Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Mecburi yeni motosikletim Suzuki İnazuma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla tebrikler, CBF'te Inazuma da cok guzel.
    Cbf yeni sahibinde artık. Ona hayır getirsin,inazuma da bize inşallah..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Güle güle kullan Samet.
    Hayırlı olsun.

Bu arada uçak biletini göndereyim de gel benim makineye de bi el at.
    Ben yıkarken üşeniyorum.
    Sen neler yapmışsın böyle!
    espresso bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan Samet.
    Hayırlı olsun.

Bu arada uçak biletini göndereyim de gel benim makineye de bi el at.
    Ben yıkarken üşeniyorum.
    Sen neler yapmışsın böyle!
    Teşekkürler abi..
    Alışmış kudurmuş ilişkisi benimkisi..
    Benim oraya gelmem değilde motorun buraya gelmesi fikrini değerlendirsek mi acaba?
    espresso bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    CBF150'nin devamı İnazumadır zaten doğru adres doğru karar,sağlıkla binin,biraz daha para bulunca sonraki sırası NC'dir.
    Hep bu şekilde oldu bizim arkadaş ve facebook gruplarında.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Hayırlı olsun. CBF yi alan kardeşimiz de Inazuma' yı gelecekte alacak olan da çok şanslı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF150'nin devamı İnazumadır zaten doğru adres doğru karar,sağlıkla binin,biraz daha para bulunca sonraki sırası NC'dir.
    Hep bu şekilde oldu bizim arkadaş ve facebook gruplarında.
    Teşekküe ederim.
    inazumanın kaçıncı motosikletim olduğunu inan bilmiyorum. Ben 20 diyeyim sen 25..
    NC nin dct olanını kullandim ama kalkışlarda çok yavaş davranmama rağmen artçı tutunmakta zorlanıyordu..

Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. CBF yi alan kardeşimiz de Inazuma' yı gelecekte alacak olan da çok şanslı.
    Yeğenler hep derler biz bir araba yada motosiklet alınca 1 ay sende dursun sonra alırız diye..
    Teşekkürler..
    blueway2, GoGi ve espresso bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Samet hayırlı olsun.

Ben yinede CBF in gitmesine üzüldüm.

Motosikleti
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samet hayırlı olsun.

Ben yinede CBF in gitmesine üzüldüm.
    Teşekkür ederim abi..
    Bende üzülmüştüm hatta ilk başta dolandırılmış gibi hissetmiştim GS olmayınca ama şimdi geçti artık.. ;)

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun. Demek ki güzel motor bulmak kadar güzel duruma getirebilmek de önemliymiş. Kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Demek ki güzel motor bulmak kadar güzel duruma getirebilmek de önemliymiş. Kazasız belasız sürüşler.
    Tesekkürler..
    Dediğim gibi datçaya gitmeden önce yanıbaşımdaki bu inazumanın ilanını görmüs ama çamurluk ve ön siperlik camındaki ve genel görünümü sebebiyle beğenmemiş ve datçadaki kız gibi bebekler bebeği eşi emsali yok denen motora gitmiştim.
    Tabi bana giren 1500 lira ve 2 gecelik uykusuzluk da bonusu oldu..
    Buna gittim pazarlık bile etmedim baktım inceledim tamam dedim kaporamı verdim.
    Arkadaş 2. Gün muayenesini yaotırsı ve gidip satışı aldım.
    Sonrası temizlik işte..
    Datçaya gitmeseydim o 1500 lira ile buna bir takım lastik alırdım.
    Giden o oara oldu ama es kaza onu alsaydım abartmıyorum bunun haline gelmesi için bir motor parası daha harcamam gerekirdi..

Elinde fazladan çıkma v.s 140/70/17 ve 110/80/17 lastiği olan var mı?
    espresso bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Bence isabetli olmuş 600cc oturaklılığına sahip fakat daha az yakıt tüketen bir motor, hayırlı olsun.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hayirli olsun inazuma,

Ben şehrimden uzak bir yerden motosiklet alacagim zaman,

Saticidan,detayli video istiyorum(öyle 2 metre uzaktan degil bildigin en yakin plandan) hee kem küm ediyorsa direk suratina kapatiyorum.

Satici malina guveniyorsa,her turlu şeffaf olur.

Önceki motorumu satmadan önce,alacak kisi 400km mesafeden gelecekti,alici istememesine ragmen yine de motorumun videolarini gonderdim.

Konusurken de,bak arkadas dediginden farkli bir şey çikarsa yol masraflarimi karşilarsin diye anlaşiyorum.

Sizin olayda resmen ters köşe olmuşsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Git gel 30 saat yol tepecegim,ilanda bebekler gibi denilen motor 90 lık nene cikacak haa.sizde yine de iyi sabir varmiş.

Motosikleti
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence isabetli olmuş 600cc oturaklılığına sahip fakat daha az yakıt tüketen bir motor, hayırlı olsun.
    Tesekkürler. Gören 500 lük mü diye soruyor sesi kalıbı yerinde..
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun inazuma,

Ben şehrimden uzak bir yerden motosiklet alacagim zaman,

Saticidan,detayli video istiyorum(öyle 2 metre uzaktan degil bildigin en yakin plandan) hee kem küm ediyorsa direk suratina kapatiyorum.

Satici malina guveniyorsa,her turlu şeffaf olur.

Önceki motorumu satmadan önce,alacak kisi 400km mesafeden gelecekti,alici istememesine ragmen yine de motorumun videolarini gonderdim.

Konusurken de,bak arkadas dediginden farkli bir şey çikarsa yol masraflarimi karşilarsin diye anlaşiyorum.

Sizin olayda resmen ters köşe olmuşsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Git gel 30 saat yol tepecegim,ilanda bebekler gibi denilen motor 90 lık nene cikacak haa.sizde yine de iyi sabir varmiş.
    Adam fotoğraf yolladı ama eskiymis demekki. Saatlerce telefonda konuştuk. Askeri personeldi bende öeyim yamuk olmaz diye düşündüm olabiliyormuş..
    Yabancı memleketteydim. Gerek duymadım pisliğe..
    Daha önce çok sefer araba motosiklet aldım hiç böyle bişey yaşamadım.
    Çıkar nasilsa benden çıkanın fazlası..
    Sonuçta güzel bişey denk geldi ya gerisi hallolur..
    Teşekkürler bu arada...

Motosikleti
    Her güzelin bir kusuru olurmuş derler.
    Yaptığım araştırmalara göre şehir içinde 3.2 ile 3.9 arasında gezinen yakıt tüketimi bizim inazumada devir 6 binleri geçmemek şartıyla şehir içinde çarşıya markete git gel hesabı aşağı yukarı 6 litre/100 km gibi.
    Hava filtresi ve yağ sıfır ön dişli 15 diş sıfır, zincir sıfır.. sadece bujiler orjinalde ngk cr7e olması gerekirken üzerinden çıkanlar ngk cr9e. Yani iki kademe daha soğuk buji..
    Ancak temiz hasarsız aşınmasız iyi durumdslar. Sentil çakısı ile fsbrika verisi 0,7 ye ayarladım.
    Yakıt bu durumda eğer yalan söylenmiyorsa tabii emsallerinin en az %50 üzerinde fazla görünüyor.
    Birde otobana çıkıp 130-140 gitsem demekki 8-10 litrelere mi ulaşacak acaba?
    Arabalardaki gibi boğaz kelebeği temizliği v.s istiyor acaba. Motor henüs 31200 km de..
    Sübap sesi yada debriyaj kaçırması,tekerlerde sıkışma zorlama yok..
    Bi yerde bir yanlışlık var ama bilemedim.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığım araştırmalara göre şehir içinde 3.2 ile 3.9 arasında gezinen yakıt tüketimi bizim inazumada devir 6 binleri geçmemek şartıyla şehir içinde çarşıya markete git gel hesabı aşağı yukarı 6 litre/100 km gibi.
    Hava filtresi ve yağ sıfır ön dişli 15 diş sıfır, zincir sıfır.. sadece bujiler orjinalde ngk cr7e olması gerekirken üzerinden çıkanlar ngk cr9e. Yani iki kademe daha soğuk buji..
    Ancak temiz hasarsız aşınmasız iyi durumdslar. Sentil çakısı ile fsbrika verisi 0,7 ye ayarladım.
    Yakıt bu durumda eğer yalan söylenmiyorsa tabii emsallerinin en az %50 üzerinde fazla görünüyor.
    Arabalardaki gibi boğaz kelebeği temizliği v.s istiyor acaba. Motor henüs 31200 km de..
    inazuma şehir içinde 5 lt yakıyor normal değeri bu zaten,şehir dışında 130-140 hızlardada 5 lt yakar,en konforlu ve az yakıtlı hız aralığı 100-110 arasıdır.Bu hızlarda 3.5 lt yakar.

Motosikleti
    Dominar 250
    Motorun açılması ile mi ilgili acaba çok mu hor kullandılar bilemiyoruz , 2. El herşeye soğukluğum bu yüzden, herşey çıkabilir kapalı kutu emsallerinin nerdeyse iki katı ama umarım sorun ufaktır ve çözebilirsiniz 🙏

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abi bu motosiklet şehir içinde 3.2 diyen de 3.9 diyende yalan söyler bunu en iyi yalova da serdar abi var o bilir tr ye ilk gelen inazumalardan birini aldı ybr 250 gibi ekonomik sandı ama malesef çok kısa sürede de sattı onun tavsiyesine uyarak bende inazuma almadım az daha koyup nc^700 almıştım 2014 te
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Dominar 250
    inazuma şehir içinde 5 lt yakıyor normal değeri bu zaten,şehir dışında 130-140 hızlardada 5 lt yakar,en konforlu ve az yakıtlı hız aralığı 100-110 arasıdır.Bu hızlarda 3.5 lt yakar.
    Benim anladığım, 6bin devir geçmeden 6lt yakıyormus onu söylemek istemiş ben öyle anladım

Motosikleti
    Öyleyse yandık desene.. 650 cc motosikletler bundan az yakıyor. Hatta bmw r1150 rt 1150cc olmasına rağmen bundan az tüketiyor.

Alıntı Azizozkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anladığım, 6bin devir geçmeden 6lt yakıyormus onu söylemek istemiş ben öyle anladım
    Şehir içinde çarşıya oazara giderken her vitesi kullansam da genel anlamda 6 bin devri geçmem,bağırtmam demek istedim. Yoksa otobanda sabit hızda 6bin devir değil.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu motosiklet şehir içinde 3.2 diyen de 3.9 diyende yalan söyler bunu en iyi yalova da serdar abi var o bilir tr ye ilk gelen inazumalardan birini aldı ybr 250 gibi ekonomik sandı ama malesef çok kısa sürede de sattı onun tavsiyesine uyarak bende inazuma almadım az daha koyup nc^700 almıştım 2014 te
    Serdar abi o motorla caddebostana gelmişti benim işkazası geçirdiğimdeki toplanmada.. o zaman ekonomik filan diye konuşuluyordu ama. Kendisiyle konuşmam lazım.
    Alıntı Azizozkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun açılması ile mi ilgili acaba çok mu hor kullandılar bilemiyoruz , 2. El herşeye soğukluğum bu yüzden, herşey çıkabilir kapalı kutu emsallerinin nerdeyse iki katı ama umarım sorun ufaktır ve çözebilirsiniz ��
    Motorun açılması diye tabir edilen şeyler yakıta bu derecede etki edemez.

Ama sonuç her ne olursa olsun,her yerinden kaliteden bal aksa 100 km de 6 litre yakacaksam arabamı kullanırım.
    Bunu da anca şehirlerarası yolculuk yaparsam o zaman.
    Yoksa çarşıya pazara kullanılacak şey değil demekki..

Motosikleti
    Artık Yok...
    250cc motor 5-6 yakmaz Ali sürmüş Veli almış falan filan geçin bunları o motoru devirli 9-10 bin devirde tapa gaz süreceksinki 5 leri görsün hatta geçsin efendi efendi yolunda normal hızlarda sürersen ortalaması belli girin nete bakın yüz bin sitede bu motoru kullananların yakıt verileri var yerli yabancı ..

Adamın motoru leş dir yan sanayi kasap ustalarda toplanmıştır yarım yamalak sonra bu motor gitmiyor çok yakıyor diye bilir ..

https://yakittuketimi.net/suzuki-inazuma-250/

Türkiye den yakıt değerlendirme sitesi üstte linki verdim süren insanların yakıt tüketimleri var %90 3.2-3.5.-3.7 kısaca üç civarı çok çok nadir 5 yakan var zaten onlarda devirli kullanım son gaz yazmışlar yorumda.. R25 mt25 bile devirli tapa gaz kullanımda 5.5-6 ları görüyor efendi efendi kullanıldımı onlarda özellikle yeni revizyonluları az yakıyor .. inazumaları 20-30 bin km kullanan insanlar var 5-6 litre yaksa kim alır kim kullanır bu motoru .. kimse kapısından içeri sokmaz ..

Hurafelere inanmayın çok fazla bu motoru uzun süre sürmüş insanlarla konuşun .. öyle 3 ay 5 ay almış satmış insanlarla değil…
    tabiiki tek silindirli bir motora göre ve birazda 250cc klassmanın da ağır olduğu için fazla yakıtı illaki olucak ama bu 5-6 litre değil ..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)