Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet mi? Teyyare mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    https://www.youtube.com/watch?v=wvToUSGgnAo

İlginç buldum, paylaşmak istedim. Motosiklet motoruyla uçacak güç elde edilebilir mi acaba? Pek mümkün gelmiyor. Belki büyük cc motorla mümkün olur ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Rüzgarı da arkaya aldımmıydı...

Motosikleti
    Crf1000L
    Öncelikle rüzgarı önden alması uçması için daha uygun olur, maksat nispi rüzgarı arttırmak olacağı için
    Güç açısından bakarsanız, uçacak olan nesnenin ağırlığına göre değişecek olmasıyla birlikte, çok rahat bir şekilde motorsiklet motoruyla bu elde edilebilir. Örneğin, benim speedtriple1050 148hp üretiyor, düşük kalkış ağırlıklı tek motorulu eğitim uçaklarının motorları 100hp civarı (Rotaxlar mesela). Ama tabi burada önemli olan kaldırma kuvvetini üretecek kısım, videodaki gibi itkiyi verdim hadi uçsun çok mantıklı değil.
    espresso bunu beğendi.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Trafikte emniyet şeridinde giderken arabaların aynalarını alır bu hiç beğenmedim

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    50 ile giderken 150 ile gider gibi rüzgar alır bu

Aslında bazı çok hafif uçaklar 25 40 beygir motorlarla uçuyor ancak motosiklet motorlarının buna uygun olduğunu çok düşünmüyorum. Motosiklet motorlarının gücü genelde devirlerinden gelir ve nisbeten torkları düşük devirlerde düşük olur. Havacılıkta yaygın kullanılan rotax motoru 100 beygiri size 2500 devir civarında veriyorsa, misal 800 cc motosiklet motoru bunu size en az 8000 devirde verir. Ne var ki havada bir yerden bir yere giderken sizin uzun süre aynı gücü korumanız gerekir. Hiç aralıksız 5 saat 2500 devirde çalışmayla 8000 devirde çalışmanın güvenirliği aynı olmaz. Öyle sağa çekip motor soğusun da yapılmaz. Bu nedenle deneysel olarak olabilir ama kullanılabilir olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Düzeltme: 912; 5800 devirde veriyormuş maksimum gücünü, pervane devri 2500 e dişli kutusuyla düşürülüyormuş.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Bize bundan gerekiyor sıkıştıran olursa vıııızzz

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Motosiklet motoru ile değil ama 1.6 Dizel motoruyla helikopter çizimleri var nette.Furia DIY Helicopter çizimleri var.Bunla uğraşacağına hazır uçanı var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)