Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ne olacak bu halimiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Pandeminin etkileri filan degil. Bunlar bu cografyadaki insanlarin; calismadan, ter dokmeden, kendini gelistirmeden, baskasinin sirtindan gecinme, kolay para kazanma, rantcilik hirsindan dolayi.

Isi gucu olmayan, bir baltaya sap olamamis adamlar araba alip satarak para kazaniyor. Emek sarf etmek, calismak, bir seylere yararli olmak yok onlarin lugatinda, dusturunda, ruhunda, egitiminde.
    yec, kafkasay ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    neden bir tane sebep arayıp ona bağlamak istiyorsunuz mutlaka? Birden fazla sebebi olamaz mı olayların? =)

Pandeminin etkisi var mı? tabii ki var. Konteyner bulunamıyor ticaret için konteyner..
    Arz sıkıntısı da var.
    Eskiden ev, daha sonra araba çeviren insanların paraları buna yetmediği için motosiklet çevirmeye başlaması da var.
    E üreticiler de Türkiye'ye bakıp siz kıçınıza don alın diyorlar tabii ki, belli şeylere ulaşabilen insan sayısı azaldıkça buraya ayırdıkları araç da azalacak. Kur düşük iken BMW'nin Borusan'a ayırdığı araç yetmezdi, Ukrayna'dan ordan burdan araç gönderirdiler Türkiye'ye. Şimdi Türkiye kotasından başka yere giden araçlar oluyor.
    K1600 GTL siparişi veriyorsun, teslim ayına girince "ee o motor yok" diyorlar mesela

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yüksek hacimde bir sıkıntı yok arkadaşım xadv mayıs başı yazıldı mayıs 20 si gibi aldı motorunu başka arkadaşım nisan ortası triump yazıldı mayıs başı aldı sıkıntı düşük hacimde ..

Bence fabrikalarında üretimde yetişemedikleri yer düşük hacim şahsi fikrim ama dünya genelinde yakıt fiyatlarında artış var genelde bence talepte bir artış artış neticesi çip krizi üstüne ham madde sıkıntıları konteynır fiyatlarının dünya çapında artması Çin’in Şangay’ı kapatması virüs yüzünden deniyor ben şahsen pek sanmıyorum ama neticede limanlar kapalı gemiler çıkamıyormuş ..

Diğer taraftan mesela Türkiye de sıraya girenlerin bekleyenlerin artması arttıkça sıraların şişmesi yukarda yazdığım nedenlerden ötürü sınırlı sayıda motor gelmesi .. Bence şahsi tahminim nedenler bunlar..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bütün Dünya'da arz problemi var.
    Amerika'da Tuono 660 Factory arıyor adam, çok zor bulunduğu için liste fiyatından $2000 fazla isteyen bayileri anlatıyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Şimdi paketçi kuryeci kardeşim ne yapıcak motor gelmiş artık 70-80 bine zaten bir iki kez belki motor yaptırmış grenajlar yıpranmış artık yeni sıfır alması lazım sıraya giriyor motor yok beklemeye vakti yok ekmek teknesi o motor ne yapsın oda mecbur 70 binse sıfır pcx gene sıfırını dışardan 85 bine 90 bine almak mecburiyetinde kalıyor .. onunda mantık zaten bu motor ekim kasıma 85-90 görür ben satana kadar 2-3 seneye hayli hayli kara geçerim mantığı işte..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    O kuryecilik işide yakında patlar.6 lahmacun 100 tl olmuş Kim dışardan yemek söylerki.Bizde azalttık dışarıdan yemek söylemeyi dışarıda yemek yemeyi.3 kişi dışarıda yemek yesen 400tl şaka gibi.
    xtrafrozen, espresso ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kuryecilik işide yakında patlar.6 lahmacun 100 tl olmuş Kim dışardan yemek söylerki.Bizde azalttık dışarıdan yemek söylemeyi dışarıda yemek yemeyi.3 kişi dışarıda yemek yesen 400tl şaka gibi.
    Aynen kokoreç tam ekmek bizim burda 110 tl oldu şaka gibi ..
    espresso ve Motorumu bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pandeminin etkileri filan degil. Bunlar bu cografyadaki insanlarin; calismadan, ter dokmeden, kendini gelistirmeden, baskasinin sirtindan gecinme, kolay para kazanma, rantcilik hirsindan dolayi.

Isi gucu olmayan, bir baltaya sap olamamis adamlar araba alip satarak para kazaniyor. Emek sarf etmek, calismak, bir seylere yararli olmak yok onlarin lugatinda, dusturunda, ruhunda, egitiminde.

abi herşeyi bahane ediyorlar.

ekonomi kötüleştiğinde gezi yüzünden
    ekonomi battı pandemi yüzünden.

milletin tavuk fiyatı 0.75 eurodan 0.79'a cıkmıs. bizde 20 liradan 80 liraya cıkmıs. aynıymışız gibi konusuyorlar
    oldcockroach ve espresso bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el alıp gececeksiniz cok dusunmeden. Bu ülkede ne alırsanız alın, bugun hala ucuz..Paranız degerini koruyacak , üstüne işiniz gorulmus olacak.
    2. El fırsatçıların ekmeğine yağ sürmek olur. Sıfırı 110.000 tl olan malı, 2. Elde 150.000 civarı satıyorlar. Beklerim bir kaç ay 150.000 e sıfırını alırım.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı kafkasay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. El fırsatçıların ekmeğine yağ sürmek olur. Sıfırı 110.000 tl olan malı, 2. Elde 150.000 civarı satıyorlar. Beklerim bir kaç ay 150.000 e sıfırını alırım.
    Arada o kadar fark verip alınmaz belki.. Bir kac ay bekleyip bayide sıra gelecegini teyid ediyorlarsa elbette..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi herşeyi bahane ediyorlar.

ekonomi kötüleştiğinde gezi yüzünden
    ekonomi battı pandemi yüzünden.

milletin tavuk fiyatı 0.75 eurodan 0.79'a cıkmıs. bizde 20 liradan 80 liraya cıkmıs. aynıymışız gibi konusuyorlar
    Memlekette kötü bir şey oluyorsa illa ki hükümet dışında bir sebebi vardır. Antarktika'da penguen sayısının azalması sebep olabilir ama hükümetimiz olamaz.
    Motorumu bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Parası çok olan için aradaki bekleme süresince motora binemeyeceği vb. düşününc eo farkı beklememek için veriyor olabilirler. Yani hiç o kadar param olmadı, 3-5 ay beklerim ben ama beklemeyip parayı basıp hemen alanlar için diyorum.
    Aynı alıcılar trafikte arabayla köprü kalabalığını beklememek için avrasya tünelinden parasını verip geçyorlar, ben arabayla trafikte kalırsam Kadıköy'den Beylikdüzü'ne köprü trafiği dahil 3 saatte gitmeyi tercih ediyorum ama avrasya tüneline o parayı vermiyorum.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Nefes alacak halimiz kalmadı, :(
    espresso bunu beğendi.
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Scooter bakıyorum. Biraz rahat sürüş olsun diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Aldığım cevapların hiç biri talebin artması ile ilgili değil ki. Hepsinin ortak lafı gibi dedikleri motosiklet gelmiyor.
    Motosiklet mi gelmiyor dediniz? Bayiye gidiyorum içerisi full motor dolu ama her ne hikmetse "yok evraklar eksik, yok belgeleri bekliyoruz" deyip yeni zamlı tarifeleri bekliyorlar. Sıfır motor olmasına rağmen satış falan yaptıkları yok! Alın size fotoğraf paylaşayım. Malum sitede satış ilanları var ama şehirler arası yol yapıyorsun, bayiye giriyorsun, sıfır motorları görüyorsun ama "SATIŞ YOK"

Motosikleti
    Artık Yok...
    Japon İtalyan markalar da olmaz öyle şeyler sanmıyorum

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon İtalyan markalar da olmaz öyle şeyler sanmıyorum
    Abartmıyorum 1 sene boyunca ara ara sorarak forza 250 sıfır bulamadım,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet mi gelmiyor dediniz? Bayiye gidiyorum içerisi full motor dolu ama her ne hikmetse "yok evraklar eksik, yok belgeleri bekliyoruz" deyip yeni zamlı tarifeleri bekliyorlar. Sıfır motor olmasına rağmen satış falan yaptıkları yok! Alın size fotoğraf paylaşayım. Malum sitede satış ilanları var ama şehirler arası yol yapıyorsun, bayiye giriyorsun, sıfır motorları görüyorsun ama "SATIŞ YOK"

https://i.hizliresim.com/4gosn0q.jpg
    Noterle gidin, sonra da suç duyurusunda bulunun. Evraklar varsa satmıyorum diyemez.
    May the Force be with McLaren Mercedes

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen kokoreç tam ekmek bizim burda 110 tl oldu şaka gibi ..
    Hadi yaw. Dün Nuruosmaniyede yarım ekmek kokoreç ve ayrana 45 lira verdim. Çok para ulan diyordum. Yine iyiymiş benim aldığım fiyat.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    2 gün önce yamaha bayii nin vitrinde ne hikmetse motosiklet yoktu ayın 1 ince 10 tane motosiklet koymuşlar bunlar 1 gece de gelmedi değilmi
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi yaw. Dün Nuruosmaniyede yarım ekmek kokoreç ve ayrana 45 lira verdim. Çok para ulan diyordum. Yine iyiymiş benim aldığım fiyat.
    Eminönünde Kral kokoreç var çok süperdir, yolum düşse de orada yesem diyordum ama kim kaça olmuştur. Bizim Beylikdüzü tarafında benzin istasyonu yanındaki baraka tarzı kokoreççi bile yarı ekmek 50 lira, çeyrek 35 lira olmuş. Geçen ay çocuklarla uğradık, birer çeyrek yedik, 3 tane çeyrek kokoreçe o parayı vermek üzdü. Artık kokoreççinin önünden geçerken boşverin döner yeriz o paraya diyorum.
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)