geçerdim spor bir motosiklet kullanıyorsam.

Yok nMax için soruyorsan bu kaskların hiçbiri değil doğru cevap. Gidip bir shoei gt air 2 alırsan dik oturuş için tasarlanmış en iyi kaskı kullanırsın. Hadi arai qv-pro'nun da hakkını yemeyelim o da iyidir. Hatta iç pedleri, rahatlığı falan daha iyi ama çirkin kask.
    ahe bunu beğendi.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agv k6 on numara kask aldım ama uzun süre kullanmak nasip olmadı, iade gitti. Arai alacaksan dendiği gibi üst segment alacaksın. Alt segment arai takacağıma üst segment Ls2 takarım daha iyi. Geçen bir modelini taktım boğuluyorum diye vizörü açtım, hava almıyor kask.

Şu kasklar arasından tercih yapacak olsam nxr2 alır geçerdim spor bir motosiklet kullanıyorsam.

Yok nMax için soruyorsan bu kaskların hiçbiri değil doğru cevap. Gidip bir shoei gt air 2 alırsan dik oturuş için tasarlanmış en iyi kaskı kullanırsın. Hadi arai qv-pro'nun da hakkını yemeyelim o da iyidir. Hatta iç pedleri, rahatlığı falan daha iyi ama çirkin kask.
    Neden iade ettiniz hocam ve Şu an hangi kaskı kullanıyorsunuz ?

Nmax kullanırken ayrı r6 kullanırken ayrı kask alamam hocam

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)