Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Köpekleri motosikletten uzak tutmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, motosikleti hiç brandasız bırakmıyorum fakat köpeklerin sürekli işemesi yüzünden brandayı her kullandığımda yıkamam gerekiyor. Köpekleri uzak tutacak bir formül bir koku vs. var mıdır bildiğiniz. Evle motosikleti kilitlediğim yerin arasında da biraz mesafe olduğu için yanıma alıyorum normalde brandayı. Böyle olunca yanıma almak için sürekli su götürüp yıkıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    işaretlenmiş branda o iş bitti.yenisini alsanda max 1 hafta işemezler sonra yine aynı.tek çare başka yere park edip yeni branda almak.köpek çişi yine neyse kedi çok daha beterdir

Burada motor hırsızlığı çok fazla olduğu için koyabileceğim başka bir yer yok. Sirke vs deneyeceğim umarım işe yarar

Naftalinin işe yaradığını söyleyenler var. Ben denemedim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çözüm basit. motosikletin üstüne köpeklerin oturdugu yeri kapacak uzunluktabir karış genişliğinde bir tahta parcası koyacaksın.

Mesela benim seleyi mahvediyorlardı 1 metreye 1 karış tahta buldum, selenin üstüne koyuveriyorum. Kedi köpek cıkmıyor.

Burada önemli nokta bir ucuzu depo üstüne bir ucuzu artcı selesine getirip dengesiz oynar halde bırakmak. cıkmaya calıstıklarında sallandıgı için cıkmıyorlar bi daha.

Motosikleti
    250r
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köpek çişi yine neyse kedi çok daha beterdir
    Bilirim. Yağ filtresinin takıldığı kapağa işeyip duruyorlar. Durduramıyorum.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok zor. Onlar keyfi değil bir nevi kendi bölgesini işaretleme mantığıyla yapıyorlar. Mesela benim arabanın ön sis farına bir kedi işemiş, balkondan bakıyorum, gelen geçen kedi aynı yeri koklayıp, aynı yere işeyip devam ediyor.

Elimde kovayla indim yıkadım, koku gitsin de işemesinler diye, ertesi gün yine aynı. Ha kızamıyorum da çünkü içgüdüsel yaptıklarını da biliyorum. Yani amaçları "aha şu arabaya işeyek de sahibini bi çıldırtak" değil. İçgüdüsel olarak kokularını bırakıyorlar.

Motoru açığa bırakınca böyle şeyler oluyor maalesef, bırandayı yıkayıp temizlemeye devam, kolay gelsin şimdiden
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Küfreden doblolu gibi birini işetin belki köpekler hayvanlıklarından utanıp kaçarlar

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim motorun da brandayı köpekler ısırıp ön tarafını parçalamışlar.
    Gri bant (duct tape) ile bantladım eskisinden sağlam oldu hem branda ile aynı renk olduğu için bantlar belli olmuyor uzaktan.

Motoru örtmesem ağaçlardaki kuşlar pisliyor, bütün gün güneş altında kötü olur bu yüzden motoru parkedince hemen örtüyorum.
    Henüz işeyen köpek olmadı, bir tane sürekli apartmanın önünde takılan sokak köpeği var, çoğu zaman motorun yanında yatıyor, yanından geçerken naber falan diyorum. Brandayı yırtan köpekler o yokken sokaktan geçen köpeklermiş, o sokaktayken başka köpek yaklaştırmıyor kaldırıma.
    Cyan ve SuleymanE bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 750X
    liqui moly nin fare kovucu spreyi var kendi sitesinde satılıyor. fare için aldım kediler bile yaklaşmadı. köpekleri uzak tutacağını düşünüyorum. beni bile uzak tutuyor ilk sıktığımda. denemekte fayda var.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)