Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet 40 Promil ile B ehliyeti ne el konulur mu...

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam Arkadaşlar 2 yıl önce otomobil ile alkolden Ehliyetimi kaptırmıştım ve çok dikkatli davranıyordum, Bu hafta sonu Aliağa ya motosiklet festivaline gittim, çadırı kurup 1 bira içtim, festival girişindeki markete giderken polis alkol çevirmesi ysptı 40 promil ve ehliyetime 2 yıl el koydular, B ehliyet alkol sınırı 50 promil olduğu için B ehliyetimi geri alma imkanım olmaz mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    50 promil değil miydi, 40 promil ile nasıl el koyuyor?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Google amcaya sordum, motosikletler için sınır 20 promil dedi.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    10 tane sınıf ehliyetiniz de olsa bir tanesinden dolayı kaptırdınız mı hepsi gidiyor. Geçmiş olsun, ben ilk 5 sene içinde 2. defa kaptırmada 1,5 sene ehliyet gidiyor diye biliyordum şimdi sizden 2 seneyi duydum. Yapacak birşey yok, hepimize ders olsun. "1 biradan ne olur ki?" dememek lazım, 40 promil çıkabiliyor.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Açılın bilen geldi.

Otomobiller için 50promil, motosikletler için 20promil. (Ticari araçlar için 0 sanırım)

İlk seferde 6 ay, 2. Seferde 2 yıl alınıyor. Otomobil ve motosiklet ehliyeti ayni ehliyet, B sınıfını geri alayim olmaz.

Bir biradan kaç promil çıkacağı sadece bira sayısına bağlı değil, yediğiniz yemeğe, kan sekerinize, bira içmeden önceki kan degerlerinize filan da bağlı. O yüzden sunu ictim su çıktı, tamamen kisinim bünyesine bağlı.
    espresso, Cyan, maktama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açılın bilen geldi.

Otomobiller için 50promil, motosikletler için 20promil. (Ticari araçlar için 0 sanırım)

İlk seferde 6 ay, 2. Seferde 2 yıl alınıyor. Otomobil ve motosiklet ehliyeti ayni ehliyet, B sınıfını geri alayim olmaz.

Bir biradan kaç promil çıkacağı sadece bira sayısına bağlı değil, yediğiniz yemeğe, kan sekerinize, bira içmeden önceki kan degerlerinize filan da bağlı. O yüzden sunu ictim su çıktı, tamamen kisinim bünyesine bağlı.
    Ben 1 bira içsem promilde oynama olmaz
    espresso, Cyan, yaşlıveacemi ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açılın bilen geldi.

Hiç ihtimal yok mu hocam, mahkemeye felan gitsek, tamam motosiklet sürmeyeceğim ama alkolüm otomobil sınırı altında ya ondan, bi çaresizlik içindeyim

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al benden de o kadar. Konu sahibine geçmiş olsun.
    tommygun bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    40 promil alkol otomobil üzerinde ölçüldüyse yapılan işlem yanlış. Motosiklet üzerinde ölçüldüyse geçmiş olsun. Ehliyetin bir miktarının alıkonulması diye bir uygulama yok.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ulash1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç ihtimal yok mu hocam, mahkemeye felan gitsek, tamam motosiklet sürmeyeceğim ama alkolüm otomobil sınırı altında ya ondan, bi çaresizlik içindeyim
    Üflemeye itiraz etseydiniz sizi hastaneye göndereceklerdi, hastanede de kan örneği alıp ölçüm yapılacaktı. Ama onun da suresi 45dk filandir yani üfleme ile kan örneği saati arasında daha fazla süre varsa şansınız olmazdı.

Geçmiş olsun hocam. 40 promil çıktı otomobil bari kullanayim yok, çünkü sonuçta yasada doğru olmayan bir şeyi yaptınız. Ben de daha önce 6 ay kaptirdim, yanlış anlamayin.
    espresso, Thesinner83, M.balibey ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    2 tekerde 20promil limit haberiniz olsun.kimse bilmiyor herkes 50 sanıyor.bende 1 ay önce öğrendim arkadaş sayesinde

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Neden sonuç ilişkisini doğru kurarsan, herhangi bir şekilde bu dediğinin mümkün olmayacağını görebilirsin.
    Sana verilen cezanın sebebi, trafik için tehlike oluşturman. Seni trafikten men ettiler, motosiklete binen seni değil, komple seni.

Bisikletteyken de alkol muayenesine girip ehliyetini kaybedebilirsin.

Geçmiş olsun.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aslında 20 promil bile çok
    çünkü o meret şişede durduğu gibi durmuyor bana birşey olmaz demeyin oluyor

Teşekkürler arkadaşlar bedeli çok ağır oldu

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne akla hizmet ise ticari ve resmi araç sürücüleri icin kandaki alkol ölçümünün SIFIR promil olması isteniyor. Ama kişinin yiyip içtikleri, kullandığı ilaçlar vs kandaki alkol oranını değiştiriyor. Ticari veya resmi araç sürücüsü iseniz hiç olmadık bir anda ehliyetinizi kaptırabilirsiniz.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ya ben hiç içmeden 31 promil çıkmıştım. allahtan arabalıydım. demek motor olsa ehliyet gitmişti.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani zaten tavan diyorsun.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam Arkadaşlar 2 yıl önce otomobil ile alkolden Ehliyetimi kaptırmıştım ve çok dikkatli davranıyordum, Bu hafta sonu Aliağa ya motosiklet festivaline gittim, çadırı kurup 1 bira içtim, festival girişindeki markete giderken polis alkol çevirmesi ysptı 40 promil ve ehliyetime 2 yıl el koydular, B ehliyet alkol sınırı 50 promil olduğu için B ehliyetimi geri alma imkanım olmaz mı?

Bende gittim o festivale. Adamlar sağlam ve zekice yerlere çevirme koymuş.
    İçerde içki su gibi gidiyordu, cogu insan içkili olarak yola cıkabilirdi, en azından cogunluk için bu cevirmeler caydırıcı olmus.

İçerde zaten herkes apaçilik yapıyordu, kamp alanında bir halt yapamaz mantıgı ile insanlar polisleri kışkırttı. Motoru bağırtmalar, teker yapmalar vs.

Neyse; sorunun cevabı yukarda gelmiş. Zaten ehliyete el konulması senin alkollü yakalandıgın araç tipini kullanmaman değil, araç kullanmaman. geçmiş olsn.
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Üzülme senin bu ehliyeti kaptırmak, pek çok kişinin bir şeyler öğrenmesine neden oldu. Bazılarını önceden bilsek de;

1- Motosiklette alkol sınırı, 20 promil. 50 değil.
    2- A, B, C, D her ne ehliyetin olursa olsun, birinden kaptırdın mı tümü gitti.
    3- İlk kaptırmada 6 ay, 2. kaptırmada 2 yıl el konuyor.
    4- Ticari araçlarda limit 0 sıfır

1.823 TL ceza var.

Aldığın bu ceza boşa gitmedi en azından Ulaş.

İlave etmek istediğim bir konu da, adamlar cezayı yapıştırdı mı, bakın hepimiz nasıl aydınlandık, eğitildik.

Trafikte eğitim "sopayla" (ceza) olur. Bakın hepimiz nasıl eğitildik. Yoksa istediğimiz kadar eğitim alalım cezayı yemeden bilgili ve akıllı olmayacaktık.

Şunu da belirteyim ki ehliyeti vaktiyle ben de kaptırdım (53 promil) İnanın ceza bir şekilde borç harç ödeniyor ama ehliyetsizlik, aktif sürücüyseniz kötü oluyor. Bu sebepten, ehliyete el konmalı, 2-3 gün de olsa hapis yatmalı cezalar artırılmalı ki adam olalım.
    ero__ ve espresso bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Trafikte eğitim "sopayla" (ceza) olur. Bakın hepimiz nasıl eğitildik. Yoksa istediğimiz kadar eğitim alalım cezayı yemeden bilgili ve akıllı olmayacaktık.

Şunu da belirteyim ki ehliyeti vaktiyle ben de kaptırdım (53 promil) İnanın ceza bir şekilde borç harç ödeniyor ama ehliyetsizlik, aktif sürücüyseniz kötü oluyor. Bu sebepten, ehliyete el konmalı, 2-3 gün de olsa hapis yatmalı cezalar artırılmalı ki adam olalım.
    Kesinlikle etkili, kendimden biliyorum
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)