Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kazadan Sonra Motordan Soğumak

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu duyguyu eminim ki bir tek ben yaşamamışımdır motoru almamın üstüne 1 hafta olmadan bir kaza yaptım hatasız düşük km li motorum artık eskisi kadar masum değil.🙂 yaptığım kazada karşı taraf suçlu neyse buraları geçiyorum motorda gidon ve amortisör boruları yamuldu manetin ucu koptu ve arka yan kuyruk grenajı kırıldı. Hasarı giderdik falan ama o motora binesim gelmiyor eskisi gibi yani o tertemiz kız gibi motor gitti hissine kapıldım acaba satıp yeni mi alsam diyorum bu soğuma hissi nasıl geçer?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    50 defa kaza yaptım hiç soğuma hissi olmadı ..
    soğuma hissi varsa bir yerde hatan var yada o tarza ait bir sürücü değilsin sürdüğün motorun tarzı ne ise artık …
    motorstorm bunu beğendi.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 defa kaza yaptım hiç soğuma hissi olmadı ..
    soğuma hissi varsa bir yerde hatan var yada o tarza ait bir sürücü değilsin sürdüğün motorun tarzı ne ise artık …
    Yani kazada hatam hiç yoktu motor sürmeden soğumadım o motordan soğudum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Titiz biriyseniz motosikletinizi o halde görünce soğuma olabiliyor. Ben de önceki motorum Sym Wolf'ün komple sol tarafını parçaladığımda soğumuştum o motordan. Gözüme ucube gibi gözüküyor ve binesim gelmiyordu. O dönem motosikletin 2. el satış fiyatının 1/10'u kadar bir para harcayarak motosikletin kırık, çizik, yamuk her parçasını yenileyerek tekrar eski görünümüne kavuşturmuş ve aramızdaki buzları eritmiştim.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titiz biriyseniz motosikletinizi o halde görünce soğuma olabiliyor. Ben de önceki motorum Sym Wolf'ün komple sol tarafını parçaladığımda soğumuştum o motordan. Gözüme ucube gibi gözüküyor ve binesim gelmiyordu. O dönem motosikletin 2. el satış fiyatının 1/10'u kadar bir para harcayarak motosikletin kırık, çizik, yamuk her parçasını yenileyerek tekrar eski görünümüne kavuşturmuş ve aramızdaki buzları eritmiştim.
    Motoru eski haline getirdim hatta spor manet falan takınca daha bi güzel oldu ama gözümde eski temizliği yok motorun.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Frodo01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru eski haline getirdim hatta spor manet falan takınca daha bi güzel oldu ama gözümde eski temizliği yok motorun.
    Kullandığımız motoru sevmek, beğenmek bence çok önemli. Siz de motorunuzu artık sevmiyorsanız satıp farklı bir motosiklet almak size eski heyecanınızı geri getirecektir.

Motosikleti
    cb250r
    Bu duyguyu eminim ki bir tek ben yaşamamışımdır motoru almamın üstüne 1 hafta olmadan bir kaza yaptım hatasız düşük km li motorum artık eskisi kadar masum değil.�� yaptığım kazada karşı taraf suçlu neyse buraları geçiyorum motorda gidon ve amortisör boruları yamuldu manetin ucu koptu ve arka yan kuyruk grenajı kırıldı. Hasarı giderdik falan ama o motora binesim gelmiyor eskisi gibi yani o tertemiz kız gibi motor gitti hissine kapıldım acaba satıp yeni mi alsam diyorum bu soğuma hissi nasıl geçer?
    Konudan bağımsız bir soru sorayım, tanıdığım frodo takıntılı bir arkadaşım geldi aklıma. Hangi ilde ikamet ediyorsunuz

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konudan bağımsız bir soru sorayım, tanıdığım frodo takıntılı bir arkadaşım geldi aklıma. Hangi ilde ikamet ediyorsunuz
    Bursa hocam

Motosikleti
    cb250r
    Bursa hocam
    Yok hocam yanlış alarm Neyse çok geçmiş olsun. Motosikletin modeli nedir bu arada?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Gardaşım tekerlek dönsün yeter, seni istanbulda biraz otobüslerde mesai yapmaya davet ediyorum, inan o soğuduğun motosikletine aşık olacaksın.

ben 5 sene kazasız belasız sürdüm ve 6. senemde 3 kazaya karıştım, son kaza ölümcül, sağ bacak komple alçıya alındı ve 2 ay alçıda kaldı, 6 ay ayağımın üstüne düzgün basamadım... işte 2014 ağustos ayında başlayan motorculuk halen devam etmekte, durmak yok yola devam. ne yapalım yani? bu trafikte arabaya mı binelim? otobüslerde rezil rüsva mı olalım?
    espresso ve motorstorm bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her zaman derim, motosikletten soguduysanız direk bırakın arabaya falan geçin.

bu ülkede motosiklet sürmek akıl işi değil.

Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her zaman derim, motosikletten soguduysanız direk bırakın arabaya falan geçin.

bu ülkede motosiklet sürmek akıl işi değil.
    Daha rezil bir hayat yasamak istiyorum diyorsun?
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha rezil bir hayat yasamak istiyorum diyorsun?
    alakası yok :D

Motosikleti sevdiğim için sürüyorum ama sevdiğim şey tehlikeli ve riskli bu ülkede.
    sevmemeyi secmek isterdim
    Kuralsiz111 bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Motordan sogumak diye birşey yok aslında.

* Ekonomik kaygılarımız var, fakiriz ! Ac Youtube u izle, motor kayıp gidiyor altından, güle oynaya kalkıyor adam ayaga. Bizde olunca, bir göruyorsun motorun halini, daha ambulans gelmeden parca siparisi icin fiyat listesi cıkarıyorsun , kredi mi çeksem pederden borc mu alsam diye.
    siyanoz, espresso, Mr.wind ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

500kmdeki Forza 250 motoruma orman çocuğunun biri kavşakta yandan çarpmıştı. Sonuç olarak bende soğudum. Motorun en ufak çizik yerine kadar yaptırdım ama yine de mide bulantım geçmedi. Kapının önünde motoru gördükçe sıfır motor pert oldu diye aklımdan geçirirdim hep. O yüzden dayanamayıp sattım. Bu konularda titiz ve dikkatliysen motora her bindiğinde bu durum aklına gelecek. Maddi durumun el veriyorsa sat başka motor al.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Motor 2 lastik Demir parçası ister üstünde ol ister olma hassas dengelere sahip ayakta durması …manevi olarak ömrüm boyu çok bağlanmaya karşı oldum bazı insanlar çok bağlanır bağ kurar isim koyar falan sonra kaza oldumu bir şey oldumu çok üzülür .. Gerek yok ..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Param olmadığı için sakınıyorum bu motosikletimi sevdiğimi göstermez ama yağmurda,çamurda,kışta kullanıyorum bu motosiklet sürmeyi sevdiğimi gösterir. Mekanik olarak sorun çıkardı parasız zamanlarımda yordu beni ama soğumadım.Herhalde motor parça parça olursa o zaman soğurum :D

Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan sogumak diye birşey yok aslında.

* Ekonomik kaygılarımız var, fakiriz ! Ac Youtube u izle, motor kayıp gidiyor altından, güle oynaya kalkıyor adam ayaga. Bizde olunca, bir göruyorsun motorun halini, daha ambulans gelmeden parca siparisi icin fiyat listesi cıkarıyorsun , kredi mi çeksem pederden borc mu alsam diye.
    Aynen öyle oldu kalktığım gibi gitti sıfır alet dedim ön takımın yamulduğunu görünce daha da sinirlendim ama karşıdaki bayan olunca ve çocuğu olunca "abla kazadır olur ama hani burda da bu yapılmaz ki" diyebildim sadece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Param olmadığı için sakınıyorum bu motosikletimi sevdiğimi göstermez ama yağmurda,çamurda,kışta kullanıyorum bu motosiklet sürmeyi sevdiğimi gösterir. Mekanik olarak sorun çıkardı parasız zamanlarımda yordu beni ama soğumadım.Herhalde motor parça parça olursa o zaman soğurum :D
    Hatasız sıfır gibi motorun karşı tarafın hatası yüzünden kırılıp dökülünce soğuyor insan o motordan
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Hatasiz,sifir gibi,ciziksiz bilmemne bunlar bizim toplumun uydurdugu sacma ifadeler.ben reddediyorum...
    Bende araba vardi.actim google i baktim 80binde amortisor omru bitermis.arac 95 bin civariydi hemen degistirdim 4 amortisor.yol tutus ve konfor artti.degisen parca arabaya deger katar...
    Motosikette ise mutlaka cizik,yamuk,gocuk,dokulen boya,kirik ayna olur

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)