Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şahin Motor Dolandırıcılığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu haysiyet yoksunu it oğlu itlerden mondail mcx arka amortisör alma gafletinde bulundum. 900 TL Havale edip açıklamaya parçanın adını ve adresimi yazdım. Ne parayı yolluyorlar ne parçayı. Günlerce oyalandıktan sonra bu şerefsizlerin 2014ten beri aynı tezgahı devam ettirdiklerini gördüm.

Polise gidiyorum bir şey yapamayız diyorlar, savcılığa gidiyorum tüketici hakem heyetine gidin diyorlar. Allah bu ülkenin belasını versin belasını herkesin yediği para haram olmuş.

Adamın adına 2014ten beri sadece internette192 şikayet var, sadece hakem heyetinde aynı isme açılmış ve sonuçsuz kalmış 57 dosya var. Bunlar peşine düşüp sonuç almaya çalışanlar bir de uğraşmayanları düşünün. Ulan bir kişi çıkıp nasıl bir şey yapmıyor adam 8 yıldır aynı tezgahı göz göre göre sürdürüyor. BÜTÜN SİSTEM HIRLIYI HIRISIZI TECAVÜZCÜYÜ SUÇLUYI KORUMAK ÜZERİNE KURULMUŞ. İlla gidip bu adamın mekanını ateşe mi verelim, kurşuna mı dizelim. Bıktım ya bıktım yemin ederim 27 yaşındayım bir motosiklet almak için bir ömür çalıştığım yetiyor gibi bir de bu adilerle her gün bir şekilde uğraşıyorum. Kafamda bir tek tel saç kalmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun, Denizli'de bulunan yer mi?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Söylendiği gibi tüketici hakem heyetine gidin. Cimer'e yazın, sosyal medyada yaşadıklarınızı belirtin. Sonuç alırsınız
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Hepsini yaptım ama ne çare. Daha önce forumda aynı dertten muzdarip arkadaş tüm bunları denemiş. Hakem heyeti iade kararı vermiş, eleman ücreti iade etmedikten sonra icra takibi başlatmış sonuç. Celal Karabulut üzerine tek kuruş mal olmadığından uğraştığıyla kalmış. Bıktım artık yemin ederim böyle ülke olmaz olsun.

Yer Sultangazi/İstanbul

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yalnız adamı tebrik etmek lazım, yıllardır kendini hiç bozmadı, sürekli parçayı göndermiyor parayı da iade etmiyor, 10 yıla yakın süredir bu şekilde yürütüyor, o kadar para dolandırdı milleti hala hiç değişmemiş.
    motorstorm bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Hukukun olmadigi yerde orman kanunlari gecer. Karmaya inanmayan biri cikar adami vurur, karmaya inananlar da "adalet yerini buldu der"

Allahindan bulsun demeyen biri, cikar adamim gotunu keser, digerleri de Allah'indan buldu der.

Karmaya inananlarin degil, inanmayanlarin karmayi yasatmasi ne ilginc deil mi?

not:cok gecmis olsun, insallah parani alirsin.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sistem bozuk, böyle tiplere birşey yapmadıkları sürece halk mağdur olmaya devam edecek.

Hukuk devletiymiş, b.k hukuk devleti.

Konuyu acan güzel kardeşim, 1.si hiç mi araştırmadın, 2.si EFT/HAVALE ile sipariş alan firma mı olur?

Hiç mi süphelenmiyorsun.

Motosikleti
    Svartpilen 250
    keşke parçayı almadan önce araştırsaymışsınız bu kadar, geçmiş olsun.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce bir düzeltme yapalım. Bu ülkenin hiç bir kabahati yok. Dünyanın bütün ülkelerinde hırsız var. Son yıllarda yaygınlaştığı doğru. Eğer azalacaksa dürüst insanların çabalarıyla olacaktır. Yankesiciler tarafından çarpıldığım zaman ben de çok üzülmüştüm. Birini yakalarsam öldüreceğim diyordum. Daha sonra bir hırsız yakaladım. Polise teslim edince kaçan arkadaşını söylemesi için öyle bir vurmuştu ki kemik sesi gelmişti. Zarar vermek bir yana acımıştım. İspanyol bir arkadaşım vardı. İspanya'da yankesicilik daha yaygın demişti. Bu kadar sayıp sövmeniz çaresizlik duygusunun bir ifadesi. Aslında çaresiz değilsiniz. İlk önce alışverişinizi bilinen bir kaç site ile sınırlandırın. Bu gibi dolandırıcıların tuzağına düşünce de biraz sabırlı olun. Hukuki süreçleri sabırla adım adım takip edin. Siteyi kapattırsanız yenisini açacaklardır. Onun da peşini bırakmayın. Bunu hobi olarak benimseyin. Bu kişiyi bulmak çare değil bela olur. Emin olun en belalı tanıdığınızdan baskın çıkar. 900 TL kurs ücreti ödediğinizi düşünüp kendinizi rahatlatın. Aldığınız dersi unutmayın.

Aklıma gelen güzel bir sözü yazayım: Dürüstlük pahalıdır. Ucuz insanlarda bulunmaz.
    pea bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.

Kimseye havale/eft yapmamak lazım şu zamanda..

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    n11 üzerinden bu adamdan gaz teli almıştım ne şanslıymışım ki yolladı

vay anasını

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    bu devirde ne eftsi ne havalesi.pazar yerlerinden alacaksin yollamadi mi adamlarla degil direkt pazar yeriyle muhatap olup paranı alacaksin. gecmis olsun

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    n11 üzerinden bu adamdan gaz teli almıştım ne şanslıymışım ki yolladı

vay anasını
    N11 ürünü teslim kaydı olmadan parayı satıcıya vermiyor o yüzden yollamıştır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ben de sahin motordan zincir alicaktin.sitesinde atiyorum 300 lira ,arayinca dediki o fiyatlar guncel degil fiyati su kadar.ben de killandim.sivesi ve tarzi bozuktu.killaninca herkesin bildigi baska bi siteden aldim.gecmis olsun
    espresso bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N11 ürünü teslim kaydı olmadan parayı satıcıya vermiyor o yüzden yollamıştır.
    olabilir ben genelde havale usulü işlem yapmam

n11 trendyol gibi yerlerden alırım ne alcaksam
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Geçmiş olsun hiç kusura bakma ama sende de hata var. Ben bir şey alacağımda birkaç kötü yorumda bile kıllanıyorum sen 150 kötü yorum var diyorsun parayı yollayıp kafana dank edince mi araştırmak aklına geldi. Bence daha dikkatli olman lazım yıllar önce bende para kaptırdım

Cevaplarınız ile konunun yukarıda kalmasına yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum.

Öncelikle haklı serzenişlerinize kulak vererek, havale ve eft ile ürün alınmaması gerektiğinin ben de farkındayım. Fakat daha önce kalyoncu ve bizim motor üzerinden bu şekilde alışveriş yapmıştım ve sorun olmamıştı, demek ki çekirge bir sıçrıyor iki sıçrıyor. Elemanın yürüttüğü üçkağıt parçası zor bulunan modelleri google aramalarında en tepeye çıkartmak üzerine kurulu. Bana şahinmoto dışında mondial mcx amortisörü satan tek bir web sitesi ya da toptancı gösterin orayla iletişime geçeyim. Aynı şekilde suzuki burgman ön amortisör ya da herhangi bir motor marka model fark etmiyor.
    Ben sizi konudan haberdar edip, ben ettim siz etmeyin diyerek, öfkeli bir dille başımdan geçeni yazıyorum.
    Lütfen beni yargılamayı bırakın. Gerekli araştırmayı ürünü aldıktan sonra yaptım. Bir dahakine siz yapmazsınız, saygılar.

Edit: Şikayet dilekçesi ile Cumhuriyet Başsavcılığına gerekli başvuruyu yapmış bulunuyorum. Bugün polis komiseri kendisine telefon açtığında eleman hala kargoyu gönderdiğini söylüyor, polis amiri kargo numarasını ver o zaman dediğinde ise eleman lafı kıvırıyor. Bana da telefonda kime şikayet edersen et demişti, eleman işi meslek haline getirmiş. Ama dinsizin hakkından imansız gelir.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı aberforthx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Ama dinsizin hakkından imansız gelir.
    Yok arkadaşım, o dinsiz ile imansız birlikte çalışıyor zaten genelde. Birşeylerin düzelmesini beklemeyin yani.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)