Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Mecburi yeni motosikletim Suzuki İnazuma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Selamlar arkadaşlar. beni tanıyanlar vardır aramızda.. şehir içi kullandığım bir cbf 150 motosikletim vardı ve hiç satma taraftarı değildim. motosikleti satma niyetimin neden olmadığını fotoğraflarından anlarsınız. size fikir versin diye göstermek amaçlı şöyle bişeydi..

Samimi bir arkadaşımın whatsapp da durum olarak paylaştığı motosikletimi satıyorum mevzusu ile oğluma bir BMW F650GS alayım dedim. konuştuk anlaştık ve ben motosikletimi ederinin oldukça aşağısına vererek bir kaç günde sattım satışı verdim ve orduya gidip BMW yi almak için otobüs biletimi aldım.
    (bu arada oğlum bugün üniversite sınavına girdi yarında ikinci kısmına girecek hayır dualarınıza talibiz.. bu motosiklet de onun içindi.büyük macera oldu)

ancak motosiklette bulunan bir arızanın bizim düşündüğümüzden çok daha fazla yani yaklaşık 4 katına hatta belki üzeerine çıkabileceğini iki ayrı BMW tamircisinden öğrenince ve elimdeki nakit bunu asla kaldırmayacağı için mecburen vazgeçtik.
    eee motosikletten de olduk.geri almaya kalksak adam üstüne 8-10 bin isteyecek..
    başka bir motor bulmalıydık ama elimizdeki paraya uygun olmalıydı ve bu pek mümkün görünmüyordu..
    inazuma bakalım dedim bir kac kişi ile görüştüm ama görmeden beğenmedik eledik.
    ben istanbuldayım yine istanbulda buldum ve resmine bakarak bu ne yaw diyerek eledim.

Datça da bulduk bi tane ve telefonla anlaştık. ilanda KIZ GİBİ BEBEKLER BEBEĞİ EŞİ EMSALİ YOK denen motora bakmak için kalkıp datçaya gittim.
    ama ne göreyim motorun sadece plakası bana gönderiln resimlerdeki ile aynıydı.
    acele ettiğimden birilerine de diyemedim gidip bakın diye..

mososiklet bildiğin iki tekerden çok sağa sola yatarak gezmiş.
    depo çürümüş diskler çürümüş grenajlar kırık sinyaller vites kolu kırık tüm pegler yere sürtmerkten erimiş egzozlar çürümüş delinmiş ön amortisörler egzozları yamultacak kadar eğilmiş çekiçle düzeltildiği sanılmış şakır şakır yağ akıyıyor motor aynen öyle yağ içinde lastikler çürümüş far bile yere sürtmüş be bir kısmı sağlam zımparalanmış.hasar kaydı da var.ön cam yok top case yok.
    yani motosikleti ortalama bir hale getirmek bir motosiklet parası daha yiyecek ve içime de sinmeyecek..

tabi git gel 1500 lira da girdi iki gece uykusuzluk da girdi yorgunluk da girdi...

mecburen istanbulda olan ve elediğim ilan sahibi ile konuştum ve görmeye gittim. motor şuydu..

gidip yakından bakınca aslında bişeyinin olmadığını amatörce bişeyler yapılıp çirkinleştiğini ve belki yıllardır yıkanmadığını anladım.
    sahibi sağolsun 2,5 senedir muayenesi yoktu anlaştık muayenesini yaptırdı ve aynı gün zor da olsa satışı aldım.
    lütfü kardeşim eğer burayı okursa bir kez daha buradan teşekkür etmek isterim..

ön siperlik camını verdi almış değiştirememiş bir türlü..
    eve gelince hemen ilk iş siperlik vamını değiştirmek ve ön çamurluktaki yeşil şeyden kurtulmak oldu..
    ertesi gün ise küçük bir kaç ayar sonrası sağlam bir temizlik ve sonrası motor bu hale geldi..

elim değmişken bir de ayna uzatma aparatı yaptım ve arkayı artık mükemmel görebiliyorum.

ve bunlarda diğer resimler son hali yani.

bir kaç sticker detaylı bir temizlik çok küçük bir iki ayar ve tamir sonrası işten anlamanın ve tecrübenin verdiği belki kimsenin almak istemeyeceği bir motosikleti alıp eve gelmek..
    keşke datçaya gitmeseydim de 1500 cebimde kalsaydı lastik alabilseydim..
    sadece ön arka lastik ihtiyacım var ama malesef bütçeyi sıfırladık almam imkansız. üzerindekiler ile yavaş yavaş idare edeceğim mecburen..

sonuçta 2017 model cbf 150 yerine
    2014 model 31000 km de kazasız hasar kayıtsız sıfır muayeneli suzuki inazuma almış olduk..üstelik topcase kappa markaymış iki gün sonra farkettim.
    inşallah iyi bişey yapmışımdır..

hepinize selamlar sevgiler tekerinize taş değmesin...
    M.Tugay, EneS_Turker, M.balibey ve 21 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Hocam maşallah. Fabrikaya gönderip yenileyin bunu desen bu kadar olur. İstanbul'da temizlik, yenileme işlemi yapıyorsanız size getirelim
    maktama ve Remzidemir41 bunu beğendiler.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Helal olsun hocam hilkat garibesinden eli yüzü düzgün bir inazumaya dönüşmüş. Gülerek kullanın.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Alıntı M.Tugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam maşallah. Fabrikaya gönderip yenileyin bunu desen bu kadar olur. İstanbul'da temizlik, yenileme işlemi yapıyorsanız size getirelim
    Yok aslında makine bakımcıyim ve 35 senedir motosiklet kullanıcısıyım. Merak heves beceri..sadece bu kadar.. teşekkürler bu arada..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun hocam hilkat garibesinden eli yüzü düzgün bir inazumaya dönüşmüş. Gülerek kullanın.
    Çok teşekkür ederim.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Güle güle kullan inazuma on numara motor iki üç eksisi var biri abs o yıllarda abs li çok motor vardı Suzuki abs siz getirdi bir eksisi ağırlığı bir eksisi biraz hakkıyla kullanırsan yakıyor …

Motosikleti
    Aklıma gelmişken datçadaki motosikletin radyatörü bile dağılmış toplanmış yamru yumru haldeydi. müthiş sola çekiyor,debriyaj gaz hakgetire.. Amortisör üst kısmındaki 6 köşe somunlar 15-20 köşe olmuş yuvarlağa dönmüş dağılmıştı..
    Deponun üst kısmında avuç kadar bir göçük vardı..
    Sahilde durmaktan bildiğin çürümüştü disklerine kadar..
    Konuda yazdıklarımı ve bunlari 15-20 dakikada gördüm.
    Şimdi düşünüyorum da ya bmw yi yada datçada kini alsaydım acep ne tezek yerdim.
    Derler ya Gorelim mevlam neyler,neylerse güzel eyler...
    Vallahi öyle eğer bişey olmuyorsa çokda dertlenmemek lazım. Ya hayırsız olduğundan yada daha iyisi olacağından olmuyordur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Kullanarak göreceğiz.
    Bu üç şıkkın en olmaması gereken 3.sü..
    Varsın abs olmasın,varsın soyadım gibi Ağır olsun ama çokda yakmasın be.. hele bu devirde .. 3,5 - 4 litreye razıyım..
    espresso ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Hayırlı olsun. Biraz ilgi görünce makine kendine gelmiş. Çift silindir güzel bir commuter. Daha önceki hayatında bakımları aksatılmamışsa çok yüksek kilometreler sıkıntısız kullanılabilecek bir motosiklet.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma gelmişken datçadaki motosikletin radyatörü bile dağılmış toplanmış yamru yumru haldeydi. müthiş sola çekiyor,debriyaj gaz hakgetire.. Amortisör üst kısmındaki 6 köşe somunlar 15-20 köşe olmuş yuvarlağa dönmüş dağılmıştı..
    Deponun üst kısmında avuç kadar bir göçük vardı..
    Sahilde durmaktan bildiğin çürümüştü disklerine kadar..
    Konuda yazdıklarımı ve bunlari 15-20 dakikada gördüm.
    Şimdi düşünüyorum da ya bmw yi yada datçada kini alsaydım acep ne tezek yerdim.
    Derler ya Gorelim mevlam neyler,neylerse güzel eyler...
    Vallahi öyle eğer bişey olmuyorsa çokda dertlenmemek lazım. Ya hayırsız olduğundan yada daha iyisi olacağından olmuyordur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Kullanarak göreceğiz.
    Bu üç şıkkın en olmaması gereken 3.sü..
    Varsın abs olmasın,varsın soyadım gibi Ağır olsun ama çokda yakmasın be.. hele bu devirde .. 3,5 - 4 litreye razıyım..
    Güzel kullanırsan 3.2-3.3 de yakar temiz motorsa ona takma kafayı ben hakkıyla dedim zaten ..

Motosikleti
    [/COLOR]
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Biraz ilgi görünce makine kendine gelmiş. Çift silindir güzel bir commuter. Daha önceki hayatında bakımları aksatılmamışsa çok yüksek kilometreler sıkıntısız kullanılabilecek bir motosiklet.
    Bakım konusunda sorun yok.. temizlik yıkama dersen o eksikti işte..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kullanırsan 3.2-3.3 de yakar temiz motorsa ona takma kafayı ben hakkıyla dedim zaten ..
    Yağı en kalitelisiyle hemen değiştirdim. Hava filtresi temiz sayılırdi ama değiştirdim.
    Bir tek bujilerine bakamadım. Bütçe olunca bakacağım .
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abi eline sağlık makine kendine gelmiş sirkelenmiş süper olmuş cbf le inazuma takası da gayet karlı bir iş olmuş
    hayırlı olsun delikanlı kardeşime de başarılar

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hayırlı olsun. Güzel güzel keyifle gezin.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun. ilk fotoğrafla son fotoğraf arasında bi 10 bin lira kadar fark var.
    güle güle kullanın. aynaları ve arka çantayı da kozmetik açıdan elden geçiriseniz mis gibi olur. biraz boyayla ortaya iyi iş çıkar.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hayırlı olsun kardeşim.. Adına çok sevindim. İnan, inazuma Bmw den daha iyi bir seçim olmuş modeline göre. Parça vs düşününce ve geçmiş tecrübeme dayanarak söylüyorum kazasız belasız sürüşler delikanlıya da selamlar .

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Hayırlı olsun Samet abi.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi eline sağlık makine kendine gelmiş sirkelenmiş süper olmuş cbf le inazuma takası da gayet karlı bir iş olmuş
    hayırlı olsun delikanlı kardeşime de başarılar
    Teşekkürler Fatih. Bakalım bugün de sınavı atlatalım da.. inşallah hayırlısı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:16 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Güzel güzel keyifle gezin.
    Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:21 ----------

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. ilk fotoğrafla son fotoğraf arasında bi 10 bin lira kadar fark var.
    güle güle kullanın. aynaları ve arka çantayı da kozmetik açıdan elden geçiriseniz mis gibi olur. biraz boyayla ortaya iyi iş çıkar.
    Trşekkürler. Bana biraz vakit lazım sadece. Senelik iznime 2 ay var..

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim.. Adına çok sevindim. İnan, inazuma Bmw den daha iyi bir seçim olmuş modeline göre. Parça vs düşününce ve geçmiş tecrübeme dayanarak söylüyorum kazasız belasız sürüşler delikanlıya da selamlar .
    Teşekkürler Sencer.. Bmw olmadı diye dua edeceğim aklıma gelmezdi. Datçadaki inazuma olsaydı bu hale 50 bin ile anca gelirdi parça fiyatlarına göre..

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Samet abi.
    Teşekkürler Mustafa..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Üstat bu satmış olduğunuz Cbf ne kadar temizmiş. Ne kadar süre ve km kullandınız? İnazuma için de hayırlı olsun.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Çiçek gibi olmuş, güle güle kullanın

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat bu satmış olduğunuz Cbf ne kadar temizmiş. Ne kadar süre ve km kullandınız? İnazuma için de hayırlı olsun.
    2.5 dan çok 3 seneden az 7500 km kadar kullanmış oldum. İşte o yüzden dedim satmak aklımın ucundan geçmezdi diye.. teşekkür ederim.
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çiçek gibi olmuş, güle güle kullanın
    Teşekkürler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İyi ki bunlar olmuş da Inazuma sefalet içindeki esaret hayatından kurtulmuş. Elinize sağlık, güle güle kullanın.
    Green Arrow ve atalayalper bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi ki bunlar olmuş da Inazuma sefalet içindeki esaret hayatından kurtulmuş. Elinize sağlık, güle güle kullanın.
    Teşekkürler..
    Cbf de 20 yaşında askerden 15 gün önce gelen bir yavrumuza nasip oldu.Hevesini heyecanını görünce bayağı bir aşağısına verdim hayrını gör dedim . Onun içinde bizim içinde hayırlı olur inşallah.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)