Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marş Rolesinden Gelen Kablo Koptu ::sos::

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Merhaba Sayın Forum Sakinleri

Motorun marşı çalışmıyordu, marşın altına bakınca kopan kabloyu gördüm.

Anladığım kadarıyla sarı ve yeşil kablo bastığım tuşun altında 2 farklı yere bağlanıyor, ben tuşa bastığımda devre tamamlanıyor ve motor marş basıyor. Ancak ucu koptuğu için motoru çalıştıramıyorum. Buna nasıl bir onarım yapabilirim, kablo bağlama işlerini hiç anlamıyorum maalesef, yorumlarınızı rica ederim.

Yeşil kabloyu da tam olarak nereye bağlamam gerektiğini bilmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Muhtemelen sari kablonun sagindaki metal kisimdan kopmus lehim.
    maktama bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Sayın Gürcan hocamın dediği gibi, kopan yere lehim yaptırmanız olacaktır. Oto elektrikciye veya elektrikciye gidip şunu şuraya lehimleyebilirmiyiz diye sorarsanız size yardımcı olacaktırlar, tahmini ücret olarakda at bir şeyler derler (büyük ihtimal ).

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Teşekkürler yorumlar için
    Keşan'da şu lehimi yapacak 1 Allahın kulunu bulamadım, lehim kalemi satın alıp kendim yapacağım. Bu motor ve Keşan beni usta yapacak bu gidişle

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşan'da şu lehimi yapacak 1 Allahın kulunu bulamadım, lehim kalemi satın alıp kendim yapacağım. Bu motor ve Keşan beni usta yapacak bu gidişle
    Hocam ben lehim işlerinden pek anlamazdım ama hatta lehim teli lazım olduğunu yapmaya çalıştıktan sonra öğrenmiştim , mutlaka bir adet de lehim teli almanız gerekmektedir, sizin işiniz için küçük tüpte lehim teli satılmaktadır fiyatı da 15tl civarı olması lazım.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Lehim yapmak kolay iş youtube dan bile 2 dakikada çözersin. Havyayı(lehim yapmak için kullanılan kaleme benzeyen parça) büyük olanlardan alma küçük havya çok daha işine yarayacaktır küçük parçalar ile çalışırken. Eğer doğru yer sarı kablonun yanı ise yeşil kablonun ucunu biraz daha sıyır, parçaya tek tur sar sonra lehimi güzelce yedir. Ömürlük olur o. Ama dikkat et sarı kablonun bağlı olduğu parçaya bulaşmasın lehim.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir elektronikci yapabilirdi, insanlar yardim da etmek istemiyor herhalde.

Motosikleti
    Dominar D400
    Havya, lehim teli, işinizi kolaylaştırmak (ve "neden daha önce bunu da almamamışım" deMEmek) için lehim pastası da alın.
    Yandaki metalde lehim görünüyor, direkt onu da eritip kaployu oraya tutturarak yapabilirsiniz ancak temiz iş istiyorsanız o lehimi temizleyip taze lehim kullanmalısınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)