Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KM SAATİ BOZUK

Motovento
    REKLAM ALANI
    bora efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Merhaba ben yeni motor piyasına katılıyorumda bir tane cbr buldum kendime fiyatı diğerlerinde bir miktar daha ucuz ama şöyle bir sorun var km saati bozukmuş yani adam hakkında kısmına 50,000 diye girmiş ama 90,000 olma ihtimali varmıdır ne yapmalıyım almalımıyım bütçeme uygun teşşekür edeirm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Muayene km geçmişi sorgulandığında aşağı yukarı orj km tahmin edilebilir

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Fantazi bir iş olur
    Fiyat olarak 15-20bin altına almıyorsan tamamen risk

Motosikleti
    Artık Yok...
    Adam en azından dürüstmüş ordan bile benden artı puan alır .. piyasada bir sürü motor var km si düşürülen ve hatta her muayene öncesi düzenli düşürülen yahu zaten kaç tane motor var ilanda 80-90 binde 100 bin leri devirmiş baksan çoğu 20-30 binde .. Gerçek km sini yazanları tenzih ederim ama cidden sayıları bence çok az ..

Bunda motor sahiplerinde de bazen suç yok bazı marka modellerde km saati bozuluyor adam pahalı diye almak istemiyor bazılarında zırt pırt km teli kopuyor adam bir değiştiriyor iki değiştiriyor sonra değiştirmekten vaz geçiyor ki bu olaylar özellikle belli km sonrası Japon İtalyanlarda yaygındır ..

YsNLzTrK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster
    İyi bir ustaya gösterirseniz ortalama km'sini ve alınıp alınmayacağını size söyler.
    Satıcının dürüst olması benim için +1 puan yazdı.

bora efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    fiyatı 35binlirada biraz uzak bana ama ilk motorum olarak güzel birşey istiyorum uygun da olsun istiyorum hiç çizik göçük yok ama saolun

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlla ve özellikle o motor alınacaksa en kötü senaryo düşünülerek bütçe oluşturmak sağlıklı olur. Her parçanın bir kullanım ömrü var. Motor yaptırtacak kadar şanssız olmadığınızı varsayıyorum. Motoru aldığınızda;

Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, ön ve arka fren balataları, debriyaj balata seti, zincir ve dişli seti, yeni bir lastik takımı, akü , soğutma sıvısı, fren hidrolikleri, furş takımı, teker rulmanları, buji değişimi gerekebilir. Bir kısmı hemen bir kısmı birkaç hafta veya birkaç bin km içinde gerekebilir. Yine de iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Km saati bozuk gezen adamın ben yağ değiştirdiğine bile inanmam.
    espresso, DickName, levend84 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Dominar D400
    Bir atasözüne göre "Taş da düşebülüü, ayı da çıkabülüü...". Taş düşerse pek sorun olmaz belki ama ayı çıkarsa bilemedim.

"...ilk motorum olarak güzel birşey istiyorum ..." kısmını "ilk motorum olarak geçmişini de bildiğim, olmadık sorunlar çıkartıp beni delirtmeyecek, cebimdeki parayı da bitirmeyecek birşey istiyorum" şeklinde değiştirmelisiniz bence. Yoksa o güzel motorunuzu tamircilerde parçalanmış olarak görme olasılığı artıyor genelde.
    Herkes bu riske girmek istemez, ben girmezdim mesela. Ancak sizi bilemeyiz.
    bora efe bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla ve özellikle o motor alınacaksa en kötü senaryo düşünülerek bütçe oluşturmak sağlıklı olur. Her parçanın bir kullanım ömrü var. Motor yaptırtacak kadar şanssız olmadığınızı varsayıyorum. Motoru aldığınızda;

Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, ön ve arka fren balataları, debriyaj balata seti, zincir ve dişli seti, yeni bir lastik takımı, akü , soğutma sıvısı, fren hidrolikleri, furş takımı, teker rulmanları, buji değişimi gerekebilir. Bir kısmı hemen bir kısmı birkaç hafta veya birkaç bin km içinde gerekebilir. Yine de iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Km saati bozuk gezen adamın ben yağ değiştirdiğine bile inanmam.
    Kral yine döktürmüş
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Cbr ın zaten ne kadar temizi olabilirki .., alanın amacı belli ilk motor başlangıç motoru acemiliğini atma top speed motoru sıkıştıra sıkıştıra yapma motoru.. Herkes olmasada yüksek hatta bence bana göre %95 lik kitle böyle ..
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler