Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50cc 100cc 500cc 1000cc uzun yol yapılırmı konuları bıkkınlık verdi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Arkadaşlar sıkılmadınızmı cidden bu konudan..
    şu foruma 2004 demi ne geldim o zamandan bu zamana hiç bir şey değişmedi her ay fiks 5-6 bu tip konu açılıyor 50cc ile yapılırmı 100cc ile yapılırmı 150-250cc yapılırmı falan filan…

Arkadaşlar gözünüzü seviyim bir YouTube açın izleyin insanlar cub motorla İstanbul Ankara Konya Bulgaristan geziyor , burdan ybr ile çıkıp Amerika’ya gidiyor bir diğeri cbf150 ile Moğolistan’a gidiyor daha böyle sayarım sonu gelmez ..

Bu forumda bile rahmetli ümmet pertikan abimiz vardı eskiler hatırlar kendisi 125cc lik mondial scooterla Türkiye turu attı sonra 150 cc lik scooterla Karadeniz Doğu turu attı..

Hadi hepsini geçdim bırakın motorsikleti bisiklet forumları var burda millet altımdaki bisikletle İstanbul dan izmire Ankara’ya Antalya ya Çanakkale ye falan gidebilirmiyim diye konu açmıyor ne diye konu açıyorlar biliyormusunuz en iyi rota neresi en keyifli geze geze nerden giderim diye konular açıyorlar.. onu bırakın insanlar dünya turu atıyor ..

Ben karşılaşdım yıllar önce fethiyede 4 kişilik kadınlı erkekli sanırım evlilerdi konuşdum tüm Avrupa’yı gezmişler bisikletle Türkiye den sonra İran’a geçeceklerini söylemişlerdi ..

Keza Alanya’da İtalyan bir çiftle karşılaşmıştım javamsı 250cc falandı büyük ihtimal çok eski püskü bir makine ile yanlarda bavul gibi bir şeyler vardı eşiyle dünya turuna çıkmıştı..

Bizde de hala 100cc ile gidilirmi 150cc ile gidilirmi 250cc ile gidilirmi diye konular açılıyor…

Adam bisikletle pedal çevire çevire iyisi kötüsü 500-600 km yol gidiyor birde o minnacık bisiklet selesinde gidiyor üstüne en güzel rota neresi diyor diğer tarafta scooter naked touring farketmez vatandaş geniş geniş seleye yayılıyor ister 50cc ister 500cc olsun tek yapıcağı şey gaz kolunu çevirmek o kadar ona rağmen bile gidebişirmiyim diyor ona şaşıyorum..

Konuyu şöyle açın artık bence nasıl gidebilirim yada neler kullanmalıyım almalıyım ne tür hazırlıklar yapmalıyım yada hangi rota güzeldir falan ..

Şu mevzuda artık bir level atlıyalım bence..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek cevabı var bence, sabredebilirsen gidilir.
    Artı, şunu mu alayım, bunu mu alayım olayının da pek bir esprisi kalmadı (eğer yurtiçi bir gezi ise). Issız denecek bir yol pek kalmadı artık memlekette.
    motörcü bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence haksızlık yapıyorsun :D

yeni başlayan birisi burada dediği ile alakalı 10 konu bulsa o 10 konunun 9u başka yerlere sapmıs ya da sonu başı farklı bilgi ile devam ediyor.

Dogal olarak insanlar içini rahatlatmak için tekrar tekrar konu acıyor.

Forumun yarısı 50cc motorla yapılmazdıyor yarısı yapılır diyor.
    yarısı 600 cc ile başlanmaz diyor yarısı başlanır diyor.

Acıkcası sorsunlar, günde 100 tane 50 cc ile yol yapılır mı başlıgına razıyım. forum zaten zam vergi derken dertten alev almıs, en azından motosiklet ile ilgili soru soruyorlar
    Motoseverrr ve TOTEMONS bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence haksızlık yapıyorsun :D

yeni başlayan birisi burada dediği ile alakalı 10 konu bulsa o 10 konunun 9u başka yerlere sapmıs ya da sonu başı farklı bilgi ile devam ediyor.

Dogal olarak insanlar içini rahatlatmak için tekrar tekrar konu acıyor.

Forumun yarısı 50cc motorla yapılmazdıyor yarısı yapılır diyor.
    yarısı 600 cc ile başlanmaz diyor yarısı başlanır diyor.

Acıkcası sorsunlar, günde 100 tane 50 cc ile yol yapılır mı başlıgına razıyım. forum zaten zam vergi derken dertten alev almıs, en azından motosiklet ile ilgili soru soruyorlar
    Yok aga be, bazılarını tenzih ederim, ama büyük çoğunluk kararını vermiş sadece onay bekliyor.
    Sadece motor konusunda değil, hayatın bir çok anında biz böyle hareket eden bir milletiz. Aslında bir karar almışız sadece bir ''fiştekleme'' bekliyoruz.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Soruyu soran arkadaş yeni üyeyse troll de olabilir. Forumda tanınmak, güven kazanmak için birkaç tane "X mi alayım Y mi alayım?" , "Şu kadar cc motorla uzun yola çıkılır mı?" , "Lastik olarak ne önerirsiniz?" , "Ekipman önerisi rica ediyorum" tadında basit ama şüphe uyandırmayacak konular açar, ardından az biraz güven kazandıktan sonra saçmalamaya başlar.
    otopsici, espresso ve Cyan bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Hep Kılıçdaroğlu'nun maniplasyonları bunlar. Hep Chp.
    gurcanozturk ve BOO_74 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Niye böyle bir konu açdım bugün tesadüf bir şeyler aranırken bisiklet forumuna girdim ya adamlar ne kadar güzel Çanakkale’ye gidicem en güzel rota neresi bodruma gidicem Marmaris’e gidicem bandırmaya gidicem en güzel rota konaklama yerleri neresi hasret kalmışım böyle konulara okumaya daldım be kadar güzel rota tarifleri yiyilicek yerler durulucak kamp atıcak yerler antik şehirler falan yazmışlar..

Birde bizim tarafa bakıyorsun 15-16 yıldır konu hiç değişmedi eskiden yıllar önce 500cc ile falan uzun yol yapılırmı konuları açılırdı sonra 250cc ye düşdü 150 derken 50cc de patlama olunca şimdi 50cc ye düşdü ..

Bende diyorum ki gezmenin hacimle ilgisi yok insanın içinde o azim şevk ruh olucak … altı üstü depoya benzini koyup gaz kolunu çeviricen ..
    adam pedal çevire çevire geziyor sen niye gezemiyesin senin lüks konfor alanın ondan fazla …

Örnek Arkadaş 50 cc mondial revival ile İzmir’den Erzurum’a 1650 km yol gitmiş .. Her şey azme istemeye bakar..

https://youtu.be/TKufKvQckRg
    https://youtu.be/ofK8clDAUNw
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Parası olmayan adam zaten iyi motor alamadığından "yaban ellerde bu gudik motorla yolda kalıp rezil olmayayım" diye uzun yola çıkmıyor. Parası olan da hem hımbıl, hem de belli bir yaşın üzerinde olduğundan yenge izin vermiyor, aile işi çıkıyor, gezi yapamıyor. Benzinin fiyatı da çok arttı, şu bisiklet işi aklıma yatsa ben de yeniden alacağım ama kalp krizi falan geçiririm diye almıyorum.
    BOO_74 ve espresso bunu beğendiler.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    50cc ile uzun yol acaba nasıl yapılıyor maksimum hızı 45-50 km olan hava soğutmalı 70-80 kg'lık bir motor ile sürekli top speed ile de gidilmez. İstanbul'dan Ankara'ya gitmek istediğimizi düşünelim 460 km mesafe var. 40 km ortalama hızı yakalasan (ki imkansız) 4-5 kez mola versen 4-5 kez de benzin almak için dursan hepsi 15'er dakika sürse toplamda 14 saatte falan gidersin. Bu yine en iyi senaryo. Bırak 50cc'yi 250cc bile uzun yolda yorabiliyor. Uzun yol için minimum 400-500cc ve üstü makina diyorum o yüzden.

Motosikleti
    Artık Yok...
    50cc ekstrem bir örnek ama gidersen gidersin mesela bir adam vardı kanalının ismini unuttum paso 50cc alıyordu İzmir İstanbul git gel yapıyordu..

Bir abimiz vardı sanırım oda bu forumdaydı YouTube kanalı da vardı cub motor ile Bulgaristan Yunanistan geziyordu ..

150-250 cc arası sıkıntısız yol yapılır bu hacimlerin hepsi min max ortalama 80-160 arası gider doğru planlama ile yola çıkarsan gidersin

basit örnek veriyim sende 500 lük makine vardır İstanbul’dan İzmir’e gidiceksin diyelim ortalama 5 saatte bende 150cc lik makine vardır ben giderim ortalama 7 saatte .. sen çıkarsın saat sabah 7 de öğlen yemeğine İzmir’de olursun ben çıkarım saat sabah 5 de öğlen yemeğine İzmir’de olurum .. Bunlar planlama işleri ..
    Zaten her yerde radar var artık kimse öyle 150-180 gidemez peşinden cezalar geliyor.. geçen sene hornet varken İzmir dönüşü peşimden 2 ceza gelmişti … Tabii yakıtta değerli 1 litre 25tl nerdeyse … o 1 litre ile en verimli en uzun menzili yapmak gerek yoksa yolu buldum bir kadran deviriyim dersen normal de ekonomik olan 500 lük makine de bile adamın ocağına incir ağacı diker..
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben bazen cub ile kampa gidiyorum git gel 350 km yapıyorum zor ama eğlanceli
    bazı arkadaşlar ybr ile japon ya ya giden bende zamanında 3000 km ege akdeniz turu yaptım aynı turu nc 700 tenere 660 afrika ile de yaptım aralarında sadece benzin fiyatı vardı gerisi benim için aynı keyif farklı deneyim oldu
    bazen bana da soruyorlar afrikan var neden cub ile kamop a gidiyorsun yaw keyfim öyle istedi yoksa başka bir açıklaması yok benim için
    arkadaşların da dediği gibi millet bisikletle bile geziyor hatta hatta otostopla bile gezen var neden 50 cc i,le gezilmesin ki çevir gazı git
    espresso ve blueway2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Gidilir, gidilmez diye bir şey yok. Ama benim gibi bir yere varma takıntınız varsa o yol ızdırap olur.

Japonu bilmem, ama benim 100cc çin malı cub 'ın motorunda 50km/s'in üzerinde uzun süre kalmayın yazıyordu. 50 km/s i geçmeyince de yol bitmiyor. El ayak titremesi de cabası.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    düşük hacim ile yola çıkıyorsanız aceleniz olmayacak, 125cc suzuki motorumla çok uzun yol yaptım, kamplara gezilere gittim, düşük hacimli motor insana sabırlı olmayı öğretiyor ve uzun turlarda her ne kadar yavaş gitseniz de büyük bir yakıt ekonomisi sağlıyor. Günümüzde 10 bin km bir tur yapmaya kalksanız 5-6lt yakan bir motorla bu turun maliyeti ne olur hesaplayın, bana koymaz benzin parası diyenler için sıkıntı yok.
    espresso bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Su cc ile bu yol gidilir mi konularından gına geldi seklinde acılan baslık " Ben suraya bu cc ile gittim, şöyle gittim" seklinde devam etmiş
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sıkılmadınızmı cidden bu konudan..
    şu foruma 2004 demi ne geldim o zamandan bu zamana hiç bir şey değişmedi her ay fiks 5-6 bu tip konu açılıyor 50cc ile yapılırmı 100cc ile yapılırmı 150-250cc yapılırmı falan filan…

Arkadaşlar gözünüzü seviyim bir YouTube açın izleyin insanlar cub motorla İstanbul Ankara Konya Bulgaristan geziyor , burdan ybr ile çıkıp Amerika’ya gidiyor bir diğeri cbf150 ile Moğolistan’a gidiyor daha böyle sayarım sonu gelmez ..

Bu forumda bile rahmetli ümmet pertikan abimiz vardı eskiler hatırlar kendisi 125cc lik mondial scooterla Türkiye turu attı sonra 150 cc lik scooterla Karadeniz Doğu turu attı..

Hadi hepsini geçdim bırakın motorsikleti bisiklet forumları var burda millet altımdaki bisikletle İstanbul dan izmire Ankara’ya Antalya ya Çanakkale ye falan gidebilirmiyim diye konu açmıyor ne diye konu açıyorlar biliyormusunuz en iyi rota neresi en keyifli geze geze nerden giderim diye konular açıyorlar.. onu bırakın insanlar dünya turu atıyor ..

Ben karşılaşdım yıllar önce fethiyede 4 kişilik kadınlı erkekli sanırım evlilerdi konuşdum tüm Avrupa’yı gezmişler bisikletle Türkiye den sonra İran’a geçeceklerini söylemişlerdi ..

Keza Alanya’da İtalyan bir çiftle karşılaşmıştım javamsı 250cc falandı büyük ihtimal çok eski püskü bir makine ile yanlarda bavul gibi bir şeyler vardı eşiyle dünya turuna çıkmıştı..

Bizde de hala 100cc ile gidilirmi 150cc ile gidilirmi 250cc ile gidilirmi diye konular açılıyor…

Adam bisikletle pedal çevire çevire iyisi kötüsü 500-600 km yol gidiyor birde o minnacık bisiklet selesinde gidiyor üstüne en güzel rota neresi diyor diğer tarafta scooter naked touring farketmez vatandaş geniş geniş seleye yayılıyor ister 50cc ister 500cc olsun tek yapıcağı şey gaz kolunu çevirmek o kadar ona rağmen bile gidebişirmiyim diyor ona şaşıyorum..

Konuyu şöyle açın artık bence nasıl gidebilirim yada neler kullanmalıyım almalıyım ne tür hazırlıklar yapmalıyım yada hangi rota güzeldir falan ..

Şu mevzuda artık bir level atlıyalım bence..

Bu konuda size katılamayacağım üstadım. Bırakın sorsunlar, siz bu sorulardan sıkıldaysınız en fazla cevap vermezsiniz.

Bu soruyu soran arkadaş, kafasındaki soru işaretlerine, almak istediği cevapları sadece buradan alabilir. Şöyle ki 125 cc motor ile karadeniz turu yapmak istediğini kendi ailesine, çevresine sorduğu zaman büyük ihtimalle "saçmalama, küçücük motorlar o kadar yol mu yapılır?" gibilerinden insanın güvenini ve hevesini kıracak cevaplar alacaktır. Buraya sorduğunda ise, sadece gidilir mi sorusunun yanına bir de nasıl gidilir, nelere dikkat etmek gerekir gibilerinden cevaplar da alacak. Bu da gitmek isteyen arkadaşa cesaret verecektir.

Siz, her seferinde aynı cevabı vermekten yorulduğunuz ya da sıkıldığınız için bir serzenişte bulunuyorsunuz. Haklı olduğunuz taraflar da çok. Ben de insanların hiç araştırma yapmadan direkt soru sorarak cevaplara ulaşmasını sevmem ama bu gibi konularda tecrübeli arkadaşların da kapıyı kapatmasını pek doğru bulmuyorum. Teşbihte hata olmasın, küçük bir çocuğun sürekli aynı ya da farklı sorular sorması gibi.
    xtrafrozen ve espresso bunu beğendiler.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    125cc scooter ile 1 kere bostancı şile yaptım. Tövbe ettim, kişiye göre değişir.
    Beni en çok yoran şey 4 lt olan yakıt tankı, sürekli benzin bitme korkusu ile her benzinliğe girmiştim.

Motosikleti
    Hayabusa
    Sehir ici 1.3 motor geziyorum. Son uzun yolum 250 ve 650 ccydi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bizim milletin derdi gezmek değil ki, gideceği yere en hızlı şekilde gitmek. Biraz gideyim, orada durayım, gezeyim diyen kişi bunları sormaz zaten.

Malum, bütün dünya tembel tembel yaşarken koşturmaca içinde hayat geçiren tek millet bizimki. Ülkenin refah seviyesi bunu gösteriyor zaten.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Tabii biz burda gezmekten bahsediyoruz geziden bahsediyoruz gezi keyif işinde zamanın önemi yoktur…yoksa patron evrak verdi bunu elden Ankara’ya götür teslim et dedi havada mis gibi motorla gidip geliyim olayı değil ..
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)