Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tamirci neden böyle bir şey yapmış olabilir

Motovento
    REKLAM ALANI
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Motosikletimi komple bakım için tanirciye vermiştim bujiyi hava fikttesini yağı falan değiştirdi birde korbiratörü temizledi

Motoru teslim aldığımda motor yüksek devirde tekliyoedu motoru geri götürdüm dedim motor tekliyor bana adamın dediği senin deponun içi çok pis ondan yapıyor dedi ama bu güne kadar öyle bi sorunu yoktu dedim yapacak bi şey yok dedi

Bende motorun yan kapajlarını evde kendim açtım gördüğüm manzara karşında gözlerime inanamadım adam motorun hava girişine kocaman bi naylon koymuş boruyu tıkamış bu içi hava dolu ambalaj naylonları oluyor ya ondan onu çektim motor normale döndü

Bunu neden yapmış olabilir o boruyu tıkamaktaki amaç be bilerek mi yaptı bir daha gelsin diye
    fz6_fazer ve fz6_fazer bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Büyük ihtimal bilerek yapılmış birşey ve birdaha gelmenizi istemiş, bu sefer motor tekliyor diye size hiç yoktan yere parça değiştittircek ve sizin paranızı almaya çalışıcak, imkanınız varsa bir daha o ustaya gitmeyin ve araştırmalar yaparak kendinizin yapmanızı tavsiye ederim.
    j700 bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Siz ustaya değil nitelikli dolandırıcıya gitmişsiniz. Yine dolandırılmak istemiyorsanız bir daha o dolandırıcının mekanına uğramamanızı, çevrenizi konu hakkında bilgilendirmenizi öneririm.
    espresso, j700, s0me0ne ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha neler duyacağız?
    j700 ve espresso bunu beğendiler.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    yok artık...
    j700 bunu beğendi.

keske tamircinin adını soyadinı verebilsenizde baskalarida magdur olmasa
    j700 bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Her zaman olumlu düşün daha mutlu bir hayat sürersin.
    bakım yaparken oraya pislik kaçmasın diye tıkarmış olabilir
    j700, yaşlıveacemi ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotoğraflayıp sikayet etseydınız keske.
    j700 bunu beğendi.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Dolandırıcının bilgilerinin verirseniz.Bu şekilde başkalarıda zarar görmekten kurtulabilir.
    j700 bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Fatura aldıysanız şikayetçi olun
    Mümkünse dükkan ismi ve adres paylaşın
    Google Maps'de güzel yorumlarımızı paylaşalım
    j700 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Biz niye Kvkk ayağına herşeyden korkar hale geldik?

Ver arkadaşım şu dürzünün ismini cismini, kanıtlarıyla beraber bir veritabanı oluşturalım. Kimse yağ değişimi için bile gitmesin bu denyoya. Ticari hayatını bitirelim itin.

Sen "aman başıma iş gelmesin" diye isim paylaşmazsan yarın öbür gün başka bir 2 tekerci kardeşinin mağduriyetinden sorumlu olursun.

İsim, cisim vermiyorsan da kusura bakma kimse senin sıkıntını sallamamalı.
    Motorumu, DickName, E.Yzr ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Merhaba arkadaşlar kaç gündür foruma ancak girebildim bu usta alanyada serkan usta diye birisi yeri saneyide değil mahalle arasınds bir yerde toros apartın arkasında
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz niye Kvkk ayağına herşeyden korkar hale geldik?
    Burada KVKK'yla ilgili olan şey hangi bilginin paylaşıldığı.

A mahallesi C sokaktaki X servisine gittim Y işlemi yaptı Z oldu demek KVKK'lık bir sorun teşkil etmez. Adamın ev adresini, şahsi telefonunu, araç plakası falan gibi şeyleri yazmak KVKK konusu olur.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Dükkan adı kişisel veri değildir, paylaşın aklımızda bulunsun

Başlıktaki sorunun cevabı ise, annemi satılığa çıkardım demenin kibar bir yolu

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dükkan adı kişisel veri değildir, paylaşın aklımızda bulunsun
    Bence paylaşmasın bizde böyle şeyler itibar kaybettirmez. Reklamın iyisi kötüsü olmaz moduna geçer.

Bir daha gelmeni sağlayıp para koparmak İçin sanıyorum. Namusuyla şerefiyle iş yapmak bu kadar mı zor geliyor insanlara. İş yok diye yapıyor desem Günümüzde aradığımız Dürüstlüğü, güveni verse, işini hakkıyla yapsa millet kapısına sıra olacak zaten.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Burada olay KVKK degil, KVKK'da olay, herhangi bir bireyin kimligini aciga cikarabilecek bir bilginin ortaliga sacilmasi, yasadigi toplumda diger bireylerden bu bilgilerle ayirt edilmesinin kolaylastirilmasi.

Buradaki olay, "kotu reklam sebebiyle mali zarar verme" 'ye girebilir, ismi karalamak anlaminda, o yuzden basi agriyabilir yazanlarin.
    espresso ve ufoz bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada olay KVKK degil, KVKK'da olay, herhangi bir bireyin kimligini aciga cikarabilecek bir bilginin ortaliga sacilmasi, yasadigi toplumda diger bireylerden bu bilgilerle ayirt edilmesinin kolaylastirilmasi.

Buradaki olay, "kotu reklam sebebiyle mali zarar verme" 'ye girebilir, ismi karalamak anlaminda, o yuzden basi agriyabilir yazanlarin.
    Yıllar evvel bizim sektörün eski firmalarından biri bayisiyle problem yaşıyor.
    Konu mahkemeye intikal ediyor. 4 sene kadar sonra mahkemeyi kazanıyor.

Diğer firmaların canı yanmasın diye mahkeme evraklarıyla beraber sektördeki diğer firmalara durumu bildiriyor.

Bir şekilde bu mahkemeyi kaybeden bu duyurudan haberdar oluyor.

Bu sefer ticari itibarını zedelemekten dolayı maddi manevi tazminat açıyor ve kazanıyor.
    Epeyce bir tazminat alıyor.

Bu mevzu enteresandır. O yüzden dikkatli olmakta fayda var.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada KVKK'yla ilgili olan şey hangi bilginin paylaşıldığı.

A mahallesi C sokaktaki X servisine gittim Y işlemi yaptı Z oldu demek KVKK'lık bir sorun teşkil etmez. Adamın ev adresini, şahsi telefonunu, araç plakası falan gibi şeyleri yazmak KVKK konusu olur.
    Bu yazdiklariniz da KVKK'ya konu olmayabilir. "Acik riza" varsa, KVKK'ya girmez. Ornegin dukkan sahibi, dukkaninin tabelasina sahsi telefonunu yazmis ise, "sahsi telefonumu acikladilar KVKK'ya aykiri bu" diyemez.

Bu nedenle, internette kisisel veri olarak neyi paylastigimiza dikkat etmeli, sonucta paylastigimiz ortamlarin gizlilik politikalarini (privacy policy, EULA, GDPR vs. genelde sayfalarin en altinda kucuk kucuk yazar veya link verilir.) hic kimse okumuyoruz
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazdiklariniz da KVKK'ya konu olmayabilir. "Acik riza" varsa, KVKK'ya girmez. Ornegin dukkan sahibi, dukkaninin tabelasina sahsi telefonunu yazmis ise, "sahsi telefonumu acikladilar KVKK'ya aykiri bu" diyemez.

Bu nedenle, internette kisisel veri olarak neyi paylastigimiza dikkat etmeli, sonucta paylastigimiz ortamlarin gizlilik politikalarini (privacy policy, EULA, GDPR vs. genelde sayfalarin en altinda kucuk kucuk yazar veya link verilir.) hic kimse okumuyoruz
    Onu yaptıysa o telefon zaten artık iş telefonudur, o yüzden o detaya girmedim.
    Ama ayrıysa en büyük belalardan biri cep telefonu paylaşımı. Bir de soyad bilgisi, bu da kritik bir ayırıcı olabiliyor, önceki mesajında belirttiğin "ayırt edicilik" kısmından.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)