Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Takip Cihazı Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    herkese selam.

motora takip cihazı taktırmak istiyorum fakat bilinen firmaların bir çoğu 2000 tl üstü rakamlar çıkartıyorlar. daha uygun fiyatlı bir firma ya da alternatif olabilecek bir öneriniz var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Takip cihazlarına nedense hep mesafeli oldum.

Bununla ilgili şöyle olaylar duydum 2-3 ayrı kişiden;
    Gece evde otururken adamın telefonuna mesaj geliyor motor hareket ediyor diye. Camdan bakıyor motor gidiyor. Derhal karakola gidiyor ve motorun konumunu polislere gösteriyor. Dur ekipler gelsin, dur şimdi gidicez, dur emin misin orda olduğuna vs derken sinyal kesiliyor. Bir süre sonra en son sinyal gönderilen yere gidildiğinde motor ortada yok. Polislerle beraber, motor bulunamamış şeki,lde geri dönülüyor.

Takip cihazı 2 durumda işe yarar.

1. Polis merkezine gidip, sinyal takip edilir, 5-10 dakika içinde sinyal alınan yere varılır, adamların ensesine basılır. Adamların takip cihazını sökmesine fırsat verilmez. Polis nezaretinde 30-40 dakika sonra gidilirse motor buhar olur.

2. Karanlık-illegal tiplerden olursun. Takip cihazını en az 3-4 silahlı adamla takip eder, adamların mekana çöker ilgili kişileri "kaldırırsın"

Zaten 2. durumda bir kişiliksen hırsızların ta en baştan senin motorunu çalacağını düşünmüyorum.

2.000 TL maliyete güzel disk + zincir kilit alınabilir. Daha garanti bir koruma sağlanır.
    espresso ve siyanoz bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Alarmlı takip sistemleri de mevcut. Motor hareket ettirildiği zaman ciyak ciyak öten cinsten. Motor hem zincirle bi yere bağlanıp hem de bu tarz bir alarm sistemi kurulursa, çalmaya gelen kişi yada kişiler panik olup toz olacaktır diye düşünüyorum.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarmlı takip sistemleri de mevcut. Motor hareket ettirildiği zaman ciyak ciyak öten cinsten. Motor hem zincirle bi yere bağlanıp hem de bu tarz bir alarm sistemi kurulursa, çalmaya gelen kişi yada kişiler panik olup toz olacaktır diye düşünüyorum.
    hocam işte o bilindik markalara 2000 tl toslayınca alarm vs. hepsi oluyor

Motosikleti
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam işte o bilindik markalara 2000 tl toslayınca alarm vs. hepsi oluyor
    Motor nc700s ise her türlü değer bence. Bu motorun güvenliği için 2 senelik 2000tl gayet uygun. 2000 lirayı veriyorsunuz 2 senelik abonelik veriyorlar. Cihaz da sizin oluyor. 2 seneden sonra da yine yıllık belirli bir ücretle devam ediyor.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bağırıp çağırıp caydırıcı olanları elbette güzel, ama ben de çalınan bir ürünün nerede olduğunu gösteren bir sistemin pratikte bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Hadi ilk zamanları belki tamam ama artık bütün hırsızlar farkında bu sistemlerin.
    Onun yerine bir airtag alıp motorun cins bir yerine yapıştırasım var mesela.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kasko dışında kafayı rahat ettirecek şey yok.
    Takip cihazı yerine abus'un en üst mode zincir kilidinden aldım, motoru kilitlerken özellikle abus yazıları görünecek şekilde bırakıyorum zinciri. En azından işten anlayan hırsız uğraşmaz, yan sokaktaki dandik kilitli motora gider. Zaten kaskoyu da sırf çalınırsa zararım az olsun diye yaptırdım.

Bir teelfonla polis teşkilatını harekete geçirecek yüksek yerlerden tanıdık yoksa ya da takip cihazından gelen konuma adamları ile gidip hırsızları paket edip motoru geri alacak karanlık tiplerden tanıdıklar yoksa takip cihazı sadece gezdiğim yerleri harita üzerinde göreyim diye eğlenmeye yarar. Hiç biri kaskonun yerini tutmaz.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko dışında kafayı rahat ettirecek şey yok.
    Takip cihazı yerine abus'un en üst mode zincir kilidinden aldım, motoru kilitlerken özellikle abus yazıları görünecek şekilde bırakıyorum zinciri. En azından işten anlayan hırsız uğraşmaz, yan sokaktaki dandik kilitli motora gider. Zaten kaskoyu da sırf çalınırsa zararım az olsun diye yaptırdım.

Bir teelfonla polis teşkilatını harekete geçirecek yüksek yerlerden tanıdık yoksa ya da takip cihazından gelen konuma adamları ile gidip hırsızları paket edip motoru geri alacak karanlık tiplerden tanıdıklar yoksa takip cihazı sadece gezdiğim yerleri harita üzerinde göreyim diye eğlenmeye yarar. Hiç biri kaskonun yerini tutmaz.
    Ben de bunu diyorum. Yoğunluk olduğundan dolayı emniyet güçleri biraz geç kalabiliyor. O arada takip cihazı gidiyor. Motor bulunamıyor. Karanlık tiplerdensek zaten bu işi organize eden biz oluruz Baştan bulaşmazlar.

Takip cihazı olup da motorunu polis nezaretinde bulan var mı? Lütfen yazsın.
    espresso bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Dominar 250
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bağırıp çağırıp caydırıcı olanları elbette güzel, ama ben de çalınan bir ürünün nerede olduğunu gösteren bir sistemin pratikte bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Hadi ilk zamanları belki tamam ama artık bütün hırsızlar farkında bu sistemlerin.
    Onun yerine bir airtag alıp motorun cins bir yerine yapıştırasım var mesela.
    Bu sistemler öyle hemen sökülebilir mi oluyor kolay yerde mi oluyolar bilmediğimden soruyorum. Normalde akü bağlantısını koparsab da 1 ayı geçiyormuş şarjı cihazın

Motosikleti
    Artık Yok...
    Takip cihazı iyidir denilenleri boş ver takip cihazını zaten ustana bulunması ulaşılması zor bir yere takıcak gerekirse bloku kaldırıp kuytu köşeye takıcak ..

Takip cihazı olabilir diye özellikle hırsızlar motoru bir köşeye çeker 2 gün orda bekletir eğer polis gelir bulur alırsa yada motor sahibi gelir bulur alırsa diye bekletirler eğer gelen giden olmassa alırlar ordan motoru … abusu da al tak ikiside bulunsun… çifte önlem al..

Zincir falan hikaye aea zinciri vardı jantı kesip zincirden kurtarıp aldılar hatırlarsanız ..hırsızın umrunda değilki senin jantın diskin abusu kesmek zor ise jantı kesmek çok kolay .. heleki şimdi duyuyoruz sağdan soldan mobil laser el kaynak makineleri ile zincirleri kesiyorlarmış ben o makineleri görmedim ama o makineler hem ufak hem gürültüsüz sessiz hemde normal kaynak makinesi gibi etrafa kor ateşler falan ışıklar şaçmıyormuş dikkat çekmiyormuş..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Azizozkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sistemler öyle hemen sökülebilir mi oluyor kolay yerde mi oluyolar bilmediğimden soruyorum. Normalde akü bağlantısını koparsab da 1 ayı geçiyormuş şarjı cihazın
    Bilmem? ama hırsızların senden benden hatta montajı yapacak ustadan iyi bildiğine eminim.

Benim takip sistemlerine prim vermeme sebebim şu.
    Güvenlik proaktif bir önlem olmalı, motorun çalınmasına engel oluşturmalı. Şunu bir kere kabul edelim, alt edilemeyecek güvenlik sistemi yoktur. ABUS granit zincir ve kilitler çok konuşuluyordu 2017-2018'de, Bostancı sahilde ABUS granit zincir olan bir GS götürüldü. Kilitleri kesmediler, zincirin bağlandığı pencere parmaklığı gibi demiri kesip götürdüler. Özetle çalınamayacak motor kati suretle yoktur.
    Geriye kalan şey, kendini başkasından daha güvenli göstererek dikkati başka yöne çekmektir, tüm güvenlik sistemleri bunun üzerine kurulur, "beni çalma onu çal" Bu durumda zincir kilit vb uğraştırıcı şeyler çok daha yüksek caydırıcılık sağlar.

Misal eski işyerim Sultanbeyli yanyolda idi, dükkanın önüne bırakıyordum motoru gölgede falan da kalıyor orada diye. Şimdi sağda solda kamera var, ama yeterli değil benim gözümde. Gittim ucuzundan bir zincir aldım motosiklet zinciri, sonra üstüne gidip Bauhaus'tan kalın bir normal zincir aldım. İkisini birbirine dolayıp ikisini de zincirin kilidine bağladım. Öyle olunca; fazla anlamayan için acayip sağlam bir kilit oldu, anlayan için ise; ulan kamera var, iki tane kesilecek zincir var, birbirlerine dolanmış vs vs diye uğraştırıcı hale geldi. Adam bana kafayı takmadıysa kalkıp o motoru çalmakl uğraşmaz artık.

Takip sistemi ise olay olup bittikten sonra bulabilmekle ilgili, son derece şaibeli bir fırsat sunuyor. Almışlar motoru anasını bellemişler sonra bulmuşum, bana faydası ne? Ek olarak bulunsun, buna itirazım yok. Ama bunu yüksek caydırıcılığa sahip bir şey gibi düşünmemek lazım.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmem? ama hırsızların senden benden hatta montajı yapacak ustadan iyi bildiğine eminim.

Benim takip sistemlerine prim vermeme sebebim şu.
    Güvenlik proaktif bir önlem olmalı, motorun çalınmasına engel oluşturmalı. Şunu bir kere kabul edelim, alt edilemeyecek güvenlik sistemi yoktur. ABUS granit zincir ve kilitler çok konuşuluyordu 2017-2018'de, Bostancı sahilde ABUS granit zincir olan bir GS götürüldü. Kilitleri kesmediler, zincirin bağlandığı pencere parmaklığı gibi demiri kesip götürdüler. Özetle çalınamayacak motor kati suretle yoktur.
    Geriye kalan şey, kendini başkasından daha güvenli göstererek dikkati başka yöne çekmektir, tüm güvenlik sistemleri bunun üzerine kurulur, "beni çalma onu çal" Bu durumda zincir kilit vb uğraştırıcı şeyler çok daha yüksek caydırıcılık sağlar.

Misal eski işyerim Sultanbeyli yanyolda idi, dükkanın önüne bırakıyordum motoru gölgede falan da kalıyor orada diye. Şimdi sağda solda kamera var, ama yeterli değil benim gözümde. Gittim ucuzundan bir zincir aldım motosiklet zinciri, sonra üstüne gidip Bauhaus'tan kalın bir normal zincir aldım. İkisini birbirine dolayıp ikisini de zincirin kilidine bağladım. Öyle olunca; fazla anlamayan için acayip sağlam bir kilit oldu, anlayan için ise; ulan kamera var, iki tane kesilecek zincir var, birbirlerine dolanmış vs vs diye uğraştırıcı hale geldi. Adam bana kafayı takmadıysa kalkıp o motoru çalmakl uğraşmaz artık.

Takip sistemi ise olay olup bittikten sonra bulabilmekle ilgili, son derece şaibeli bir fırsat sunuyor. Almışlar motoru anasını bellemişler sonra bulmuşum, bana faydası ne? Ek olarak bulunsun, buna itirazım yok. Ama bunu yüksek caydırıcılığa sahip bir şey gibi düşünmemek lazım.
    Size katılıyorum.
    Mevzu şu fıkradaki gibi:

iki kişi afrikada serengeti çayırlarında yürürken uzaktan bir aslanın onlara doğru koşarak geldiğini görmüş. Biri hemen eğilip ayakkabı bağlarını düzeltmeye başlamış, diğeri de bir aslandan koşarak kaçabileceğini mi sanıyorsun demiş. Ayakkabısını düzelten de hayır aslandan hızlı koşmama gerek yok senden hızlı koşsam yeter demiş.

Biz de zincir kilit vb. önlemlerle bu önlemleri almayan iki sokak ötedeki motorlar varken bizim motorla uğraşmasınlar diye uğraşıyoruz. Takip cihazı da hemen konuma polis ekiplerini gönderecek yüksek yerlerden tanıdıklarım yok diye tercih etmiyorum. Beni ve malımı korusun diye tonla vergi veriyorum ama yetmiyor, bir de kasko'ya para ödüyorum.

Aslında güzel bir iş fikri olabilir. Caydırıcı korkutucu insanlar tutup motosiklet sahiplerindne cuzi bir ücret alıp çalışan motosiklet olduğunda hemen harekete geçip motoru çalanlardan alıp sahibine teslim edecek bir takip cihazı işleticisi olsa yani yalnızca takip edip konum bildirmek yerine bir de o konumdan motoru alacak hizmeti olsa takip cihazına da para öderdim belki.
    Cyan, Öz_Musti ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bunu devlet isimli dev site yönetimi ekibinden başkası yapamaz, zaten yapmamalı da. Devlet görevlilerinin bazıları dışında kimsenin kimseyi herhangi bir koşulda alıkoyma hakkı yok, hatta olmasın da, bu yazdıklarından ötürü başımza ne fikirlerle gelir bunlar.

Aslan anektodu birebir örtüşüyor aynen öyle. Komşunun motorunu çalsın benimkini değil. Gaddarca gibi gelse de tüm güvenlik sistemlerinde prensip budur.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Takip cihazları taksiler, toplu taşımalar, şirket araçları, kiralık araçlar için bir güvenlik önlemidir. Bireysel olarak takip cihazının güvenliği artırdığını, riski azalttığını düşünmüyorum. Hatta teknoloji öyle bir noktaya gelir ki ileride güvenliği tehdit eder hale bile gelebilir. Takip cihazı görünür bir yerde bile olsa hırsızı engellemeye yetmeyecektir.

Kasko yaptırmak en önde gelen tedbir. Bununla birlikte vurdun kırdın derdin de ortadan kalkıyor. Ama tabiki de alarmlı disk kilit ve kaliteli bir zincir de eklenmesi gerekiyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 250
    Asıl caydırıcı olan zaten takip.cihazi değil hırsızlar bunu bilmiyor olacak asıl avantajlar alarm, gezdigin güzergahları görme, yaptığın km ,ve birkaç tane daha özellikleri var bence yararlı birşey bazı durumlarda alarm dahi caydırıcı olabiliyor birde kilit varsa eğer alarm.oterken kilit kesmekte tenha biryer dehilse eğer zor

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aliexpress'te satılmakta olan takip cihazları var, buradaki eski bir telefonunuzun imei kodunu o takip cihazına klonlayabiliyorlar. Bimcell gibi ya da bulabileceğiniz daha uygun faturalı/kontörlü bir hat alsanız sese kapalı olup sadece sms ve data kısmı açık olsa iş görür. Bence Allah korusun ama motor çalındığında polisi haberdar etmeden adamların mekanı basacak çevre, cesaret, kuvvet varsa takip cihazı çok işe yarar. Bulamadım ama geçmişte bir arkadaş konu açmıştı, ismini hatırlayamadım kusuruma bakmasın, çalınan motorunu takip cihazı sayesinde bulup kankalarıyla orman gibi bir yerde mekanı basıp hırsızları dövmüşlerdi.
    espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    Abiler alarmlı takip cihazları var. Motor hareket ettirildiğinde oldukça yüksek bir sesle öten. Bu yeterince caydırıcılık sağlamaz mı? Hırsızı panikletip kaçırmaz mı? Neden takip cihazını sadece motor çalındıktan sonra yerini tespit etmek olarak düşünüyorsunuz ki? Alarm özelliği caydırmak için zaten. Motor hiç çalınmasın diye zaten. Aynı zamanda telefona da bildirim veriyor. Motor sahibi hemen aşağı inip olaya müdahale edebilir yani. Nasıl müdahale edeceği konusuna gelirsek de kişiye göre değişir. Kimisi risk almaz polisi arar, kimisi de hırsıza silah çeker hatta ayaklarının dibine patlatır.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Zaten takip cihazında biri motoruna dokunduğu an sana mesaj gelir haritada motorunun yerini görebilirsin nerede olduğunu hala insanlar neyine gereksiz diyor anlamıyorum …

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hırsız alarm sesinden niye korkup kaçsın ki? Alarm sesini duyan komşular polise haber verecek, polis de yakınlardaysa olay yerine gelecek, hırsız henüz çalmayı başaramamışsa polisler hırsızı yakalayıp emniyete götürüp ifadesini alacaklar ve hırsız da tutuksuz yargılanıp serbest bırakılacak, ileride suçlu bulunsa bile motosiklet hırsızlığından kaç kişinin hapiste yattığını ve bu işlere tövbe ettiğini gördünüz?

Alarm bizim gibi temiz insanlar için caydırıcıdır, hırsız-uğursuz takımı Allah'tan korkmuyor, alarmdan mı korksun?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Motor sağlam bir zincirle bağlanmışsa alarm sesine rağmen hırsız hiç istifini bozmadan zinciri kesmeye devam mı edecek acaba?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)