Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A1 EHLİYET İLK MOTOR

Motovento
    REKLAM ALANI
    bora efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Merhaba ben 16 yaşındayım ehliyetimi bu ay sonu alıyorum ilk motor ne almalıyım sizce ya şöyle birşeyler istiyorum ayıypır söylemesi ama cg olmasın kötü duruyor scooter da olsun istemyiroum biraz sorunlu olabililir halledebilirm ama tavsiye edersiniz (AZ YAKAN OLABİLDİĞİNCE)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı bora efe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben 16 yaşındayım ehliyetimi bu ay sonu alıyorum ilk motor ne almalıyım sizce ya şöyle birşeyler istiyorum ayıypır söylemesi ama cg olmasın kötü duruyor scooter da olsun istemyiroum biraz sorunlu olabililir halledebilirm ama tavsiye edersiniz (AZ YAKAN OLABİLDİĞİNCE)
    Bütçenizi bilemiyorum ama kuzenimde ehliyetini aldıktan sonra ona Honda CB125E almıştık, hem başlangıç için ideal hem de benzini oldukça az yakan bir motor, 5 yıl oldu hala kullanmaya devam ediyor. Görüntü olarakta fena değil bence tabi sizin tercihinize kalmış bir durum.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Cafe racer bajaj boxer al taş gibi kullandım üstüne arkadaşıma sattım oda kullandı

Motosikleti
    Dominar 250
    Aynı benim eski durumdasın 16 yaşında aldım A1 ehliyeti o zamanlar rks 125r almıştım sıfır bayiden 2018 model 10 bin km kullandım sorun çıkarmamisti ve acemilik atmıştım şuan a2 aldım , erken yaşta ehliyet almanın sorunu da bu işte CC yükselteceğin zaman ehliyet sorun oluyor eski kasa Mondial driftlere bakabilirsin cb125 ACE idealdir görüntüsü iyi olsun biraz dersen benim gibi touring modellere bakarsın bende senin yaşta öyle düşünüyordum, şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Valla ben de Hero marka tavsiye ederim. Hava soğutmalı, taş gibi motor.

Hunk, Hunk 200R, T-Sport, Glamur, Ignitor Masraf çıkartmaz, bozulmaz. Düşürsen tamiri kolay ucuz. Hunk modelini uzunca bir zaman kullandım. Hatta video ile tanıttım. Buradan bakabilirsin

https://www.youtube.com/watch?v=NvwOfhgi-Ko&t=61s
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Naked bir model. Marka önemsiz (Cok eski olmadıgı surece)
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Cevap belli o zaman cg istemiyorsan ybr cb125 mondial driftl (eskileri 125 değil 135 cc a1 süremez ) benelli 125 gibi 125 cc motorlara bakacaksın ama en önemlisi bütçen ne kadar 60 70 bin lirayada 125 cc motor var 10 15 bin lirayda

BUGR4H4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Drift L al çok memnun kalırsın ben sıfır aldım uzun yola gitmediği sattım ama Şehir içi mükemmel konforlu

Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Burada 125cc bir karşılaştırma yapılmış belki yardımcı olabilir.

https://www.motosiklet.net/forum/tes...ilastirma.html

Tabi bunların yanında biraz daha eski olan

Yamaha Ybr 125 ve Honda Cb125 Ace motorları da var.
    Bütçeniz yetiyorsa Cbr 125R öneririm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)