Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik sigortasına %260 zam yapmışlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    toujours09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-İNAZUMA-MT9 SP
    dün inazumaya 660 ödedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Sigortacı değilim ama sigortacılara da kızmamak lazım. 690 lira sigorta yaptırılıyor,, karşıya vereceğimiz ufak bi far kırma, ayna parçalamada hasar 2-3 bin TL. 690 TL işçiliğe yetmez. Adam 690 liraya hasarlı aracı dükkandan içeri sokmuyor. Malesef iş dönüp dolaşıp buğdayı rusyadan pirinci yunanistandan ithal etmeye geliyor. Kendi kendine yetemezsen, para dışarı gider, döviz artar, maliyetler artar, sigortan pahalı çıkar. Yani "pirinci neden yunanistan'dan ithal ediyoruz biz" diye sorgulamazsan, trafik sigortası primin fazla çıkar.

Ben de geçen sene 260 civarına yaptırdım, Temmuz'da yenileme var, galiba ben de 600-700 verecem.

Enflasyon %70 falan, sigortacılar nasıl %200 zam yapabiliyor. Cumhurbaşkanımız, vatandaşımızı fahiş fiyat artışları altında ezdirmeyeceğiz demişti. Aslında bu da fahiş artış. Önlem alınmıyor mu?

Bir de aman diyeyim asistans hizmeti olan trafik sigortası yaptırın. TEM de giderken lastik patlasa 2.000 TL çekici parası verirsiniz. Diğer türlü 1-2 saat bekleniyor ama çekici alıp ilgili yere çekiyor.
    fazil bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Geçen sene 303 ₺'na Quick'ten yaptırdım.

Az önce 7. Basamak hasarsızlık (%45 indirim) ile 495 ₺'na yine Quick'e yaptırdım.

Geçmiş olsun.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortacı değilim ama sigortacılara da kızmamak lazım. 690 lira sigorta yaptırılıyor,, karşıya vereceğimiz ufak bi far kırma, ayna parçalamada hasar 2-3 bin TL. 690 TL işçiliğe yetmez. Adam 690 liraya hasarlı aracı dükkandan içeri sokmuyor.
    Sigorta isinde maliyet oyle hesaplanmiyor. Sigorta dedigimiz sey adi uzerinde zaten, kullanmayanlardan da prim alip havuza koyup kaza/hasar olusanlar icin kullaniliyor limitler dahilinde. Yani aslinda riski satin aliyorlar, boluyorlar prim odeyenlere. 5 kisiden 690TL aliyorsun, bunlar 1 yil boyunca hic kazaya/hasara ugramiyor, kazaya ugrayan baska 1 kisinin 2000TL odemesi yapiliyor, havuza kaliyor 1450TL.

Biraz daha karmasiktir elbette, daha iyi bilenler daha iyi aydinlatacaktir.
    espresso, birbilent, fazil ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Sonra diyorlar 50 cc motorlar neden bu kadar çok satıyor..

Valla benim gibi sigortasız olduğu için sadece 50cc ye tepki gösteren adam bile artık yalan yok sıcak bakıyorum bir tane ikinci motor olarak alıp atsam mı diyorum köşeye sağa sola kısa mesafe gidip gelmelik …. O hale geldik …

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    https://eksisozluk.com/entry/138452566

amacım ağlamak değil bilgi vermek:

cuma günü sigortam.net'ten, bitmekte olan trafik sigortamı zaten çok yükselmiş fiyatlarla yenilemek zorunda kaldım. geçen yıl, hasarsızlığı tavana yükselmiş eski motorumu satmadan yenisini aldığım için o indirimi yeni poliçeye yansıtamamışlardı, artık o motoru sattığım halde de yenilenen poliçeme indirimi yansıtamıyorlarmış.

ne yapacağız bu fiyatlarla diye sorunca; iki gün önce %25 zam geldiğini, üzgün olduğunu söyledi telefondaki hanımefendi sağ olsun. keşke iki gün önce arasaydınız dememe de yasal olarak yenileme sürecimin yeni başladığını iletti. o halde taksit yapalım; o da yok. size shell''den 75 liralık akaryakıt puanı verelim, dedi.

gittim shell kart aldım, sms ile gelen kodu girdim, bilmem kaça gönderdim, 48 saatte yüklenecek diye mesaj geldi ama yok. ertesi gün sorayım dedim, shell' e bağladılar; evet olmamış durun bakalım olmazsa manuel yükleyelim.. e bugün ikinci 48 saat doldu, artık can sıkan bir hal aldı, yükleseniz ya.. yok.. onlar da sigortam.net'e söylemişler de, sorunlar çıkmış da..

taahhütünüzü yerine getirmediğinizi ileteceğim insanlara deyince, iki firma da size kalmış dedi.. ben de sigortamın iptalini istedim.. bittikten sonra başka yerde yaptırırım artık..

edit: başlığın tam hali "07 haziran 2022 sigortam.net ve shell'in hediye akaryakıt rezaleti" olacaktı ama malum, karakter sınırı.. diyeyim de adet yerini bulsun. (swh)

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://eksisozluk.com/entry/138452566

amacım ağlamak değil bilgi vermek:

cuma günü sigortam.net'ten, bitmekte olan trafik sigortamı zaten çok yükselmiş fiyatlarla yenilemek zorunda kaldım. geçen yıl, hasarsızlığı tavana yükselmiş eski motorumu satmadan yenisini aldığım için o indirimi yeni poliçeye yansıtamamışlardı, artık o motoru sattığım halde de yenilenen poliçeme indirimi yansıtamıyorlarmış.

ne yapacağız bu fiyatlarla diye sorunca; iki gün önce %25 zam geldiğini, üzgün olduğunu söyledi telefondaki hanımefendi sağ olsun. keşke iki gün önce arasaydınız dememe de yasal olarak yenileme sürecimin yeni başladığını iletti. o halde taksit yapalım; o da yok. size shell''den 75 liralık akaryakıt puanı verelim, dedi.

gittim shell kart aldım, sms ile gelen kodu girdim, bilmem kaça gönderdim, 48 saatte yüklenecek diye mesaj geldi ama yok. ertesi gün sorayım dedim, shell' e bağladılar; evet olmamış durun bakalım olmazsa manuel yükleyelim.. e bugün ikinci 48 saat doldu, artık can sıkan bir hal aldı, yükleseniz ya.. yok.. onlar da sigortam.net'e söylemişler de, sorunlar çıkmış da..

taahhütünüzü yerine getirmediğinizi ileteceğim insanlara deyince, iki firma da size kalmış dedi.. ben de sigortamın iptalini istedim.. bittikten sonra başka yerde yaptırırım artık..

edit: başlığın tam hali "07 haziran 2022 sigortam.net ve shell'in hediye akaryakıt rezaleti" olacaktı ama malum, karakter sınırı.. diyeyim de adet yerini bulsun. (swh)
    Sigortam.net sbm'deki tekliflerden bile fazla ücret çıkarıyor.
    Eş-dosttan tanıdık yada işini iyi yapan bir sigorta acentesi bulup sbm'den 100-200 lira altına yaptırabilirdiniz

Keçi sigortam.net kazancım net derken saniyesine 3-4bin veriyor tv ekranında

Bir ürün ne kadar reklamı geçiyorsa o kadar satışı pahalaşıyordur kanımca

Motosikletin sigortasını geçen sene 6. basamak 384'e yaptırmışım bakalım temmuzda ne çıkacak
    birbilent bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    geçen temmuzda 7 bin tl ödemiştim motorlar ve arabalar için bu sene zamlardan sonra ne çıkacak düşünmek bile istemiyorum, en iyisi küçülmeye gitmek araç sayısını azaltmak.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Eş-dosttan tanıdık yada işini iyi yapan bir sigorta acentesi bulup sbm'den 100-200 lira altına yaptırabilirdiniz
    Bu mümkün mü, ben sbm'de en ucuz ray sigortayı gördüm bu sefer o da 620TL falan çikti, daha ucuza nasıl yaptırabiliriz, var mı bir öneri acenta falan?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mümkün mü, ben sbm'de en ucuz ray sigortayı gördüm bu sefer o da 620TL falan çikti, daha ucuza nasıl yaptırabiliriz, var mı bir öneri acenta falan?
    Eşimin kardeşi sigorta acenteliği işi yapıyor, arabanın sigortalarını ona yaptırıyoruz ama motor için bende düşük fiyat zor hiç uğraştırma motor sigortası konusunda uzman acentelerden daha düşük fiyatlar çıkar demişti. Motorumu aldığımdan beridir 6 yıldır MRT sigorta adında bir acenteye yaptırıyorum motorumun sigortalarını. Trafik sigortasını geçen ekim ayında xmax 250 için 190 küsür lira bir şey çıkmıştı. Kasko da bu ay doluyor, bir kaç güne kadar arayıp haber verirler, bakalım ne kadar çıkacak göreceğiz.
    MRT sigorta yeri nerededir hiç görmedim. Kadıköyde olduklarını biliyorum sadece. Kaskomu Unico sigortadan yapmışlardı. Trafik sigortası da her yıl başka bir şirketten çıktığı oluyor en ucuz hangi sigorta şirketinden çıkmışsa ondan yaptırıyorum. Kredi kartına taksit de yapıyorlar bu da iyi.
    fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Sigortada sadece fiyat odaklı da düşünmemek lazım.

Örneğin benim arabaya yaptırdığım kasko, 1 değil 2 hafta ve yılda 2 defa ikame araç veriyor. Ön cam kırılırsa yetkili serviste orjinal taktırmama izin veriyor. Başka bir şehirde arıza-kaza olursa istediğin şehire çekiyor. Bunu bir defa kullandım. İznik'de arabam bozuldu, İstanbul'a çektirdim. Trafik sigortası karşı tarafa 50 bin civarı bir gasar ödüyor. Çok pahalı olmasına gerek yok, motosikletle zor ama arabayla ortalama bir araca carparak 80-90 bin hasar verilebilir. Sigorta 50 bin veriyor üstünü bizzat sen karşılıyorsun. Kaskoda imms yeterli olursa kalan tutarı kasko karşılıyor. Bu tip detaylara dikkat edilmeli. Hatta çok ucuz kasko yaptıran akrabam, aracı başkası kullanırken kaza yaptılar. Sadece akrabamın aracı kullanması şartıyla hasar karşılanıyormuş. Kuruş para alamadılar kaskolu arabadan.

Poliçeyi okumanızı tavsiye etsem de daha 1 bilemedin 2 sayfada açıklanan rodaj kurallarını bile kimse okumadığı için 20-25 yıldır rodaj konusu halen daha bir bilinmez bu ülkede. Poliçenizi okumasanızda bari yukarda yazdıklarımı okuyun.
    espresso ve birbilent bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Artık Yok...
    Arabada kaskolar 10 bin tl lere dayanmış ..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabada kaskolar 10 bin tl lere dayanmış ..
    Arabanin fiyati milyona dayandigi icin bence cok normal bu degerler. Sonucta toplanan primlerle odenecek o arabalarin hasarlari. Sahibinden'e bakip, arabasinin fiyati yukselince "ohhh ohhhh, bizim arabanin fiyati da guzel yukseldi haaaa" diyenler sigorta islerini de dusunsunler bir zahmet
    espresso ve birbilent bunu beğendiler.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Evet mümkün.
    SBM sigorta firmalarının o an verebileceği en minimum fiyatı gösteriyor,
    Ama acentenin yapabileceği iskonto gözükmüyor

İlk motosiklet sigortam
    SBM'de 900 küsürdü, benim yaptırdığım 700 küsür
    İkinci motosiklet sigortam
    SBM'de 700 küsür, benim yaptırdığım 550'ydi
    Üçüncü motosiklet sigortam
    SBM'de 600'dü benim yaptırdığım 384 lira

İlk araba sigortam geçen sene
    SBM'de 1900'dü, 1600'e yol yardım dahil yaptık

İyi bir sigortacınız varsa kesinlikle fiyatlar oynuyor,
    Çoğu der ki "abi vallahi iskonto yapamıyorum SBM'de zaten görmüşsündür fiyatlar belli"
    Hepsi fasa fiso çingene pazarlığı yapın hiç bilemediniz yol yardım hediye ederler

Tabi bu bahsettiklerim hep geçen sene için geçerli
    Bu sene her ay üstüne koyarak zam yapıldığı için durumlar ne bilmiyorum, gelecek ay öğreneceğiz

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Aslinda en iyisi hic yaptirmamak da olabilir.
    20 senedir motor kullaniyorum, hic kazaya karismadim, motor kullanimim da gittikce azaliyor bu arada.
    Bu parayi ödemekten bıktım artık. Eger bir zarar verirsem gerekli parayi ödeyebilirim sanirim onun yerine, bu secenegi secmek iyi olabilir.
    2-3 kat zammı kabul etmesi zor.
    Eger polis cevirirse durumu anlatmayi dusunuyorum, durumla ilgili belgeleri (ve daha fazlasını) da yanimda tasiyabilirim.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    birbilent;4686790]https://eksisozluk.com/entry/138452566

Birkaç gün önce yazdığım konu ile ilgili son durum. (alıntılamayı doğru yapamadım)

cuma günü sigortam.net'ten, bitmekte olan trafik sigortamı zaten çok yükselmiş fiyatlarla yenilemek zorunda kalmıştım.

edit: sigortam.net hemen arayıp memnuniyet verici ve makul davrandı.

edit: bir hafta sonunda shell de arayıp puanınızı yükledik, dedi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Bu pazartesi 2014 inazumaya ray sigortadan 594 liraya sigorta yaptırdım. 7. Basamaktayım.
    2021 ekimde 2017 model cbf 150 için Quick ten 201 lira ödemiştim. Quick bu sefer 695 lira istedi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslinda en iyisi hic yaptirmamak da olabilir.
    20 senedir motor kullaniyorum, hic kazaya karismadim, motor kullanimim da gittikce azaliyor bu arada.
    Bu parayi ödemekten bıktım artık. Eger bir zarar verirsem gerekli parayi ödeyebilirim sanirim onun yerine, bu secenegi secmek iyi olabilir.
    2-3 kat zammı kabul etmesi zor.
    Eger polis cevirirse durumu anlatmayi dusunuyorum, durumla ilgili belgeleri (ve daha fazlasını) da yanimda tasiyabilirim.
    En iyi ihtimalle aracı trafikten men ederler bence ya hiç treafiğe çıkarmayın yada zevk almaya bakıcaz durumdan

Motosikleti
    Artık Yok...
    Trafik sigortasız motora binilmez kaza anında yüz misli fazlasını öderseniz …

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Banka ve sigortalar hiçbir şeyi umursamaz, gerçek enflasyonu gösteriyorlar işte %260, 448 TL trafik sigortam tuttu ama kasko fena, geçen sene 2200 tl olan kasko 5600 tl oldu, ilk sebep motor rayiç değerlerinin artması geçen sene ki motorum700 cc idi şimdi 900 ve geçen seneye göre motosikletler de iki katı fiyata geldi, ayrıca 25bn tl'de aksesuar eklemiştim, 4.<kademe hasarsızlık indirimim, eğitimlerim vs. anca bu kadar seneye kaç olacak meçhul. İşimiz iş yani.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)