Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

ybr motoruma 48 bin fiyat biçti yamaha servis. hadi buyrun

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abim öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim ancak radikal karar vererek bugün düşüncemi değiştirdim ama öncesinde yahya ustanın yanına gittim mekan güzel ilgili biri ama hem çok uzak hem de çekiciye 650tl isteniyor üstelik parçaların durumunu görmeden gerçekçi olmasa da 10-15bin dedi. üstüne bu hafta da bakamayacağını söyleyince bir karar verdim bir de bayrampaşanın oraya bakayım dedim yamahadan alıp elimle sürerim. ilk girdiğim dükkanla konuştum 5-10a yaparım dedi.
    hata mı ederim etmez miyim bilmiyorum iflah olmaz bu yürek belki ama az çok güvenilir geldi çekiciden de yırttık bıraktım.
    kısaca durum budur. 1 haftaya yaparım dedi en kötü 2 hafta. çok da zaman kaybedesim ve çok da harcayasım yok. sıkıntı çıkmazsa zaten amacım motoru değişmek. tabi satacağım kişiyi zor da bırakmak da değil. güvenilir şekilde en uyguna kapatma derdindeyim

herkese düşüncesi için tekrar teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

işinden anlıyor gibi geldi bıraktığım kişi. 1 aydır motorsuzum zaten bakalım. kararı tek başıma da vermedim motoru pederin arabasına atarım diye pederle gittik beraber böyle bir karar verdik bakalım umarım doğru karardır verdiğimiz kişi. 5-8bine kaparsak yine çok iyi. 15 bin bile çok fazla.
    Yahya abim motoru görmeden fiyat vermiş sana söylenene göre..
    Gerçekte motoru parçaları görseydi belki çok daha aşağısına çıkabilirdi.
    Farazi bir fiyat almak hatadır zaten.
    Ama 650 liradan kaçarken daha beter duruma düşmeni istemem açikçası..
    Bazıları dükkana verir parayı. Ama işi yapan dükkan değil ustadır bunu bilmezler.
    Süslü püslü yüksek kiralı yerler tutup bu masrafı vatandaşa itelemek yerine emeğinin karşılığını alır.
    Hayırlısı olsun,ama yine söylüyorum makineyi görmede alınan verilen her fiyat yanıltıcı olur.ihtimal bu ya sadeece krank krank değişerek kurtaracak olsa bunu sana söyler tamamen atmasyon olarak misal 3000 liraya teslim ederdi sana motoru. Kandırıp şunu bunu değiştim deyip hurdadan parçaları koymazdı önüne..
    Neyse inşallah sorun yaşamazsın da rahat edersin.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    2 bin tl neyin tespitiymiş bu?

tam çarpıcı yere gitmişsinz

hangi şehir hangi servis?

Motosikleti
    MT25 2016
    hocam yanlış anlama ama açtığın konulardan gördüğüm kadarıyla anlık karar veriyorsun, pişman oluyorsun ama yine aynı şeyi yapıyorsun.

başka ybr konunda vardı, orada da sürekli işini yapamayan ustaya götürüp duruyordun motoru.

650 liralık çekici parasından kaçıp, forumdan bir şekilde referanslı bir ustaya motoru götürmüyorsun, bayrampaşa'da rastgele ilk girdiğin tamirciye motoru emanet ediyorsun.

hakkında hayırlısı diyeyim.
    natijax ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    pek özel hayatım hakkında detay girmeyi sevmiyorum sonuçta yaşı başı da almış biriyim konuşması bile rahatsız edici. okulu yeni bitirdik işe güce asıldım ama şimdilik pederin eline baktığım için biraz da onun lafı ağır bastı diyelim yoksa yahya ustada şahsen kararlıydım. ha tabii ki haklısınız genel anlamda aceleci anlık kararlar verip batırmada ustayım. güzel gözlem

neyse herkese teşekkür ediyorum en nihayetinde önceki konularda da, bu konuda da daima yardımsever bir topluluk var. umuyorum diğer motorumla yahya ustayı ziyaret edicem tekrardan bu sefer motorla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 bin tl neyin tespitiymiş bu?

tam çarpıcı yere gitmişsinz

hangi şehir hangi servis?
    tespit değil yanlış yazmışım. motoru açma parası 2 bin 500dü 2bine düşürdüm. ve ödedim geçti bitti. bal gibi de aldılar.
    bana bu olay şöyle geldi biraz. motoru açayım 2500ü cukkalayayım üzerine 48 bin vereyim ki bize yaptırmasın biz paramıza bakalım demeye benziyor bu.

tamam afaki fiyat gerçekçi değil ancak bana 5-10 bin deyip 48 bin fiyat çıkarması abicim biz 2500e konduk hadi yoluna demek gibi. daha da gitmem. üstte bir yerde yazdım birden fazla isminden bahsederek kötülemek istemiyorum
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    pek özel hayatım hakkında detay girmeyi sevmiyorum sonuçta yaşı başı da almış biriyim konuşması bile rahatsız edici. okulu yeni bitirdik işe güce asıldım ama şimdilik pederin eline baktığım için biraz da onun lafı ağır bastı diyelim yoksa yahya ustada şahsen kararlıydım. ha tabii ki haklısınız genel anlamda aceleci anlık kararlar verip batırmada ustayım. güzel gözlem

neyse herkese teşekkür ediyorum en nihayetinde önceki konularda da, bu konuda da daima yardımsever bir topluluk var. umuyorum diğer motorumla yahya ustayı ziyaret edicem tekrardan bu sefer motorla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

tespit değil yanlış yazmışım. motoru açma parası 2 bin 500dü 2bine düşürdüm. ve ödedim geçti bitti. bal gibi de aldılar.
    bana bu olay şöyle geldi biraz. motoru açayım 2500ü cukkalayayım üzerine 48 bin vereyim ki bize yaptırmasın biz paramıza bakalım demeye benziyor bu.

tamam afaki fiyat gerçekçi değil ancak bana 5-10 bin deyip 48 bin fiyat çıkarması abicim biz 2500e konduk hadi yoluna demek gibi. daha da gitmem. üstte bir yerde yazdım birden fazla isminden bahsederek kötülemek istemiyorum
    Vermezdim bu arada 2000'i şu fiyat listesini görünce. Önceden verdiysem de bir tork anahtarı falan çalmadan çıkmazdım oradan. En kötü camlarını falan kırardım gece, Allah yaşatmasın
    natijax bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200

onlar öyle çakaldır ki açmadan neler çıkacağını biliyorlardır zaten. durumu bahsettiğiniz gibiyse kick startla bile motor dönmüyordur vitesde.
    natijax bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    öncelikle "kaybedileni düşünmek yerine daha fazla zarar etmemek için kafa yormaya odaklanmak" daha iyi olacaktır...

motorun helak olması için gerçekdışı uç örnekler ile sallama yapacağım biraz, gerçekleşmeyecek bir uç örnek, sadece can sıkıntısına sallamak istedim;

*siz yolda giderken bir şekilde motorun egzantrik zinciri koptu ve şans eseri o esnada emme yada tahliye subabı açık kaldı ve o esnada aşağı konumdaki silindir yukarı çıkarken bu subaba çarptı ve egzantrik mili ve tahliye subabı kırıldı, bu ikisinin aynı anda kırılması çok sık rastlanmayan bir durum olsa da senin motosiklete öyle oldu... böyle bir ekstrem duruma şahit olan emme subabının ise bu duruma kalbi kırıldı ve oda kahrından çatladı koptu...

*tahliye subabının kırıldıktan sonra ki diğer parçası ise basınçtan dolayı egzoz borusuna fırladı ve öyle hızlı şekilde fırladı ki egzoz içerisinde ki katalitik konvertere çok sert bir şekilde çarptı ve bu yüzden katalitik konverter bu şiddetli çerpamın sonucunda yerinden fırlayıp egzoz susturucusuna çarptı ve oraya sıkıştı, yani servis motora odaklandığı için egzozdaki sorunu görmemişler sanıyorum, yani masraf sanıldığından daha az çıkarmışlar belli ki...

*silindir içerisine düşen tahliye subabı defalarca piston tarafından sarımsak gibi dövüldükten sonra artık piston ve biyel kolu ve krank buna dayanamayıp kırıldı ve dağılan parçalar dönmekte olan şanzımanın içine kaçtı...

*krank kırılıp kitledikten sonra tüm şanzıman dişlileri dönmeyi bırakacak ama motosiklet gider vaziyette ve tekerlek döndüğü için şanzımanın arkada tekerden güç alıp dönen kısmı halen hareketli ve motor içinde dağılan parçalar burada tahribata sebep oldu.

*şanslısınız ki motor içi şanzıman aksağamı arka teker aksağımı kadar sert ve sağlam değil, eğer öyle tasarlansa idi şanzıman dağılmayacak ve tahrik zinciri kopmayacaktı ve bir anlık kitlenmeden ötürü hacim olarak çok büyük olan ve merkez kaç kuvvetini iliklerine kadar yemiş olan arka teker göbek mekanizması bir anlık olan bu kitlenmeye dayanamayıp kopacaktı ve kafanıza geçebilme riski doğacaktı.

...geçmiş olsun, motosiklet arızasında yüksek hızda olup tekerlerin kitlenmesi durumundan korkarım, bunu yaşamamış olmanız sevindirici bir durum.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    verdik artık yaşamamanız daha iyi motoru vermezler bir sürü problem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onlar öyle çakaldır ki açmadan neler çıkacağını biliyorlardır zaten. durumu bahsettiğiniz gibiyse kick startla bile motor dönmüyordur vitesde.
    asıl problem 3-4 gün boyunca tık tık tık tık sesiyle sürmüş olmam. ardından en son olayda yol üzerinde aniden birden çok ciddi ses çıkarmaya başladı motor ama en az 40 dakikalık mesafe var. orada belki çeksem motoru köşeye ve çekici çağırsam yine çok bir şey olmayabilirdi. mecbur eve kadar sürdüm ama gaz ani kesip bırakıyordu motor yol üstünde anlamıştım yolda kalacağımı ama gidebildiğim kadar gideyim sonra elimle sürerim dedim. sonra en son paaat diye motor kapandı arka teker kitlendi son anda debriyaj bastım yoksa oradan da düşebilirdim. ve çalıştırmay çalıştığımda çok garip ses geliyordu birkaç kez denedim baktım motor bok oldu olacağı yok 30 dakika elimle sürdüm otoparka kadar yani bile bile patlattık gibi bir şey oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle "kaybedileni düşünmek yerine daha fazla zarar etmemek için kafa yormaya odaklanmak" daha iyi olacaktır...

motorun helak olması için gerçekdışı uç örnekler ile sallama yapacağım biraz, gerçekleşmeyecek bir uç örnek, sadece can sıkıntısına sallamak istedim;

*siz yolda giderken bir şekilde motorun egzantrik zinciri koptu ve şans eseri o esnada emme yada tahliye subabı açık kaldı ve o esnada aşağı konumdaki silindir yukarı çıkarken bu subaba çarptı ve egzantrik mili ve tahliye subabı kırıldı, bu ikisinin aynı anda kırılması çok sık rastlanmayan bir durum olsa da senin motosiklete öyle oldu... böyle bir ekstrem duruma şahit olan emme subabının ise bu duruma kalbi kırıldı ve oda kahrından çatladı koptu...

*tahliye subabının kırıldıktan sonra ki diğer parçası ise basınçtan dolayı egzoz borusuna fırladı ve öyle hızlı şekilde fırladı ki egzoz içerisinde ki katalitik konvertere çok sert bir şekilde çarptı ve bu yüzden katalitik konverter bu şiddetli çerpamın sonucunda yerinden fırlayıp egzoz susturucusuna çarptı ve oraya sıkıştı, yani servis motora odaklandığı için egzozdaki sorunu görmemişler sanıyorum, yani masraf sanıldığından daha az çıkarmışlar belli ki...

*silindir içerisine düşen tahliye subabı defalarca piston tarafından sarımsak gibi dövüldükten sonra artık piston ve biyel kolu ve krank buna dayanamayıp kırıldı ve dağılan parçalar dönmekte olan şanzımanın içine kaçtı...

*krank kırılıp kitledikten sonra tüm şanzıman dişlileri dönmeyi bırakacak ama motosiklet gider vaziyette ve tekerlek döndüğü için şanzımanın arkada tekerden güç alıp dönen kısmı halen hareketli ve motor içinde dağılan parçalar burada tahribata sebep oldu.

*şanslısınız ki motor içi şanzıman aksağamı arka teker aksağımı kadar sert ve sağlam değil, eğer öyle tasarlansa idi şanzıman dağılmayacak ve tahrik zinciri kopmayacaktı ve bir anlık kitlenmeden ötürü hacim olarak çok büyük olan ve merkez kaç kuvvetini iliklerine kadar yemiş olan arka teker göbek mekanizması bir anlık olan bu kitlenmeye dayanamayıp kopacaktı ve kafanıza geçebilme riski doğacaktı.

...geçmiş olsun, motosiklet arızasında yüksek hızda olup tekerlerin kitlenmesi durumundan korkarım, bunu yaşamamış olmanız sevindirici bir durum.
    ) bıraktığım motorcu en azından olumlu vs konuştu krank vs sipariş etmiş 7 gün içinde veririm dedi bakalım. felaket zinciri gibi yazmışsınız.
    teker kitleme olayını tabii ki yaşadım enteresandı. pat diye motorun sönmesiyle arkanın kitlenmesi bir oldu tabii ki. el de otomatik debriyaja kaydı bir şey olmadı o yüzden. ama patinaj çektim o 1 saniye bile olmayan süre zarfında. azıcık bile motor yatık olsaydı düşerdim.

edit: tekerin kitlendiği durumda tahminen hızım 60 falandır. çok hızlı değildim

Motosikleti
    MT25 2016

iş pederde bitiyorsa farklı tabii.

kendim de benzer şeyleri yaşadım o nedenle diyorum. 3 5 bin lira fazla verilmesi gerekiyorsa verip kurtulmak en doğrusu.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    motorumu aldım cillop gibi oldu. şu zamana kadar gerçekten ilk defa bir motorcuya bakıp veya esnafa bakıp güvenilir buldum. bu derece güven veren, hakka girmeyen adam izlenimini başkasından almamışımdır.
    bundan sonra motor ustam belli. 3950tlye yaptı. motorum uzun zamandır ses problemi varmış meğer. cillop gibi ses çıkarmaya başladı krank da değişince.

neyse 48 bin nerede 3950 nerede. hakka girmeyen insanlara hayranım. bilmiyorum ben çok güvenli çok sorunsuz buldum. eminim motoru da en iyi şekil yaptı. inancım tam. iyi iyi güzel. motorun baya paslı olması dışında her şey güzel. 1 ay veya daha fazla oldu motor sürmek çok garip geldi. bir farklı hissettim baya uzaklaşmışım. kavrama noktası da baya geri gitmiş bağırta bağırta sürdük büroya gelirken yakın zamanda satmayı düşünüyorum sahibinden koyup satıp 250cc almak hedefim. en azından satarken gözüm arkada kalmayacak. hakka girmeyelim

neyse iyi iyi.
    hadi de get premium.
    gurcanozturk, oldcockroach, yec ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Hadi iyisin bak gusül ve sadaka işe yaramış :D

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi iyisin bak gusül ve sadaka işe yaramış :D
    dün şaka maka nerem eksilir 3 ağız 3 burun haydi bakalım dedim su dökündüm çıktım. bugün böyle bir haber. her şey iyiye gidiyor ahahah. sağ olun

Motosikleti
    250r
    Hayırlı olsun. 4000 lira ya ömürlük usta bulmuş oldunuz. Biraz tuzluca ama kafanız rahat olur en azından.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. 4000 lira ya ömürlük usta bulmuş oldunuz. Biraz tuzluca ama kafanız rahat olur en azından.
    kesinlikle. usta bulduğum için şanslı ve mutluyum, sağ olun. konu kapanabilir artık amacına ulaştı. rahatladım.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Sana yanlışlıkla Fiyat listelerini atmışlar.. Çünkü sadece blok yok listede.. Naaptın motora ?
    Hurdalıktan motor alsan parçaların yarısı sağlam çıkar..Bu ne yahu ?..

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana yanlışlıkla Fiyat listelerini atmışlar.. Çünkü sadece blok yok listede.. Naaptın motora ?
    Hurdalıktan motor alsan parçaların yarısı sağlam çıkar..Bu ne yahu ?..
    2500tl motoru açma parasını cukkalama derdindeydiler bence daha çok. kolay para olsa gerek. neyse krank vs değişti onla alakalı galiba 500 metre 80i geçme dedi dünkü motoru aldığım usta. çok güzel hissediyorum hayatımda ilk defa rodaj yapıcam bir bakıma. çok eğlenceli

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)