Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yamaha R25 hararet sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    geçiştirmek olarak düşünme, durum normal çünkü. yukarıdaki tavsiyelerle hiçbir sorun yaşamazsın. eğer izmir'e yolun düşerse turlayalım. iyi sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı Barbarouses adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçiştirmek olarak düşünme, durum normal çünkü. yukarıdaki tavsiyelerle hiçbir sorun yaşamazsın. eğer izmir'e yolun düşerse turlayalım. iyi sürüşler.
    Tamam hocam teşekkür ederim

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam hocam teşekkür ederim
    bende 2015 model varken soğutma suyu haznesi sol tarafta selenin altında siyah grenajı açında gözüküyodu

sizinki belki değişmiştir yeri bilemiyorum hiç baktınız mı seviye nasıl

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2015 model varken soğutma suyu haznesi sol tarafta selenin altında siyah grenajı açında gözüküyodu

sizinki belki değişmiştir yeri bilemiyorum hiç baktınız mı seviye nasıl
    Baktım hocam. Sıvılarında sıkıntı yok. Radyatör kapağından şüphelendim. Onu da arkadaşla değiştirip denicez. Baktım devam ediyor termostata el atıcam. Servislerden hayır yok, kendim halletcem

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Neyi hallediyorsun bir şey yok motorda?

Motosikleti
    1998 electra glide
    Bu benzin fiyatı ile R25'e binmek büyük cesaret MT-07 ile aynı yakan 250CC motor mu olur arkadaş. Konuya gelecek olursak radyatörleri bir kontrol ettir belki bir sıkıntı olabilir ama bir anda 5'e çıktıysa sensörlerde bir sıkıntı olabilir sen servise gidip bir konuyu aktar sensörlere bir baktır.

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyi hallediyorsun bir şey yok motorda?
    Hocam 2016,2018 modellerini de kullandım ve hiç böyle bir şey yaşamadım. O yüzden bana bir problem var gibi geliyor.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hocam 2016,2018 modellerini de kullandım ve hiç böyle bir şey yaşamadım. O yüzden bana bir problem var gibi geliyor.
    23 tane farklı değişken sayılabilir şimdi ne bizim bildiğimiz ne senin emin olabileceğin.
    2016 MT-25'im vardı benim de, ilk biraz tempolü sürüşümden sonra direk dediğin şeyi yaşadım. Ondan sonra da motoru kontak yerine killswitch'ten kapattığım her seferinde bunu gözlemledim.

Arkadaşın eş dostun herkesin MT-25'inde R25'inde hala gözlemliyorum. Önceki motorumda gözlemliyordum, şuanki motorumda gözlemliyorum, arabamda gözlemliyorum. Bütün ama bütün içten yanmalı benzinli motorlarda kontak kapatıldıktan sonra "gösterilen" su sıcaklığı artar. Optimumdan biraz daha sıcak çalışıyor olabilir motorun, bununla ilgili de incik cincik bir sürü şey bulunabilir, ancak ortada bir "problem" yok, için bu konuda rahat olsun.
    E.Yzr bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Çaldirdigim 2016 r25 imde 20 binde senkron ayari haric her bakimi yaptirmistim. Castrol radicool + saf su ile trafikte 4 5 cizgi çok görüyordum. Suan yeni kasa 2019 var. 13 binde 7000km orjinali ile kullandim hic bir sikinti yasamadim. Suan motulun sarisindan koydum. Ayni guzergahda fan açmıyor. Bence kesinlikle bir sıkıntı var. Hardcore trafikten sonra 4 u geçmemeli sağlıklı bir mt/r25

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çaldirdigim 2016 r25 imde 20 binde senkron ayari haric her bakimi yaptirmistim. Castrol radicool + saf su ile trafikte 4 5 cizgi çok görüyordum. Suan yeni kasa 2019 var. 13 binde 7000km orjinali ile kullandim hic bir sikinti yasamadim. Suan motulun sarisindan koydum. Ayni guzergahda fan açmıyor. Bence kesinlikle bir sıkıntı var. Hardcore trafikten sonra 4 u geçmemeli sağlıklı bir mt/r25
    Hocam giderken sıkıntı yok zaten, bazen durunca oluyor işte. 2.rodaj bitsin bakalım nolcak. Bazı ustalar motosiklet daha sıkı, ondan normal dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23 tane farklı değişken sayılabilir şimdi ne bizim bildiğimiz ne senin emin olabileceğin.
    2016 MT-25'im vardı benim de, ilk biraz tempolü sürüşümden sonra direk dediğin şeyi yaşadım. Ondan sonra da motoru kontak yerine killswitch'ten kapattığım her seferinde bunu gözlemledim.

Arkadaşın eş dostun herkesin MT-25'inde R25'inde hala gözlemliyorum. Önceki motorumda gözlemliyordum, şuanki motorumda gözlemliyorum, arabamda gözlemliyorum. Bütün ama bütün içten yanmalı benzinli motorlarda kontak kapatıldıktan sonra "gösterilen" su sıcaklığı artar. Optimumdan biraz daha sıcak çalışıyor olabilir motorun, bununla ilgili de incik cincik bir sürü şey bulunabilir, ancak ortada bir "problem" yok, için bu konuda rahat olsun.
    Çok teşekkür ederim hocam açıklamalarınız için

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Bu arada hocam 2019 ile 2022 blok farklı. Koyulan yağın litresi vs hep değişmiş

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Hocam giderken sıkıntı yok zaten, bazen durunca oluyor işte. 2.rodaj bitsin bakalım nolcak. Bazı ustalar motosiklet daha sıkı, ondan normal dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Çok teşekkür ederim hocam açıklamalarınız için

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Bu arada hocam 2019 ile 2022 blok farklı. Koyulan yağın litresi vs hep değişmiş
    Motorun temel dinamiklerinin pek degistigini düşünmüyorum. Kullanici el kitabi bulamadim. Kac litre yag aliyor filtreli ve filtresiz olarak? Distan gozuken headers ve katalizor goze carpiyor degismis olarak.

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Motorun temel dinamiklerinin pek degistigini düşünmüyorum. Kullanici el kitabi bulamadim. Kac litre yag aliyor filtreli ve filtresiz olarak? Distan gozuken headers ve katalizor goze carpiyor degismis olarak.
    Filtresiz 2 litre, filtreli 2.30. Önceki modelde 1.8 ve 2.10 idi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)